52309

Техногенна небезпека. Правила безпечної безпеки життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Правила безпечної безпеки життя 7й клас Тема: Техногенна небезпека. Базові поняття: техногенна небезпека кислотні дощі надзвичайна ситуація НС. 2й ряд пригадує що означає поняття небезпека і називає свої асоціації до слова небезпека.

Украинкский

2014-02-15

46 KB

4 чел.

Конспект уроку

Тема: « Техногенна небезпека. Правила безпечної безпеки життя»

7-й клас


Тема:
Техногенна небезпека. Правила безпечної безпеки життя.

Мета: сформувати в учнів поняття про техногенну небезпеку; скласти і вивчити правила безпечної поведінки; дати поняття про НС, кислотні дощі; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до здоровя.

Обладнання та матеріали: фотографії і плакати, що дозволяють продемонструвати техногенну небезпеку; індивідуальні картки.

Базові поняття: техногенна небезпека, кислотні дощі, надзвичайна ситуація  (НС).

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку.

  1.         Організаційна частина.

Привітання. Перевірка учнів готовності до уроку ( на парті має бути підручник, робочий зошит, зошит з друкованою основою, щоденник).

  1.  Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
  2.  Обговорення проблемної ситуації.

Ситуація.

Над містом пройшов дощ після якого листя на деревах потемніло. Як Ви думаєте, чому дощ міг виявитися небезпечним?

  1.  Мікрофон.
  •  Пригадуємо, що означає поняття безпека і 1-й ряд називає свої асоціації до слова « безпека».
  •  2-й ряд пригадує, що означає поняття « небезпека» і називає свої асоціації до слова «небезпека».
  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

( Учитель оголошує тему та мету уроку, учні з дошки записують тему уроку в зошиті)

Перед вивченням нового матеріалу вчитель роздає картки зі схемою слова « небезпека». Завдання учнів на протязі вивчення нового метеріалу записати свої асоціації до поняття « небезпека».

  1.  Вивчення нового матеріалу.
  2.  Бесіда за малюнками. ( Плакат « техногенна небезпека»)
  •  Які небезпеки можете назвати і показати розглянувши плакат?
  •  Чим вони небезпечні? ( Відповіді учнів)
  1.  Розповідь з елементами бесіди.

А) Про надзвичайні ситуації.

Людина створила техносферу і використовує її для задоволення своїх потреб. Але в деяких ситуаціях техносфера може ставати небезпечною для неї. Так, наприклад, відходи виробництва потрапляючи у природне середовище, забруднюють його. Давно відомі так звані, кислотні дощі.

  •  Може хтось знає, які це кислотні дощі і чим вони небезпечні?

( Відповіді учнів і загальний висновок. Кислотні дощі – це всі види опадів – дощ, сніг, град, тумани, дощ зі снігом, - що містить розчин кислот. Ці кислоти з’явилися в атмосфері через викиди деяких підприємств хімічно небезпечних речовин. Окрім того, кислотні дощі руйнують будівлі та пам’ятки культури, трубопроводи, знижують родючість грунтів).

  •  Як Ви думаєте, чи можна віднести кислотні дощі до НС?

Б) Пояснення поняття надзвичайна ситуація ( НС).

- яку ситуація ми називаємо надзвичайною?

( Вчитель зачитує питання і  ситуацію)

Запитання:

  •  Уважно послухайте ситуацію і скажіть, чи можна її назвати надзвичайною.

Ситуація: Кошеня залізло на дерево у дворі великого будинку і ніяк не може спуститися до хазяйки. Навколо зібралася юрба, хазяйка викликала рятувальників, які зняли кошеня з дерева.

( Варіанти відповіді учнів)

Отже, надзвичайна ситуація – це обстановка на певній території, що склалася в результаті аварії, небезпечного природного явища, катастрофи, стихійного або іншого лиха, які можуть спричинити або спричинили: людські жертви; шкоду здоров’ю людей або навколишньому середовищу; значні матеріальні втрати або порушення умов життєдіяльності людей. Всі НС несуть певну небезпеку. І тому НС або ще говорять « небезпеки» умовно можна поділити на 2 групи (див. схему 1)

Схема 1.

Деградація грунтів Землетруси, цунамі

Ожеледиця  Зсуви землі, лавини

  ДТП Раптове обвалення будівель

Аварії на очисних спорудах Вибухи

 Пожежі

  1.  Правила безпечної безпеки життя.

Щоб не сталося певної НС, ми повинні знати і памятати правила безпечної поведінки всюди де б ми не знаходилися. Іноді, мало того що памятати, а ще й виконувати. А це:

  1.  Не можна влаштовувати ігри на проїжджій частині. Чому? ( Відповіді учнів)
  2.  Гуляючи в саду, парку потрібно уникати незнайомих місць, а також уникати прогулянок поблизу підприємств, будівель. Чому?  ( Відповіді учнів)
  3.  Під час дощу, грози потрібно мати парасольку. Чому? ( Відповіді учнів)
  •  Назвіть ще свої варіанти правил, щоб уникнути небезпеки.
  1.  Узагальнення вивченого матеріалу.
  2.  Перевірка завдання про асоціації до поняття небезпека. Колективне складання схеми – павутинки – епітети до слова небезпека.


Вимушена

Створена Складна

Техногенна   Жахлива

Вражаюча

  1.  Відповідь на запитання:
  •  Як спостерігаючи за довкіллям можна виявити техногенну небезпеку?
  •  Чи можна визначити стан повітря поблизу школи чи будинку?
  •  Які процеси є небезпечними для довкілля?
  1.  Самостійна робота по варіантах. ( попередньо роздані завдання)
  2.  Підсумок уроку.
  •  Чи є актуальною на сьогоднішній день наша тема уроку?
  •  Де ми можемо застосувати знання одержані на уроці?
  1.  Домашнє завдання.

Виконати завдання у зошиті з друкованою основою с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45933. Приводы зажимных устройств 1.73 MB
  Недостатки: незначительная плавность перемещения рабочих органов особенно при переменой нагрузке; низкое давление воздуха 04 мПа обуславливающие большие размеры приводов для приложения значительных усилий. на всех производственных участках подаётся воздушная среда давлением до 1МПа. Пневмоприводы рассчитываются на прочность при Р=06мПа а исходное усилие определяется при р=04МПа. Испытания их осуществляют при р не менее 09МПа.
45934. Цели, принципы, функции и основные задачи стандартизации 16.4 KB
  В соответствии с Федеральным Законом О техническом регулировании стандартизация осуществляется в целях: повышения уровня безопасности жизни или здоровья граждан имущества физических или юридических лиц государственного или муниципального имущества экологической безопасности безопасности жизни или здоровья животных и растений и содействия соблюдению требований технических регламентов; повышения уровня безопасности объектов с учетом риска возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера; обеспечения...
45935. Основные понятия в области метрологии. Метрология. Измерение. Погрешности измерения. Средство измерения. Единство измерений. Проверка средств измерений 18.03 KB
  Единство измерений. Проверка средств измерений.Рассматривает общие теоретические проблемы разработка теории и проблем измерений физических величин их единиц методов измерений.Устанавливает обязательные технические и юридические требования по применению единиц физической величины методов и средств измерений.
45936. Погрешности средств измерений. Систематическая погрешность средств измерений. Случайная погрешность средств измерений. Абсолютная, относительная погрешность. Точность средств измерений. Класс точности средств измерений 12.85 KB
  Погрешности средств измерений. Систематическая погрешность средств измерений. Случайная погрешность средств измерений. Точность средств измерений.
45937. Эталоны единиц физической величины. Эталон еденицы физической величины. Поверочная схема для средств измерений. Рабочий эталон. Вторичный эталон. Международный эталон 12.86 KB
  Эталоны единиц физической величины. Эталон еденицы физической величины. Рабочий эталон. Вторичный эталон.
45938. Средства измерительной техники. Средство измерений. Автоматичесое средство измерений. Автоматизированное средство измерений 12.24 KB
  Средство измерений. Автоматичесое средство измерений. Автоматизированное средство измерений. Средства измерительной техники измерительная техника – обобщающее понятие охватывающее технические средства специально предназначенные для измерений.
45939. Классификация размерных цепей. Основные термины и определения. Метод расчета размерных цепей, обеспечивающие полную взаимозаменяемость 35.97 KB
  Размерные цепи отражают объективные размерные связи в конструкции машины технологических процессах изготовления ее детали и сборки при измерении возникающие в соответствии с условиями решаемых задач. Обозначаются размерные цепи прописными буквами русского алфавита и строчными буквами греческого алфавита кроме . Размеры образующие размерную цепь называют звеньями размерной цепи. Одно звено в размерной цепи замыкающее исходное а остальные – составляющие.
45941. Назначение и виды валов и осей. Типы соединения вала с установленными на нем деталями. Технические требования к рабочим поверхностям вала. Расчет вала на прочность по напряжению изгиба и кручения 28.5 KB
  Валы в отличие от осей предназначены для передачи вращающих моментов и в большинстве случаев для поддержания вращающихся вместе с ними относительно подшипников различных деталей машин. Валы несущие на себе детали через которые передается вращающий момент воспринимают от этих деталей нагрузки и следовательно работают одновременно на изгиб и кручение. При действии на установленные на валах детали осевых нагрузок валы дополнительно работают на растяжение или сжатие. Прямые валы в зависимости от...