52380

Побудова зображення будинку у кутовій перспективі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Поглибити знання учнів про просторові відношення на основі використання законів лінійної перспективи розширити знання про лінію горизонту. Обладнання: відеоряд картин художників різних епох і фотографій архітектурних споруд плакати з прикладами визначення різних видів перспективи і побудови геометричних предметів у перспективі презентація до уроку; альбоми графітові олівці гумки. Лінійна перспектива вид перспективи що показує у скільки разів зменшиться віддалена частина предмета в порівнянні з наближеною завдяки чому з'являється...

Украинкский

2014-02-15

11.81 MB

30 чел.

Інтегрований урок образотворчого мистецтва та геометрії ( 7 клас)

Тема: Побудова зображення будинку у кутовій перспективі

Мета. Поглибити знання учнів про просторові відношення на основі використання законів лінійної перспективи, розширити знання про лінію горизонту. Поглибити знання учнів про використання геометричних форм в практичному житті. Розвивати вміння будувати перспективне зображення, аналізуючи й розміряючи конкретні форми; закріпити вміння поетапно виконувати навчальну роботу. Виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, охайність.

 Тип уроку:  використання теоретичних знань з геометрії та засвоєння нових знань і вмінь з образотворчого мистецтва.

Обладнання: відеоряд картин художників різних епох і фотографій архітектурних споруд, плакати з прикладами визначення різних видів перспективи і побудови геометричних предметів у перспективі, презентація до уроку;  альбоми, графітові олівці, гумки.

Хід уроку

  1.  Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
  2.  Актуалізація опорних знань( опитування основних понять).

Вузлики напам 'ять                           .

Перспектива ( від латин,  — бачу наскрізь, уважно розглядаю) — 1) Наукова дисципліна, що вивчає закономірності зображення тривимірного простору на картинній площині. 2) Спосіб зображення об'ємних фігур на картинній площині залежно від змін їхніх обрисів, форми, забарвлення, зумовлених ступенем віддаленості від глядача.

Перспективне скорочення — властивість людського ока, за якої всі умовні лінії, що переходять через предмет, який сприймається, збігаються в одній точці.

Лінія горизонту — перспективна лінія, отримана перетином уявної горизонтальної площини, розташованої на рівні очей того, хто малює, з картинною площиною; поділяє картинну площину на дві частини — верхню й нижню.

Лінійна перспектива — вид перспективи, що показує, у скільки разів зменшиться віддалена частина предмета в порівнянні з наближеною, завдяки чому з'являється можливість правильно зображати предмет у будь-якому положенні.

Точка зору — вершина конуса зору (очі того, хто малює); проекція ока спостерігача на лінію горизонту.

Точка сходження — місце перетину паралельних горизонтальних ліній, які віддаляються від спостерігача до горизонту.

Головна точка сходження — точка перетину головного променя зору з картинною площиною; завжди розташована на лінії горизонту. Ще — центральна точка сходження.

Центральна перспектива — зображення предмета, де один із його боків має бути паралельним до картинної площини.

Перспектива знизу вгору — зображення предмета, лінії якого перпендикулярні до землі й збігаються у верхній точці сходження.

Кут – фігура утворена двома різними пів прямими, що виходять з однієї точки.

Кутова перспектива — зображення предмета, контури і площини якого не збігаються в одній точці, а напрямляються до двох точок сходження, що розташовані справа і зліва від спостерігача.

Начерк, нарис — малюнок, креслення і т. ін., що намічає тільки загальні, найважливіші риси того, що має бути зображено. Як правило, це короткочасний малюнок частіше по пам'яті, рідше — з натури. Портретний начерк; олівцевий начерк.

Паралелепіпед – призма в основі якої лежить паралелограм.

Куб – прямокутний паралелепіпед, у якого всі ребра рівні

ІII.    Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Усе, що ми бачимо навкруги, має форму, яка найкращим чином характеризує будь-яку річ. Також ми загострюємо увагу на формі, коли стараємося графічно представити який-небудь предмет на зображальній площині.

Будь-яка форма, що пройшла через наше зорове сприйняття, може асоціюватися у нашій свідомості з іншими подібними формами, із якими наша уява буде створювати певні відношення та зв'язки.

Швидкий нарис олівцем, невмілий дитячий малюнок або просто каракулі — усе це одразу нам нагадує якусь фігуру, народжену нашою свідомістю на основі утілюваних у пам'яті образів. Більш того, ми підсвідоме прагнемо шукати та встановлювати цю схожість форм.

Проблемне запитання.

Із якими предметами асоціюється форма куба, призми, циліндра, конуса, кулі?

Учитель. Подивіться, будь ласка, у вікно. Через віконне скло перед вами предстане простір у перспективі. Якщо б можливо було обвести на склі обрис предметів (будинків, дахів, стін, вікон), що ви бачите, то ви б отримали перспективне зображення, тобто перспективну картину.

III.   Вивчення нового матеріалу

Випереджальне завдання.

Учитель пропонує учням визначити, які види перспективи є у відеоряді картин і фотографій, що висить на дошці, використовуючи плакати з прикладами виконання різних видів перспективи: центральної, знизу вгору, кутової. 

Робота над формуванням термінів, навичок і вмінь.

      

Повторимо геометричні поняття, які необхідні для подальшої роботи.

Хвилинки відпочинку.

     

Учням пропонуються картини для розвитку абстракційного мислення з використанням геометричних форм (« Корова на лузі», «Картина на стіні», «Мексиканець на велосипеді», «Лижник на трампліні», «Бутерброд з помідором» та інші).

Золотий переріз в архітектурі.

             

Учитель дає визначення загальних термінів перспективи: «перспектива», «перспективне скорочення», «лінійна перспектива», «лінія горизонту», «точка зору», «точка сходження», «головна точка сходження» та ін., по плакатах та педагогічному малюнку на дошці пояснює правила виконання різних видів перспективи

    

Геометричне повторення

  

   

IV.   Практична діяльність учнів

Учні виконують начерки предметів у різних видах перспективи. Учитель допомагає їм порадами, рекомендаціями,

Послідовність малюнка:

1.    Провести лінію горизонту.

2.   Вибрати одну або дві точки сходження, залежно від виду перспективи.

3.   Намалювати куб (циліндр) у перспективі на різному рівні відносно лінії горизонту.

  

V.  Підсумок уроку

Учитель підводить підсумки — оцінює діяльність учнів на уроці.

VI. Домашнє завдання

Принести: графітовий олівець, гумку, альбом.
Поспостерігати за проявами лінійної перспективи у навколишньому середовищі.

Замальовки предметів округлої форми

Навчитися робити замальовки має кожний, хто хоче по-справжньому вміти малювати. Невеликий блокнот чи альбом для замальовок і олівець треба тримати завжди готовими.

Починай з малювання предметів округлої форми — круглих коробок, бочок, барабана, посуду і т. ін. Ці предмети мають просту і складену (комбіновану) форму.

Склянка, відро, м'яч — це предмети простої форми, вони нагадують найпростіші геометричні тіла — циліндр, конус, кулю. Складену форму мають бідон, глечик, лійка та інші предмети, подібні до них, немовби складені з цих геометричних тіл.

Усі ці предмети симетричні — їх вигляд під час обертання навколо осі не змінюється, і на малюнку їх бокові краї лежать на однаковій відстані від осі. Тому починай малювати такі предмети з лінії осі та слідкуй за симетричним розташуванням їх лівого і правого боків.

Особливу увагу зверни на малюнок дна та верхнього краю, а в предметах складеної форми — також і на межі між їх частинами. Найчастіше їх видно як більш або менш стиснуті овали. Малюй їх наскрізь так, наче предмет прозорий.

Спочатку малюй предмети, що стоять прямо. У них вісь буде завжди сторчовою, і малювати її легше.

Цю роботу, як і всі інші завдання з живопису та малювання з натури, час від часу повторюй.

Наталія Коломиза, вчитеь математики,

Інна Кірієнко, вчитель образотворчого мистецтва

спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Сміли Черкаської обл.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25415. Анализ ситуации на рынке труда города Абакана 262 KB
  По статистическим данным численность работников которым предоставлены отпуска без сохранения заработной платы составила 188 человек численность выбывших с предприятий по собственному желанию составила 13709 человек. человекочасов что равнозначно ежедневному выходу на работу 119 работников. Численность работников работавших неполный рабочий день неделю по инициативе администрации за 2008 год Показатель 2008 г. Численность работников работавших неполный рабочий день неделю по инициативе администрации человек 624 в от...
25416. Факторы развития социальной среды организации 135 KB
  Факторы развития социальной среды организации Структура плана социального развития организации При разработке социальных разделов планов в центре внимании проблемы улучшения условий труда для всех категорий персонала создания сферы социального обслуживания непосредственно на производстве развития социальной инфраструктуры и обеспечения условий для здорового быта отдыха не только для работников но и для их семей. В область социального планирования включается эффективное использование свободного времени членами трудового коллектива...
25417. Факторы развития социальной среды организации. Роль специалиста по социальной работе в организации 54.5 KB
  Факторы развития социальной среды организации. Роль специалиста по социальной работе в организации. этот термин может означать определенную деятельность по организации включающую в себя распределение функций налаживание устойчивых связей координацию. В этом контексте термин употребляется если речь идет об организованных и неорганизованных системах политической организации общества эффективной и неэффективной организации.
25418. Волновые процессы. Волновая и квантовая оптика. Квантовая механика. Многоэлектронные атомы 3.8 MB
  Конспекты лекций включает теоретический материал, позволяющий студентам в компактной форме получить достаточную информацию о физических явлениях и закономерностях, необходимых для развития физического мышления и подготовки научной базы, без которой невозможно успешное решение профессиональных задач.
25419. Сущность и технология проектирования и моделирования в социальной работе 22.54 KB
  Сущность и технология проектирования и моделирования в социальной работе Социальное проектирование это проектирование социальных объектов социальных качеств социальных процессов и отношений. В отличие от проектирования таких объектов при изменении которых не учитывается субъективный фактор при проектировании социальных объектов этот фактор должен учитываться. Его учет во многом предопределяет специфику социального проектирования. При этом в основания социального проектирования должны быть заложены следующие параметры: противоречивость...
25420. Сила в социальном конфликте 68.5 KB
  Её предметом стало объяснение процессов жизни функционирование и развитие общественных систем и подсистем по средством категории конфликта.Фрейда причина конфликта в расчленении человека на ОНО Я СВЕРХЯ Центральным понятием теоретической системы К. В отечественной психологии наиболее полное и последовательное описание явлений психологического конфликта принадлежит В. Им разработана проблема психологического конфликта проанализирована мотивация личности в конфликтной ситуации описаны социально – типичные отношения личности в...
25421. Модели разрешения конфликтов в процессе с/р 17.72 KB
  Предпосылки решения ков: 1 достаточная зрелость кта к ая выражается в видимых формах проявления объявлении своих или противоположных интересов и позиций в организации конфликтных групп; 2 потребность субъектов разрешать кты и способность это осуществить; 3 наличие необходимых средств и ресурсов для разрешения ктов: матерх политич культурных человечх. Выделяют 5 оснх стратегий поведения в конфх ситуациях: а приспособление – субъект не проявляет ни активности ни заинтересованности в достижении х результатов. Она направлена...
25422. Методы исследования в области СР 15.92 KB
  Всю совокупность методов используемых в СР можно классифицировать на 2 большие группы: теоретические и практические. К теоретическим методам СР следует отнести общенаучные методы: индукция заключение осуществляется от фактов к гипотезе и к общему утверждению; дедукция заключение от общих утверждений к частным фактам; синтез соединение элементов в единое целое; аналогия умозаключение при котором 3 об изученном объекте переносятся на сходный менее изученный; сравнение метод позволяющий установить сходство...
25423. Методы исследования в социальной статистике 14.9 KB
  Задачами для СоцС явся: систематический анализ ситуации в соц сфере; анализ важнейших тенденций и закономерностей развития отраслей соц инфрастрры; изучение уровня и условий жизни нася; оценка степени дифференциации этих характеристик; анализ динамики; прогнозирование наиболее вероятного хода развития на ближайшую и более отдаленную перспективу; исследование факторов под влиянием к х сложилась данная ситуация; выяснение соотношений объективных и субъективных факторов. Разработка подходов к построению обобщающих показателей позволяющих...