52478

Провідні держави світу в 20 - 30-х рр. ХХ ст

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Бойка Тип уроку: Урок узагальнення Вид уроку: урок змагання Мета: Повторити та узагальнити вивчений матеріал з теми; Розвивати вміння учнів працювати з підручником документами історичною картою додатковим матеріалом в групах парах логічне мислення шляхом аналізу історичних подій підвести учнів до самостійного визначення ролі політичних постатей в історії формувати вміння висловлювати та аргументувати власну думку; Формувати творчий підхід у вивченні історії демократичні погляди інтерес до історії; Обладнання: карта...

Украинкский

2014-02-15

48 KB

37 чел.

ТЕМА: Провідні держави світу в 20 - 30-х рр. ХХ ст.

10 клас

Урок з всесвітньої історії

Запорожець Ганна Леонідівна, учитель історії та правознавства, Донецький навчально – виховний комплекс № 5 імені М.П. Бойка

Тип уроку: Урок – узагальнення

Вид уроку: урок - змагання

Мета:

  •  Повторити та узагальнити  вивчений матеріал з теми;
  •  Розвивати вміння учнів працювати з підручником, документами, історичною картою, додатковим матеріалом, в групах, парах, логічне мислення шляхом аналізу історичних подій, підвести учнів до самостійного визначення ролі політичних постатей в історії, формувати вміння висловлювати та аргументувати власну думку;
  •  Формувати творчий підхід у вивченні історії, демократичні погляди, інтерес до історії;

Обладнання:   карта «Європа в 20 - 30-х рр. ХХ ст.», додатки, картки, презентація уроку, презентації учнів (якщо будуть).

Випереджувальне завдання: клас поділяється на дві команди, кожній команді скласти по 5 питань за темою, підготуватися з позиції 30-х років протягом 2 хвилин захищати «демократію» або «тоталітаризм»

Методи і прийоми: частково-пошуковий ( евристичний) метод, робота з поняттями, картою, таблицею, самостійна робота

Очікувані результати:

Після уроку учні зможуть:

  •  висловлювати власне ставлення до історичних подій;
  •  пояснювати основні поняття теми;
  •  набути навичок участі в дискусії та доведення і відстоювання  своєї точки зору;
  •  проводити порівняльний аналіз політичних процесів;узагальнювати отриманні знання, робити висновки;

     -    давати оцінку  діяльності керівників провідних країн світу 30-х рр. ХХ ст., їх ролі в    

          політичному, економічному розвитку власної держави.

Під час проведення уроку формується мотиваційна, пізнавальна,  комунікативна та загально предметні ( хронологічна, просторова, інформаційна, мовленнєва, логічна, аксіологічна) компетентності учнів.

Орієнтований план проведення уроку:

І.   Організаційний момент. (1 хв)

ІІ. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів (3-4 хв).

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. (2-3хв)

ІV. Основна частина уроку: змагання.(25 хв)

V.  Самостійна робота (10 хв)

VI. Підсумок уроку ( 2 хв)

Хід уроку:

І.   Організаційний момент.

Учитель поділяє клас на 2 команди для подальшої організації навчальної  діяльності.  Команди  вибирають капітанів. Учитель наголошує на наявність випереджувального завдання. Представляє журі.

ІІ. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель:

Епіграфом сьогоднішнього уроку, хочу зробити висловлювання Уінстона Черчилля:

ДЕМОКРАТІЯ - найпоганіший вид правління, якщо не рахувати  інші.

ІV. Основна частина уроку: змагання.

  1.  Розминка: учні по черзі з кожної команди задають по 5  питань.( Питання повинні бути складені в оригінальній формі: репортаж, промова, інтерв’ю, пантоміма, лист, телеграма, загадка, ребус та ін.)(5 хв)

  1.  Кращий знавець історичної карти ( по 1 у учню від команди. Отримують картосхему, на якій підписують країни: США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія) (3хв)

  1.  Конкурс капітанів ( 3 хв) На дошці написані завдання.                                                          Завдання: розбити за групами  країни: (дивись додаток № 1)

Демократичні країни

Держави з фашистським, диктаторським режимом

Держави, які втратили державність, розчленовані  к 1938-41 рр.

  1.   За жеребкуванням команди витягують або виступ про демократію, або про тоталітаризм. ( 1 хв) Інша команда контаргументує.( 5хв)

  1.  Домашнє завдання:  чи була  друга світова  війна неминучою? ( оцінюють повноту відповіді: передумови фашизму, недоліки Версальської системи, політика умиротворення, страх перед більшовизмом)  ( 5 хв)

Журі  підводить підсумки гри.( 4 хв)

V.  Самостійна робота (10 хв)( дивись додаток №2)

            Кожний отримує завдання та виконує його.

VI. Підсумок уроку

  Коментарі по епіграфу уроку ( 2 хв)

Додаток № 1

США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія,Іспанія, Польща, Чехословаччина, Угорщина, Румунія, Югославія, Болгарія.

Додаток № 2

1. З історією яких країн, якими подіями пов’язані терміни, назви:

  1.  Поход до Риму      
  2.   Веймарська республіка
  3.  Новий курс
  4.   Тоталітаризм
  5.  Інтербригади
  6.  Мюнхенська змова
  7.  Корпоративна організація суспільства
  1.  Республіка  в Німеччині  в відповідності з конституцією  1919 року
  2.  Курс реформ, який проводив президент Ф. Рузвельт
  3.  Антидемократична система, яка була встановлена в деяких європейських країнах – Німеччині, Італії, СРСР.
  4.  Встановлення фашистської диктатури в Італії
  5.  Розподіл Чехословаччини зі згодою Франції та Великобританії
  6.  Особлива організація тоталітарної держави в Італії
  7.  Інтернаціональні добровольчі збройні формування у складі республіканської армії в Іспанії, які боролися проти фашистів

                                            

2. З ’єднай  подію та дату:

1. 1918                                     6. «Велика депресія»

2. 1929 -1933                          7. Встановлення фашистської диктатури в Німеччині

3. 1933 -1939                          8.Початок ІІ світової війни, напад Німеччини на Польщу

4.1933                                      9.Політика «нового курсу» Рузвельта в США

5. 1 вересня 1939                   10. Революція в Німеччині


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28538. КРАТКИЕ СВЕДЕНИЯ О КРИПТОАНАЛИЗЕ 39.5 KB
  Нарушителю доступны все зашифрованные тексты. Нарушитель может иметь доступ к некоторым исходным текстам для которых известны соответствующие им зашифрованные тексты. Его применение осложнено тем что в реальных криптосистемах информация перед шифрованием подвергается сжатию превращая исходный текст в случайную последовательность символов или в случае гаммирования используются псевдослучайные последовательности большой длины. Дифференциальный или разностный криптоанализ основан на анализе зависимости изменения шифрованного текста...
28539. Получение случайных чисел 45 KB
  Последовательности случайных чисел найденные алгоритмически на самом деле не являются случайными т. Однако при решении практических задач программно получаемую последовательность часто все же можно рассматривать как случайную при условии что объем выборки случайных чисел не слишком велик. В связи с этим для случайных чисел найденных программным путем часто применяют название псевдослучайные числа.
28540. Теоретико-информационный подход к оценке криптостойкости шифров 50.63 KB
  Начнем с описания модели вскрытия секретного ключа.Из этой модели в частности следует что сегодня надежными могут считаться симметричные алгоритмы с длиной ключа не менее 80 битов. необходимого для взлома симметричного алгоритма с различной длиной ключа. Тот факт что вычислительная мощность которая может быть привлечена к криптографической атаке за 10 лет выросла в 1000 раз означает необходимость увеличения за тот же промежуток времени минимального размера симметричного ключа и асимметричного ключа соответственно примерно на 10 и 20...
28541. Классификация основных методов криптографического закрытия информации 79.5 KB
  Символы шифруемого текста заменяются другими символами взятыми из одного алфавита одноалфавитная замена или нескольких алфавитов многоалфавитная подстановка. Таблицу замены получают следующим образом: строку Символы шифруемого текста формируют из первой строки матрицы Вижинера а строки из раздела Заменяющие символы образуются из строк матрицы Вижинера первые символы которых совпадают с символами ключевого слова. Очевидно akjk1 если j =k a1j= aknkj1 если j...
28542. Шифрование в каналах связи компьютерной сети 59.5 KB
  Самый большой недостаток канального шифрования заключается в том что данные приходится шифровать при передаче по каждому физическому каналу компьютерной сети. В результате стоимость реализации канального шифрования в больших сетях может оказаться чрезмерно высокой. Кроме того при использовании канального шифрования дополнительно потребуется защищать каждый узел компьютерной сети по которому передаются данные. Если абоненты сети полностью доверяют друг другу и каждый ее узел размещен там где он защищен от злоумышленников на этот недостаток...
28543. Использование нелинейных операций для построения блочных шифров 35.87 KB
  В большинстве блочных алгоритмов симметричного шифрования используются следующие типы операций: Табличная подстановка при которой группа битов отображается в другую группу битов. Эти операции циклически повторяются в алгоритме образуя так называемые раунды. Входом каждого раунда является выход предыдущего раунда и ключ который получен по определенному алгоритму из ключа шифрования K.
28544. МЕТОДЫ ЗАМЕНЫ 152.5 KB
  К достоинствам блочных шифров относят похожесть процедур шифрования и расшифрования, которые, как правило, отличаются лишь порядком действий. Это упрощает создание устройств шифрования, так как позволяет использовать одни и те же блоки в цепях шифрования и дешифрования.
28546. О возможности реализации абсолютной секретности в постановке Шеннона 58.5 KB
  А это в свою очередь может повлиять на выбор противником своих действий и таким образом совершенной секретности не получится. Следовательно приведенное определение неизбежным образом следует из нашего интуитивного представления о совершенной секретности. Для совершенной секретности системы величины PEM и PM должны быть равны для всех E и M.