52263

Австралійський Союз. Океанія

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжити формувати систему знань про Австралію сформувати систему знань про природноресурсний потенціал Австралії і Океанії; систематизувати уявлення учнів про міжнародну спеціалізацію регіонів вдосконалити вміння і навички учнів самостійно працювати з джерелами географічної інформації. Обладнання: політична карта світу фізична карта Австралії фізична карта Океанії атласи учнівські...

Украинкский

2014-02-13

171 KB

6 чел.

                   Розробка уроку географії. 10 клас.

Тема:       Австралійський Союз. Океанія.

Мета:  продовжити формувати  систему знань про   Австралію,        сформувати                         систему знань про природно-ресурсний потенціал Австралії і          Океанії; систематизувати уявлення учнів про міжнародну спеціалізацію  регіонів, вдосконалити вміння і навички учнів самостійно працювати з джерелами географічної інформації.

Обладнання: політична карта світу, фізична карта Австралії, фізична карта

                     Океанії, атласи, учнівські презентації.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

                                                  Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.

1. Чим  план характеристики материка відрізняється від   економіко-географічної характеристики країни?

2. Які асоціації у вас викликає слово «Австралія»?

(На дошці виконується схема).

           кенгуру             пасовища                      евкаліпти               кріки

      Великобританія                           Австралія                   Кук

             пожежі                        качкодзьоб               вівці

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.

Австралійський поет Бернард ОДуед присвятив своїй батьківщині такі рядки:                            

                                        Таких тварин ти зберегла,

                                        Яких тепер не знає світ.

                                       Який же рок тобою управля?

                                       Добра в твоїй багато долі й зла.

                                       Хреста сузір’я в лобі мерехтить,

                                       Бурхливий океан у ніг плескає.

Сьогодні на уроці  ми пригадаємо  інформацію  про  Австралію як про материк,   і зробимо економіко- географічну характеристику країни Австралійський Союз.

 

 ІY.Вивчення нового матеріалу

1.  Візитна картка країни:                                                                 

Площа                                    7682,3 тис. км. КВ.

Населення                             20 млн. осіб

Столиця                                  Канберра

Державний устрій                 федеративна парламентська держав у складі

                                               Британської співдружності

2. Природні умови і ресурси.

Презентації учнів  за питаннями:

1.Відкриття і дослідження материка.

2.Рельєф і багатство корисних копалин.

3.Особливості кліматичних умов та бідність внутрішніх вод материка.

4.Характеристика природних зон.

5. Великий Бар’єрний риф – унікальна памятка природи.

3. Населення.

Густота                                         2,5 особи на км кв.

Природний приріст                     6 %

Тривалість життя                         79,6 (ч.), 82,7 (ж.)

Урбанізація                                   86%

4.Господарство  Австралії і Океанії.


Е          К          С          П          О          Р          Т

                                   Вовна,                                                                        Вовна              Чорні, кольорові

                                м’ясо, сир                                                                                                      метали                                  Вовна,

                                                                                                                                                                                                     пшениця,

                                                                                                                                                                                                       цукор

                                                                                                                                         Машино-                                                  

Рибальство                                                                                                                   будування                              

                              Вівчарство,

                             скотарство

                                                                                                                                            КМ                                                                 

                                                      Гірничо-                                                                     ЧМ                                                    Вівчарство

                                                     видобувна                                                                                                                  зернові, цукрова тростина

Морський

флот                                                                                                             Вівчарство

                                   Пасовищне                                                                                              

                                землеробство       Землі не  використовуються                                                                                    Пасовища,

                                                                                                                                                                                                           землеробство

                                                                                                                     Пасовища                            ГЕС

30* пд.ш.                     U, Au, Al                                                                Fe, Pb, Zn, Cu                                       ТЕС

                                       ОЛС.    Внутрішні виробничі і зовнішні економічні зв’язки Австралії


5.Внутрішні відмінності і міста Австралійського Союзу.

Завдання. Порівняти поняття, дібрати узагальнююче слово та спільні ознаки:

                                                                   

ПСС (За П.О. Барабохою)

                                                                    

 ?

Мельбурн                         Сідней

     4+

 міста

кількість населення

порти

аеропорти

30% промислової продукції

   

          ?

Південний Уельс                         Вікторія

              3+

            штати

 

             субтропіки

            перші колонії

               спеціалізація с.г.

ОІС                                         « ОКЕАНІЯ»

Меланезія            Мікронезія             Полінезія            Нова  Зеландія

Н.Гвінея                  Маріанські          Гавайські                   о.Південний

Н.Каледонія           Каролінські         Туамоту                      о. Північний

Соломонові остр.  Маршалові           Тонга

Нові Гебріди         Гільберта             Самоа

Фіджі                     Банаба                  Маркізькі

                                Науру

                         Екваторіальний пояс                                  Субтропічний пояс

                         Тропічний пояс                                           Помірний пояс

                                                                                               Земельні ресурси

                                                                                               Гідроресурси

                        Господарство                                               Господарство

                                                                                             (аграрно-сировинне,

                                                                                             інтенсивне)                                                                    

                                                                                     

 

     с.г.                   промисловість                        с.г.                 промисловість                                                                  

-кокосова пальма                                     -вівчарство                -харчова

-ямс                                                            -в.р.х.                        -лісова

-маніок                               ?                     -зернові                    -деревообробна

-цукрова

тростина

-банани

-овочі

-фрукти

                      Експорт                                                     експорт

                   кокоси                                                        деревина

                   цукор                                                          вовна

                   мідь

                   золото

                   нікель

Y.Закріплення нових знань і умінь учнів.

 

Тестові завдання.

1.За площею країна займає місце:

А) 1;                               Б) 2;

В)  5;                               Г) 6.

2. Кліматичні пояси, в яких знаходиться Австралія:

А)помірний;                 Б) антарктичний;

В)тропічний;                 Г) субтропічний.

3.Найпоширеніші типи грунтів Австралії:

А) чорноземи;               Б) червоно-бурі;
В)  коричневі;                Г) підзолисті.

4. Гори Австралії:

А) Великий Барєрний риф;   Б) Великий Вододільний хребет;

В) Серединно-океанічний хребет;  Г) Австралійські Альпи.

5. Зазначити міста у найбільш заселеній частині країни:

А) Канберра;                                  Б) Дарвін;

В)  Перт;                                          Г) Аделаїда.

6. Провідна галузь сільського господарства:

А) птахівництво;       Б) вівчарство;

В) верблюдівництво;   В) скотарство.

YІ. Підсумок уроку.

YІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний текст підручника.

Творче завдання «Австралія у художніх творах».


Океанія
: папуаси, канаки, меланезійці, мікронезійці, полінезійці;

Нова Зеландія: маорі;

Австралія: аборигени Австралії.

Прибуле населення

1.  Англоавстралійці;

2. Англоновозеландці;

3. Французи (Фр. Полінезія, Нова Каледонія)

4. Американці США;

5. Фіджііндійці (Фіджі)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

71982. Нумерація чисел 21-100. Запис чисел під диктовку. Порівняння чисел і знаходження значень виразів 56.5 KB
  Мета: вчити учнів записувати під диктовку числа першої сотні; вправляти в порівнюванні чисел і знаходженні значень виразів; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до вивчення математики. Обладнання: геометрічний роздатковий матеріал, таблиця першої сотні чисел...
71983. Нумерация многозначных чисел. Сложение и вычитание многозначных чисел. Повторение 150.5 KB
  Повторить и закрепить знания учащихся по темам «Нумерация многозначных чисел», «Сложение и вычитание многозначных чисел», развивать умение читать, записывать числа в пределах млн., устный счет, логическое мышление, память; совершенствовать умение решать составные задачи, вычислять периметр многоугольника...
71984. Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків. Задачі на знаходження третього доданка 49.5 KB
  Мета: вправляти учнів у розвязуванні прикладів і задач на додавання і віднімання круглих десятків; формувати вміння розвязувати задачі на знаходження третього доданка; виховувати любов до природи. Розвиток математичних умінь. Він пропонує нам розвязати приклади № 315 самостійно.
71985. Одиниці вимірювання маси. Перетворення одиниць вимірювання маси. Задачі,що розв’язуються за допомогою відношення 44.5 KB
  Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси, формувати уміння замінювати одиниці вимірювання маси іншими, вправляти у розв’язуванні задач способом відношення, повторити одиниці вимірювання довжини, дроби.
71986. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, що містять відношення «на… більше» («на… менше») 43 KB
  Мета: учити учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток творчо працювати із задачами що містять відношення на більше на менше; розвивати логічне мислення уміння працювати в парах; виховувати любов до природи інтерес до математики.
71989. Число й цифра 7. Утворення числа способом прилічення 1. Порівняння чисел у межах 7. Попереднє і наступне число. Написання цифри 7 88.5 KB
  Тож гаразд часу не гаєм І урок вже починаєм А урок сьогоднішній нехай всім принесе задоволення від дуже потрібної роботи. Сьогодні ми вивчимо цифру 7 яка позначає число сім. Цифра сім як кочерга це її стирчить нога. Сім яскравих кожен знає Кольорів веселка має.
71990. Знаходження невідомого дільника. Розв’язання задачі на три дії виразом 1.57 MB
  Обладнання: зошит з друкованою основою картка з буквеним виразом з домашнього завдання; відповіді математичного диктанту для перевірки зі словом спасибі; картки з виразами на предметних малюнках; таблиця для розв’язування рівняння в підручнику;...