52415

Натуральний ряд чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А тема сьогоднішнього уроку Натуральні числа і дії над ними. Виповинні розказати все що ви знаєте про натуральні числа. Учитель: Діти які числа називають натуральними Відповідають: Числа які люди використовують під час лічби предметів називають натуральними. Найбільшого числа не існує.

Украинкский

2014-02-15

55.65 KB

1 чел.

Тема уроку: 

Підсумковий урок  з  теми  Натуральний ряд чисел".

Мета уроку: повторення, систематизація, розширення і поглиблення

відомостей про натуральний ряд чисел, вдосконалення навичок
дій над ними.
 Порівняння і округленім властивості додавання
натуральних чисел
; розв'язувати приклади на всі дії.
Виховувати: логічне мислення, самостійність, точність.
Хід уроку:

Учитель:

-Продзвенів уже дзвінок!
Починається урок!
Поспішайте швидше в клас
Гості,
 вже ідуть до нас!
Посидить і подивитись
Чим займається
 5-А клас!"

Діти, сьогодні в нас не звичайний урок, тому що до нас прийшли

гості.

А тема сьогоднішнього уроку "Натуральні числа і дії над ними. Ви
повинні розказати все,
 що ви знаєте про натуральні числа. 

Ти визнана давно главою всіх наук,

 потрібна нам ти завжди, скрізь і всюди. 

Без математики ми нині як без рук.

 З тобою з казки дійсність творять люди.

 Освоївши тебе, рвемося у політ, 

Створили вже розумні  ми машини.

Штурмуємо космічний світ.

І різні пізнаєм причини.
З тобою ми невпинно ростемо,
З тобою підкоряємо природу,
Твої досягнення ми віддамо
На благо українського народу.

Щоб водити кораблі, щоб у небо полетіти. Як багато треба знати, як багато

треба вміти.

Треба знати, шанувати ікси, ігреки, квадрати -

Îäíå ñëîâî, îäíå ñëîâî - ìàòåìàòèêó.
Учитель:

  •  Діти які числа називають натуральними?
    Відповідають:
  •  Числа, які люди використовують під час лічби предметів, називають
    натуральними.
  •  Якими властивості вони мають?
  •  Починається натуральний ряд з 1.
  •  Найбільшого числа не існує.
  •  За кожним числом натурального ряду йде цілком визначне натур,
    число.
  •  Кожному числу натурального ряду, крім 1, передує цілком визначене
    натуральне число.
  •  Учитель: а що ще ви знаєте про натуральні числа?
    Учень: Нуль серед чисел - не король,

Одначе знає свою роль
Навіть мільйони
 - королі
Йдуть старцювати без нулів.

А зараз слухаймо про те,
Який в нулі авторитет.
Колись давно, та вже пройшло,
Нуль не вважали за число.

Сміялись з нього, ображали.
І, як не дивно, зневажали.
Нулю, спробуйте відняти,
До числа той нуль додати.
Зробити? Щоб там не було,
Те саме математичне число.

Якщо нуль множником стає,
То все поставить на своє.

ßê íå ìóäðóé, ÿê íå êðóòè,
 äîáóòêó íóëü îäåðæèìî òè.
Íà íóëü ä³ëèòè âàì îõîòà,
Áîþñü, ùî íàá'єте ви собі стільки гуль.
Даремна, друзі, та робота.
Ніщо не ділиться на нуль!

Причина? Можу пояснити, у чому справа, в чому суть. Немає
сенсу щось ділити на те,
 чого не може будь

І справді: то яке ж відоме за частку взяти нам число Щоб у
кінцевому добутку самі нулі воно дало,

  •  Одиниця"
  •  Знайте всі: без одиниці:
    Хоч вона така й мала;

Не могла б на світ з'явитись
Ні єдиного числа.

Числам тісно, їх немало!
Збільшено межі нема.
Та всі числа, щоб всі знали
Одиниця нам дала
Щоб узнати потужність вала,

Швидкість птаха, вітру міць,
Треба взяти нам число
Різнойменних одиниць.

Ця невтомна одиниця -
Мрія,  небо й океан,
Наша скромна одиниця -
Чисел славних капітан.
Учитель:

- Діти, які дії з натуральними числами ви знаєте?
Відповідь: додавання, віднімання, множення, ділення.

  •  ß고䳿 âèêîíóºìî ïåðøèìè?
  •  Множення, ділення. Додавання, віднімання.

Учитель пропонує дітям отримати завдання на закріплення теми:
Пропонує 4 кошики, в яких завдання по рівням.
В 1 - кошику: 1-3 бали; 2 кошик: 4 - 6 б.; З кошик: 7 - 9 б.; 4 кошик:
10-12 6.

Діти отримують картки і розв'язують завдання. (20 хв.)
Після розв'язання завдань отримують оцінки.

Учитель: При вивчені натурального ряду чисел ми навчилися
складати і розв’язувати задачі на рівняння.

  •  Хоч сідай, та гірко плач -
    Не люблю стих задач!

Через них одні невдачі.
Ох замучили задачі.

Чи підручники погані?
Чи така я безталанна?
Та усіх я обдурю -
В книжці відповідь знайду!
Скільки чашок, скільки ложок -
Це ж простеньке завдання.
Ти додав слонів до кішок,
Перемножив на коня.

Дійсно, нескладна наука -
Була б відповідь як слід -
Вийшло: дід молодший внука
Аж на сорок дев'ять літ.

Типографські дві машини
Косять жито вісім днів
Проїжджають щохвилини
Три десятих поїзди.

À äî Ìàðñà - ìåòð³â òðèñòà.
Ìóäðà â ìåíå ãîëîâà!
ϳâõëîï'ÿòè ¿äå â ì³ñòî,
Ç íèì ï³â ìàëè. Íó é äèâà!
Ó÷èòåëü: Çàðàç ìè ç âàìè ðîçâ'ÿæåø çàäà÷ó:
(
çàäà÷à íà ëîã³÷íå ìèñëåííÿ)
Ñê³ëüêè áóëî ãóñåé?

- Гуси з вирію летіли
І в зеленім лузі сіли
їх побачив Єлисей:

  •  Добрий день вам, сто гусей!
    Нас не 100! - сказав важок.
    Найповажніший гусак.
  •  Скільки же вас? - хлопчак питає
  •  Хто кмітливий - відгадає!
    Якщо нас порахувати,

Й скільки є ще раз додати,
А до того половину,
Ну, а потім четвертину,
Та пристав би ти до нас,
То було б вже сто якраз!
Ой скажете, любі друзі,
Скільки їх було у лузі?

Відповідь: 36 гусей


(
36+36+18+9+1)

Підсумок уроку. Оцінювання.

Домашнє завдання (диференційоване).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68414. Система управления муниципальной собственностью 179 KB
  Система управления муниципальной собственностью Объекты и субъекты местного самоуправления Муниципальная собственность как материальная основа местного самоуправления. Основные способы формирования муниципального имущества Государственная политика в области управления и развития рынка недвижимости...
68415. РАБОТА С ДАТАМИ И ВРЕМЕНЕМ 49.5 KB
  Excel хранит даты – в виде целых чисел, отсчитывая дни начиная с 1 января 1900 года. На каждые сутки отводится число 1. Порядковое число 1 соответствует 1 января 1900 года, 2 - 2 января 1900 года, 3 - 3 января 1900 года, и т.д.
68416. Распространение микроорганизмов в природе. Экология микроорганизмов 43.5 KB
  Микрофлора почвы. Микрофлора воды. Микрофлора воздуха. Особое значение имеет микрофлора закрытых помещений накапливается при выделении через дыхательные пути человека.
68417. Защита данных в EXCEL 58.5 KB
  Можно задать следующие режимы: доступ к данным файла только в режиме чтения открытие файла книги при вводе пароля полный доступ к файлу книге при вводе пароля. После этого на экране появиться диалоговое окно в котором можно задать любой из вышеперечисленных уровней защиты для всей книги целиком.
68418. РАБОТА С БАЗАМИ ДАННЫХ 92.5 KB
  Терминология и организация работы с базами данных в EXCEL Интегрированный пакет Office содержит специальное программное средство предназначенное для работы с базами данных СУБД CCESS. Однако обычному пользователю проще иметь дело с базой данных в виде обычной электронной таблицы...
68419. Понятие экологии. Предмет экологии 43 KB
  Экология наука об отношениях организмов или групп организмов к окружающей их среде или наука о взаимоотношениях между живыми организмами и средой их обитания. Предмет экологии Выделяют Аутэкологию изучает взаимоотношения представителей определённого вида с окружающей средой...
68420. Классификация и свойства экосистем 66.5 KB
  Компоненты и процессы обеспечивающие функционирование экосистемы рассмотрим на рисунке где схематически представлено взаимодействие трёх компонентов а именно: сообщества потока энергии круговорота веществ Поток энергии направлен в одну сторону часть поступающей солнечной энергии преобразуется...
68421. Классификация и свойства экосистем. Состав и структура экосистем 277.5 KB
  Верхний автотрофный самостоятельно питающийся ярус или зеленый пояс включающий растения или их части содержащие хлорофилл где преобладают фиксация энергии света использование простых неорганических соединений и накопление сложных органических соединений.
68422. Стабильность и регуляция экосистем, понятие о гомеостазе экосистем 53.5 KB
  Антропогенные воздействия. Воздействия помех на популяцию носят случайный избирательный характер. Та область в пределах которой механизмы отрицательной обратной связи способны несмотря на стрессовые воздействия сохранить устойчивость системы хотя и в изменённом виде называют гомеостатическим плато.