52473

Чому існують день та ніч

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: картини з зображенням небесних світил та зоряного неба глобус атрибути до гри Сонце і місяць. Що настала вечірня пора Із настанням вечора сонечко опускається до обрію і заходить за нього надворі сутеніє стає темніше починають спалахувати зірки з'вляється Місяць. Тут зображено зоряне небо а на цій картині ми бачимо сонце далі ми бачимо Місяць та інші космічні пейзажі. Ви розглянули картини скажіть що ви побачили нове невідоме чи незрозуміле Якої форми Сонце Місяць та зорі Чи їхні розміри однакові Про що...

Украинкский

2014-02-15

277 KB

4 чел.

Тема: «Чому існують день та ніч?»

Мета: розвивати пізнавальний інтерес до природи космосу, пояснити залежність життя планети від небесних світил, формувати вміння помічати красу вечірнього небосхилу, сприяти розвитку уваги дітей; навчати планувати свої справи відповідно до пори доби, збагачувати словниковий запас прикметниками, виховувати товариськість, доброзичливість.

Обладнання: картини з зображенням небесних світил та зоряного неба, глобус, атрибути до гри «Сонце і місяць».

Хід заняття

  1.  Організація дітей. 

Станьмо всі у коло, діти,

Прошу вас я не шуміти,

Ми заняття починаємо,

У космос разом вирушаємо.

  1.  Бесіда «Загадковий небосхил»

Малята, ми щодня бачимо над собою небосхил, спеціально чи мимоволі спостерігаємо за ним, часом нам здається, що в небі нам усе відоме та знайоме. Пригадайте, що ми можемо побачити на небі вдень. (Хмари, синя блакить, сонце.) Сонечко, мандруючи небесними просторами дарує нам світло й тепло, але коли настає вечір, усе довкола ніби огортає якась таємниця, чарівна казка. Звідки ми дізнаємося. Що настала вечірня пора? (Із настанням вечора сонечко опускається до обрію і заходить за нього, надворі сутеніє , стає темніше, починають спалахувати зірки, з'вляється Місяць.) Правильно, ви дуже уважні. Але чому ж буває день і ніч? Спробуємо з'ясувати разом.

3.Розгляд картин. -Діти, подивіться на цю картину. Тут зображено зоряне небо, а на цій картині ми бачимо сонце, далі ми бачимо Місяць та інші космічні пейзажі. Зверніть увагу на ось це зображення: посередині розміщено Сонце, а навколо нього-планети, серед них і наша планета Земля. Залежно від того, як далеко вона від Сонця змінюються пори року, а те. якою стороною повернена до Сонця - зміна дня і ночі.

Запитання до дітей.

  •  Ви розглянули картини, скажіть, що ви побачили нове, невідоме чи незрозуміле?
  •  Якої форми Сонце, Місяць та зорі?
  •  Чи їхні розміри однакові?
  •  Про що, ви хотіли б дізнатися більше?
    1.  Рухлива гра «Сонце, Місяць та Земля»

Щоб краще зрозуміти, як змінюється день на ніч, ми пограємо в гру. Для цього, з допомогою лічилочки, оберемо Сонце, Місяць та Землю. Сонечко буде всередині кола, Земля в колі, а «Місяць» за колом, але поряд із дитиною -«землею», всі інші діти виконають роль решти планет. Діти-планети рухаються по колу та навколо своєї осі під музику. Коли музику вимкнули, діти зупиняються, дивляться на «землю» і визначають, коли дитина повернута обличчям до «сонечка» буде день, а коли - спиною буде ніч, «місяць» стає видно тільки вночі.

5. Мовна гра «Добери слово»

А зараз ми разом із вами пограємо в цікаву гру. Вам потрібно дібрати слова-ознаки, що характеризують Сонце та Місяць. Для цього ми використаємо м'ячик, який ви будете передавати по колу, називаючи слова.

Яке Сонце? (Велике, сліпуче, тепле, ласкаве, лагідне, спекотне, променисте, золоте, жовте, далеке, ранкове.) Який Місяць? (Срібний, молодий, світлий, ясний, казковий, таємничий, сонний, круглий, рогатий, таємничий.)

  1.  Образотворча робота «Цей казковий небосхил»

Сьогодні на занятті ми дізнались багато нового та цікавого про небесні світила. Тому зараз, те що вам найбільше сподобалось та зацікавило ви спробуєте зобразити у своїх малюнках.( Діти працюють під звучання музики.)

  1.  Підсумок заняття.

Виставка картин. Вправа «Інтерв'ю»

Щоб прокоментувати свої малюнки використайте такі слова: «Мене зацікавило ... , тому я зобразив... .» Малята, мені сподобались ваші роботи та міркування. Дякую вам за увагу та активність.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37395. Технологический проект овощного цеха общедоступной столовой на 78 мест 1.35 MB
  Расчёт количества блюд. Расчет количества блюд в ассортимент12 3. Расчет реализации блюд по часам работы зала19 3. Столовая предназначена для обслуживания горячими и холодными напитками кисломолочными продуктами мучными кондитерскими изделиями холодными и горячими блюдами несложного приготовления сладкими блюдами.
37396. Экономическая эффективность совершенствование организации перевозок контейнеров на маршруте Симферополь-Джанкой 9.22 MB
  Сдельная заработная плата водителя Где коэффициент учитывающий класс перевозимого груза грн. Учитывающий размер премии грн. грн. Доплата за руководство бригадой Где размер доплаты за руководство бригадой грн.
37399. Моделирование движения заряженных частиц в электрических и магнитных полях 690 KB
  В дерева dd physics выберите Mthemtics Mthemticl Prticle Trcing pt. В дереве выберите Preset Studies Time Dependent. Построение геометрической модели Задание области в корой движутся частицы В окне Model Builder щелкните ПКМ Model 1 Geometry 1 и выберите Cylinder Перейдите к окну Settings для Cylinder. Выберите размер и форму сечения.
37400. Габаритний розрахунок монокуляра з вибором оптичної схеми об’єктива і окуляра 1.43 MB
  Наявність в трьох лінзових обєктивах великої кількості вільних параметрів марки стекол радіуси товщини і повітряні проміжки дозволяє істотно поліпшити їх абераційних корекцію в порівнянні з двох лінзовими. Окуляр Гюйгенса В цих окулярах компонентами є плосковипуклі або випуклоплоскі лінзи виготовлені із оптичного скла однієї марки. Показник заломлення Марка скла 4878 125 16475 К8 2599 29265 25 15163 ТФ1 Вибраний обєктив має фокусну відстань f об = 100 мм. Показник заломлення Марка скла 14634...
37401. Расчет электромагнитных переходных процессов. Методические указания к курсовому и дипломному проектированию 16.74 MB
  Составим схему замещения прямой последовательности Определим параметры схемы замещения прямой последовательности: Система Линия 1 Линия 2 Трансформатор Трансформатор Т1 Реактор Автотрансформатор Нагрузка 1 Нагрузка 2 Асинхронный двигатель Генератор 1 Генератор 2 Все параметры элемента генератор 2 точно такие же как и у элемента генератор 1 Найдем и для этого свернем схему Составим схему замещения обратной последовательности Определим параметры схемы замещения обратной...
37402. Исследование автоматических выключателей 928.5 KB
  Предмет исследования: В работе исследуется поведение автоматических выключателей при испытаниях по ГОСТ. Основные параметры автоматических выключателей: Номинальное рабочее напряжение Ue номинальное напряжение действующее значение напряжения при котором обеспечивается работоспособность выключателя особенно в момент короткого замыкания. Стандартные кривые отключения: Существует несколько типов характеристик автоматических выключателей.
37403. Исследование устройства защитного отключения серии F360 458.5 KB
  Предмет исследования: в работе исследуется поведение устройства защитного отключения УЗО F360 при синусоидальном однополупериодном и импульсном токах. Теоретическая часть: ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНЫЕ АВТОМАТЫ И УЗО Дифференциальный автомат представляет собой устройство защиты которое срабатывает при возникновении некоторой разницы токов фазного и нулевого проводов. Различают устройства следующего типа: термомагнитные дифференциальные автоматы; дифференциальные модули; устройства защитного отключения УЗО. УЗО это быстродействующий...