52259

Рельєф. Тектоніка. Геологічнабудова. Корисні копалини України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Корисні копалини України. Корисні копалини України. прищеплювати любов до України географії. Обладнання: Фізична карта України Тектонічна карта України магнітофон жетони гонг штатив молоточок таблиці атлас України 89 класи призи.

Украинкский

2014-02-13

50.5 KB

2 чел.

Тема. Рельєф.Тектоніка. Геологічнабудова.  

          Корисні копалини України.           

Мета: - перевірити та узагальнити знання учнів з теми «Рельєф.

                  Тектоніка. Геологічна будова. Корисні копалини України.»

  •  розвивати вміння застосовувати знання на практиці.                 
  •  вміння працювати з картою, таблицями.
  •  прищеплювати любов до України, географії.

Обладнання: «Фізична карта України», «Тектонічна карта  

                                України», магнітофон, жетони, гонг, штатив,

                                молоточок, таблиці, атлас України 8-9 класи,  

                                призи.

Тип уроку: Урок-аукціон(повторення і  контроль знань).

Хід уроку.

1.Організаційний момент.

На столі вчителя гонг, коробка з жетонами, магнітофон.

Ведучий-учитель, асистенти-учні.

Учитель. Ми закінчили вивчення теми «Рельєф. Тектоніка. Геологічна будова. Корисні копалини України». Сьогодні на уроці ми перевіримо засвоєння знань, які ви отримали протягом вивчення цієї теми.

Наш урок ми проведемо у вигляді географічного аукціону. Де товар(лот)- це завдання,продавець-учитель, учні - покупці, асистент-банкір.

Основною валютою на нашому аукціоні є ваші знання і кмітливість. Крім оцінки, на нашому аукціоні ви отримаєте призи.

2.Актуалізація опорних знань.

Щоб вам легше користуватися нашою валютою,спочатку ми проведемо «попередній розпродаж», тобто згадаємо основні поняття теми «Рельєф. Тектоніка. Геологічна будова. Корисні копалини України».

( Асистенти за правильні відповіді роздають жетони).

Інтерактивний метод «Бліц опитування»

1. Що таке рельєф?

2. Які форми рельєфу переважають в Україні?

3. Яка тектонічна структура називається платформою?

4. Які форми рельєфу відповідають складчастим областям?

5. Якими породами складений Українській кристалічний щит?

6. Яка ера є найдавнішою?

7. У який період і якої ери ми живемо?

8. Як називаються безлісі вершини Кримських гір?

9. Як називається гірське пасмо, яке складається з ланцюжка згаслих вулканів.

10. Що таке корисні копалини?

11. На які групи за походженням поділяються корисні копалини?

12. Які процеси відносяться до ендогенних?

13. Які процеси відносяться до екзогенних?

14.За запасами якої корисної копалини Україна посідає 1 місце у світі?

15.Де знаходяться великі скупчення сонячної енергії минулого?

16. Що таке абсолютний вік?

17. Що таке відносний вік?

18. Які форми рельєфу називають антропогенними?

( Кількість питань при потребі можна зменшити).

3. Проведення аукціону. 

Учитель. Розпочинаємо аукціон.

Увага, розігрується лот №1.

Хто правильно відповість на запитання - отримає приз-атлас для 10 класу.

Поверхня України формувалася протягом багатьох геологічних епох. На її розвиток вплинули новітні тектонічні рухи, давні зледеніння, коливання рівня моря, ерозійна робота вітру і річок, господарська діяльність. Тому рельєф України досить різноманітний. Давайте пригадаємо з чого він складається.

- Інтерактивний прийом «Географічний практикум»

Завдання. Заповнити пропуски в схемі.

Рельєф України

                      ?   95%                                                  ?   5%

  ? (?%)                       ? (?%)              ? (?%)                                ? (?%)

Інтерактивна вправа « Коло ідей»

Уявіть, що вам доручили розробити екскурсійний маршрут найцікавіших куточків рівнинної України. Запропонуйте найпривабливіший куточок рівнини, поясніть чому саме її ви обрали.

(короткі учнівські презентації).

Розігрується лот №2.

Приз - контурна карта 9 клас.

Інтерактивний прийом «Поміркуй».

Завдання. Що записано цифрами. Назвати і показати на карті ці обєкти.

20611545367515324316  

(г. Говерла, г. Роман-Кош, г. Могила- Мечетна, г.Берда, г. Могила- Бельмак, Словечансько- Овруцький кряж.)

Розігрується лот №3

Інтерактивний прийом «Лови помилку»

Учням пропонуються індивідуальні картки з картосхемами, на яких правильно і неправильно підписано основні форми рельєфу     України.

Завдання. Виправити помилки.

( на роботу відводиться 2-3 хв.)

Розігрується лот №4 (музичний)

Для невеличкого відпочинку під музичний супровід давайте займемося літературною діяльністю. А саме – складанням сенкенів по таких темах:

Рельєф

Гори

Западина

Вивітрювання

Височина

Балка

(хто швидше виконає завдання отримує жетон)

Розігрується лот №5

Інтерактивний прийом «Відгадай».

1.Коли у Донбасі в Нагельному кряжі почали добувати золото?

2. Де ще в Україні добувають золото?

3. Що одержують з вугілля?

4. Що одержують з торфу?

5.Широко використовують у хімічний, паперовій, гумовій промисловості, піротехніці та сільському господарстві, одержують сірчану кислоту?

6. З цього каменю споруджено памятник Т. Г. Шевченку у Харкові та Канаді?

7. Ким і коли було відкрите камяне вугілля в Донбасі.

8. У воді родиться, а води боїться.

9. Що називають гірським милом.

Даний метод можна замінити на «Географічний диктант»

Розігрується лот №6

Інтерактивний прийом «Підбери пару»

Як приз я пропоную набір кольорових олівців

Завдання. Показати тектонічні структури на яких розміщуються названі форми рельєфу.

(форми рельєфу називають учні класу,а учень біля карти показує тектонічні структури).

Розігрується лот №7

Приз загальний зошит.

Інтерактивна гра «Відгадай мене»

Завдання. Розшифрувати записані на дошці терміни,переставивши літери. Дати визначення понять.

тищ

Пилат

кінотекта

фортаплама

Розігрується лот №8

Призом може бути набір листівок.

Інтерактивний метод «Чорний ящик»

У чорному ящику знаходяться: шматок граніту, камяного вугілля, мармуру.

Завдання. Назвати гірську породу, умови її утворення, поширення на території України.

Розігрується лот №9

Приз-настінний календар.

Інтерактивний прийом «Семінар – кросворд».

Завдання. Використовуючи знання вивченої теми скласти кросворд по окремих темах: «Рельєф України», «Тектонічні структури України», «Корисні копалини»

P. S. Кількість лотів за браком часу можна зменшити.

4. Підбиття підсумків.

Банкіри – асистенти збирають жетони, письмові роботи, підраховують бали. Банкір повідомляє результати аукціону за кількістю жетонів.

Учитель. Вітаю всіх з завершенням аукціону та вдалими покупками.

Удачі вам і гарного навчання.

         


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30287. Основные методы (школы) литературоведения. Структурализм, постструктурализм 184 KB
  Буало автора комедии. Художественной формой выражения этой проблемы стало подчеркнутое присутствие автора отношения к изображаемому. Николев а в их стиле лиризм и рупорность основных персонажей прямо высказывающих любимые идеи автора. 3 Реализм это такое направление в искусстве которое в отличие от предшествующих ему классицизма и романтизма где точка зрения автора находилась соответственно внутри и вне текста осуществляет в своих текстах системную множественность точек зрения автора на текст.
30288. Основные методы художественной литературы. Классицизм. Историко-социальные предпосылки возникновения. Трактат "О поэтическом искусстве" Н.Буало. Характер художественного конфликта в классицизме 27.5 KB
  clssicus образцовый художественный стиль и эстетическое направление в европейской литературе и искусстве 17 начала 19 вв. в литературе. стала основой его социологических и этических построений а в литературе К. оставил в наследство русской литературе 19 в.
30289. Основные методы художественной литературы. Классицизм. Жанрово-стилевая система 27 KB
  Представители классицизма в России Эстетика К. Но внешние стороны не должны были заслонять по убеждению теоретиков и практиков классицизма содержательную сторону показывающую столкновение мысли и страсти героев трагедии. В период расцвета классицизма на сцене происходило совпадение внешней формы и содержания. Когда же наступил кризис этой системы то оказалось что в рамках классицизма невозможно показать жизнь человека во всей её сложности.
30290. Основные методы художественной литературы. Романтизм. Философская основа (учения Шеллинга, Шопенгауэра) 30.5 KB
  Романтизм. Характер художественного конфликта в романтизме Классические страны романтизма – Германия Англия Франция. Романтизм – это одно из крупнейших направлений в европейской и американской литре 1819 вв получившее всемирное значение и распространение. Романтизм – это то что впоследствии будет называться французской революцией под лозунгами свобода равенство братство.
30291. Основные методы художественной литературы. Романтизм. Тип героя. Понятия романтической тайны, романтической иронии 23 KB
  Понятия романтической тайны романтической иронии Романтизм последний “большой стиль†в истории искусства то есть последнее направление проявившее себя во всех областях духовной деятельности и художественного творчества: в изобразительных искусствах музыке литературе. Романтизм высшая точка в развитии гуманистического искусства начатого в эпоху Возрождения когда человек был провозглашен мерилом всех вещей. Мир для романтиков тайна загадка познать которую может только откровение искусства.
30293. Основные методы художественной литературы. Реализм. Многообразие подходов к проблеме реализма в литературоведении. Просветительский реализм 29 KB
  Реализм. Многообразие подходов к проблеме реализма в литературоведении. Просветительский реализм. 1 Реализм это художественное направление имеющее целью возможно ближе передавать действительность стремящееся к максимальному правдоподобию.