52242

Мовленнєво - комунікативний розвиток дітей дошкільного віку засобами арт — терапії

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття Вчитель логопед: Діти сьогодні я прийшла до вас не одна а ось з такою красунею Квакушою. Скажіть будь ласка діти якої пори року ці кольори Весни. Діти я пропоную вам сісти за столи і розпочати гру. Діти займають місця за столами Ось я кручу дзигу і зупиняється вона на такому гарному олівчику.

Украинкский

2014-02-13

45 KB

2 чел.

Інтегроване заняття з використанням арт - терапії  

(кольоротерапії: зеленого та жовтого кольору)

у старшій логопедичній групі

Мовленнєво — комунікативний розвиток дітей  

дошкільного віку засобами арт — терапії”.

 

Програмовий зміст:

     Розширювати словниковий запас дітей на основі уточнення знань дітей про пори року: весна. Спонукати дітей до утворення складних слів і використанні їх в мовленні. Вправляти дітей у вмінні граматично правильно вживати та узгоджувати слова основних лексичних категорій у відповідному відмінку, роді, числі та часі. Продовжувати вправляти дітей у складанні простих поширених речень, речень з використанням прийменників. Вчити дошкільників  складати логічні висловлювання. Вправляти у колективному складанні розповідей різними способами (за сюжетною картиною та схемами). Розвивати словесну творчість, зорову пам'ять, уяву, фантазію. Розвивати інтерес та самостійність дітей під час інтерактивних видів роботи.

     Розширювати уяву дітей про зелений та жовтий кольори. Гармонізувати емоційний стан дітей під час релаксації, вчити виражати себе в кольорі. Вчити фіксувати кольори та образи, які виникли в уяві, передавати їх за допомогою творчих засобів.

 Вправляти дітей у малюванні на чарівному склі жовто – зеленого пейзажу долонями і пальцями. Розвивати здатність до сприйняття кольору. Виховувати охайність, акуратність.

Матеріал: м’яка іграшка Квакуша; картонні олівці жовто – зеленого кольору; дзиґа; предмети, в яких поєднується два кольори; розрізана сюжетна картина з порою року (весна) та схеми для складання розповіді про весну; смайлики; картки із ознаками різних пір року; сюжетні картинки; валіза жовтого та зеленого кольору; іграшки зеленого та жовтого кольорів; монітор комп’ютера з записом; зеленого та синього кольорів  шнури, ґудзики,  геометричні фігури,  квіточки,  намисто,  прищіпки; «чарівне скло» для малювання, фарби для малювання на склі пальчиками; вода, серветки.

Хід заняття

Вчитель – логопед:

  •  Діти, сьогодні я прийшла до вас не одна, а ось з такою красунею – Квакушою. Подивіться, яка вона приваблива і яскрава! Вона вся зелена, а животик – жовтий.
  •  Квакуша принесла вам подарунки, багато різних предметів жовтого та зеленого кольору. Скажіть будь ласка, діти, якої пори року ці кольори? (Весни).
  •  Діти, я пропоную вам сісти за столи і розпочати гру. (Діти займають місця за столами)
  •  Ось я кручу дзигу і зупиняється вона на такому гарному олівчику.
  •  Ось зелений олівець, коли взять за цей кінець.

  А як взять за цей кінець – буде жовтий олівець.

  •  Про нього можна ще сказати жовто – зелений олівець. А хто з наших гостей має ще жовто – зелений колір? (Квакуша).
  •  Діти, Квакуша принесла вам подарунки – завдання. Необхідно правильно назвати колір предмета  (діти утворюють складні назви кольорів: жовто – синій, блакитно – білий і т.д.). Молодці, гарно справилися з завданням.
  •  Знову крутимо нашу дзигу і дивимося завдання.
  •  Ось у Квакуши є дві валізи і вона просить нас допомогти їй скласти речі. Але не просто, а послухайте як саме:
  •  речі, про які можна сказати мій (мій зелений м’яч);
  •  речі, про які можна сказати моя (моя жовта зірка);
  •  речі, про які можна сказати моє (моє жовте курча).

Діти беруть іграшки і складають у валізи та називають їх. Молодці, гарно справилися з завданням. Переходимо до іншого.

  •  Крутимо дзигу і читаємо наступне завдання. Це інтерактивне завдання – гра «Веселі долоньки».
  •  Квакуша дуже любить весну. Хто знає чому? (Бо розтає сніг, лід на річці і стає тепло).
  •  Давайте пограємо: хто навесні просинається? Яка весна? Які квіти розцвітають навесні? Які весняні дні?

Крутимо нашу дзигу.

  •  Знову нас чекає інтерактивна гра від Квакуші «Буває – не буває».
  •  Я вам роздаю картинки з зображенням подій певних пір  року. Ваше завдання полягає в тому, щоб картинки із весняними явищами покласти біля таких фішки із посмішкою,  а з зображенням інших пір року, біля фішки, яка сумує.  Діти виконують завдання. Підсумок виконаному завданню.
  •  Наша дзига крутиться знову. Завдання називається “Що було, що буде?”
  •  Діти, назвіть подію, що відбулася до того (після того), що ви бачите на картинці. (Діти виконують завдання).  
  •  Крутимо нашу дзигу і чекаємо наступне завдання. Воно називається «Склади розповідь за картиною і за схемами». Діти складають розрізану  картинку із зображенням весни, описують її, передаючи один одному олівець. Другу розповідь складають за схемами.
  •  Наступне завдання, на яке вказує дзиґа «Чарівні доріжки».

 -  На чарівній вулиці гамір і сміх.

   Там лагідне сонечко гріє усіх.

    Дівчата веселі там квіти збирають

   Із жовтих кульбабок віночки сплітають.

   Зелені дерева тут вітами грають

   Зелену ялинку в танок зазивають.

   А жовті машини в чарівну країну

    Веселих звіряток везуть.

   Скажіть, як цю вулицю звуть?  (Жовто – зелена)

  •  Діти, необхідно скласти речення з використанням прийменників, вказавши розміщення даного предмета: зелена жаба сидить між деревами; жовтий жучок сховався за зелені ялинки і т.д.

Діти беруть предмети, про які  складають речення, роблять круг навколо столу, ставлять предмет на своє місце.

  •  Молодці діти, ви гарно справилися із завданнями, і я пропоную вам перейти на килимочок, де на вас чекає Олена Іванівна (практичний психолог).

Практичний психолог

  •  Діти, я зрозуміла, що ви гарно попрацювали з Наталією Борисівною, мандруючи жовто – зеленою країною і пропоную вам відпочити. Сядьте на килимочок так, щоб вам було зручно. Закрийте очі, заспокойтесь, дихайте спокійно. Я буду рахувати від 5 до 1. Коли дійду до 1 – відкрийте очі  (перед дітьми екран  монітору з музичним  записом медитації жовтого та  зеленого кольорів).
  •  Я пропоную вам переглянути сюжет і відчути гармонію і насолоду від зеленого та жовтого кольору (діти переглядають запис 3хвилини).
  •  Вам сподобалося, діти? Як почуваєте себе зараз? Чи стали ви бадьорішими і сильнішими? (діти відповідають).
  •  У мене для вас є ще один сюрприз. Я підготувала різноманітні матеріали жовтого і зеленого кольору. Це і шнури і ґудзички, і геометричні фігури, і ось такі квіточки, і намисто, і прищіпки. Пропоную вам, діти, з цих матеріалів, на килимочку, зробити чарівну жовто – зелену країну. Подумайте, хто що хотів би зробити. Беріть матеріали і працюйте (Діти викладають з кольорових шнурів сонечко, дерева, їжачка, квіти, метелика і т.д., оздоблюючи допоміжними матеріалами: прищіпками, ґудзиками, геометричними фігурами).   
  •  Молодці, подивіться яка диво жовто – зелена країна у нас вийшла!
  •  Знаючи, що сьогодні ми поринули у країну кольорів, далі подорож з вами продовжить Наталія Миколаївна (вихователь з зображувальної діяльності).

Вихователь з зображувальної діяльності.

  •  Діти, підійдіть будь ласка до «чарівного скла». Я пропоную продовжити подорож у жовто – зелену країну і намалювати жовто – зелений пейзаж пальчиками та долоньками.
  •  А чи знаєте ви вірші про зелені та жовті кольори?

Діти розповідають вірші:

Ось голівку соняшник високо підняв,

Жовтого олівчика я у руки взяв.

Намалюю сонечко в небі золоте,

У траві — кульбабку. Хай собі росте.

Намалюю жовтого у траві жучка,

Жовтого метелика, що весело літа.

Дуже теплий, добрий жовтий олівець,

І тому із ним я — вдалий молодець.

А барвів зелених весною без ліку:

Зелені рослини приносять нам втіху,

Весною зелені всі луки й сади,

Одна лиш ялинка зелена завжди.

 

  •  Що б ви хотіли намалювати? (Сонце, равлика, квіти, травичку, вужика, метеликів).

Діти домовляються про те, що будуть малювати  та чим. Малюють під музичний супровід.

Рефлексія заняття.

  •  Діти, чи сподобалося вам малювати? Кого ви зобразили? Яким кольором? Які почуття викликало малювання? Який у вас настрій?  

                                                                                 Підготували: Пашкова Н.Б.

                                                                                                       Демяненко О.І.

                                                                                                      Коновал Н.М.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31137. Стандартные методы совместного доступа к базам и программам в сложных информационных системах 150.16 KB
  ODBC это программный интерфейс PI доступа к базам данных разработанный фирмой X Open. ODBC это широко распространенный комплекс драйверов фирмы Microsoft для связи с разнородными базами данных удовлетворяющий стандартом ISO. Технологии связи с разнородными базами данных в условиях архитектуры клиент сервер с использованием ODBC. Клиентская часть состоит из: Управляющий модуль ODBC.
31138. Проектирование интегрированных ИС 68.03 KB
  Требование к корпоративным информационным системам: Функциональная часть: это функциональная интеграция и полнота; функциональная локализация; мониторинг функционирования. Организационное обеспечение: модульность; интеграция структуры; информационная безопасность. Применительно к промышленному предприятию состав систем составляющих корпоративную информационную систему во взаимосвязи с пользователями на различных уровнях управления может быть представлен в следующем виде: Интеграция функциональной части системы предполагает решение...
31139. Архитектура ЭИС 33.93 KB
  ЭИС совокупность организационных технических программных и информационных средств объединенных в единую систему с целью сбора обработки хранения и выдачи необходимой информации предназначенной для выполнения функций управления. ЭИС связывает объект и систему управления между собой и внешней средой через информационные потоки: ИП1 нормативная информация создаваемая государственными учреждениями в части законодательства; поток информации о конъюнктуре рынка создаваемые конкурентами потребителями поставщиками; ИП2 отчетная...
31140. Общая характеристика процесса проектирования ИС 32.86 KB
  Экономикоорганизационные принципы: Принцип эффективности ИС. Принцип стандартизации. Принцип системного подхода. Принцип интеграции.
31141. Технология проектирования ИС 82.83 KB
  Состав компонентов технологии проектирования Таким образом проектирование ИС задается регламентированной последовательностью технологических операций выполняемых в процессе создания проекта на основе того или иного метода в результате чего стало бы ясно не только что должно быть сделано для создания проекта но и как кому и в какой последовательности это должно быть сделано. Методология проектирования ИС предполагает наличие некоторых концепций принципов проектирования реализуемых набором методов проектирования которые в свою очередь...
31142. Понятия и процессы ЖЦ ПО 43.11 KB
  Он охватывает работы по созданию ПО и его компонентов в соответствии с данными требованиями включая оформление проектной и эксплуатационной документации подготовку материалов необходимых для проверки работоспособности и соответствующего качества программных продуктов материалов необходимых для организации обучения персонала и т. Определение компонентов ее оборудования ПО и операций выполняемых эксплуатирующим систему персоналом. Разработка и документирование программных интерфейсов ПО и БД разработка предварительной версии...
31143. Модель ЖЦ 86.63 KB
  Стадия создания ПО это часть процесса создания ПО ограниченная некоторыми временными рамками и заканчивающаяся выпуском конкретного продукта модели ПО программных компонентов и документация определяемого заданными для данной стадии требованиями. Состав ЖЦ ПО обычно включает следующие стадии: Формирование требований к ПО. TOBE как должно быть модель SIS с устраненными недостатками Результат стадии техникоэкономическое обоснование. Стадии 2 и 3 иногда объединяют в одну и называют технорабочим проектированием или системным...
31144. Структурная парадигма проектирования ИС 61.9 KB
  Основными компонентами диаграмм потоков данных являются: Внешняя сущность это материальный предмет или физическое лицо являющееся источником или приемником информации например заказчики клиенты бухгалтерия. Хранилище данных это абстрактное устройство для хранения информации которую можно в любой момент поместить в него и через некоторое время извлечь причем способы помещения и извлечения могут быть любыми. Хранилище данных может быть реализовано физически в виде микрофиши ящика в картотеке таблицы в оперативной памяти файла...
31145. Состав и содержание работ на предпроектной стадии канонического проектирование ИС 127.82 KB
  Стадия формирования требований к автоматизированной системе главное на этой стадии провести предпроектное обследование и дать техникоэкономическое обоснование целесообразности создания системы. Этап предполагает тесное взаимодействие с основными пользователями системы и бизнесэкспертами. По завершении этой стадии появляется возможность определить вероятные технические подходы к созданию системы и оценить затраты на ее реализацию. Сбор материалов обследования все методы проведения обследования можно объединить в группы по следующим...