52316

Інтелектуальні ігри на уроці української мови з використанням комп’ютера

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити вивчені орфограми фразеологізми односкладні речення; розвивати логічне мислення увагу під час виконання завдань; заохочувати учнів до вивчення української мови використовуючи можливості компютера Обладнання: додатковий матеріал ПК інструкція до проведення тестів на ПК Вчителі: Беседа Людмила Іванівна українська мова ...

Украинкский

2014-02-14

1.89 MB

3 чел.

Бінарний урок  8 клас

«Українська мова з інформатикою»

Тема. «Інтелектуальні  ігри на уроці української мови з використанням

комп’ютера»

Мета: -   закріпити вивчені орфограми,  фразеологізми, односкладні

               речення;

  •  розвивати логічне мислення, увагу під час виконання завдань;
  •  заохочувати учнів до вивчення української мови, використовуючи можливості комп’ютера

   

Обладнання: додатковий матеріал, ПК, інструкція до проведення тестів

                        на ПК

 Вчителі:  Беседа Людмила Іванівна (українська мова) 

                   Шудрук Надія Миколаївна (інформатика)

Хід уроку

  1.  Оргмомент

        Л.І.   – оголошує тему і спосіб роботи                                  1хв

        Н.М. – пояснює, що саме будуть робити учні за ПК         1 хв

  1.  Дай відповідь, щоб отримати місце за ПК  (доскажи прислів’я)  

                                                                                                Л.І.       2 хв

  •  Вік живи – … вік учись.
    •  Мудрий ніхто не вродився, … а навчився.
    •  Книга вчить, … як на світі жить
    •  Розум за гроші … не купиш.
    •  Не пером пишуть,  … а умом.
    •  Наука в ліс не веде,  … а з лісу виводить.
    •  Не кажи – не вмію, а кажи – … навчуся…

3. За ПК   (5 хв)     Х-кросворди       Л.І.  – пояснює завдання                        

                                                       Н.М. – пояснює, як виконати роботу                                                       

                 №1                                                              № 2

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

                                                                         

  1.  Хижа морська риба      (акула)           1. Розділ математики       (алгебра)
  2.  Одиниця вимірювання                         2. Валка в’ючних тварин (караван)

        коштовного каменя     (карат)            3. Вдаване геройство       (бравада)

  1.  Заховані коштовності, гроші (скарб) 4. Програш                       (поразка)
  2.  Розкішна будівля         (палац)            5. Рослина                        (амарант)
  3.  Шахраювання               (афера)           6. Ударний музичний інструмент

                                                                                                                 (барабан)                                       

                                                                       7.Твердження, яке не потребує до-                           

                                                                           ведення                         (аксіома)

кожне слово  -  0,2 б (max 1б)               кожне слово  -  0,3 б      (max 2,1б)                                                                                

Виставити  бали

  1.  Перевірка      1 хв          Л.І.  – перевіряє слова

                                                 Н.М. – записує бали

5. «Латки на фразеологізми»      Л.І.  – пояснює завдання                        

                      5 хв                              Н.М. – пояснює, як виконати роботу 

                         

                                                                              вирізати і вставити слова

1 рівень  Тримати … за вітром                            голови     ніс     вухом     

                І за … не свербить                                                         по 0,2 б (0,6 б)

                З хворої … на здорову

2 рівень Виткнути …                                           дописати слова

               Давати волю                                                              по 0,3 б  (0,9 б)

               Впадати в …                                           носа, рукам, око    

3 рівень Как белка в колесе –                          дібрати відповідник       

               Два сапога пара –                                                            по 0,4 б  (1,2 б)                               

               Задирать нос –                                          …як муха в окропі

                                                                                  … обоє – рябоє

                                                                              … гнути кирпу

Виставити  бали

  1.  Перевірка       1 хв         Л.І.  – перевіряє фрази

                                                       Н.М. – записує бали

   7. «Антисуржик»      10 хв     Л.І. -  «Вирізати і вставити у стовпчик    

                                                                        суржики.  Через  дефіс написати    

           (слово – 0,2б)     (max 2,6 б)             правильне слово»        

                                                              

                                                      Н.М. - пояснює, як виконати роботу

Американські вчоні після довгих досліджень дійшли виводу: якщо людина часто думає про щось погане, вона починає чаще хворіти. Оказалося, негативна активність мозку безпосередньо пов’язана  з послабленням імунітету. Такий вивод було зроблено після опиту з 50 добровольцями, яким предложили згадати одне з собитій власного життя, яке або принесло їм найбільшу радість, або розстроїло, налякало чи розізлило їх. Потім кожному з підопитних вводили вакцину против грипу. З’ясувалося, що на тих, хто думав про негатив, вакцина здійснювала найменший вплив, а на тих, хто настроювався на добро – наоборот.    

                                                                                                         (13 слів)

  •  вчоні                -  вчені
  •  виводу             -  висновку
  •  чаще                -  частіше
  •  оказалося       -   виявилося
  •  вивод               -  висновок
  •  опиту               -  досліду
  •  предложили    -  запропонували
  •  собитій            -  подій
  •  розстроїло       -  засмутило
  •  підопитних      -  піддослідних
  •  против              - проти
  •  настроювався  -  налаштовувався
  •  наоборот          - навпаки

Виставити  бали

  1.  Перевірка     1 хв           Л.І.  – перевіряє слова

                                                       Н.М. – записує бали

        9. У подані слова вставте орфограми  5 хв                                           

                                                                                                (по 0,1б)  (2,4 б)

                    Л.І. - пояснює роботу

                                        Н.М. – дає інструкцію до роботи

Оз..ро, якіс..ний, зн..кати, оч..щати, волос..я, пр…вабливо, т..плиця,  ро..хитати,  щас..ливий, гіл..ястий, хвас..ливий, кіс..лявий, дев..ятий, виїз..ний, моло..ьба, здаєт..ся, пр..звище,  пр…буття, моркв..яний,   пр..мудрий, г..рячий, х..зяїн, бе..турботний, студен..ський.

Виставити  бали

  1.   Перевірка   1 хв      Л.І.  – перевіряє слова  Н.М. – записує бали

  11. Оформлення документа     1 хв  

            Л.І. - пояснює роботу: «До поданого прислів’я дібрати          

                              малюнок за змістом»  

      Н.М. – «Зробити фон, додати рамку»                    (додатково 0,2б)

                    

    «Вік живи – вік учись»                               

«Мудрий ніхто не вродився, а навчився»   

«Книга вчить, як на світі жить»

«Учись змолоду – пригодиться на старість»

«Не кажи – не  вмію, а кажи – навчусь»

* За 5 завдань максимальна оцінка – 11 б

  12. Тестування   (окреме оцінювання)  8 хв  

                    Л.І. - пояснює роботу

                    Н.М. - інструктує учнів про виконання роботи

** Додатково заробляємо бали       1 хв

                                     «Редагування словосполучень» (по 0,2 б)

         13. Підсумок уроку     2 хв

                Л.І. – «Мета уроку досягнута, всі роботи виконано.»

                 Н.М. – «Сьогодні ви змогли використати можливості          

                          комп’ютера при узагальненні знань з української мови.»

         14.  Виставлення оцінок     Л.І.

 

           15.  Роздрукування робіт       Н.М.

                 Л.І., Н.М.    -  «Урок закінчено. Дякуємо за роботу.»

             

Додатковий матеріал до уроку

Бінарний урок  «Інтелектуальні ігри»

                               українська мова з інформатикою 8 клас  

          учня(ці)____________________________                      ПК № 1

І             Х-кросворди    5 хв

                                                                                          

                   №1                                                                № 2

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

А

                                                                                                                          

А

А

А

А

А

А

А

А

А

1.Хижа морська риба                              1. Розділ математики       

2.Одиниця вимірювання                         2. Валка в’ючних тварин

        коштовного каменя                        3. Вдаване геройство       

3. Заховані коштовності, гроші              4. Програш                       

4. Розкішна будівля                                 5. Рослина                        

5. Шахраювання                                      6. Ударний музичний інструмент                                                                                                                                                       

                                                                 7.Твердження, яке не потребує до-                           

                                                                          ведення                         

кожне слово  -  0,2 б (max 1 б)               кожне слово  -  0,3 б  (max 2,1 б)                                                                                             

      

                                                                                                               всього балів                 

ІІ  «Латки на фразеологізми»        5 хв                         

                                                                              вирізати і вставити слова

1 рівень  Тримати … за вітром                            голови     ніс     вухом     

                І за … не свербить                                                         по 0,2 б  (0,6 б)

                З хворої … на здорову

2 рівень Виткнути …                                           дописати слова

               Давати волю …                                                               по 0,3 б  (0,9 б)

               Впадати в …                                               

3 рівень Как белка в колесе –           дібрати відповідник        

               Два сапога пара –                      по 0,4 б  (1,2 б)                               

               Задирать нос –

      

                                            

    всього балів

ІІІ «Антисуржик»              Вирізати і вставити у стовпчик суржики. Через                   

             10 хв                       дефіс написати правильне слово    (слово – 0,2 б)

                                                                                                         (2,6 б)

 Американські вчоні після довгих досліджень дійшли виводу: якщо людина часто думає про щось погане, вона починає чаще хворіти. Оказалося, негативна активність мозку безпосередньо пов’язана  з послабленням імунітету. Такий вивод було зроблено після опиту з 50 добровольцями, яким предложили згадати одне з собитій власного життя, яке або принесло їм найбільшу радість, або розстроїло, налякало чи розізлило їх. Потім кожному з підопитних вводили вакцину против грипу. З’ясувалося, що на тих, хто думав про негатив, вакцина здійснювала найменший вплив, а на тих, хто настроювався на добро – наоборот.

  1.    
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
  10.  
  11.  
  12.  
  13.  

      

                                                                                                               всього балів                 

ІV В подані слова вставте орфограми       5 хв     (по 0,1б)     (2,4 б)

Оз..ро, якіс..ний, зн..кати, оч..щати, волос..я, пр…вабливо, т..плиця,  ро..хитати,  щас..ливий, гіл..ястий, хвас..ливий, кіс..лявий,  дев..ятий, виїз..ний, моло..ьба, здаєт..ся, пр..звище,  пр…буття, моркв..яний,   пр..мудрий, г..рячий, х..зяїн, бе..турботний, студен..ський.

      

                                                                                                               всього балів                                              

 V        Оформлення документа

             «Вік живи – вік учись»                               

                          0,2 бали    

                                    

Доскажи прислів’я

  1.  Вік живи …– вік учись.
  2.  Мудрий ніхто не вродився,… а навчився.
  3.  Книга вчить, …як на світі жить.
  4.  Не кажи – не вмію, …а кажи – навчуся.
  5.  Наука в ліс не веде,… а з лісу виводить.
  6.  Розум за гроші…не купиш.
  7.  Свій розум май … і людей питай.
  8.  Чого навчився – … того за плечима не носити.
  9.  І сила перед розумом…  никне.
  10.  Голова без розуму,  … як ліхтар без свічки.
  11.  Не пером пишуть, …а умом.
  12.  Не бажай синові багатства, …а бажай розуму.
  13.  Незнайко на печі лежить, … а знайко по дорозі біжить.
  14.  Око бачить далеко,… а розум ще далі.
  15.  По одежі стрічають, а по розуму проводжають.
  16.  Учись змолоду – …пригодиться на старість.
  17.  Вчитися ніколи … не пізно.
  18.  Золото без розуму – … болото.
  19.  Не звання дає знання, … а навпаки.
  20.  Не учися розуму до старості,… але до смерті.
  21.  Два хитрих мудрого … не переважать.
  22.  Казав Наум: … візьми на ум.
  23.  Голова не на те, щоб тільки… кашкет носить.
  24.  Страшне перо не в гусака ,… а в дурака.

Відредагувати словосполучення   (по 0,2 б)

  1.  Отримати освіту -
  2.  Окружающий мир -
  3.  Прийняти міри -
  4.  Розбити парк -
  5.  К лицю -
  6.  Отримати виправдання -
  7.  Заключати в дужки -
  8.  Дати указання -
  9.  Заключати договір -
  10.  Кидатися в очі -
  11.  Приймати участь -
  12.  Згідно плану -
  13.  Книга вийшла на багатьох мовах -
  14.  Йому повезло -
  15.  Двійна порція -
  16.  Українець по походженню -
  17.  Масляна фарба -
  18.  Нестерпна біль -
  19.  Вибач мене -
  20.  Слідуюча зупинка -

8 клас Тест «Односкладні речення»

учня ________________________(прізвище, ім’я)

                                                                           (max 10 б)

1. Виділіть односкладне речення.

   А) Не люблю осінньої ночі.

   Б) Я йшов усе далі й далі в глибину лісів.

   В) Темна хмара озвалася громом гучним.

2. Укажіть означено-особове речення.

   А) Тихо в садку, тихо в місті, бо пізня година.

   Б) Боїшся вовка - не ходи до лісу.

   В) За правду, браття, єднаймось щиро.

3. Виділіть неозначено-особове речення.

   А) І смеркає, і світає, день божий минає.

   Б)Там ціле підземне місто спорудили.

   В) Осінь. І така тиха, така ласкава.

4. Знайдіть узагальнено-особове речення.

   А) Мало прожити життя – треба життя зрозуміти.

   Б) Багато в сім’ї говорили про материного брата, Михайла      

        Драгоманова.

   В) Не хвались, ідучи на торг, а хвались, ідучи з торгу.

5. Укажіть безособове речення.

   А) Субота. Вечір. Череда остання скотилася з зеленого  

         узгір’я.

   Б) У хаті було так чисто, гарно, як у квітнику.

   В) Від добра добра не шукають.

6. Речення, у якому наявні всі члени речення, називається:

   А) повним;

   Б) поширеним;

   В) непоширеним;

   Г) неповним.

7. Виділіть неповне речення.

   А) Люблю, коли хвилі юрбою шумують, ламаючи лід.

   Б) Приходив обвіяний духом полів, свіжий, як дика квітка.

   В) Була чудова майова ніч.

8. У якому з поданих неповних речень слід поставити тире?

   А) У тітки Василини рушники на стінах.

   Б) І калина, і м’ята коло білої хати.

   В) За чорним полем ще чорніший ліс.

9. Яка різниця між односкладним та неповним реченнями?

   А) Односкладне речення може бути поширеним, неповне не  

        буває поширеним;

   Б) Односкладне речення має всі члени для розуміння змісту,

        у неповному зміст встановлюється з попереднього речення  

        чи із ситуації;

    В) односкладне  речення буває розповідним, а неповне –

         тільки спонукальним.

10. Які члени речення можуть бути пропущеними у неповному

      реченні?

     А) підмет;  

     Б) присудок;

     В) обставина;

     Г) будь-який член речення.

                                         

Малюнки до прислів’я


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28792. Каковы причины революции 1905 года? Опишите ее ход и основные события 15.62 KB
  Каковы причины революции 1905 года Опишите ее ход и основные события. Ход революции: 9 января 1905 года было расстреляно шествие рабочих Петербурга стремившихся подать прошение императору. Пиком революции стало восстание в Москве в декабре 1905 года. Итоги революции: Революция не решила в полном объеме поставленных перед ней проблем но заставило правительство пойти на некоторые уступки обществу.
28793. Октябрьский манифест 1905г. Начало парламентаризма в России 16.9 KB
  Был учреждён Парламент состоящий из Государственного Совета и Государственной Думы. Председателем I Думы стал кадет С. Впоследствии Ленин признал бойкот I Думы ошибкой так как революция в это время уже развивалась по нисходящей линии. Оно вопреки уже принятому решению Думы соглашалось только на добровольное отчуждение.
28794. Политическая деятельность П.А.Столыпина. Замысел и воплощение. Значение аграрной реформы 14.37 KB
  Значение аграрной реформы. Цели реформы: Социальноэкономические Завершить аграрный переворот свободную рабочую силу направить в промышленность. Результаты реформы: Рост посевных площадей по стране на 10.
28795. Каково значение вузовского курса «Отечественная история»? Охарактеризуйте предмет, методы и функции исторической науки 16.36 KB
  старинные летописи и хроники Функции исторической науки: познавательная воспитательная прогностическая Методы изучения истории: Историкогенетический метод. Историкотипологический метод. Историкосравнительный метод.
28796. Каково место методологии истории в структуре исторического знания? Основные направления развития исторической науки в 20в. 14.95 KB
  Методология изучение истории есть основная теоретическая база исходя из которой определяются методы исследования. Отсюда жизнедеятельность крупных собственников господствующих классов освещалось только как враждебная обществу; недооценивалась роль духовной культуры и человека в истории общества; линейный подход в развитии формации продолжал идею передовых и отсталых народов; европоцентризм т. В нашей стране негативные значения формационного подхода усиливались тем что он стал содержанием политики советского государства его правительство...
28797. Дайте сравнительный анализ формационного и цивилизационного подходов к изучению прошлого 15.23 KB
  Сравнительная характеристика подходов Лучше всего выявить достоинства и недостатки цивилизационного и формационного подходов помогает взаимная критика между сторонниками данных подходов. Таким образом плюсы и минусы сторонников подходов доказывают то что преимущества двух подходов носят взаимодополняющий характер и благодаря их сочетанию можно более глубоко понять историю.
28798. Выявите черты сходства и различия в цивилизационных концепциях Н.Данилевского, О.Шпенглера, А.Тойнби, Л.Гумилева 16.03 KB
  Следующим значительным событием в становлении теории локальных цивилизаций стала работа немецкого философа и культуролога Освальда Шпенглера Закат Европы 1918.[13] Книга Шпенглера содержала не так уж много теоретических новаций в сравнении с опубликованными ранее работами Рюккерта и Данилевского однако она имела шумный успех поскольку была написана ярким языком изобиловала фактами и рассуждениями и была опубликована после завершения Первой мировой войны вызвавшей полное разочарование в западной цивилизации и усилившей кризис...
28799. Какими характерными чертами отмечено социально-культурное развитие восточно-славянских племен в 6-9вв 19.3 KB
  Предки славян принадлежали к древнему индоевропейскому единству. Одним из них и стали славяне. Позднее в славянском массиве возникают западные венеды и восточные анты ветви.
28800. Как происходило образование Древнерусского государства? Какие точки зрения по этому вопросу вам известны 21.64 KB
  Образование государства у восточных славян длительный процесс растянутый во времени благодаря чему сохранились пережитки племенной демократии. ОБРАЗОВАНИЕ ДРЕВНЕРУССКОГО ГОСУДАРСТВА 1. К политическим факторам образования государства у восточных славян следует отнести усложнение внутриплеменных отношений и межплеменные столкновения которые ускоряли становление княжеской власти повышали роль князей и дружины как обороняющих племя от внешних врагов так и выступающих в качестве арбитра при различного рода спорах.