52472

З чого починається гарний день

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття Діти сьогодні ми здійснимо подорож у чарівний світ казок В. Як пахне казка Так дітки казка сьогодні пахне свіжістю хвойним лісом Дітисьогодні я прокинулася подивилася на сонечко та й замислилась: цікаво а з чого починається новий день Діти як ви думаєте: з чого починається новий день Все це вірно: із сонечка умивання сніданку Але давайте подумаємо якими словами ми визначаємо прихід нового дня Так ми бажаємо всім кого ми зустрічаємо доброго ранку Давайте пригадаємо якими словами зустрічає вас зранку...

Украинкский

2014-02-15

47 KB

0 чел.

«З чого починається гарний день»

Комплексне заняття

з пізнавального розвитку та художньої літератури

за творами В.О. Сухомлинського  

для дітей старшого дошкільного віку


Мета: вчити дітей культурі спілкування (вітатися, прощатися, просити, відмовляти, пропонувати, заперечувати). Продовжувати ознайомлювати з казками та оповіданнями В.О. Сухомлинського, розуміти зміст прочитаного, оцінювати поведінку героїв.

Розвивати  монологічне та діалогічне мовлення, фантазійне та творче мислення, уяву,  міміку, жести. Спонукати до рухової активності, ініціювання своїх дій.

Виховувати позитивне само - та світосприйняття, чемність, слухняність.

Попередня робота: читання дітям оповідань та казок                          В.О. Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні», «Черствість, байдужість», «Пробачте тату».

Матеріал та обладнання: ароматичне масло, обруч, прикрашений гірляндами, м’які іграшки, ілюстрація до оповідання «Скажи людині «Здрастуйте!», кольорові камінчики, тематичні ілюстрації до творчого завдання «Привітай людей», квіти до етюду «Сонечко і квіти».


Хід заняття

- Діти, сьогодні ми здійснимо подорож у чарівний світ казок

В.О. Сухомлинського. А ввійдемо в казку ми «Чарівним коридором».  

  1.  «Входження в казку»  (пролізання в обруч, прикрашений гірляндами).

Використання ароматичної олії (за згодою батьків)  

- Відчуйте аромат казки. Як пахне казка?

- Так, дітки, казка сьогодні пахне свіжістю, хвойним лісом…

— Діти,сьогодні я прокинулася, подивилася на сонечко та й замислилась: цікаво, а з чого починається новий день? Діти, як ви думаєте: з чого починається новий день?

Все це вірно: із сонечка, умивання, сніданку… Але давайте подумаємо, якими словами ми визначаємо прихід нового дня?

Так, ми бажаємо всім, кого ми зустрічаємо «доброго ранку!»

Давайте пригадаємо, якими словами зустрічає вас зранку матуся, бабуся, тато. Коли приходите до дитячого садка, що ви кажете друзям, вихователеві? (Доброго ранку! Добридень! Доброго здоров’я! Вітаю вас! Привіт! )


2. Мовленнєва гра «Привітаймося»

Діти стають парами в коло, попередньо вибравши собі будь-яку іграшку. Від імені іграшки потрібно привітатися один з одним. Необхідно сказати слова привітання та щось приємне. За сигналом вихователя діти міняються парами. «Доброго дня, Зайчику! Я радий тебе бачити!», - «Доброго здоров’я, Ведмедику! Гарно виглядаєш!».

Правило: не можна повторюватися, кожного разу необхідно придумати якісь інші слова. Виграє той, хто знайде більше нових слів і чиє привітання буде найоригінальнішим.

— Діти, ви вітали одне одного не простими словами, а «чарівними».
Чому ці слова в народі  називають «чарівними»? Хочете дізнатися? Послухайте уважно оповідання В.О. Сухомлинського «Скажи людині «Здрастуйте!"»

3.Читання оповідання.

Лісовою стежечкою ідуть батько і маленький син. Довкола тиша, тільки чути, як далеко десь стукає дятел та лісовий струмочок дзюрчить у лісовій гущині. Аж тут син побачив: назустріч їм іде бабуся з ціпком.

Тату, куди вона йде? — питає син.

Зустрічати або проводжати,— каже батько й усміхається.

Ось як ми зустрінемося з нею, ти скажи їй одне-однісіньке слово: - «Здрастуйте!».

Навіщо їй казати це слово? — дивується син. Вона ж зовсім незнайома.

А ось зустрінемося, скажемо їй це слово, тоді побачиш навіщо. Побачиш, що станеться. Ось і бабуся.

Здрастуйте! — каже син.

Здрастуйте! — каже батько.

Здрастуйте! — каже бабуся й усміхається. І хлопчик тоді здивувався: усе довкола змінилося. Сонце засяяло яскравіше. Верховіттям дерев пробіг легкий вітерець, і листя заграло, затремтіло. В кущах заспівали пташки — раніше їх не чути було. На душі хлопчика легко-легко стало.

Чому це воно так? — питається син.

Бо ми сказали людині «Здрастуйте!»

4.Обговорення за змістом оповідання.

  •  Сподобалось оповідання?
  •  Як воно називається?
  •  Про кого йдеться в оповіданні?
  •  Що сказав батько?
  •  Чи послухався його син?
  •  Як змінилося все навколо подорожніх?
  •  Як можна назвати людей, які при зустрічі вітаються? (ввічливими, чемними…)
  •  Діти, скажіть мені будь ласка, які слова ви вважаєте ввічливими?

5.Мовленнєва гра «Камінчики ввічливості»

Тепер пограємося в гру «Камінчики ввічливості»

Ви берете із вази камінчик,  беручи,  розповідаєте про ситуацію, в якій ви вчинили ввічливо, чемно, як вихована дитина.

Згадайте будь-який випадок зі свого життя, коли вам допомогла ввічливість.

Як ви вчините, коли  хтось грубо розмовлятиме з вами або з вашими друзями?

6.Вправа «Придумай приказку!».Ми прочитали казку В.О. Сухомлинського. Чого вона нас навчає? Давайте за її змістом придумаємо приказку  (Чемним будь, - привітатись не забудь! Той, хто вітається чемним називається тощо).

7.Психологічний етюд  «Сонечко та квіточки»

— Діти, я буду сонечком, а ви — гарними, різнокольоровими прекрасними  квіточками.

Я буду привітлива з вами, а ви повинні віддячити мені своїми личками, оченятами, щічками, усмішкою. (Розвиток міміки, жестів)

8.Творче завдання «Привітай людей!»  (Метод проектування на узагальнення етичних уявлень)

— Уважно послухайте  прислів'я: «У чужому домі не будь
примітливий, а будь привітливий». Як ви його розумієте?

Я пропоную вам  погратися в гру «Привітай людей!». Для цього вам потрібно розділитися на пари. Я роздам вам картинки із завданнями а ви, уважно розглянете їх та розіграєте за їх змістом сценку. (творче проектування ситуацій. Діалоги між привітним вихователем і вихованцем, продацем та покупцем, водієм та пасажиром, лікарем та хворим, бабусею та онуком тощо).

9.Підсумок заняття.

От і дійшла кінця наша подорож у дивовижну країну казок.

Сподобалось вам? Що сподобалось найбільше?

Як, на вашу думку, що допомагає у житті: вихованість чи невихованість?

Чому ви так вважаєте?

А ви – ввічливі діти, чи ні?

Молодці, дітки, ви звичайно, ввічливі, чемні дітки!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26286. Документирование управленческой деятельности 105.5 KB
  Сила свойство официального документа сообщаемое ему действующим законодательством компетенцией издавшего его органа и установленным порядком документирования.302003 Унифицированные системы документации. Унифицированная система организационнораспорядительной документации. Распространяется на организационнораспорядительные документы относящиеся к Унифицированной системе организационнораспорядительной документации УСОРД постановления распоряжения приказы решения протоколы акты письма и др.
26287. Системы документации 34.5 KB
  Системы документации. ОРД сисма плановой документации первичноучётная документация отчётностатистическая докия трудовая бухгалтерская финансоворасчётная внешнеторговая Ещё есть корпоративные системы документации совокупность доков которые предназначены для реализации управленческих функций в определённой сфере деятельности или корпорации. На первых порах существовала единая система документации которая по мере развития специализации систем управления утратила свою целостность т. Система коммерческой документации бухучёта...
26289. Система распорядительной документации 19.98 KB
  Назначение регулирование координация деятельности которая позволяет организации достигать целей и получать максимальный эффект от своей деятельности. правовые акты действующие в рамках отдельной организации учреждения предприятия фирмы. Основанием для издания распорядительного документа может быть: необходимость исполнения принятых законодательных нормативных правовых актов и иных решений вышестоящих органов и ранее принятых решений данной организации; необходимость осуществления собственной исполнительнораспорядительной...
26290. Система информационно-справочной и информационно-аналитической документации 102 KB
  Письмо обобщенное наименование различных по содержанию документов служащих средством общения между учреждениями частными лицами. Служебное письмо это обобщенное название различных по содержанию документов выделяемых в связи с особым способом передачи текста пересылкой почтой. 5 Письмо целесообразно готовить по одному вопросу. так как должностное лицо подписавшее письмо выступает от имени организации.
26291. Организация документооборота 19.27 KB
  Организация документооборота. Документооборот д. движение доков с момента их получения или создания до завершения исполнения отправки адресату или сдачи их на хранение. прохождению докта; б Равномерной загрузке подраздий и должных лиц; г Повышению культуры труда; д положитое влияние на эффектть упрго процесса в целом.
26292. Регистрация документов и формирование ИПС (информационно-поисковых систем) по документам организации 25.84 KB
  Регистрация документов и формирование ИПС информационнопоисковых систем по документам организации. В процедуре регистрации можно выделить 3 цели: учет документов контроль за их исполнением; справочная работа по документам. Применяется только в том случае когда на первое место выступает надежность учета документов что предотвращает конфликтные ситуации нр при выдаче документов об образовании трудовых книжек пропусков. Недостатки: сложный поиск нет использования технических средств низкая культура труда затруднён контроль за...
26293. Контроль исполнения документов и поручений 18.04 KB
  11 Контроль исполнения документов и поручений Контроль это одна из важнейших делопроизводственных операций которая обеспечивает эффективность управления дисциплину и культуру труда. Контролю подлежат все зарегистрированные документы Цель контроля состоит в обеспечении своевременного и качественного исполнения поручений и решения вопросов.Контроль за исполнением документов по срокам исполнения. В ГСДОУ указано что Контроль исполнения включает постановку на контроль проверку своевременного доведения документа до исполнителя...
26294. Признаки заведения дел. Номенклатуры дел и их назначение. Формирование дел 117.5 KB
  Номенклатуры дел и их назначение. Формирование дел Определение дело. Дело совокупность документов или документ относящихся к одному вопросу или участку деятельности помещенных в отдельную обложку ГОСТ Р 5114198 Делопроизводство и архивное дело.