52487

Розв’язування текстових задач, зокрема комбінаторних

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Систематизувати й поглибити знання учнів шляхом розв’язування текстових задач, що потребують використання залежностей між величинами; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів; виховувати інтерес до математики, взаємодовіру, посилювати міжпредметну інтеграцію

Украинкский

2014-02-15

43 KB

0 чел.

Урок математики в 5 класі

Тема. Розв’язування текстових задач, зокрема комбінаторних 

Автор: Деяк Т.Ю., вчитель математики Хустського навчально-виховного комплексу №1 Закарпатської обл.

Мета: систематизувати й поглибити знання учнів шляхом  розв’язування текстових задач, що потребують використання залежностей між величинами; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів; виховувати інтерес до математики, взаємодовіру, посилювати міжпредметну інтеграцію

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок

Обладнання: дошка, крейда, роздавальний матеріал, карта світу, тварини-іграшки із завданнями

Учень…це не посудина, яку потрібно наповнити,

а факел, який треба запалити

К.Д.Ушинський

Хід уроку

1. Організаційний момент

Записується в зошит тема уроку і повідомляється мета.

2. Мотивація навчальної діяльності

Кажуть, розум ні за які гроші не купиш. Але ви повинні здобувати знання. Бо, як відомо, знати й уміти – за плечима не носити, але це дозволить вам «оволодіти» всіма багатствами світу, створеними людьми впродовж тисячоліть…

Урок починається з оголошення: «Сьогодні перед уроком до нас завітав листоноша і приніс  листа з «Лісової школи». Такі школи є у всіх куточках Землі і звірі періодично спілкуються між собою. Звірятка, які до нас звернулися, були учасниками й переможцями міжнародного конкурсу «Кенгуру – 2009». Вони дізналися, що ви, учні  п’ятого класу, добре навчаєтеся, і запропонували вам пройти перший відбірковий тур «Кенгуру – 2011» і перевірити свої знання. В листі – запропоновані завдання.

3. Актуалізація опорних знань

Покажіть звірятам, що ви дійсно володієте теоретичним матеріалом.

Дайте відповідь на запитання:

  •  компоненти дії додавання;
  •  як знайти невідомий доданок?
  •  переставна властивість додавання;
  •  компоненти дії віднімання;
  •  як знайти невідоме зменшуване? від’ємник?
  •  компоненти дії множення;
  •  як знайти невідомий множник?
  •  переставна властивість множення;
  •  записати розподільну властивість для x, y, z;
  •  записати сполучну властивість для а, b, с;
  •  компоненти дії ділення;
  •  як знайти невідоме ділене? дільник?
  •  c · 1 =
  •  a · 0 =
  •  0 : 59 =
  •  756 : 0 =
  •  b : 1 =

27 · 397 + 27 · 603 =     (27·(397 + 603) = 27000)

4 · 126 · 25 =      (4 · 25 · 126 = 12600)

88 · 56 + 12 · 56 = ((88 + 12) · 56 = 5600)

4. Розв’язування вправ

Ми добре попрацювали усно, а тепер перейдемо до задач, що нам підготували «звірята». Проглянемо, хто ж нам прислав задачі?

Перша задача від панди.

Задача 1. Панда всілась на бамбук і, хоча не має рук, листя лапками зриває, вітаміни споживає. Ось задумала вона обгородити свій город, що має форму прямокутника. Ширина городу 60 м, а довжина – у 2 рази більша. Яка довжина огорожі?

[1) 60*2=120(м) - довжина; 2) (120+60)*2=360 (м)]

Задача 2. Слон з’їдає за день 200 кг рослинної їжі. Визначити тижневу норму харчування слона.

[200*7=1400(кг)]

Задача 3. Два крокодили почали пливти по річці Ніл назустріч один одному. Через певний період часу перший проплив 800 м, а другий на 160 м менше. Відстань між ними стала 150 м. Якою була відстань між крокодилами на початку руху?

800+(800-160)+150=1590(м)

Задача 4. Два соколи летять в одному напрямку. Швидкість першого 250 км/ год, другого – 237 км/ год. Якою буде відстань між ними через 3 години?

( 250 * 3 – 237 * 3 = (250 – 237 ) * 3 = 13 * 3 = 39 (км) )

Задача 5. Маса слона, білого ведмедя і носорога разом дорівнює 7 т. Маса слона і білого ведмедя – 5 т, а маса ведмедя і носорога 3 т 500 кг. Яка маса кожної тварини?

( 1) 7 т – 5 т = 2 т – маса носорога;

  2) 7т – 3 т 500 кг = 3 т 500 кг – маса слона;

  3) 5 т – 3 т 500 кг = 1 т 500 кг – маса білого ведмедя)

Задача 6. Два кенгуру змагаються зі стрибків. Довжина стрибка першого кенгуру 8 м, другого – 7 м. Їм треба подолати відстань 280 м.  Кому і на скільки треба зробити більше стрибків?

( 280 : 7 – 280 : 8 = 40 – 35 = 5 (стр.) )

Задача 7. Тигреня має 3 братів і кожен з них має сестру. Скільки дітей у сім’ї?

Задача 8. За 20 с кінь пробіг 400 м. Антилопа за 12 с пробігла 300 м. У кого з тварин швидкість більша? На скільки?

(400 : 20 = 20 (м/с); 300 : 12 = 25 (м/с); 25 – 20 = 5 (м/с))

5. Домашнє завдання

Розв’язати задачі, які ми не розглянули на уроці.

6. Підсумок уроку

Ви добре справилися з поставленими задачами, тому всіх бажаючих запрошує конкурс «Кенгуру – 2010», що буде проводитися орієнтовно у березні наступного року. Але для успіху треба ще добре попрацювати.

Оцінювання учнів

На завершення уроку проведемо «бліцтурнір».

Для гри необхідні «планшети» – білі  аркуші паперу у файлі, маркери або фломастери. На кожну відповідь відводиться 10 с. перевірка правильності кожної відповіді здійснюється одразу.

Питання для гри

1.Нарисувати: гострий кут; тупий кут; прямий кут; розгорнутий кут

2. Нарисувати: рівносторонній трикутник; рівнобедрений; різносторонній.

3. Нарисувати: гострокутний трикутник; тупокутний; прямокутний.

4. Нарисуйте два рівні п’ятикутники.


Білий ведмідь
- ?

Слон - ?

50 м

На 160 м <

800 м

Носоріг  ?

}7 т

}5 т     

}3т 500 кг


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19388. Дослідження впливу режиму роботи вібраційного бункерного живильника на його продуктивність 223 KB
  Лабораторна робота №16 Дослідження впливу режиму роботи вібраційного бункерного живильника на його продуктивність Мета роботи: Ознайомлення з конструкцією та принципом роботи вібраційного бункерного живильника ВБЖ. Експериментальне визначення залежно...
19389. ПОСТРОЕНИЕ КОНЦЕПТУАЛЬНОЙ И ЛОГИЧЕСКОЙ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНОЙ ОБЛАСТИ 422 KB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 1 ПОСТРОЕНИЕ КОНЦЕПТУАЛЬНОЙ И ЛОГИЧЕСКОЙ МОДЕЛЕЙ ПРЕДМЕТНОЙ ОБЛАСТИ ЦЕЛЬ РАБОТЫ Информационный анализ предметной области. Освоение методов построения концептуальных моделей предметных областей. ОБЪЕКТЫ И СРЕДСТВА ИССЛЕ
19390. РАЗРАБОТКА ФИЗИЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ БАЗЫ ДАННЫХ: СОЗДАНИЕ ТАБЛИЦ БАЗЫ ДАННЫХ И ФОРМ ПРОСМОТРА ДАННЫХ 3.32 MB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 2 РАЗРАБОТКА ФИЗИЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ БАЗЫ ДАННЫХ: СОЗДАНИЕ ТАБЛИЦ БАЗЫ ДАННЫХ И ФОРМ ПРОСМОТРА ДАННЫХ ЦЕЛЬ РАБОТЫ Изучение средств автоматизации конструирования реляционных таблиц форм просмотра и редактирования данных в СУБ
19391. РАЗРАБОТКА ФИЗИЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ БАЗЫ ДАННЫХ: ФОРМИРОВАНИЕ ЗАПРОСОВ 3.82 MB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 3 РАЗРАБОТКА ФИЗИЧЕСКОЙ ОРГАНИЗАЦИИ БАЗЫ ДАННЫХ: ФОРМИРОВАНИЕ ЗАПРОСОВ ЦЕЛЬ РАБОТЫ Изучение средств автоматизации формирования запросов в СУБД MS Access. Отработка методов конструирования запросов форм представления запросов и и
19392. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ МАКРОСОВ ДЛЯ СОЗДАНИЯ ПРИЛОЖЕНИЙ ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ В ACCESS 1.47 MB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 4 ИСПОЛЬЗОВАНИЕ МАКРОСОВ ДЛЯ СОЗДАНИЯ ПРИЛОЖЕНИЙ ПОЛЬЗОВАТЕЛЯ В ACCESS ЦЕЛЬ РАБОТЫ Получить навыки использования макросов в СУБД Access для решения различных задач. ВЫПОЛНЕНИЕ РАБОТЫ 1. Введём условные данные в табличной форме в Excel
19393. ПОСТРОЕНИЕ ЗАПРОСОВ В ACCESS С ПОМОЩЬЮ SQL 1.76 MB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 5 ПОСТРОЕНИЕ ЗАПРОСОВ В ACCESS С ПОМОЩЬЮ SQL ЦЕЛЬ РАБОТЫ Получить навыки использования SQLзапросов в СУБД Access для решения различных задач. ВЫПОЛНЕНИЕ РАБОТЫ 1.Создание таблицы Справочник заболеваний 2. Открываем конструктор создан
19394. РАЗРАБОТКА ИНТЕРФЕЙСА ПРИКЛАДНЫХ ПРОГРАММ С БАЗАМИ ДАННЫХ НА ОСНОВЕ ТЕХНОЛОГИИ ADO 655.5 KB
  БАЗЫ ДАННЫХ Лабораторная работа № 6 РАЗРАБОТКА ИНТЕРФЕЙСА ПРИКЛАДНЫХ ПРОГРАММ С БАЗАМИ ДАННЫХ НА ОСНОВЕ ТЕХНОЛОГИИ ADO Цель работы.Получить навыки интеграции различных баз данных с приложениями разработанным в среде IDE Delphi. Ход работы. 1. В форму Form1 д
19395. ГІСТАРЫЧНЫЯ ЭТАПЫ ФАРМІРАВАННЯ І РАЗВІЦЦЯ БЕЛАРУСКАЙ МОВЫ 91.5 KB
  1. ГІСТАРЫЧНЫЯ ЭТАПЫ ФАРМІРАВАННЯ І РАЗВІЦЦЯ БЕЛАРУСКАЙ МОВЫ 1.1. БЕЛАРУСКАЯ МОВА СЯРОД ІНШЫХ СЛАВЯНСКІХ МОЎ Усе вялікія і малыя асаблівасці жыцця нашага народа прыродныя ўмовы і геаграфія краіны узровень народнай гаспадаркі кантакты з іншымі народамі характар гра...
19396. Праблемы беларуска-рускай інтэрференцыі 76.5 KB
  Лекцыя№2 Праблемы беларускарускай інтэрференцыі. 2.1. СУТНАСЦЬ І АСАБЛІВАСЦІ БІЛІНГВІЗМУ Праблема моўнага жыцця ў нашай рэспубліцы сёння адносіцца да адной з найбольш актуальных і складаных. Разам з тым гэта праблема існуе не толькі ў нашай краіне але і ў гісторыі су...