52340

Суцвіття

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: сформувати поняття суцвіттязнайомити учнів з функціями суцвіть розглянути їх будову і різноманітність; розвивати: вміння виділяти головне порівнюватиузагальнювати систематизувативміння розпізнавати суцвіття і тренувати їх у застосуванні набутих знань у нестандартних ситуаціях; виховувати: естетичні смаки учнів відповідальність за стан навколишнього середовища бережливе ставлення до природи. Обладнання: таблиці: Будова квітки Будова суцвіть Прості суцвіття Складні суцвіттякартки з кросвордом схемою та...

Украинкский

2014-02-14

550 KB

1 чел.

Тема: Суцвіття.

Мета уроку: сформувати поняття суцвіття,знайомити учнів з функціями суцвіть, розглянути їх будову і різноманітність; розвивати: вміння виділяти головне, порівнювати,узагальнювати, систематизувати,вміння розпізнавати суцвіття і тренувати їх у застосуванні набутих знань у нестандартних ситуаціях; виховувати: естетичні смаки учнів, відповідальність за стан навколишнього середовища, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці: « Будова квітки»,» Будова суцвіть», « Прості суцвіття», « Складні суцвіття»,картки з кросвордом, схемою та тестами, картки з зображенням квіток, гербарій рослин з різними суцвіттями.

Базові поняття та терміни: суцвіття, прості та складні суцвіття, вісь суцвіття,китиця, колос, початок, щиток, зонтик, головка, кошик, волоть.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань:

  •  Робота з кросвордом: « Будова квітки»

6

2

1

3

8

9

4

7

5

 


Завдання до кросворду:

По горизонталі:

1. Генеративний орган рослини, який забезпечує статеве розмноження рослин.

2. Головна чоловіча частина квітки.

3. На ньому розташовані всі частини квітки.

4. Вона захищає найголовніші частини квітки.

5. Зелені листочки, які оточують квітку і приймають участь у фотосинтезі.

По вертикалі:

1. Тоненьке стебло на якому тримається квітка.

6. Найголовніша жіноча частина квітки.

7. Найпомітніша яскрава частина квітки.

8. Частина квітки, яка приваблює комах.

9. Вона складається з чашолистиків.

  •  Гра « Вірю – не вірю»

Завдання: потрібно вибрати правильне твердження і записати його у вигляді графічного диктанту.

1

2

3

4

5

6

7

8

-

+

-

+

+

-

+

-

Твердження

  1.  Коли квітка має і пелюстки і чашолистики , то така оцвітина називається простою.
  2.  Квітка, яка має і тичинки і маточку називається двостатевою.
  3.  Дводомні рослини – це ті, які мають на одній рослині  лише чоловічі або лише жіночі квітки.
  4.  У фіалки запашної форма квітколожа видовжена.
  5.  Маточка складається з приймочки, стовпчика та маточки.
  6.  Насіння формуються з маточки.
  7.  В тичинках визріває пилок.
  8.  У кукурудзи двостатеві квітки.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

( учням пропонуються зображення або гербарії троянди і конвалії)

  •  Подивіться уважно на ці рослини і скажіть чим вони відрізняються одна від одної?
  •  Як ви гадаєте, чому у троянди одна квітка, а у конвалії багато дрібних квіток, які зібрані у групи?
  •  Яке це має значення в житті рослин?

Сьогодні на уроці ми спробуємо дати відповіді на ці запитання.

( Вчитель називає тему уроку, учні записують її в зошитах)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Всі ви бачили такі рослини як: бузок, чорнобривці,айстри, ромашки. На стеблі таких рослин розвивається не одна квітка, а багато дрібних, які зібрані у групи.

Групу квіток, розміщених на стеблі рослини у певному порядку, називають суцвіттям.

Суцвіття можуть складатися з кількох квіток, як у вишні, конвалії, сливи, або об’єднувати багато квіток.  Наприклад, у соняшника в суцвітті велика кількість квіток.

Квітки в суцвітті дрібні за розмірами. Комах вони приваблюють гуртом.

Завдання: використовуючи текст підручника, доповніть схему запропоновану  у картках.

 

 

Вивчення будови різних суцвіть, складання рисункового письма за розповіддю вчителя:

1.Кошик                                                                     7. Головка

2. Складний колос                                                    8. Складний зонтик.

3. Зонтик.                                                                   9. Початок.

4. Китиця.                                                                 10. Волоть.

5. Щиток.                                                                  11. Розвилка.

6. Простий колос.

V. Узагальнення та систематизація знань учнів.

Завдання: Виконати тести: (знайти одну правильну відповідь)

  1.  Суцвіття мають: а) конюшина, б) тюльпан, в) лілія.
  2.  Суцвіття у яких на нерозгалуженій осі розміщені поодинокі квітки:        а) складне, б) просте.
  3.  Назвіть суцвіття, яке не належить до простих: а) китиця, б) початок,                    в) волоть, г) головка, д) щиток.
  4.  Визначте суцвіття, в якому квітки кріпляться  до головної осі почергово за допомогою квітконіжок приблизно однакової довжини:           а) колос, б) китиця, в) волоть, г) щиток, д) початок.
  5.  Вкажіть, як називається суцвіття, яке подібне до колосу, але має потовщену вісь: а) складний колос, б) головка, в) волоть, г) початок,              д) кошик.
  6.  Назвіть суцвіття, уздовж головної осі якого розміщені квітки на квітконіжках різної довжини: а) волоть, б) китиця, в) щиток, г) початок.

VІ. Підсумки уроку:

           На сьогоднішньому уроці ви  дізналися про те, що групи дрібних квітів, розташованих на стеблі називають суцвіттям; що суцвіття бувають простими і складними, що суцвіття допомагають рослинам приваблювати до себе комах - запилювачів.

           Я дякую вам за співпрацю і активну роботу на уроці і звичайно хочу оцінити роботу кожного з вас.

VІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати параграф 18, підручника.

Скласти кросворд на тему: « Суцвіття»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27372. Социальная ситуация: смена статуса, появление учебной деятельности 34.5 KB
  Изменение внутренней позиции ребенка обесценивание игры как ведущей деятеьности прошлого периода стремление к новому. Как развивать личность: развивать самостоятельность произвольность знает что надо и что для этого делать преобладание мотива надо над мотивом хочу поддержка начинаний ребенка рефлексия анализ планирование обеспечение комфортной обстановки формировать внутренний план действий Работа с родителями: выделяют 2 вида подготовки ребенка к школе специальную и общую. Необходимо физически подготовить ребенка: общее...
27373. Неуспеваемость 32.5 KB
  Содержание и методы обучения повышают а иногда задерживают понижают возможности учащихся. И этот фактор так или иначе учитывается при определении содержания обучения. Одни и те же условия обучения и воспитания поразному воздействуют на детей воспитывающихся в разных условиях имеющих различия в организме в общем развитии.
27374. Норма - сочетание личности и социума 42 KB
  Социум обязан обеспечивать норму Среднестатистическая норма уровень психологического развития человека который соответствует средним качественноколичественным показателям полученным при обследовании представителей популяции людей того же возраста пола культуры. Попадание в эту зону означает уровень развития свойственный не менее 68 лиц данной группы. Функциональная норма индивидуальная в её основе лежит представление о непоторимости пути развития каждого человека и любое его отклонение можно считать индивидуальным отклонением....
27375. Мораль. Формирование морали 34 KB
  Ценность человеческой жизни меняется в зависимости от ценности вещей и статуса или других признаков человека. Ценность жизни человека определяется чувствами связанных с ним людей. Ценность человеческой жизни определяется вкладом человека в общий прогресс человечества. Главной проблемой является не следование предписаниям а отыскание смысла жизни.
27376. Профессиональные свойства и характеристики личности учителя 40.5 KB
  Как и любой вид деятельности деятельность педагога имеет свою структуру Зимняя И. Предмет педагогической деятельности. Продукт и результат педагогической деятельности. Каждый вид деятельности имеет свой предмет точно также и педагогическая деятельность имеет свой.
27377. Классный руководитель 27.5 KB
  выполняет следующие функции: 1 знакомится с семьями учащихся для того чтобы знать какое влияние оказывается на них дома и для того чтобы своевременно помочь им если это влияние оказывается неблагоприятным; 2 знакомит родителей с требованиями школы к учащимся по режиму дня приготовлению уроков привлечению учащихся к домашнему труду и др.; 3 стремится обеспечить единство требований школы и семьи; 4 для родителей регулярно устраивает лекции по отдельным вопросам где говорится о средствах и методах которыми семья может помочь школе в...
27378. Общеобразовательные цели обучения математике 19.7 KB
  ФГОС здесь все из книги по фгосам на экзамене будут фгосы доступны так что учить здесь всё не нужно наизусть: В результате изучения курса математики обучающиеся на ступени начального общего образования: научатся использовать начальные математические знания для описания окружающих предметов процессов явлений оценки количественных и пространственных отношений; овладеют основами логического и алгоритмического мышления пространственного воображения и математической речи приобретут необходимые вычислительные навыки; научатся применять...
27379. Этапы формирования представлений о числе 18.8 KB
  5 этап: изучение отрезка ряда натуральных чисел. Так же необходимо в процессе изучения отрезка натуральных чисел отрабатывать прием присчитывания и отсчитывания по одному. Моро А последовательно один за другим рассматриваются отрезки ряда натуральных чисел 12 123 123. Основные приемы: прочтение чисел счет предметов выделение нового для изучаемого числа.
27380. Изучение смысла сложения и вычетания 18.9 KB
  Этот подход легко интерпретируется на уровне предметных действий позволяя тем самым учитывать психологические особенности младших школьников. Например в учебнике М1М в качестве основного средства формирования у детей представлений о смысле действий сложения и вычитания выступают простые текстовые задачи. В основе другого подхода лежит выполнение учащимися предметных действий и их интерпретация в виде графических и символических моделей. Деятельность учащихся сначала сводится к переводу предметных действий на язык математики а затем к...