52430

Систематизація та узагальнення знань учнів з теми “Чотирикутник”

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Узагальнити і систематизувати знання учнів про чотирикутники, їх властивості та ознаки. Відпрацьовувати практичні уміння та навички використовувати набуті знання, формувати вміння раціонально використовувати час. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, робити висновки, геометричну уяву.

Украинкский

2014-02-15

296 KB

14 чел.

Відкритий урок

Геометрія.

8 клас

Тема уроку: Систематизація та узагальнення знань учнів з теми    

                     “Чотирикутник”.

Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів про чотирикутники, їх властивості та ознаки. Відпрацьовувати практичні уміння та навички використовувати набуті знання, формувати вміння раціонально використовувати час. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, робити висновки, геометричну уяву. Виховувати культуру мислення, мови, наполегливість у здобутті знань, почуття взаємодопомоги, активність.

Урок систематизації та узагальнення знань.

Дидактичні матеріали: 1. О.Істер 2. Л.Г.Мерзляк 3. М.Л.Галицький

4. А.М.Капіносов 5. Ю.М.Рабінович

Хід уроку.

І. Актуалізація опорних знань.

  1.  Сформулювати означення паралелограма, прямокутника, ромба, квадрата.
  2.  Заповнити пропущені знаки та сформулювати відповідні властивості:

    а) Якщо АВСD паралелограм, то:

             В                          С 1) А     С     В      D

     2) АВ  СD, BC  AD

3) AO  OC, OB  OD

4) A   B = 1800

 5) Якщо ВК бісектриса, то ∆ АВК -

А  K D 6) АВ  СD, ВС  AD

б) Якщо АВСD прямокутник, то:

 B                         C                 1) А     С     В      D

 2) АВ  СD, BC  AD

3) AC   ВD

 4) AO  OC, OB  OD

 5) Якщо ВК бісектриса, то ∆ АВК -

   A           K              D                6) АВ  СD, ВС  AD

в) Якщо MNKZ ромб, то:

                        N 1) MN  NK  KZ  MZ

  2) M  K, N  Z

3) MO  OK, ON  OZ

        M K 4) NOK   KOZ    MOZ   MON  

5) M   N = 1800

6) NKO   ZKO,   MNO   KNO

Z  7) MN   KZ,  NK   MZ

        г) Якщо АВСD квадрат, то

В    С 1) А   В   С   D

 2) АВ   ВС   СD   DA

 3) BD   AC

 4) BD -          B  i D

     AC -           A i C

 5) AC   BD

      А D 6) AO   OC   BO   OD

7) BC   AD, AB   CD

В цей час на дошці готуються доводити одну із властивостей чотирикутників. (4 чоловіки)

ІІ. Групи А і Б виконують тестові завдання.

  1.  Якщо В = 650 паралелограма АВСD, то А =
  2.  Якщо К = 800 паралелограма MNKZ, то  М =
  3.  Якщо периметр ромба 36 см, то його сторона …
  4.  Якщо точка О - точка перетину діагоналей ромба, то ∆ ВОС

    а) прямокутний, б) рівнобедрений,

    в) рівносторонній, г)гострокутний

5.  Сторона квадрата 7см, то його Р = …

6.  Гострий кут ромба 800, який кут утворює зі стороною діагональ проведена з цього кута.

7.  Точка О - точка перетину діагоналей квадрата АВСD. Чому дорівнює ОСD.

8. Якщо бісектриса гострого кута паралелограма поділяє сторону на відрізки 8см і 5см  починаючи від вершини тупого кута,то Р=

   Відповіді тестових завдань заготовлені на закритій дошці.

  1.  А = 1150        (1б)                  5. Р=28 см           (1б)

  2. М = 800          (1б)                  6. 400                    (1б)

  3. а = 9 см              (1б)                 7.  ОСD=450    (1б)

           4. ∆ ВОС прямокутний   (1б)       8. Р = 8 + 8 + 13 + 13 = 42 см  (2б)

Група В працює усно із задачами.

1.    B                                 C                    Дано: АВСD паралелограм

                                                                            ВК=МD

                                                                 Довести: КСМА - паралелограм.   

 A D

       B             C

  1.               Данo: АВСD прямокутник

 N Довести:    МА = СN 

                                                                                              OM = ON

 M

     

A D

3.              B C Дано: АВСD ромб

ВМ  АD, ВM  BN

 N

    A         M D

 B

4.                       Дано: АВСD ромб

  K КМ АВ

 СОМ  СОМ = 200

      A C                         Знайти кути ромба.

 M

 D

Розв’язання двох із них оформити в зошитах.

ІІІ. Розв’язування задач.

Група А на карточках № 1,2,4.

Група Б таблиця 8.4 (2; 7), таблиця 8.3 (5; 9)

Група В № 26, № 54 М.А.Галицький.

№ 26.

Діагональ АС паралелограма АВСD утворює зі стороною АВ кут 200. Знайти кути і сторони паралелограма, якщо його периметр 16 см і

АDC = 1400.

В С                             Дано: АВСD паралелограм

РАВСD = 16 см

АDC = 1400

ВАС = 200

     А D Знайти і сторони і кути

                                                                           Паралелограма.

                                                   Розв’язання

 АDC =ABC за властивістю кутів паралелограма.

    Отже ABC = 1400

 ADC +BAD= 1800, тоді BAD=1800  1400 = 400.

 BAD =BCD = 400

 BAD = 400; BAC = 200, то CAD = 400  200 = 200

 BAC = ACD=200,  як внутрішні різносторонні кути при  паралельних прямих AB, CD і січній AC.

 CAD =BCA = 200, як внутрішні різносторонні кути при паралельних прямих BC, AD і січній AC.

Отже ∆ABC = ∆ADC за ІІ ознакою рівності трикутників.

Із рівності трикутників маємо AB = AD.

Отже ABCD ромб. AB = BC = AD = 16: 4 = 4 см.

Відповідь: 1400, 400, 4 см.

      № 54

Периметр ромба дорівнює 20 см. Знайти відстань між протилежними сторонами ромба, якщо одна із його діагоналей утворює зі стороною 750.

              B                                                                   Дано: АВСD ромб

Р АВСD = 20 см

        K                                                                          АСD = 750

Знайти: CК

   A         C       C                               Розвязання:
                                 Відстанню між паралельними сторонами ромба є довжина                                   

                              спільного перпендикуляра. З т. С опущено перпендикуляр

                D              на сторону АВ. СК відстань між протилежними сторонами

                                 ромба.

Оскільки Р = 20 см, то АВ = ВС = СD = AD = 5 cм

АС – бісектриса BCD, отже BCD = 2 АCD = 2 · 750 = 1500

АBC + BCD = 1800, тому АBC = 1800 – 1500 = 300 

∆ ВСК прямокутний, СК =  ВС, як катет, що лежить проти кута 300.

Отже СК = 2,5 см.

Відповідь: СК = 2,5 см

Самостійно № 44 (а)

В прямокутнику АВСD сторона АВ в 5 раз менша діагоналі АС. Знайти діагональ ВD, якщо периметр ∆ АОВ дорівнює 66 см ( т. О – точка перетину діагоналей).

У групи Б задачі 5 і 7 заслухати, а 9 і 2 розв’язати на дошці.

ІV. Підведення підсумків уроку.

Аналіз та оцінювання успішності, досягнення мети.

V. Домашня робота.

Підготуватися до тематичної контрольної роботи, домашня контрольна робота Л.Г.Мерзляк ст. 117.     

Таблиця 8.3.

Таблиця 8.4.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42890. Дивідендна політика в банку та методи її реалізації 101.48 KB
  Дивідендна політика це сукупність заходів які здійснюються банком і спрямовані на прийняття рішень із нарахування та виплати дивідендів власникам акцій цього банку. Використання коштів на виплату дивідендів акціонерам перший із двох основних шляхів розподілу прибутку банку після оподаткування другим є спрямування коштів на інвестиції для подальшого розвитку банку що приводить до збільшення майбутніх грошових потоків. Перший підхід носить назву Теорія нарахування дивідендів за залишковим принципом . Іншими словами сума виплачених...
42891. Анализ финансового состояния ООО «Алексеевское» Горьковсвского района Омской области 170.8 KB
  Огромное значение в этом вопросе имеют такие понятия рыночной экономики как деловая активность платежеспособность и кредитоспособность предприятия порог рентабельности запас финансовой прочности запас безопасности степень риска эффект финансового рычага и др. В процессе снабженческой производственной сбытовой и финансовой деятельности происходит непрерывный процесс кругооборота капитала изменяется структура средств и источников их формирования потребность в финансовых ресурсах и как следствие финансовое состояние предприятия....
42892. Сестринский процесс при сахарном диабете 231.9 KB
  Сахарный диабет это группа метаболических обменных заболеваний характеризующихся гипергликемией которая является результатом дефектов секреции инсулина действия инсулина или обоих этих факторов. САХАРНЫЙ ДИАБЕТ Заболевание обусловленное абсолютной или относительной недостаточностью инсулина в организме и характеризующееся в связи с этим нарушением всех видов обмена веществ и в первую очередь обмена углеводов. Главной причиной развития...
42893. Дослідження цільових програм готельного обслуговування в Україна та світі 108.1 KB
  Ринок туристичних послуг провадиться описання характерних типів сегментованого ринку Любіцева О. Ринок туристичних послуг. Навчальний посібник âУніфіковані технології готельних послугâ знадобився авторові при виділенні сукупності факторів що впливають на комплексність надання послуг у готельних підприємствах Лук‘янова Л.
42894. Моделирование динамических систем 652.61 KB
  Модель несёт системообразующую и смыслообразующую роль в научном познании. На модели изучают неизвестные свойства предметов. Модель стремится как можно более ярко выразить структуру явления, его главные аспекты; является концентрированным выражением сущности предмета или процесса, выделяя только его основные черты.
42895. Информационная система Проверка выполнения плана отгрузки продукции заказчикам 3.92 MB
  В процессе договорной компании составляется договор на поставку товаров. Договор состоит из двух частей: общей части, включающей в себя реквизиты заказчика и поставщика, предмет поставки и т. д. , и спецификации, в которой приводятся подробные сведения о товарах и сроках поставки. На основе договоров составляется финансовый план и разрабатываются цеховые помесячные планы выпуска товарной продукции.
42896. Методы и способы измерения толщины окисных пленок, диффузионных и эпитаксиальных слоев, их физические основы 851 KB
  Совершенствование технологии производства полупроводниковых материалов и приборов связано с необходимостью повышения точности и экспрессности лабораторного и промышленного контроля их электрофизических параметров. От качественных характеристик измерительной техники зависит уровень технологических потерь на различных этапах производства.
42897. Совершенствование учетной политики для целей налогообложения на примере ООО «Апекс» 144.45 KB
  Роль и значение налогового учета на предприятии 1.1 Понятие налогового учета цели задачи.2001 №110ФЗ 25 глава НК произошло законодательное закрепление ведения налогового учета. Налоговый учет доходов и расходов для целей исчисления налога на прибыль отделен от бухгалтерского учета и становится самостоятельным направлением учета фактов хозяйственной жизни организаций.