52558

Хто людям добра бажає, той сам його здобуває

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Донести до дитини важливість слова людяний. Удосконалювати вміння добирати слова близькі за значенням. Мовленева вправа Добери слова з протилежним значенням Злий жорстокий співчутливий добрий милосердний. Малюючи кожну пелюсточку промовляйте такі слова щоб довести що кожен із вас – справжній друг.

Украинкский

2014-02-16

36.5 KB

0 чел.

«Хто людям добра бажає, той сам його здобуває».

(Людяність)

Мета. Донести до дитини  важливість слова «людяний». Формувати  уміння дорожити взаєминами з іншими людьми; виявляти турботливість, готовність поділитися, допомогти. Учити дітей цінувати в людині її чесноти, відчувати радість від спілкування з чуйними, приємними людьми.Збагатити словник синонімами, антонімами, прикметниками, прислів’ями. Удосконалювати  вміння добирати слова близькі за значенням. Розширювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки  між подіями в художніх творах та у власному житті. Викликати бажання  бути  людяними, робити добро. Виховувати позитивне ставленя до товаришів. Збагачувати активний словник.

Словник: людяний, доброзичливий, жорстокий, байдужий.

Обладнання: картинки із зображенням добрих вчинків, «сонечко» з відривними промінцями, папір, кольорові олівці.

Хід заняття

1.Вихователь:   Людина починається з добра,-

                         Сказав мудрець: живи, добро звершай!

                         Та нагород за це не вимагай.

                         Хай оживає істина стара:

                         Людина починається з добра!

  •  Сьогодні, діти, ми поговоримо з вами про рису характеру людини, як людяність.
  •  Що означає бути людяним? (Добрим, чуйним, турбуватися про інших, розуміти інших).

2.Послухайте українську народну казку «Три феї».

Давним-давно жили на світі три чудові феї: фея Краси, фея Доброти та фея Багатства. Вирішили вони піти по світу і запитати людей , хто ж із них найважливіший. Запитували всіх, хто зустрічався їм на шляху. І скрізь люди говорили: чудово, коли оточує краса, добре коли люди живуть заможно, але найголовніше – доброта, бо добрій людині сам Бог допомагає.

-Якби ви були феєю Краси, Багатства чи Доброти, що б ви зробили? (Роздуми дітей)

-З якою феєю ви  хотіли  б зустрітися?

3. Дидактична гра «Сонячні подарунки».

Діти стають у коло. Вихователь із сонечком у руках обходить коло і дарує кожному відривного  промінчика. Діти мають розповісти, як за допомогою сонячного промінця вони кому-небудь допоможуть (заспокоїти маленьку дитину; посмішкою потішити маму; нагодувати голодних пташок; допомогти старим людям).

4. Мовленева вправа

«Добери слова з протилежним значенням»

Злий, жорстокий, співчутливий, добрий, милосердний.

«Назви одним словом»

Той, хто співчуває у біді; готовий прийти на допомогу кожному, хто її потребує(милосердний.

5.Ігрова вправа «Доброму скрізь добре».

Вихователь починає – діти продовжують.

  •  Як можна допомогти дуже старим людям?
  •  Де живуть діти, в яких немає ні тата ні мами?
  •  Чи потрібно допомагати бідним?
  •  Чи добре товаришувати з неохайною дівчинкою?
  •  Як можна допомогти дітям-інвалідам?

6.Фізхвилинка.

Знають люди всі навкруг  (руки вгору) 2 рази.

Ти і я – чудовий друг(беруть за руки один одного).

У садочку доброта (2 рази)  (збираються в центрі).

Ще з дитинства процвіта(Стрибки).

Допоможемо ми всім (2 рази) (Відходять на місця).

І дорослим і малим (руки вгору).

В доброті всім нам зростати (2 рази) (плещуть у долоні).

Україну прославляти!

7.Малювання «Квітка дружби».

Вихователь:

-Давайте намалюємо «квітку  дружби» - ромашку. Малюючи кожну пелюсточку, промовляйте такі слова, щоб довести, що кожен із вас – справжній друг. Наприклад :

- Я намагаюся бути чесним з другом;

- якщо потрібно я завжди допомагаю другові;

- я вмію берегти таємницю свого друга;

- я пам’ятаю все добре  й  намагаюся забути погане.

А зараз, давайте пригадаємо прислів’я та скоромовки про милосердя та людяність.

  •  З добром дружись, а з лихим стережись.
  •  Лагідні слова роблять всіх приятелями.
  •  Шануй батька й неньку. Й буде скрізь тобі гладенько.
  •  Добре слово краще за мед.
  •  Тепле слово і в мороз зігріє.

       Ти -  не ворог , я – не ворог,

       Нам сваритись просто сором,

       Помирились, помирились.

       Щоб ніколи не сварились .

Дівчинка Люба всім людям люба,

Тому що Любі всі люди любі.

Хочеш собі добра, не роби нікому зла .

8.Підсумок заняття.

Яку людину ми можемо назвати людяною?

Дитина читає вірш :

                  Ти добро лише твори повсюди  

                  Хай тепло твої наповнить груди .

                  Ти посій і доглянь пшеницю,

                  Ти викопай і почисть криницю.   

                   Волю дай, погодуй пташину,

                   Приласкай і навчи дитину,   

                   Бо людина у цьому світі

                   Лиш добро повинна творити!                                                                                                                                                                                                                                                                   

Серебрянникова Наталія Андріївна, вихователь дошкільного навчального закладу №19 «Світлячок» Смілянської міської ради Черкаської області

 

                      

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73966. Технология предоставления дополнительных услуг в гостинице 62.5 KB
  Как мы уже знаем туристская услуга – это совокупность целенаправленных действий в сфере обслуживания которые ориентированы на удовлетворение потребностей туриста или экскурсанта отвечающие целям туризма характеру и направленности туристской услуги тура туристского продукта. услуги также стали объектом государственной стандартизации. Объектами стандартизации в туристскоэкскурсионном обслуживании населения являются: реализация туристских и экскурсионных услуг туристские путешествия рекламно информационные услуги транспортные...
73967. Текстология. Творческая история и теоретические вопросы литературоведения 88 KB
  Изучение истории памятника на всех этапах его существования дает представление о последовательности истории создания текста. В истории текста отражены закономерности художественного мышления автора его личность и мировоззрение индивидуальность и творческая воля. Основные понятия истории текста Текст важнейший предмет текстологии.
73968. СРАВНИТЕЛЬНО-ИСТОРИЧЕСКОЕ ЛИТЕРАТУРОВЕДЕНИЕ 67.5 KB
  Сопоставляя современные произведения с произведениями античной литературы эстетическая критика стремилась разграничить художественную и нехудожественную литературу постичь эстетику поэзии. Неофилологическое направление базирующееся на опыте сравнительноисторической лингвистики широко использовало сравнительный подход к изучению произведения. Таким образом братья Гримм Бенфей Тейлор разрабатывая генетический принцип изучения произведения стремились решить вопрос о происхождении словесного искусства и расширить границы сравнительного...
73969. Давні слов’яни 183.5 KB
  Хронологічні межі курсу: з найдавніших часів до сьогодення. Історія слов’янських народів є невід’ємною частиною всесвітньої історії, в той же час має свої особливості, охоплює періоди: найдавніші часи, добу середньовіччя, нову та новітню історію, у т. ч. на початку ХХІ ст.
73970. ПОЛАБСЬКО-ПОМОРСЬКІ СЛОВЯНИ (УІІІ-ХІІ СТ.) 326.5 KB
  Розселення полабськопоморських племен Франкословянське протистояння Вендська держава словян Підкорення німцями полабських словян РОЗСЕЛЕННЯ ПОЛАБСЬКОПОМОРСЬКИХ ПЛЕМЕН Помітну роль в історії середньовічної Європи відігравали найзахідніші словянські племена які займали територію між річками Лаба Ельба та її притоками Салою Зааном на заході та Одрою Одером на сході.
73973. Українсько – болгарські відносини в 90-х роках ХХ століття 109 KB
  Обґрунтовується висновок що реалізація сучасної української державної політики щодо національних меншин відбувається в руслі демократичного визнання рівних політичних соціальних економічних та культурних прав і свобод усіх громадян України незалежно від їх етнічної приналежності. У досліджуваний період було закладено основи системи реґіональної співпраці України та Болгарії. Матеріали та висновки які містяться в роботі можуть бути використані для підготовки узагальнюючої роботи з історії українськоболгарських відносин у курсах історії...
73974. НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ТА СПРОБИ ВІДНОВЛЕННЯ ЧЕСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ (КІНЕЦЬ XVIII - ПЕРША ПОЛОВИНА XIX ст.) 224.5 KB
  Освічений абсолютизм майже повністю знищив рештки чеської державності. Вважаючись осібним королівством, що мало власного монарха, увінчаного короною Св. Вацлава, Чехія фактично опинилася в становищі однієї з багатьох провінцій Габсбурзької монархії. Нею керували центральні австрійські інституції та місцеві чиновники, яких призначав уряд.