52490

Кольори в ритмічній пульсації

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Поглибити знання учнів про творчість французького композитора Клода Дебюссі на прикладі фортепіанної мініатюри Місячне сяйво з Бергамаської сюїти. Залучити учнів до сприйняття музичного творущо розкриває витончені відтінки багатогранної образної палітри настроїв людини та довкілля яке вона сприймає. Виховувати музичний смак учнів потяг до прекрасного. Групи учнів получили творчі завдання.

Украинкский

2014-02-15

57.5 KB

5 чел.

Тема семестру: музика в діалозі з сучасністю.

Урок № _________                                                                                                           дата___________

Тема уроку:    Кольори в ритмічній пульсації.

Мета:

  •  Поглибити знання учнів про творчість французького композитора Клода Дебюссі на прикладі фортепіанної мініатюри  «Місячне сяйво» з « Бергамаської сюїти».
  •  Залучити учнів до сприйняття музичного твору,що  розкриває витончені відтінки багатогранної образної палітри настроїв людини та довкілля, яке вона сприймає.
  •   Закріпити визначення понять імпресіонізм, фортепіанна мініатюра.
  •  Розвивати вокально-хорові навички та вміння виразного виконання пісні.
  •   Виховувати музичний смак учнів, потяг до прекрасного.

План уроку:

  1.  Організаційний момент
  2.  Актуалізація знань

3.Слухання музичного твору, перегляд презентації

4.Фізкультхвилинка.

5.Виконання музики: «Журавлина пісня» комп. Молчанова-  

   розучування.

6.Підсумок уроку.

Перебіг уроку:

1. Організаційний момент ( 1 хв)

   Оголошення теми, мети та завдань уроку.

 

Вступне слово  вчителя ( 1 хв)

« Краса порятує світ»- цей відомий вислів російського письменника 19 століття Ф.М. Достоєвського містить глибоку істину: Краса- це Любов, Добро, Гармонія, Гуманність. Ці світлі ідеали втілені у високому мистецтві всіх часів і народів. Мистецтво завжди веде нескінченний діалог з реальністю, бо завдяки своїй емоціональній сутності воно звертається не тільки до розуму, але і до серця людини. Кожний урок другого семестру ми  з вами розкриваємо проблему взаємовідносин музичного мистецтва і сучасності. Сьогодні наш урок присвячено темі « Кольори в  ритмічній пульсації». ( слайд № 1)

Мета уроку: на прикладах творів художника Клода Моне та композитора Клода Дебюссі з`ясувати, як  розкриваються витончені відтінки багатогранної образної палітри настроїв людини та довкілля, яке вона сприймає.

Завдання: продовжити знайомство з творчістю композитора Клода Дебюссі 

 2. Актуалізація знань(2 хв)

Працювати ми сьогодні будемо в групах.  Групи учнів  получили творчі завдання.

Перша група: підготувати повідомлення про напрямок у мистецтві- імпресіонізм, та розповісти нам про художника- імпресіоніста Клода Оскара Моне.

Виступ групи учнів з повідомленнями:

- імпресіонізм та його представники  

- Клод Моне ( коротка характеристика творчості – презентація)

     Слово вчителя ( 1 хв)

             Тема « Людина і природа» є однією з улюблених у мистецтві. З природою людина пов’язана протягом усього життя, навіть не задумуючись про це. Кожна зустріч з природою вражає цілим комплексом відчуттів: звуків, запахів, кольорів, простору і часу. Важко знайти людину, яку б не вразила природа.

Розглянемо картину Клода Моне «Враження. Схід сонця»

На полотні, написаному художником в 1872 р. в його рідному місті Гаврі, зображена майже нереальна картина сходу сонця над водною поверхнею  гавані. Кольори тільки злегка позначені, все затягнено легким сіруватим серпанком, крізь який видніються розпливчаті силуети суден і кранів. І лише червона куля сонця  пробивається крізь вранішній туман, створюючи в центрі картини яскраву колірну пляму.

Такою побачив картину сходу сонця художник – імпресіоніст Клод Оскар Моне.

Продовжуємо нашу роботу. Слово надається другій групі учнів, які підготували матеріал про композитора- імпресіоніста Клода Дебюссі.

Виступ учнів про творчість Клода Дебюссі (портрет у презентації)( 1 хв)

 Слово вчителя:(1 хв)

      Музика композитора- імпресіоніста Клода Дебюссі- це сплетення  особливої імпресіоністичної мелодики, що зіткана з тендітних звуків – кольорів, дивовижної, раніше  нечуваної гармонії, своєрідного ритму, фантастичної оркестровки.

      Зараз ми прослухаємо музичний твір К.Дебюссі. «Місячне сяйво» з «Бергамаської сюїти». Цей твір – фортепіанна мініатюра. Які ще твори відносять до жанру фортепіанної    мініатюри?

     ( відповідь учнів)

     Звучання буде супроводжуватися електронною презентацією. Так сучасні слухачі   сприймають музику композитора- імпресіоніста.

3.Слухання музичного твору, перегляд презентації.( 5 хв)

 

Завдання групам:(8 хв)

1 група записує епітети, якими можна охарактеризувати картину, описує враження, які ви получили під час перегляду картини та настрій, який виник у вас під час перегляду презентації.

2 група:  визначає характер музичного   твору Клода Дебюссі « Місячне сяйво». Який настрій виник у вас?   

3 група складає ессе .Варіанти назви « Мої враження від картини «Враження. Схід сонця» К.Моне.», « Мої враження від звучання музики « Місячне сяйво» К.Дебюссі.»

4.Фізкультхвилинка.

А зараз відпочиваємо: ( 1 хв)

                               Гра « Австралійській дощ».

Чи знаєте ви, що таке австралійській дощ? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Повторюємо за мною рухи.

  •  В Австралії здійнявся вітер( ведучий тре долоні)
  •  Починає крапати дощ.( клацання пальцями)
  •  Дощ посилюється( почергове плескання долонями по грудях)
  •  Починається справжня злива ( плескання по стегнах)
  •  А ось град- справжня буря ( тупіт ногами)
  •  Але що це? Буря втіхає ( плескання по стегнах)
  •  Дощ стихає( плескання долонями по грудях)
  •  Кілька крапель падає на землю ( клацання пальцями)
  •  Тихий шелест вітру ( потирання долонь)
  •  Сонце! ( руки догори)

Сідайте! Працюємо далі.

    

Слово вчителя:  ( 8 хв)

     Давайте послухаємо виступи представників груп та порівняємо визначення вражень, які ми получили після перегляду картини і сприймання музики.

                                                 Слухання виступів учнів.

       5. Виконання музики: «Журавлина пісня» комп. Молчанова-  

           розучування.

    Слово вчителя:(1 хв)

    Внутрішній стан, мрійливість, потяг до вічних цінностей, гуманність, доброта- все це   відображено в пісні композитора Молчанова « Журавлина пісня», яка прозвучала в   кінострічці «Доживемо до понеділка». Фільм розповідає про шкільне життя, іноді складні відносини між вчителями і учнями, про пошук істини та взросління учнів.

Роль мудрого, доброго, гуманного вчителя виконав у цьому фільмі кіноактор В. Тіхонов.

Прослухайте  цю пісню. ( звучить пісня+   презентація кадрів з кінострічки) ( 2 хв) 

 Розучуємо 1 куплет пісні.( 5 хв)

Виконуємо під акомпанемент « мінус»( 6хв)

    6. Підсумок уроку. Оцінювання роботи учнів на уроці.( 2 хв)

   Слово вчителя:

     Підводячи підсумок сьогоднішньому уроку хочу  сказати, що всі ви   

    працювали добре, молодці!

Скажіть, чи з`ясували ми, як  розкриваються  відтінки  настроїв людини та довкілля, яке вона сприймає?

В яких творах мистецтва? ( в музиці, в образотворчому мистецтві)

Чому? ( Тому що мистецтво відображає   ____________( навколишнє життя). Оцінки учням, які активно працювали.

   « Скарби музики невичерпані, як невичерпані її можливості у

     майбутньому. Вона буде вічно зростати і поширюватися, як вічно  

     буде зростати і    поширюватися людський дух».

     Розмова про діалог музики з сучасністю не скінчився. Для бажаючих є  

     домашнє завдання: підготуватися до розповіді про видатного  

     композитора Ференца Ліста.

      Бажаю всім гарного настрою.

                                        Відгук  на відкритий урок

Дата________________________________________________________

Вчитель_____________________________________________________

Тема________________________________________________________

Відгук____________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

___________________________________________________________________

Рекомендації

______________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

П.І.Б. вчителя, який написав відгук

……………………………………………………………………………………………….


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50323. Изучение поляризации отраженного от диэлектриков света 682.5 KB
  Изучение поляризации отраженного от диэлектриков света. Цель работы: Изучение свойств света поляризованного при отражении от диэлектриков; изучение законов поляризации света при отражении от прозрачной среды; изучение методов определения показателя преломления диэлектрика по степени поляризации отраженного света. Приборы и принадлежности: Источник света; коллиматор; исследуемые образцы; анализатор; фотоэлемент; собирающая линза; миллиамперметр; транспортир. Подробно явление...
50324. Элементарный перцептрон Розенблатта 70.5 KB
  Подадим на вход перцептрона изображение буквы Т. Это изображение возбуждает все S-нейроны, кроме пятого и восьмого. Единичные сигналы с выходов возбужденных бинарных S-нейронов через связи, весовые коэффициенты которых заданы табл.1, поступают на входы A-нейронов. Суммарный входной сигнал на входе i-го A-элемента определяется соотношением
50325. Методы и системы искусственного интеллекта 170 KB
  Коэффициенты веса связей между Sи элементами постоянны. Необходимых комбинаций выходных сигналов на каждый класс изображений добиваются на этапе обучения или адаптации перцептрона за счет изменения переменных весов связей между и Rэлементами.
50326. Формирование земельного участка под строительство автомобильной дороги. Методические указания 359 KB
  Формирование земельного участка под строительство автомобильной дороги Направление подготовки 120700 Землеустройство и кадастры Профиль подготовки Земельный кадастр Квалификация степень выпускника Бакалавр Уфа 2012 УДК 332 ББК 65. Формирование земельного участка под строительство автомобильной дороги Цель лабораторных занятий закрепление теоретических знаний и приобретение практических навыков по составлению и обоснованию проекта формирования...
50327. Определение кинематических характеристик по стробоскопическим фотографиям 246.5 KB
  Ошибкой измерения называется разность: Погрешность ∆Xэто количественная мера неизвестной экспериментатору ошибки ∂x.Отсчета и округления Относительная погрешность измерения: или б Погрешность прямых измерений nго количества наблюдений случайное отклонение результата iго измерения от среднего. средняя квадратичная погрешность отдельного наблюдения. Если то это наблюдение промах средняя квадратная погрешность всей серии n ...
50328. Повышение технического и организационного уровня производительности 190 KB
  Чтобы их реализовать, каждое предприятие должно иметь чёткую систему внутрифирменного планирования, которая формирует не только рациональную производственную структуру предприятия и его организационно
50329. Процесс выявления ошибок в практике учёта и контроля расчетов с дебиторами и кредиторами в коммерческой организации 104.31 KB
  Проанализировать нормативную и теоретическую базу по теме исследования; Рассмотреть особенности учёта с дебиторами и кредиторами в коммерческих организациях; Выявить ошибки, которые могут возникать при ведении учёта расчётов с дебиторами и кредиторами; Разработать рекомендации способствующие совершенствованию учёта и контроля расчётов с дебиторами и кредиторами.
50331. Цветоводство. Сведения о цветочных растениях 23.05 MB
  Книга «Цветоводство» написана с целью оказать посильную помощь производственникам, работающим по зеленому строительству. Учитывая широкие пределы темы, автор главное свое внимание сосредоточил на вопросах техники выращивания цветочных растений, на вопросах их ассортимента и в значительно меньшей степени коснулся общих вопросов цветоводства, так как их разрешение читатель может найти в богатой растениеводческой литературе, и русской и переводной, выпущенной за последние годы Сельхозгизом. В книге получил свое отражение и заграничный опыт культуры цветов, который частично может быть использован в цветоводстве СССР. Основной материал книги ориентирован на климатические условия средней полосы СССР.