52264

АВСТРАЛІЯ – найменший материк Землі. Історія відкриття і дослідження

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Визначити географічне положення Австралії, ознайомити учнів з історією відкриття, заселення Австралії європейцями, особливостями рельєфу, корисними копалинами...

Украинкский

2014-02-13

112 KB

0 чел.

Харцизький міський відділ освіти

Харцизька спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземних мов

І – ІІІ ступенів № 26

АВСТРАЛІЯ – найменший материк Землі. Історія відкриття і дослідження.

Розробка вчителя географії

Афанасьєвой В.К.

для міського конкурсу

на кращу розробку навчального

заняття з використанням ІКТ

2012 р.

7 клас

Австралія – найменший материк Землі.

Історія відкриття і дослідження.

Мета:

навчальна – визначити географічне положення Австралії, ознайомити учнів з історією відкриття, заселення Австралії європейцями,  особливостями рельєфу, корисними копалинами;

виховна – формувати в учнів навичок групової роботи, почуття відповідальності, взаємодії, підтримки, бажання пізнивати нове, невідоме;

розвивальна – розвивати географічне мислення, вміння аналізувати і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, розвивати навчання самостійної роботи з картою, підручником, додатковою інформацією (слайди, інтернет).

Облалнання: фізична карта Світу, фізична карта Австралії, атласи, зошити з практичних робіт, портрети мореплавців (слайди), мультимедійна дошка, слайди.

Тип уроку:  вивчання нового матеріалу.

Хід уроку:

І. Організація учнівського колективу.

 Учитель перевіряє психологічний настрій учнів, зясовує, хто як себе почуває на початку уроку. На кожній парті – зображення різних видів емоційних станів людини. Учні показують свій психологічний стан, піднімаючи картки (смайлики).

Слайд № 1

Портрет В.Біанки

                    Світ навколо мене сповнений таємниць.

                    І я їх відкриватиму все життя, тому що це

                    найбільш захоплива справа на світі.

                                                                         В.Біанкі

Слайд № 2

«Поле чудес»,

Фізична карта Австралії

Слайд № 3

Портрет Жюль Верна

Слайд № 4

Мореплавець

   Луїс Торрес

Слайд № 5

мореплавець Вілем Янсзон

Слайд № 6

мореплавець Абель Тасман

Слайд № 7

мореплавець Джеймс Кук

Слайд № 8

Англійські дослідники Метью Фліндерс і Джордж Басс

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Слайд № 14

Слайд № 15

Слайд № 16

Слайд № 17

Слайд № 18

Слайд № 19

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

          Фрагмент з гри «Поле Чудес»

     На дошці закрите слово «АВСТРАЛІЯ». Учитель ставить питання і якщо учні відповідають правильно, по одній літері відкриває все слово.

  •  За яким планом складається характеристика материка?
  •  Чому вивчення будь-якої території починається з навчання її географічного положення?
  •  Який материк омивається двома океанами Тихим та Індійським?
  •  Який материк найменший за розміром?
  •  Які материки росташовані на південній півкулі?
  •  Які марерики перетинаються Південним тропіком?
  •  Що вам відомо про Австралію?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення        теми та мети уроку.

                      А я клянуся вам, що цей край -  найцікавіший

                      на всій земній кулі. Найвигадливіша,

                      найнелогічніша країна з усіх, що коли -

                      небудь існувала. 

                                                                 Жуль Верн

Учитель. На сьогоднішому уроці ми ознайомимося з материком, якому б найкраще підійшов епітет «чудернацький», бо там все навпаки:  у липні – зима, у січні – літо. Дерева взимку скидають не листя, а кору. Багато тварин на животику мають сумки в котрих виношують малюків.

         Як ви вважаєте, про який материк говорив Жюль Верн? Дійсно, це – Австралія – географічна рекордсменка. Адже це найсухіший метерик, найменший за площею, найбільш малонаселений, найдивовижніший з огляду на органічний світ

(багато ендеміків). І ще чимало загадкового й цікавого ховає в собі цей незвичайний материк, який ми будемо вивчати на уроці.

       Отже, сьогодні ми продовжимо розвивати вміння складати характеристику географічного положення материка; ознайомимося з історією відкриття, заселення Австралії європейцями; встановимо причинно-наслідкові зв’язки утворення форм рельєфу та розміщення корисних копалин, порівнюючи карти.  

Робота з аркушем «Кошик очікувань»

Учні заповнюють таблицю:

Очікувані результати

На початку

уроку

У кінці

уроку

1.

Закріпити вміння працювати з картою

2.

Дізнатися про щось нове, невідоме

3.

Можливість проявити себе

4.

Працювати не самому, а в групі

5.

Грати в цікаві ігри

6.

Отримати добру оцінку

7.

Отримати гарний настрій

8.

Побайдикувати

       ІV.  Вивчення нового матеріалу

  1.  Фізико-географічне положення матеріка. Робота в групах.

Клас обєднується у 6 груп. Кожна група отримує завдання розкрити певний пункт плану.

Група 1.    Росташування материка відносно екватора, тропіків (полярних кіл), нульового і 180-го мередіанів.

Група 2.    В яких кліматичних поясах та природних зонах росташований материк?

Група 3.      Якими океанами і морями омивається материк?

Характер берегової лінії.

Група 4.       Росташування щодо інших материків. Крайні точки материка, координати.

Група 5.       Протяжність материка в градусах та кілометрах із заходу на схід та із півночі на південь.

Група 6.       Площа материка і його місце за цим показником серед інших материків.

           На виконання завдання відводиться до 5 хвилин. Після закінчення роботи представники груп ознайомлюють усіх учнів зі свїми результатами.

  1.  Відкриття материка

Гра «Заколдлване слово»

За допомогою слайдів на мультимедійній дошці, карти атласу, довідників, виконайте завдання. Встановивши правильну відповідність, росшифруйте  слово. На виконання завдання відводиться до 5 хвилин.  

1.Іспанський мореплавець

Луїс Торрес

    1660 рік

а) відкрив східне узбережжя Австралії

та оголосив відкриті землі володіннями Великої Британії, відкрив Великий Барєрний риф;

И

2. Голандський мореплавець Вілем Янсзон 1606 рік

б) дістався південних берегів Австралії, відкрив острів на південь від Австралії. Довів, що материк дійсно існує, відкрив ділянку узбережжя Нової Зеландії;

Д

3. Голландський мореплавець Абель Тасман 1642-1644р

в) проплив вузькою протокою вздовж південного берега Нової Гвінеї, довів, що Нова Гвінея – це острів, а на південь від нього пролягає невідома земля;

Є

4. Англійський мореплавець Джеймс Кук

1770 р.

г) Висадився на західному узбережжі півострова Кейп-Йорк. Став першим європейцем, який дістався австралійських земель. Назвав відкриті землі Новою Голландією;

Х

5. Англійські мореплавці 1788 р.

д) Обійшли навколо Австралії, відкрили протоку, запропонували сучасну назву

А

6. Англійські дослідники Метью Фліндерс і Джордж Басс 1797-1798 р.

ж)Заснували перше англійське поселення як колонію каторжників

Н

 

ВІДПОВІДЬ:  1в,  2г,  3а,  4б,  5ж,  6д.

                        Є    Х    И    Д    Н    А

Учитель.   Значення цього слова  ви дізнаєтесь на наступних уроках.

  1.  Рельєф і корисні копалини

Гра «Творча лабораторія»

Клас обєднується у 3 групи. Кожна група шукає відповідь на питання.

Група 1.  Поясніть закономірності розміщення основних форм рельєфу Австралії у звязку з будовою земної кори.

Група 2.   Чому переважна більшість руд металів залягає в західних районах Австралії?

Група 3.    Плясніть чому Австралія – єдиний материк у світі, де немає діючих вулканів і сильних землетрусів.

V.  Закріплення нових знань, умінь

Геогафічний практикум

Позначте на контурній карті цифрами розташування географічних об’єктів, які ви побачите на мультимедійній дошці (слайдах).

Підпишіть їх номенклатуру.

Опис географічного об’єкту

Назва географічного об’єкту

Цифра на карті

Найбільша у світі коралова споруда

Великий Бар’єрний риф

Другий за площею острів у світі

Нова Гвінея

Найбільший півострів Австралії

Кейп – Йорк

Найбільша затока Австралії

Велика Австралійська затока

Низовина, поверхня якої в середній частині лежить нижче рівня моря

Центральна низовина

Найвища вершина материка

г. Костюшко

Крайня північна точка

мис Йорк

Крайня південна точка

мис Південно-Східний

Крайня східна точка

мис Байрон

Крайня західна точка

мис

Стіп-Пойнт

«Міст», що з’єднує Австралію з Євразією

Великі Зондські острови

VІ.  Підсумок  уроку

Учитель звертається знову до перевірки емоційного стану учнів.

Учні заповнюють «Кошик очікувань».

VІІ.  Домашнє  завдання

-  Опрацювати  параграф 23, питання стр.114, географічна задача стр.114 (високому рівню);

-  Порівняти рел’єф Африки й Австралії. Результати оформити у вигляді таблиці;

-  Скласти кросворд з географічною номенклатурою материка (за бажанням);

-  Підготувати повідомлення про внутрішні води Австралії (окремим учням).

Адреси  сайтів:

http://daustented.ucoz.ru 

http://www.loveread.ec/read

http://allday.ru/index.ph

http://maceis.ucoz.ua/news/zhj

http://subscribe.ru/group/web

http://www.amic.ru

bibliogid.ru

ru.wikipedia.org  Бианки

http://mmmsayt.ru

http://ptiza27.ru

http://www.swiatpodrozy.pl/k.p

http://staralfa.narod2.ru/hist

http://forums.corsairs-harbour

http://nl-ru.blogspot.nl/2008

http://aaustralien.ru/istoriya

www.korabley.net

http://shiksabd.com/o-puteshes

http://pitcairn.livejournal.co

http://funtattoo.ru/?paged=46

http://www.point.ru/news/stori

http://www.liveinternet.ru/use

http://west-racerz.ucoz.ru/for

http://www.turinfo.ru/articles

www.themenreihe.p

http://belnonna.ucoz.ru/load/e

http://www.magistre.ru 

http://www.mota.ru 

http://ru.hotelpriceinfo.com

http://tatcka1988.mypage.ru   

http://www.zooeco.com 

http://www.ermoshka.ru

http://avstraliya.sxnarod.com
http://dokuchaevsk-edu.org.ua

http://www.australiaholidays   

http://ecovoice.ru/blog 

http://www.mtns.ru/mountains

http://www.trinity-travel.ru

http://magazine-traveler.ru

http://www.environment.nsw

http://tourism-vip.ru/resorts/…

http://www.kon-tiki.com.ua

http://murzim.ru/geografiya   

http://afield.org.ua


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47966. Цивільне процесуалне право 1000.5 KB
  Цивільне процесуальне право як галузь права – це сукупність правових норм що регулюють діяльність суду загальної юрисдикції осіб які беруть участь у справі та інших учасників цивільного процесу щодо здійснення правосуддя у цивільноправових спорах щодо справ наказного окремого провадження а також такі що виникають у зв’язку із цією діяльністю суспільні відносини щодо розгляду та вирішення зазначених категорій справ1. Цивільний процес – це сукупність процесуальних дій суду інших осіб які беруть участь у справі а також інших...
47967. Українська мова (за професійним спрямуванням) 544.5 KB
  Усі слова що вживаються в якійсь мові становлять її лексику від грецьк. Слова можуть називати предмети явища ознаки дії і стан тощо. Співвіднесеність слова з певним поняттям явищем дійсності називається лексичним значенням слова. Наприклад слово росинка є назвою поняття “крапля води†слово пресумний означає â€œдуже сумний†лексичне значення слова роз’яснювати словник визначає як “робити щонебудь ясним зрозумілим; пояснюватиâ€.
47969. Лекції з анатомії, фізіології дитини з основами генетики 544 KB
  Далі прибавки росту в довжину щороку зменшуються і в дошкільному віці становлять 7 8см а в дітей молодшого шкільного віку ще менше в середньому 4 5см за рік. Неодмінною умовою яка може забезпечити всебічний як фізичний так і психічний розвиток дитячого організму є правильна постановка фізичного виховання навчальних занять ігор та трудової діяльності дітей з урахуванням їх вікових анатомофізіологічних особливостей. Завдання педагогів використати у справі виховання і навчання дітей усі можливості які надають розвитку людського...
47970. МЕНЕДЖМЕНТ ПЕРСОНАЛУ 719.5 KB
  Курс Менеджмент персоналу є складовою частиною циклу професійноорієнтованих дисциплін підготовки магістра спеціальності. Предметом курсу є системно організований процес відтворення й ефективного використання персоналу організації. Метою вивчення дисципліни “Менеджмент персоналу†є формування системи знань з теорії та практики керування персоналом різноманітних організацій функціонуютьу сфері економіки України.
47971. Політична економія 451 KB
  Розширення самостійності підприємств роздержавлення власності поява її різноманітних форм дозволяє перетворити більшість учасників суспільного виробництва в реальних господарів. Предметом політичної економії є сукупність економічних відносин які виникають в процесі виробництва обміну розподілу і споживання благ. Вона аналізує ціни окремих товарів витрати на їх виготовлення оптимальне співвідношення ресурсів...
47972. 1С: Бухгалтерія 7.7 218.83 KB
  Операції і проведення.1 Операції і проведення.6 Параметри операції. Якщо кінцевий користувач має доступ до констант то це вікно може бути викликано будь – яким пунктом меню кнопкою панелі інструментів або через системне меню “Операціїâ€.
47973. Аграрна політика. Курс лекцій 2.2 MB
  Соціальноекономічний стан аграрного виробництва. Сучасний стан і тенденції розвитку аграрного виробництва Державна політика щодо сільськогосподарського виробництва у період існування Радянського Союзу Економіці належить виняткова роль у забезпеченні життя суспільства як сфери виробництва і відтворення матеріальних благ.
47974. Концепція проекту. Визначення і сутність інвестиційного проекту діяльності 277.5 KB
  Концепція проекту План лекції: Визначення і сутність інвестиційного проекту діяльності. Структура інвестиційного проекту.Життєвий цикл проекту та його кроки 4.Визначення і сутність інвестиційного проекту діяльності Проект є організаційною формою реалізації процесу інвестування.