52417

Додавання та віднімання раціональних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: організувати діяльність учнів для повторення дій з раціональними числами, звичайними та десятковими дробами; створити умови для розвитку функціонального мислення ( зв’язок між числом та буквою); показати мовний зв’язок; підготувати учнів до темататичного оцінювання; розвивати комунікативні здібності, вміння вести діалог; виховувати інтерес до природи та оточуючий нас рослинний та тваринний світ.

Украинкский

2014-02-15

86 KB

4 чел.

Тема:   Додавання та віднімання раціональних чисел.

Мета: організувати діяльність учнів для повторення дій з раціональними числами, звичайними та десятковими дробами; створити умови для розвитку функціонального мислення ( зв’язок між числом та буквою); показати  мовний зв’язок; підготувати учнів до темататичного оцінювання; розвивати комунікативні здібності, вміння вести діалог; виховувати  інтерес  до природи та оточуючий нас рослинний та тваринний світ.

Тип уроку: повторення та систематизації знань, умінь та навичок.

Обладнання:  малюнок дерева з яблуками (на дошці), малюнки комах, термометра, рослин; картки для учнів із завданнями

Хід уроку

І. Організація класу. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.  (3  хвилини)

Вчитель: сьогодні у нас незвичайний урок – це подорож до краіни  Раціональних Чисел. Нам необхідно буде зробити декілька зупинок  та подолати на своєму шляху різні перешкоди.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу (35 хвилин)

Перша зупинка  

«СПОЧАТКУ ПРИГОДАЙМО» ( Гра-опитування. Пропонується учням вийти до дошки, «зірвати» одне яблуко, на якому написано питання, на яке треба дати відповідь, знайти відповідний приклад і порахувати його.) - усно

  •  Правила додавання чисел із різними знаками.
  •  Правила додавання чисел  з однаковими знаками.
  •  Правила віднімання раціональних чисел.
  •  

Правила віднімання та додавання десяткових чисел з однаковими знаменниками.

-2+16 -2+1\2

-222+(-6)                          -1\5-(-1\5)

-38-79 -9+(-2\7)

Друга зупинка

Задача.  Борошняні комахи витримують температуру -19 градусів, а жуки –древоточці  на 1,4 градусів нижче. Яку температуру вони витримують? - усно

                                                                           

                         Борошняна комаха                        Древоточець

Третя зупинка

Задача.  Гілки смородини витримують температуру -195 градусів, а після загартовування -  на 58 градусів нижче. Яку температуру зможе витримати смородина?  - усно

Четверта зупинка (письмово)

«Історична»

Відгадайте слово, яке зашифровано:

-21-(-19)=           відповідна буква         и          к          в        е      а         р

-46 – 30 =                      6,7     -9,2      -7,6    -2      -2       -2

-5,6-(-3,1)=                                              

-25,7+32,4=

-5,5-3,7  =

-3 + 4\9 =

(СЛОВО: ЕВРИКА)

Додатковий матеріал (до уроку готує учень)

Більше як дві тисячі років тому у Сіракузах (Греція) жив цар Гієрон. Він повелів своєму ювелірові зробити йому золоту корону. Він виконав наказ, але цар Гієрон запідозрив, що ювелір підмішав у золото-срібло та зобов’язав перевірити це математику Архімеду.

Довго, але без успіху він міркував над розвязанням  цієї задачі.

Він звернув увагу на те, що, коли він занурюється у ванну, його тіло стає легшим. Архімед  зрозумів!!! Зовсім голий з криком: ЕВРИКА”(я знайшов!) він прибіг до царя.

Так був відкритий дуже важливий закон фізики. А Архімед   довів, що в короні частина золота була замінена сріблом. 

П`ята  зупинка (письмово)

«ЛІТЕРАТУРНА»

Чому ми так говоримо?

Цей вислів зашифрований  прикладами. Розв’яжіть   їх, замініть   відповіді

буквами й отримаєте вислів. Він написаний  російською мовою.

-20+9,7=  24-27=  0+1\3=

63-100= -10,3+15,6= 58-95=

-12+11,5=  0-3= -10+10,5=

-0,2-1= 108-102,7=

28-22,7=

-5,2+7,2=

2

-3

5,3

-1,2

1/2

-0,5

-37

-10,3

1/3

я

к

а

р

с

т

и

х

л

(Вислів: ”ХИТРАЯ   КАК ЛИСА’’)

Доповідь учня:  

Цей вислів  із китайської  казочки.

Якось піймав тигр лисицю, а вона хитра, махнула  хвостиком, підняла до верха носик та й каже:’’Не посмієш мене зїсти! Я посланець повелителя лісу!’’

Тигр подивився на маленьку лисичку й не повірив.

-Не віриш? Ходімо зі мною до лісу й побачиш,  як мене всі звірі бояться.

Тигр погодився. Лисиця поважно йшла попереду, а тигр позаду. Усі звірі, побачивши тигра,  тікали, а  лисичка тільки вище задирала носика.

-Ну що? Побачив, як  мене всі звірі бояться!

(Ця казка була складена  дві тисячі років тому.)

Шоста зупинка (письмово)

    Зупинка рівнянь

-3+Х=8                -7+Х=-46        -6,5-Х=9

Сьома зупинка (усно)

«ВІДПОЧИВАЛЬНА»

Складіть за дві хвилини якомога більше слів зі слова АРИФМЕТИКА

1. метка

2. миф

3. рак

4. кара

5. метр

6.

7.

8.

ІІІ.  Підсумок уроку. Оцінювання учнів (3 хвилини)

ОСЬ І ДОБІГЛА  КІНЦЯ НАША ПОДОРОЖ. МИ З ВАМИ ПОВТОРИЛИ ПРАВИЛА, ВОДНОЧАС  ЗАСТОСУВАЛИ  ЇХ ДЛЯ РОЗВ`ЯЗУВАННЯ РІЗНИХ ЗАДАЧ. ВІТАЮ ВСІХ, ХТО УСПІШНО ПОДОЛАВ ПЕРЕШКОДИ.

1. ЩО ВАМ СПОДОБАЛОСЯ НА УРОЦІ?

2. ЯКІ ЗАВДАННЯ ВИЯВИЛИСЯ ДЛЯ ВАС СКЛАДНИМИ?

3. НАД  ЧИМ  ВАМ  ПОТРІБНО ПОПРАЦЮВАТИ?

ІV.  Домашнє завдання (4 хвилини)

- Повторити теоретичний матеріал.

- Виконати дворівневе завдання (на вибір)

   РІВЕНЬ А: № 147(4-6 ), 152(4-6)

   РІВЕНЬ Б: № 159(1, 3, 5,7).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58257. Наслідки Другої світової війни для країн Західної Європи. Німеччина в другій половині ХХ ст. — на початку ХХІ ст 160 KB
  Мета: проаналізувати внутрішню та зовнішню політику провідних країн Західної Європи у другій половині ХХ ст. Які країни Європи було визволено від гітлерівської окупації радянською армією...
58258. Религия древних египтян 44.5 KB
  Геродот писал про египтян что они в отличие от других народов чрезвычайно религиозны. Религия зародилась у египтян как и у других народов еще в первобытные времена. Жизнь тогда зависела от удачной охоты и собирательства: вот почему египтяне поклонялись зверям например льву собаке кошке птицам например коршуну соколу ибису крокодилам лягушкам змеям жукам.
58259. Текстурирование простой сцены 476 KB
  Ко всем этим объектам применен тип материала Stndrd Стандартный. Сцена до текстурирования Сначала определимся с материалами. Таким образом нужно создать четыре разных материала. Он установлен по умолчанию в чем можно убедиться посмотрев на кнопку выбора материала.
58260. Английская буржуазная революция 52.5 KB
  Причины недовольства приведшие впоследствии к революции были следующими: а взимание королевской властью налогов несогласованных с парламентом принудительные государственные займы обход королевской властью...
58261. Ссудный процент 66.07 KB
  Ссудный процент - это денежное вознаграждение, которое получают кредиторы, предоставляя кредит. Ссудный процент является ценой кредита, или платой, которую заемщик денег должен кредитору за пользование кредитом.
58262. География сельского хозяйства 71.5 KB
  В сельском хозяйстве по прежнему велика доля занятого населения хотя его доля в структуре ВВП мира все меньше и меньше. Выявление изменений в структуре и географии отраслей сельского хозяйства под влиянием НТР и процессов глобализации...
58263. Основы медицинских знаний и профилактика инфекционных заболеваний 54 KB
  По данным Всемирной организации здравоохранения на 50 здоровье человека зависит от его образа жизни. Здоровье человека общие понятия и определения. Здоровье физическое и духовное. Здоровье индивидуальное и общественное.
58264. Текстурирование будильника 619 KB
  Текстурирование объектов представляет собой сложный этап работы над трехмерной сценой. Чем сложнее форма объекта, тем труднее выбрать и применить к объекту подходящий материал. Текстура должна корректно совпадать с контурами трехмерного тела.
58265. Особенности учета в автотранспортных организациях 60.5 KB
  Учет автомобильных шин и запасных частей Автомобильные шины поступающие вместе с новым автомобилем либо прицепом на колесах и один запасной комплект входят в стоимость автотранспортного средства и учитываются на счете 01 Основные средства.