52475

Про що шепотіли дерева

Конспект урока

Педагогика и дидактика

вихователь м. Вихователь. Вихователь. Дідусь заблукав і прийшов до нас але це дідусь не простий а казковий з ним завжди трапляються якісь пригоди вихователь читає вірш: Жив у світі старий дідусь Маленького зросту І сміявся старий дідусь Надзвичайно просто.

Украинкский

2014-02-15

99 KB

5 чел.

Дошкільний навчальний заклад

(центр розвитку дитини) №12 «Джерельце»

Білоцерківської міської ради

Київської області

Сфера життєдіяльності: «Природа», «Люди»,                                                «Культура», «Я сам»

Пріоритетні лінії розвитку: мовленнєвий, пізнавальний, художньо-естетичний, креативний

Конспект заняття

на тему

"Про що шепотіли дерева"

Розробила

Коломієць С. В., 

вихователь

м. Біла Церква


Програмовий зміст:
учити переказувати твір близько до тексту за опорними сигналами;     складати кольорові казки про тварин, утворювати зменшувальні форми назв тварин, помічати красу природних пейзажів, використовувати різні форми їх відображення;

розвивати монологічне мовлення, мовленнєве дихання, уміння говорити чітко,стимулювати вживання прикметників, порівнянь, повних речень, закріпити знання про життя довкілля взимку;

підтримувати у малят позитивні емоції, емоційно сприймати літературні твори, передавати свої враження про вчинки персонажів;

удосконалювати координацію основних рухів, бажання брати участь у всіх видах діяльності, розвивати творчий потенціал, логічне мислення; спостерігати за реальним життям, установлювати причинно-наслідкові зв’язки.

Виховувати шанобливе ставлення до природи. Розвивати екологічну свідомість.

Матеріал: лялька-дідусь, білочка, зайчик, вовк, лисиця, хатинка, різнокольорові кубики, кольорова коробочка, з якої виглядають кінці кольорових стрічок, картки із зображенням сім’ї зайця, вовка, лисиці, білки, мишей, картки із опорними сигналами.


Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Прийшла баба Зима

Та прийшла не сама –

 Привела із собою

Дідуся з бородою

Якось узимку прокинувся дідусь раненько

Умився, вдягнувся, поснідав смачненько.

На річку зібрався, валянки взув,

Та куди треба йти - забув.

(На стільчику сидить дідусь - іграшка).

Вихователь. Дідусю! Ти прийшов у дитячий садочок, в групу "Барвінок".

Дідусь заблукав і прийшов до нас, але це дідусь не простий, а казковий, з ним завжди трапляються якісь пригоди  (вихователь читає вірш):

Жив у світі старий дідусь

Маленького зросту

І сміявся старий дідусь

Надзвичайно просто.

Ха-ха-ха

та хе-хе-хе,

хи-хи-хи

та бух-бух-бух,

бу-бу-бу

та бе-бе-бе,

дінь-дінь-дінь

та трюх-трюх,

ги-ги-ги

та гу-гу-гу,

го-го-го

та бах-бах!!!

Дідусь - Доброго ранку, діти!             

            -  Як живете? Ось так!    - показують великий палець

            -Як пливете? Ось так!              - показують, як плавають

            -  А як бігають? Ось так!    - біг на місці

            -  Дивитесь у далечінь? Ось так!   - руки до брів

            -  Чекаєте обіду? Ось так!    - погладити живіт

-  Кажете "Привіт"? Ось так!                - помахати

-  Як вранці спите? Ось так!     - скласти руку під щокою, заплющити очі.

  •  А як пустуєте? Ось так!   - надути щоки і легенько вдарити              по них руками.

Вихователь.  Білий сніг пухнастий

Падає, кружляє

І на землю тихо

Стелиться, лягає.

А на дубі високо

Білочка стрибає.

Білко, білко розкажи

Білко, білко покажи,

Як знайти стежинку

В дідову хатинку.

Білка:Розкажу, якщо похвалите мене!

Вихователь. Білочка яка? (Швидка, сіренька, рухлива, маленька,

хазяйновита. Білочка запаслива, як хазяйка; швидка, як вітер).

Діти: Взимку лісом ми бродили

Там ми зайчика зустріли.

Вихователь. Зайчик який? (Білий, пухнастий, довговухий, боязливий,

куцохвостий; білий як сніг.

Діти: Взимку лісом ми бродили

Там ми вовка зустріли.

Вихователь. Вовк який? (Злий, сірий, зубастий, сердитий, голодний; вовк

злий, як мороз).

Діти:Взимку лісом ми бродили

Там ми лисичку зустріли.

Вихователь. Лисичка яка? (Руда, хитра, хвостата, хижа, красива; лисичка

руда як вогонь).

Вихователь.  А ось і хатинка? Хто ж мешкає в хатинці?

Дидактична гра «Сімейка звірят».

Заєць - зайченятко, зайченя.

Вовк - вовченятко, вовченя.

Лис - лисенятко, лисеня.

Білка - білченятко, білченя.

Мишка - мишенятко, мишеня.

Дідусь. - Ось де жити буду я! Ось де хатка моя!

Вихователь. Хатинку ми твою знайшли, та про твою пригоду не розповіли:

Одного разу якось взимку під вечір

Дід вдягнувся тепло, узяв собі сокиру на плечі

І рушив у ліс, щоб ялинку знайти,

Але до лісу ж далеченько йти,

Йшов між городами стежкою вузькою  

Навіть перелазив через паркани низькі,

Містком дерев'яним через річку пройшов,

Нарешті старий до лісу дійшов!

У лісі зелену красуню-ялинку знайшов.

Зрадів дід, свою гостру сокиру дістав,

Зелену ялинку, красуню лісову рубати почав.

Раптом на галявину вийшов сірий вовчисько

Лисиця, кабан і навіть полохливий зайчисько

Усі вони на діда грізно закричали

На захист лісової красуні стали,

Старий злякався, і ну тікати,

Навіть сокиру свою забув забрати!

Так звірі зелену красуню захистили,

Потім навколо неї хоровод водили

А дід більше ялинок не рубав,

Він дуже злякався і на все життя запам’ятав.

Не можна знищувати природу

Рубати дерева, тварин вбивати, бруднити воду!

Ти, друже, назавжди запам’ятай!

Дерев ніколи ти не рубай!

Вихователь. Треба  ще раз розказати про пригоду, щоб усі її добре

запам’ятали.

Діти переказують твір за опорними сигналами.

1..       2.      3.

4.  .         5.        6.      

7.  8.    9.     

Вихователь.Ви, діти, молодці, гарно розповідали! А зараз виконаємо

фізкультхвилинку "Не рубай ялинку!".

Фізкультхвилинка "Не рубай ялинку!"

Діти. Ялинка - це дерево вічнозелене.                     - руки в сторони

Несе воно радість для тебе й для мене.                   - руки вперед і назад

Ходімо у бір прогуляємось, друже;                           - крокують

Повітря приємне й корисне друже. - вдихають повітря

Це хто там сокиру підняв на ялину?                         - виглядають

Як добре: в потрібну ми встигли хвилину,              - руки в боки

Колючу красуню не можна рубати,                          - заперечливо махають

Ялини потрібно нам охороняти!                               головою і пальцем

Вихователь. Ось ця ялинка, яку ви врятували, але їй дуже холодно. Давайте зігріємо її, вкриємо сніжком.

Образотворча робота “Холодно взимку маленькій ялинці”

(Діти малюють ялинку, використовуючи різні матеріали: зубні щітки, воскові олівці, гуаш, акварель)

Творча гра “Сумна і весела ялинка”

(Діти викладають ялинку з опущеним  і піднятим гіллям, використовуючи лічильні  палички).

Вихователь: Ялинку ми врятували. Це добрий вчинок чи поганий? (Добрий).

Так, ви побували в добрій казочці. А ще ви вмієте складати

кольорові казки.

Давайте скажемо: " Взимку лісом ми бродили

Там ми кольорову казочку зустріли."

Діти розповідають кольорові казки про тварин.

                                 Орієнтовні казки

1. У коричневому лісі жив коричневий ведмедик. У нього був коричневий будиночок, а у будиночку коричневі меблі. Коричневий ведмедик читав коричневі казки і смоктав коричневу лапу.

2. Жив був собі сірий зайчик. Він дуже боявся зими, бо був сірий. Але тільки випав білий пухнастий сніг, зайчик теж став білим. Білими стали дерева і кущі. Білий зайчик перестав боятися, тому що він ховався у білому сніжку.

3. По зеленому озері плавала зелена жабка. У неї було багато зелених друзів – жабок. Всі вони любили вискакувати на зелений берег, де росла зелена травичка. На зеленому березі зелена жабка ловила зелених комарів і їй було дуже весело.

Вихователь. В добрій казочці побували, кольорові теж розказали. Тепер

поговоримо про темні і світлі слова.

Дидактична гра "Темні і світлі слова".

(Дитина називає слово і бере чорний чи білий кружечок, кладе в кошик: темний чи світлий).

Орієнтовні слова:

Темні – ніч, плакати, сумувати, зброя, стріляти, битися, хворіти, буря, хвороба, сльози.

Світлі – день, радіти, радість, сонце, мама, тато, дідусь, бабуся, іграшки.

Вихователь. Діти, що робить людину доброю: слова чи справи? А може і

добрі слова і гарні справи? Сьогодні ви робили гарні справи,

тому можете стати на кубики доброти. Діти стають на різнокольорові кубики.

За добрі вчинки вам добрий сюрприз.

Гра "Отримай нагороду" (Коробочка із сюрпризами на стрічках).

Перед дітьми, коробочка з кольоровими стрічками, на яких висять маленькі сюрпризи. Потім кожна дитина тягне за кінець стрічки і отримує  сюрприз.

Підсумок заняття.


Використана література

  1.  Базовий  компонент дошкільної освіти в Україні  // Дошкільне виховання. – 1999, - №1. – С. 6-19.
  2.  Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / Наук. Керівник Кононко О.Л. – К.: Світич, 2008. – 430 с.
  3.  Методичні аспекти реалізації Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» / Наук, керівник О.Л.Кононко – К.: Світич, 2007. – 209 с.
  4.  Шевцова О. А. / Організація пізнавальної діяльності в ДНЗ. – Х.: Вид. група «Основа», 2008. – 300, (4): іл. – (Серія «Дошкільний навчальний заклад вихователю»)
  5.  Юрченко Н. Ф. Усі заняття в дошкільному навчальному закладі / Н.Ф.Юрченко, О.А. Семякіна. – Х.: Вид. група «Основа», 2008 – 509, (3) с.: іл. – (Серія «Дошкільний навчальний заклад вихователю»).
  6.  Нечипорук Н. І. Розвиваючі ігри дошкільників: навчально – методичний посібник / Н.І.Нечипорук, О. П. Томей  - Біла Церква, КОІПОПК, 2003. – 158с.
  7.  Сухар Л. В. Планування роботи за сферами життєдіяльності  / Осінь. Зима. Весна. / Упоряд.: В. Л. Сухар. – Х.: Вид – во «Ранок», 2010. – 208 с. – (Дошкільна освіта).
  8.  Суржанська В. А. Розвиваємо творчі здібності. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – 112 с. (Дошкільний навчальний заклад. Розвивайка).
  9.  Фесюкова Л.Б. Соціально особистісний розвиток старших дошкільників / Л. Б. Фесюкова. – Х.:  Веста: Видавництво «Ранок», 2008. – 128с.
  10.  Манилюк Ю. С. Плануємо залюбки: Орієнтовні матеріали до тематичних циклів. Шостий рік життя. Частина 1, 2  / Авт. – упор. Ю. С. Манилюк. Тернопіль:  Мандрівець, 2010.
  11.   Чуб Л.В. Ігри впродовж дня: - Харків: Веста, 2007. – 176с.
  12.   Українська мозаїка: Посібник – хрестоматія / (упорядники О.П. Долинна, О.В. Низковська, Н.І. Вакуленко, О.А. Копійкіна). – Київ: АВДІ, 2008.
  13.   Щербакова К.Й. У сімї росте дитина. – Київ: Неопалима купина, 2006.

14.Гончаренко А.М. Розвиток мовленнєвої компетентності старших дошкільників. – Київ: Світч, 2009.        

15.Калуська Л.В. Родинне сонце коло. Методичний порадник для роботи з батьками  / Авт. Упор. Л. В. Калуська. – Тернопіль: Мандрівець, 2010. – 140 с.

16. Копилока О. П. Використання символів у роботі з дошкільнятами. Середня група. / О. П. Копилова, В. М. Ткаченко. – Х.: Вид-во «Ранок», 2010. – 112 – (Дитячий садок від «А» до «Я»).

17. Зданевич  Л. В. Розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку засобами творів живопису. /  Л. В.  Зданевич, Н. В. Погрібняк. – Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД, 2009. – 120 с. – Бібліогр.: с. 92. – (Бібліотека вихователя дошкільного навчального закладу).

18.Макаренко С. Формування естетичної логосфери дошкільнят в образотворчій діяльності  //  Дошкільне виховання. – 2010. -  № 4. – С.8.

19. Гончаренко А. Комунікативна компетентність – головна мета //  Дошкільне виховання. – 2008. - №7. – С.12.

20. Сарапулова Є. Складання розповідей у дитсадку і  в школі  // Дошкільне виховання. – 2011. - № 10. – С.22.

21. Подліна С. В. Розвиток мовленнєвої компетентності  у дітей старшого дошкільного віку //   Дошкільний навчальний заклад. – 2012. - №1. – С.5.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78340. Теория химического строения 94.09 KB
  При взаимодействии атомов между ними может возникать химическая связь, приводящая к образованию устойчивой многоатомной системы — молекулы, молекулярного нона, кристалла. Чем прочнее химическая связь, тем больше энергии нужно затратить для ее разрыва; поэтому энергия разрыва связи служит мерой ее прочности.
78342. Термохимия. Превращение энергии при химических реакциях 69.35 KB
  Химические реакции протекают с выделением или с поглощением энергии. Наоборот такие реакции как разложение карбоната кальция образование оксида азота II из азота и кислорода требуют для своего протекания непрерывного притока теплоты извне и тотчас же приостанавливаются если нагревание прекращается. Ясно что эти реакции протекают с поглощением теплоты. Выделение теплоты при взаимодействии различных веществ за ставляет признать что эти вещества еще до реакции в скрытой форме обладали определенной энергией.
78343. Кинетика химических реакций 45.02 KB
  Скорость реакции гетерогенных системах. Цепные реакции. Химические реакции протекают с различными скоростями. Некоторые из них полностью заканчиваются за малые доли секунды другие осуществляются за минуты часы дни; известны реакции требующие для своего протекания несколько лет десятилетий и еще более длительных отрезков времени.
78344. Химическое равновесие 36.98 KB
  Необратимые и обратимые химические реакции. Химические реакции можно разбить на две группы: необратимые и обратимые реакции. Необратимые реакции протекают до конца до полного израсходования одного из реагирующих веществ. Обратимые реакции протекают не до конца: при обратимой реакции ни одно из реагирующих веществ не расходуется полностью.
78345. Дисперсные системы. Коллоидные растворы 56.53 KB
  Таким образом одно и то же вещество может находиться в различной степени раздробленности: макроскопически видимые частицы 02 01 мм разрешающая способность глаза микроск пически видимые частицы от 02 01 мм до 400 300 нм разрешающая способность микроскопа при освещении белым светом и отдельные молекулы или ионы. Постепенно складывались представления о том что между миром молекул и микроскопически видимых частиц находится область раздробленности вещества с комплексом новых свойств присущих этой форме организации вещества. Если...
78346. Коррозия металлов. Определение и классификация коррозийных процессов 160.12 KB
  В случае с металлами говоря об их коррозии имеют ввиду нежелательный процесс взаимодействия металла со средой. Физико-химическая сущность изменений которые претерпевает металл при коррозии является окисление металла. Любой коррозионный процесс является многостадийным: Необходим подвод коррозионной среды или отдельных ее компонентов к поверхности металла. Полный или частичный отвод продуктов от поверхности металла в объем жидкости если среда жидкая.
78347. Химические связи. Метод валентных связей 169.26 KB
  Способы образования ковалентной связи. Направленность ковалентной связи. Химические связи химическая связь взаимное притяжение атомов приводящее к образованию молекул и кристаллов.
78348. Метод молекулярных орбиталей как линейная комбинация атомных комбинаци 662.45 KB
  Мы остановимся на основных положениях метода МО начиная со способа представления молекулярных орбиталей для гомоядерных двухатомных молекул и объясним за счет каких электронов в них образуется химическая связь. На каждом энергетическом уровне может располагаться не более двух электронов. Мы уже знаем что состояние электронов в атоме описывается квантовой механикой как совокупность атомных электронных орбиталей атомных электронных облаков; каждая такая орбиталь характеризуется определенным набором атомных квантовых чисел. Метод МО исходит...