52321

Народна казка (українська література), література і фольклор - скарбниця духовних багатств людства (зарубіжна література), виконання ілюстрацій до казки (образотворче мистецтво)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розширити знання учнів про казки як вид усної народної творчості; повязати розвиток духовного багатства людства з розвитком фольклору і літератури; удосконалювати навички виразного читання та розуміння прочитаного; розвивати усне мислення; дати поняття про ілюстрацію та працю художників - ілюстраторів дитячої книжки

Украинкский

2014-02-14

39 KB

7 чел.

З чистого джерела народної мудрості

Розробка бінарного уроку української літератури, зарубіжної

літератури та образотворчого мистецтва у 5 класі.

Тема: Народна казка (українська література), література і фольклор - скарбниця духовних багатств людства (зарубіжна література), виконання ілюстрацій до казки (образотворче мистецтво).

Мета: Розширити знання учнів про казки як вид усної народної творчості; пов'язати розвиток духовного багатства людства з розвитком фольклору і літератури; удосконалювати навички виразного читання та розуміння прочитаного; розвивати усне мислення; дати поняття про ілюстрацію та працю художників - ілюстраторів дитячої книжки; формувати творчий підхід до створення ілюстрації та вміння відображати в малюнку події, про які йдеться в тексті; виховувати скромність, щирість, доброту, повагу  о  раці, бережливе ставлення до книг.

Обладнання: підручники української літератури та зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, ілюстрації до казок, збірки народних казок, альбоми для малювання, фарби, кольорові олівці.

ПЛАН УРОКУ

I. Організаційний момент.

II. Оголошення теми, мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

IV. мотивація навчальної діяльності.

V. Опрацювання нового матеріалу.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання.

Як елемент культурної спадщини народу, ігрова форма вияву активності слугувала і досі слугує задоволенню потреб і дорослих, і дітей у відпочинку, розвагах, пізнанню світу, фізичному загартуванні.

Василь Сухомлинський.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Доброго дня, шановні учні.

Перевірте, чи все необхідне на уроці готове: підручники української та зарубіжної літератур, альбом для малювання, фарби, різнокольорові олівці.

Прошу зайняти закріплені місця.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ.

Тема сьогоднішнього уроку «Народна казка. Література і фольклор - скарбниця духовних багатств людства. Виконання ілюстрацій до казки.»

Мета уроку - розширити знання з УНТ, вдосконалити навички виразного читання текстів художнього характеру, розвивати усне мовлення, показати деякі тонкощі у створенні дитячих книжок.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Перевірка домашнього завдання:

а) бесіда - інтерв’ю:

- Які розділи з українського та зарубіжного читання ми зараз вивчаємо?

- Які за жанром ці твори?

б) вибірковий переказ за поданими ілюстраціями

(на дошці виставлені декілька ілюстрацій до казок народів світу).

2. Робота з книжковою виставкою:

- Яка книжка вас найбільше зацікавила?

- Чому?

-Хто іще, крім письменника, створює книжку? (художник-ілюстратор).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Продовжимо мандрівку в чарівний світ казок. Сьогодні нас чекають казки «Про мудру дівчину» та «Хлопчик-мізинчик».У нас ілюстрацій до цих казок немає. Їх ми створимо самі.

V. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Учні I варіанту читають казку «Мудра дівчина» (дитяча лічилочка розподіляє частини тексту між учнями класу так, щоб один учень читав 1-1,5с),

а учні  I варіанту - казку «Хлопчик - мізинчик». (5-10 хвилин).

2. Гра «Мозаїка»- кожен учень переказує частину, яка була ним прочитана,

а «помічники учителя» роблять висновки:

-Погано, що…(по кожній казці окремо).

-Добре, що…(по кожній  казці окремо).

3. Ф  І  З  К  У  Л  Ь  Т  Х  В  И  Л  И  Н  К  А .

4.Ілюстрація до казки. Пояснення виконання роботи.

Пригадайте правила створення сюжетного малюнка (Головні герої повинні розміщуватись у центрі…).

ПАМ’ЯТКА:

1). Малюй спочатку олівцем, а потім фарбами.

2). Зображуй на малюнку головне.

3). При  зображенні героїні казки «Мудра дівчина» використовуй знання

про національний одяг та побут українського народу.

4). Намагайся  зробити ілюстрацію яскравою.

5). Передай у малюнку характер кожного героя.

6). При розфарбовуванні великих деталей користуйся фарбами, невеличких - олівцями ,фломастерами.

5. Самостійна робота учнів. (Індивідуальна допомога тим, хто цього потребує).

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

- Які казки ви читали та ілюстрували?

- Хто їхній автор?

- Чому нас вчать казки?

(Створення  вернісажу учнівських робіт.)

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

1. Підготувати перекази казок в особах.

2. Поміркуйте, чому в різних народів світу є казки подібного змісту.

3. Які типові слова для зачину використовують в українських народних

казках.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48366. Термічний аналіз. Температура та методи її вимірювання 961.5 KB
  Температура та методи її вимірювання Питання що розглядаються: Визначення температури. Шкали температур. Методи вимірювання температури.
48367. Технологические основы машиностроения 2.48 MB
  Формы организации технологических процессов механической механичной обработки Основные факторы которые влияют на точность обработки Способы обработки металлов резанием и элементы режима резания О прогрессивных методах обработки
48368. СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА. СТИЛІ МОВИ 742 KB
  Виникнення української мови. Мова як соціальне явище: а соціальна сутність мови; б варіювання мови в суспільстві; в взаємодія мов в багатоетнічному суспільстві; г мова і культура. Загальна структура мови.
48369. Бухгалтерський облік у торговельних підприємствах 747 KB
  Торговельна діяльність – це ініціативна самостійна діяльність юридичних осіб і громадян по здійсненню купівлі та продажу товарів з метою одержання прибутку. Роздрібна торгівля – це продаж товарів кінцевому споживачеві в розмірах що відповідають його щоденним некомерційним потребам а сам товар як правило придбавається на оптових базах або в оптових продавців. Оптова торгівля – це продаж торговельними підприємствами товарів іншим підприємствам і організаціям роздрібної торгівлі ресторанного господарства суб'єктам підприємництва. Магазини...
48370. Цели автоматизации конструкторско-технологической подготовки производства 13.61 KB
  В своем историческом развитии САПР ТП постепенно расширяли арсенал своих средств. Однако подавляющее большинство САПР ТП в том числе и ныне существующих не способны поддерживать автоматизацию принятия решений в процессе проектирования на основе технологических знаний. История развития САПР ТП показала бесперспективность алгоритмического подхода.
48371. Основные требования к применяемым комплексам конструкторско-технологической подготовки производства 12.93 KB
  Основные требования к применяемым комплексам конструкторско-технологической подготовки производства Системы комплекса должны быть взаимосвязаны что позволяет постепенно наращивать количество рабочих мест и объединять их в единый комплекс. Минимальную стоимость комплекса и обеспечение всех необходимых предприятию функции. Внедряемый комплекс САПР должен удовлетворять следующим критериям: Соответствие функциональных возможностей этапам основного и вспомогательного производства на конкретном предприятии Возможность безбумажного обмена...
48373. Подготовка конструкторской документации с использованием трехмерных моделей деталей 12.58 KB
  После построения 3Dмодели детали или сборки либо непосредственно в ходе построения конструктор может получить ее чертеж избежав таким образом рутинного создания видов средствами плоского черчения. Плоский чертеж будет создан автоматически и с абсолютной точностью независимо от сложности модели. В Компас3D объемные модели и плоские чертежи ассоциативны между собой. Компас3D располагает мощными средствами редактирования модели которые позволяют задавать параметрические связи и ассоциации как между отдельными элементами деталей так и...
48374. Подготовка конструкторской документации с использованием трехмерных моделей сборок 12.6 KB
  После построения 3Dмодели детали или сборки либо непосредственно в ходе построения конструктор может получить ее чертеж избежав таким образом рутинного создания видов средствами плоского черчения. Плоский чертеж будет создан автоматически и с абсолютной точностью независимо от сложности модели. В Компас3DV объемные модели и плоские чертежи ассоциативны между собой. Компас3D располагает мощными средствами редактирования модели которые позволяют задавать параметрические связи и ассоциации как между отдельными элементами деталей так...