52384

Відбитки готових природних форм (листя, трава). Композиція «Букет осіннього листя у вазі»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Актуалізація опорних знань Читання загадки вчителем Скажіть про яку пору року говориться в загадці Загадка Дрібненький дощик сумно плаче І листячко жовтогаряче З дерев повільно опадає Яка пора це наступає Осінь Чим вам подобається осінь А чи любите ви збирати листочки А що з ними можна зробити скласти букет зробити віночок ІІІ. Робота над темою уроку Вступна бесіда Ось і прийшла золота осінь. додаток 1 Вирушаючи з вами на осінню прогулянку до лісу ми уважно...

Украинкский

2014-02-15

156.5 KB

5 чел.

Відділ освіти Ямпільської районної державної адміністрації

Районний методичний кабінет

Урок з  образотворчого мистецтва

з теми «Відбитки готових природних форм (листя, трава).

Композиція «Букет осіннього листя у вазі»

(3 клас)

                                          Підготувала учитель

                                                                      вищої категорії,

                                                                      Учитель  початкових класів

                                                                      Свеської спеціалізованої школи

                                                                      І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»

                                                                      Ямпільської районної ради

                                                                      Дмитренко Валентина Петрівна

                                         

Свеса, 2011 р.

Тема: Відбитки готових природних форм (листя, трава).

           Композиція «Букет осіннього листя у вазі»

Мета. Учити учнів робити відбитки з готових природних матеріалів (листки, трава); досягти врівноваженості композиції шляхом співрозмірного розташування елементів на площині; формувати естетичні почуття, активізувати творчу ініціативу; розвивати кольоровідчуття ока, творче мислення, уміння бачити красу і гармонію довколишнього світу; виховувати акуратність у процесі роботи з матеріалами.

Обладнання. Зразки робіт із зображенням відбитків готових природних форм,     слайди, музичний супровід, листки різних порід дерев

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1.  Читання загадки вчителем
  •  Скажіть, про яку пору року говориться в загадці?

Загадка

Дрібненький дощик сумно плаче

І листячко жовтогаряче

З дерев повільно опадає

Яка пора це наступає?

                            (Осінь)

  •  Чим вам подобається осінь?
  •  А чи любите ви збирати листочки?
  •  А що з ними можна зробити? (скласти букет, зробити віночок)

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

Сьогодні ми будемо вчитися робити відбитки листочками та травою і створимо композицію «Букет осіннього листя у вазі». При цьому навчимося правильно розкладати листочки на площині, розвиватимемо кольоровідчуття ока, творче мислення.

ІV. Робота над темою уроку

  1.  Вступна бесіда

Ось і прийшла золота осінь. Чарівна та мальовнича пора року.(див. додаток 1)

Вирушаючи з вами на осінню прогулянку до лісу, ми уважно придивлялися довкола і помітили, що дерева осінь щедро вдягла в різнобарвні шати і перетворила ліс у казковий барвистий букет. До того ж кожному дереву чарівниця-осінь подарувала особливе, неповторне вбрання.

                    

Білокорим берізкам вона вплела в коси золотаві стрічки. Листя дуба пофарбувала в червоно-коричневий та пурпуровий колір. А ось клени увібрали в себе найяскравіші кольори осені: червоні, жовті, оранжеві…

І так листочкам сподобався їх колір, що вони не витримують, зриваються з гілочки і, хизуючись своєю вродою, літають, кружляють, падають…

І тут їх підхоплює легенький вітерець і запрошує до осіннього вальсу. Потанцюють листочки, побавляться і тихо опустяться на доріжки, дахи, тихі плеса голубих річок.

Завітали листочки і до нас на урок. Зараз ми перетворимо їх на пензлики і намалюємо букет осіннього листя у вазі.

  1.  Перегляд демонстраційного матеріалу (з коментуванням вчителя)

  1.  Пояснення вчителем послідовності виконання композиції.

а) Розташування листочків на площині

- Візьміть декілька листочків і розмістіть їх на аркуші так, щоб утворився букет.

б) Фарбування зворотної сторони листочка

- Тепер візьмемо пензлика, вмокнемо його у фарбу теплих кольорів і намажемо її на нижній бік листочка.

в) Прикладання зафарбованим боком на аркуш паперу та натискання долонькою

- Покладемо листочок зафарбованим боком на аркуш паперу, зверху прикриємо аркушем і легенько погладимо долонькою, примовляючи: «Дякуємо тобі листочку за весняний шелест, за літню прохолоду, за осіннє натхнення». Листочку чути таке дуже приємно.

Тепер зніміть аркуш. І що ж у нас вийшло? Листочок залишив на пам'ять своє кольорове фото. Тепер поступово беріть інші листочки, фарбуйте і «друкуйте» на папері. Вазу та окремі дрібні деталі, якщо потрібно, домалюйте. 

Дотримуйтесь охайності при виконанні роботи.

  1.  Практична діяльність учнів.

Учні виконують роботу під музичний супровід

V. Підсумок уроку

( див. додаток 2)

Перегляд і демонстрація дитячих робіт.  

 

    VІ. Хвилинка поезії

Осінь своїми чарами надихнула учнів нашого класу на створення своїх віршів.

Осінь золота прийшла,

Барви різні принесла.

І фарбує дуб і клен

В різні барви кожен день

Ось і дощик завітав

Осені він другом став.

З’явилися в лісі грибочки:

Осені сини та дочки

(Черторизький Кирил) 

Королева осінь

Всіх до столу просить.

Всіх без винятку частує

І до зими запас готує

(Єгоров Єгор)

Прийшла осінняя пора,

Настали дні холодні,

Упало листя із дерев

Підняв їх вітер вгору

І закружляли навкруги

Багряним кольором «птахи»

І, виконавши свій танок,

Тихесенько опали

(Охременко Сусанна)

Настала осінь чарівна.

Настали дні маленькі.

Розпочалися  холоди

І вітерець легенький.

До школи діти всі пішли –

Радіє все навколо.

Скоро виповниться  вісім мені

І я радію  з цього.

                     (Негрій Аня)

VII. Підсумкове слово вчителя

    Чудова, казкова пора року осінь. Багато в ній не розгаданих таємниць, багато незвіданого та цікавого. Я думаю, що сьогодні у вас, у ваших душах і серцях залишилася часточка добра і тепла до оточуючої краси. А осені ми не кажемо: «Прощай!». А кажемо: «До побачення!».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20469. Якість ПЗ 13.62 KB
  Підвищення якості ПЗ по одній з властивостей часто може бути досягнуто наприклад ціною зміни вартості термінів завершення розробки тощо. В даному випадку мова не йде про розробку ідеального з точки зору показників якості ПЗ досягнути цього скоріш всього взагалі неможливо а про розробку ПЗ із задовільною якістю. Тому при опису якості ПЗ насамперед повинні бути визначені критерії оцінки якості ПЗ. критеріями якості ПЗ вважають: функціональність надійність легкість застосування ефективність супровід ...
20470. Забезпечення функціональності ПЗ 12.34 KB
  При розробці ПС доцільно застосовувати різні методи еталони і види тестування кожний з яких орієнтований на виявлення локалізацію або діагностику певних типів дефектів.У складних комплексах програм при будьякій технології розробки неможливо гарантувати абсолютну відсутність дефектів і помилок. Непередбачуваність виду місця і часу прояви дефектів ПС в процесі експлуатації призводить до необхідності створення спеціальних додаткових систем автоматичної оперативної захисту від ненавмисних випадкових спотворень обчислювального процесу...
20471. Безпека програмного забезпечення 16.55 KB
  Проблеми хто потенційно може здійснити практичне впровадження програмних дефектів деструктивного впливу в програмний код які можливі мотиви дій суб'єкта що здійснює розробку таких дефектів як можна ідентифікувати наявність програмного дефекту як можна відрізнити навмисний програмний дефект від програмної помилки які найбільш імовірні наслідки активізації деструктивних програмних засобів при експлуатації комп'ютерних систем Меоди та концепції захисту Для захисту програм від дослідження необхідно застосовувати методи захисту від...
20472. Методологiя структурного програмування 17.08 KB
  Метою структурного програмування є створення ієрархічно впорядкованих модульних програм в яких застосовуються стандартні керуючі конструкції. Одним із шляхів вдосконалення структурного програмування є введення стандартів що регламентують процес програмування. Необхідність стандартизації програмування обумовлена: необхідністю підвищення експлуатаційних характеристик програм що створюються; прагненням зробити систему достатньо простою доступною для сприйняття програмістом який знайомий з відповідними стандартами; вимогою зробити систему...
20473. Клієнт-сервер (англ. Client-server) 16.26 KB
  Clientserver обчислювальна або мережева архітектура в якій завдання або мережева навантаження розподілені між постачальниками послуг сервісів званими серверами і замовниками послуг званими клієнтами. Нерідко клієнти і сервери взаємодіють через комп'ютерну мережу і можуть бути як різними фізичними пристроями так і програмним забезпеченням.Багаторівнева архітектура клієнтсерверБагаторівнева архітектура клієнтсервер різновид архітектури клієнтсервер в якій функція обробки даних винесена на один або декілька окремих серверів. Це...
20474. Ефективність програмного забезпечення та її оцінка 36 KB
  Оптимізація це покращення характеристик програмної системи або просто програми. Отже перший етап програмування створення правильної програми і лише другий її оптимізація. Але перед тим як починати покращувати ефективність програми слід перевірити наскільки це покращення буде корисним і точно визначити місце яке слід переробити. Справа у тому що існує правило 20 80: 20 обєктного коду тексту програми виконується 80 часу роботи всієї програми.
20475. Абсолютна величина і норма матриці 139 KB
  За абсолютну величину модуль матриці будемо вважати матрицю де модулі елементів матриці . Якщо і матриці для яких операції і мають сенс то: а б в число. За норму матриці вважаємо дійсне число що задовольняє умови: а причому тоді і тільки тоді коли =0; б число і зокрема ; в ; г і матриці для яких відповідні операції мають сенс.
20476. Біном Ньютона 31 KB
  Запишемо його у вигляді добутку пронумерувавши дужки: Кожний доданок містить n множників: k множників a і nk множників b тобто має вигляд akbnk де k≤n k≥0.
20477. Візуальні мови проектування специфікацій 36 KB
  Складність сучасних обчислювальних систем а також висока вартість створення якісного та надійного програмного забезпечення ЕОМ стимулюють розвиток теоретично обгрунтованих методів та засобів розробки програмних систем. Особливо актуальним є застосування таких методів та засобів при об'єктноорієнтованому підході до створення програмних систем. Формалізовані візуальні мови набули широкого використання при проектуванні та розробці складних програмних систем. Об'єктноорієнтовані методи розробки програмного забезпечення широко застосовують...