52527

Подорож країною динозаврів. Трикутники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Дидактична мета: В ході уроку забезпечити засвоєння учнями основних понять трикутника та його елементів вчити застосовувати їх при розвязуванні задач. Питання можуть бути такими: Що називається трикутником Назвати елементи трикутника; Означити види трикутника за сторонами; і т. Учні дають усні відповіді на питання: Що називається висотою трикутника Де знаходиться точка перетину висот у трикутнику Скільки висот у трикутнику Особливості висот трикутника. Що є точкою перетину медіан трикутника Скільки медіа у...

Украинкский

2014-09-23

323.5 KB

9 чел.

7 клас

Нестандартний урок

Подорож країною динозаврів

Тема: Трикутники

Навчальна мета: Систематизувати і закріпити основні поняття учнів про трикутники, вміння і навички у розв’язуванні задач з даної теми, сприяти формуванню і розвитку творчих здібностей під час виконання вправ, сприяти зацікавленості предметом, розвивати логічне мислення та пам’ять.

Дидактична мета: В ході уроку забезпечити засвоєння учнями основних понять трикутника та його елементів, вчити застосовувати їх при розв’язуванні задач. Організовувати групову і самостійну роботу, вчити вести дослідницьку  і творчу роботу учнів. Активізувати відповідальність за виконане завдання.

Тип уроку: Систематизація і закріплення знань учнів

Наочність і обладнання: таблиці «трикутники»,  картки з завданнями, жетони різної форми, мультимедійна дошка

Методи роботи:

  •  Словесні – евристична бесіда;
  •  Наочні – робота з таблицею;
  •  Метод повторення;
  •  Метод заохочення – нагорода жетонами;
  •  Метод перевірки та взаємоперевірки;
  •  Методи, спрямовані на розвиток логічного мислення

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Обговорення правил подорожі. Перевірка домашнього завдання.

Перевірку домашнього завдання проводить Анкілозавр.

(Зображення з’являється на екрані).

Анкілозавр (Ankylosaurus) – Живий танк

Величезний динозавр, який жив у ранньому крейдовому періоді в Північній Америці. Анкілозаври не були швидкими тваринами і, харчувались м’яким листям. Жили анкілозаври не сім’ями, а по-одинці, кожен на своїй території.

«Мозкова атака» ( 7 хв.) – актуалізація знань учнів. Клас розбиваємо на три групи. Учень з однієї групи задає питання з теми учневі іншої групи. Якщо відповіді немає, або вона неправильна, то має право відповісти учень третьої групи. Якщо є знову немає відповіді, відповідає той, хто задав питання. За задане питання учень одержує жетон в 1 бал, за правильну відповідь – в 2 бали. Оцінюється кількість поставлених питань, їх грамотність, кількість правильних відповідей. Питання можуть бути такими:

  •  Що називається трикутником?
  •  Назвати елементи трикутника;
  •  Означити види трикутника за сторонами; і т.д.

Мозкова така закінчується, якщо більше немає питань, або закінчився відведений час.

ІІ етап. Вчитель: Ось ми з вами і потрапили в країну Трикутників, а проживають в ній динозаври, які знають все про дану геометричну фігуру.  Щоб вибратись з даної країни, ми повинні виконати завдання динозаврів.       (На екрані – зображення динозавра- торозавра).

Торозавр (Torosaurus) – Ящур-бик

Торозавр у перекладі з латинського означає «Ящур-Бик». Торозавр був довжиною майже 2,6 метри; мав один з наймасивніших черепів з усіх відомих динозаврів. Над очима у нього були два величезних роги, що нагадували коров’ячі. Загальна довжина тварини перевищувала 7 метрів, а вага – від 3 до 4 тонн. Найяскравішою ознакою торозавра є його «комір» (гребень), що піднімається за головою. Череп торозавра з «коміром»  мав довжину близько 3 метрів – це найкрупніша голова сухопутної тварини, що коли-небудь жила на Землі.

  •  Учні дають усні відповіді на питання:
  1.  Що називається висотою трикутника?
  2.  Де знаходиться точка перетину висот у трикутнику?
  3.  Скільки висот у трикутнику?
  4.  Особливості висот трикутника.
  5.  Що є точкою перетину медіан трикутника?
  6.  Скільки медіа у трикутника?
  7.  Особливості точки перетину медіан трикутника.
  8.  Що називається бісектрисою трикутника?
  9.  Властивість бісектриси трикутника.

(За правильну відповідь – 1 круглий жетон (1 бал).

ІІІ етап. Розв’зування задач стандартного рівня.(робота проводиться в зошитах і на дошці)

Зустріч з Гіпсілофодоном. (На екрані з’являється зображення даного динозавра)

Гіпсілофодон (Hypsilophodont) – Швидкий як олень

Легкий та швидкий травоядний динозавр, що жив на території Англії. Гіпсілофодон харчувався невеликими кущами, в цілому його стиль життя нагадував життя сучасного оленя.

Дайте відповідь на питання:

  1.  Які трикутники називаються рівними?
  2.  Назвіть ознаки рівності трикутників.
  3.  Розв’яжіть задачі:

Варіант 1

Варіант 2

Задача 1. Знайти кути трикутника, якщо вони пропорційні числам:

2,3,4

3,4,5

Задача 2. Знайти кут між бічними сторонами рівнобедреного трикутника, якщо кут при основі

720

360

Задача 3. Знайти кути рівнобедреного трикутника, якщо один з них

800 (вказати скільки розв’язків має задача)

1000 (вказати скільки розв’язків має задача)

За правильну відповідь учні отримують квадратний жетон (2 бали).

ІV етап. Розв’язування задач, що потребують вміння логічно мислити, з повним письмовим обґрунтуванням.

 Зустріч з Птеродактилем. (На екрані з’являється зображення птеродактиля).

Птеродактиль - пальцекрил.

Розміри  птеродактиля були досить різними: від дуже малих (розміром з голуба), до гігантських – з розмахом крил до 12 метрів. Птеродактилі жили великими колоніями і харчувалися переважно рибою, а малих розмірів - комахами. Вели переважно денний спосіб життя, вночі спали. 

Розв’язування задач (робота проводиться в зошитах і на дошці)

Мерзляк А.Г. Геометрія. 7 клас.: збірник задач і завдань для тематичного оцінювання / А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, Ю.М. Рабінович, М.С. Якір, - Х.: Гімназія, 2011.

№ 75. Одна сторона трикутника дорівнює 24 см., друга сторона – на 18 см. більша за першу, а третя сторона у 2 рази менша від другої. Знайти периметр трикутника.

№93. Знайти периметр рівнобедреного трикутника, основа якого 9 см., а бічна сторона 7 см.

№76. Одна сторона трикутника на 41 см. менша від другої і у 4 рази менша від третьої. Знайти сторони трикутника, якщо його периметр 107 см.

№94. Периметр рівнобедреного трикутника 19 см., а основа – 7см. Знайти бічні сторони трикутника.

95*. Периметр рівностороннього трикутника 24 см. на його стороні побудували рівнобедрений трикутник, периметр якого дорівнює 36 см. Знайдіть сторони рівнобедреного трикутника.

104*. Доведіть, що в рівнобедреному трикутнику медіани, проведені до бічних сторін рівні.

За завдання № 75,76,93,94 учні отримують трикутний жетон (4 бали), № 95*, 104* - шестикутний жетон (6 балів).

V етап. Підведення підсумків уроку

Виставлення оцінок:

  •  20 балів – 12;
  •  19-15 балів – 11;
  •  14-10 балів – 10;
  •  9 балів – 9;
  •  від 1 до 8 – кожен бал  відповідає оцінці.

Учні, що підготували повідомлення про динозаврів отримують + 2 бали до отриманих результатів під час роботи на уроці.

VІ етап. Домашнє завдання

На екрані з’являється домашнє завдання.

Повторити тему «Трикутники», виконати № 84, 101, 113*

ст. 17-18 (Мерзляк А.Г. Геометрія. 7 клас.: збірник задач і завдань для тематичного оцінювання / А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, Ю.М. Рабінович, М.С. Якір, - Х.: Гімназія, 2011)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33777. Понятие и виды мер административной ответственности 21.41 KB
  Органы исполнительной власти и их должностные лица управомочены законом применять меры административной ответственности. По этому признаку административная ответственность отличается от дисциплинарной меры которой к работникам и служащим применяются в основном в порядке подчиненности вышестоящим органом должностным лицом. Меры административной ответственности применяются в соответствии с законодательством регламентирующим производство по делам об административных правонарушениях. В теории административного права меры административного...
33778. Понятие дисциплинарной ответственности. Меры дисциплинарной ответственности 17.28 KB
  Дисциплинарная ответственность вид юридической ответственности основным содержанием которой выступают меры дисциплинарное взыскание применяемые администрацией учреждения предприятия к сотруднику работнику в связи с совершением им дисциплинарного проступка. Функции дисциплинарной ответственности регулятивная направлена на формирование поведения сотрудника работника на определение границы между правомерным и противоправным исполнением своих трудовых обязанностей; превентивная предупреждение нарушения трудовой дисциплины как самим...
33779. Предмет и субъекты гражданского права 17.6 KB
  Вопервых это имущественные отношения которые представляют собой отношения возникающие по поводу имущества материальных благ имеющих экономическую форму товара. Вовторых это личные неимущественные отношения связанные с имущественными а в некоторых случаях и не связанные с ними. Имущественные и неимущественные отношения не обладающие вышеуказанными признаками не относятся к предмету гражданского права и не могут регулироваться его нормами.
33780. Понятие права собственности. Общая собственность 16.89 KB
  права собственности носят абсолютный характер. Иначе говоря в таких ситуациях два или более лица сообща становятся субъектами права собственности на одно и то же имущество вещь. Следовательно отношения общей собственности характеризуются множественностью субъектов права собственности на конкретный объект.
33781. Виды сделок 23.45 KB
  Таким образом сделку характеризуют следующие признаки: является юридическим актом сделка всегда волевой акт то есть действия людей это правомерное действие сделка специально направлена на возникновение прекращение или изменение гражданских правоотношений сделка порождает гражданские правоотношения только для её участников но иногда сделки в пользу третьего лица Виды сделок В научной литературе различают следующие основания классификации и соответствующие виды сделок: В зависимости от числа сторон: односторонние и многосторонние...
33782. Исковая давность 15.93 KB
  Виды сроков давности Вообще различают только два вида для сроков: общий 3 года например для исков по ничтожным сделкам специальные ранее назывались сокращенные сроки но чтобы не вводить в заблуждение нужно отметить некоторые специальные сроки длятся более 3 лет устанавливаются для особых случаев например 1 год для оспаривания недействительности оспоримых сделок Сроки по исковой давности не распространяется на: требования о защите личных неимущественных прав и других нематериальных благ кроме случаев предусмотренных законом;...
33783. Состав наследственного имущества 15.34 KB
  Из этого следует что самовольно возведенный дом или гараж объектом права собственности не является и в состав наследственного имущества включен быть не может. К числу переходящих по наследству объектов неимущественного характера относятся некоторые права в сфере интеллектуальной собственности.1112 ГК РФ в состав наследственного имущества не входят: права и обязанности неразрывно связанные с личностью наследодателя а именно: его право на алименты право на возмещение вреда причиненного его жизни или здоровью; права и обязанности...
33784. Представительство и доверенность 26.63 KB
  Основания возникновения и виды представительства Основания возникновения представительства: волеизъявление представляемого оно может быть отражено либо в доверенности либо в договоре; юридические факты указанные в законе например родители являются законными представителями своих детей без специальных полномочий в силу п. Представительство основанное на доверенности так как доверенность является односторонней сделкой совершаемой представляемым по его усмотрению. Представитель по доверенности как правило не обладает правом...
33785. Понятие семейного права. Источники семейного права 22.17 KB
  Источники семейного права. Семейное право это отрасль права которая регулирует семейные отношения возникающие из факта брака и принадлежности к семье. Сюда входят: заключение и прекращение брака; права и обязанности супругов; права и обязанности родителей и детей; алиментные обязательства членов семьи; применение российского семейного законодательства к семейным отношениям с участием иностранных граждан и лиц без гражданства; формы воспитания детей оставшихся без попечения родителей; признание брака фиктивным; лишение родительских прав и...