52568

Той, що творить добро, творить саме Життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити учнів користуватися ввічливими мовними формами; закріплювати уявлення про доброзичливість ввічливість; розвивати мовні навички; виховувати громадянську свідомість дбайливе доброзичливе ставлення до оточуючих. Декламування вірша ученицею Все: із доброго чи злого Починається з малого. Слово вчителя Тож сьогодні ми будемо говорити про добро.

Украинкский

2014-02-16

74 KB

5 чел.

Виховний захід з компютерною підтримкою (3 клас)

Тема: Той, що творить добро, творить саме Життя.

Підтема: Вчимося жити добрими людьми. 

Мета: вчити учнів користуватися ввічливими мовними формами; закріплювати уявлення про доброзичливість, ввічливість; розвивати мовні навички; виховувати громадянську свідомість, дбайливе, доброзичливе ставлення до оточуючих.

Хід заняття

І. Організація класу

ІІ. Повідомлення теми, мети заняття

1. Декламування вірша ученицею

Все: із доброго чи злого

Починається з малого.

Листя виросте з листочка,

З нитки витчеться сорочка,

Хліб – з маленької зернини,

Дощ – із чистої краплини. 

З літер ми складем слова:   

Людина починається з добра. 

Слово вчителя

Тож сьогодні ми будемо говорити про добро. Що таке добро і зло, ввічливість і невігластво, вихованість і безкультур’я. Ви власними відповідями, вчинками, прикладами із життя будете доводити, що для вас «добро» – не просто красиве слово, а правило, за яким ви намагаєтесь жити. Хай вашим девізом у житті стануть слова: «Вчимося жити добрими людьми». 

ІІІ. Робота над темою заняття

Вступна розповідь учителя

Здавна на землі люди цінували праведне життя – життя чесне, щире, відкрите. Треба утримуватись від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, довго не забувається, і породжує зло, а от добро помножує добро. Не дайте злу перебороти добро і оселитися у ваших душах і серцях.

Пропонуємо вашій увазі інсценізацію «Добро і Зло». Подумайте і скажіть, що сильніше – Добро чи Зло.

Театралізація «Добро і Зло»

Одного разу Добро прийшло в гості до Зла. Зло стало пригощати Добро  чаєм, але в кухлик замість цукру поклало сіль. Добро випило чай, нічого не сказавши Злу, а тільки подякувало йому за гостинність. А коли Добро йшло від Зла, воно сказало:

  •  Щось цукор у вас не солодкий. Візьміть гроші, купіть собі цукерок до чаю.

Зло перекосилося від люті, але робити нічого, довелося брати гроші.

Так Добро віддячило Злу добром за зло.

  •  Чому Зло розлютилося на Добро?

Слово вчителя

«Незалежно від того, чим будуть платити  тобі за добро: добром чи злом -  твори добро» (Ш.О.Амонашвілі). Люди цінують і довго памятають добрих людей, допомагають їм в тяжку хвилину, а від злих намагаються бути подалі. Злі люди завжди одинокі. Щоб не стати самотнім, будьте добрими з іншими. 

І найперші, до кого ви можете проявити свою любов і доброту, – це ваші рідні, ваша сімя і родина.

Інсценізація «Теплі слова»

Пестить мама свого синочка і ласкаво промовляє:

  •  Ти такий у мене гарненький, розумненький, добренький і …скупенький.
  •  А чого це я скупенький? – здивувався хлопчик.
  •  Бо не сказав своїй матусі у відповідь жодного теплого слова.
  •  Але ж, мамо, мені було так приємно тебе слухати, що я не встиг і слівця у відповідь вимовити. Та ти не ображайся, я знаю багато – багато теплих слів. Це і кожух, і шуба, і светер, і шапка, і валянки, і рукавиці.

В якому значенні вжито вислів «теплі слова»? Як можна сказати по – іншому? А які теплі слова кажете ви своїм рідним?

Тож,  даруйте оточуючим привітні слова.

  •  А кому ми ще можемо говорити привітні слова?
  •  Кого ми називаємо другом? Якого друга ми можемо назвати справжнім?
  •  Яким потрібно бути самому, щоб стати хорошим товаришем? Чи є у вас справжні товариші?

Я хочу перевірити, чи вмієте ви дружити, чи правильно розумієте слово «дружба».

Відеотести

Ви мене переконали, що вмієте дружити, вам відомі правила дружби і ви знаєте найголовніший закон дружби: цінуй своїх друзів.

Прослухайте вірш і скажіть, чи добре поводився зі своїми друзями наш наступний герой.

Новий велосипед

Славкові, що з квартири сорок,

Велосипед купили вчора.

Він зразу в двір його потяг,  

Прудкого та дзвінкого.

Все хизувався ним, та нас

Не підпускав до нього.

Просила Іра: «Славчик, дай

Проїхать до паркану!»

А він Ірині: «Не займай,

Бо дам – так враз відстанеш!»

Просив Юрко: «Ну дай хоч раз

Проїду метрів двісті!»

А він Юркові: «Ач, який!

Собі купи – та  їзди»!

Ми відійшли. Славко ж гуляв

Ще довго на подвірї.

А ви скажіть: поступлять так

Із вами друзі вірні?

Обговорення

  •  Не говорячи слова «НІ», скажіть, чи будуть діти дружити зі Славком? Чи будуть у хлопчика вірні товариші?
  •  Які риси характеру Славка відкрилися вам у вірші?
  •  Якби ви зустріли такого Славка, що б ви йому порадили?

Щоб люди вас поважали, приязно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтеся золотого правила вихованості: стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

  •  Яких помилок у поведінці допускалися наші наступні герої?

Ми розбили склянку з чаєм.

Ми розбили склянку з чаєм.

  •  Ти розбив!
  •  Ні, ти розбила!
  •  Ти штовхнув!
  •  А ти впустила!
  •  Ти тюхтій!
  •  А ти незграба!
  •  Баобаб!
  •  Ти баобаба!

Вже школярка, наче хмарка,

Дмухає на пальчик свій.

  •  Обпекла?
  •  А ти радій.

Та школярик посмутнів:

  •  Я…ти вибач, не хотів. Я штовхнув.
  •  А я впустила.
  •  Я розбив.
  •  Це я розбила.

Обговорення.

  •  Як дітям треба було вчинити в такій ситуації?
    •  Вчіться визнавати свої помилки, просити вибачення і вибачати один одному. Не ображайте і не принижуйте один одного ні словами, ні вчинками.

 Поважайте інших.

Загальнолюдських правил поведінки слід дотримуватись і дорослим, і дітям, і хлопчикам, і дівчаткам.

Прослухайте поради, якими ви повинні користуватися.

Хлопчик: Для хлопців зажди дуже радий

                Я дати ось такі поради:

                Увагу щоб звернуть на себе,

                Учитися як слід нам треба,

                Не смикати дівчат за коси,

                Робити все, що вони просять.

                Не будь хвалько і задавака,

                Не змушуй меншого заплакать.

                Коли врахуєш ці поради,

                Дружити всі з тобою раді.

Дівчинка: У дівчат свої секрети,

                 Слід їм знати ці куплети:

                 Чисті руки, одяг, щічки,

                 В косах гарні білі стрічки.

                 Все  важливе для дівчаток

                 З голови до самих п’яток.

                 Та віддавна й до тепер

                 Цінять правильні манери.

                 А грубити, з кимось битись –

                 Для дівчаток не годиться.

                 Будеш все це пам’ятати -

                 Можеш гарним другом стати.

Практичні вправи

Гра «Ввічливо - неввічливо»

(Ввічливо – діти піднімають руки вгору, неввічливо – тупочуть ногами).

  •  Вітатися під час зустрічі.
  •  Смикати дівчаток за коси.
  •  Інколи обманювати.
  •  Бути скромним.
  •  Сперечатися зі старшими.
  •  Знімати головні убори в приміщенні.

  1.  Робота в групах. 

Складіть прислів’я про добро. Як ви їх розумієте?

Обговорення ситуацій.

Я вам зачитаю кілька ситуацій, а ви скажіть, як будете діяти в тому чи іншому випадку.

  •  На вулиці ти ненароком когось штовхнув. Твої дії.

Умій вибачатись. 

  •  Тобі потрібно запитати в мами дозволу піти на вулицю, а вона в цей час розмовляє по телефону. Як ти вчиниш?

Будь ввічливим.

  •  Ти побачив на вулиці покинуте кошеня. Воно налякане й дуже хоче їсти. Чи зможеш ти йому допомогти? «Незалежно від того, помітять твоє добро чи не помітять – Твори добро» (Ш.О.Амонашвілі).

Піклуйся про братів наших менших.

Казкові персонажі

З кого б з цих казкових героїв ви хотіли б брати приклад, а кому б порадили змінити свою поведінку?

Робота з підручником.

Вчіться, діти, бачити добро, розуміти, хто вам бажає його по -справжньому.

«Зла мати і добра тітонька» В. Сухомлинський.

  У Дарусі була мама і тіточка. Вони обидві любили свою дівчинку, але любили її кожна по – своєму. Мама змушувала Дарусю рано вставати, прибирати кімнату, вчити уроки. Вона вчила свою дочку шити і вишивати, любити працю і не цуратися ніякої роботи...

А тіточка нічого не заставляла робити, вона сама розв’язувала за Дарусю задачки, на цілий день відпускала дівчинку гуляти з подругами.

  •  У мене зла мама і добра тіточка! – казала подругам Даруся.

Але минали роки, а з ними спливло й дитинство. Виросла Даруся, почала працювати. Не нахваляться нею люди: золоті руки у Дарусі, за що не візьметься – швидше за всіх зробить.

  •  Хто ж це тебе навчив так працювати? – питали її жінки.
  •  Вчила мене мама, спасибі їй щире.

А про добру тіточку Даруся  нічого не сказала.

  •  Чому Даруся нічого не сказала про свою тіточку? Хто більше любив Дарусю? З чого це видно?

ІV. Підсумок заняття

Давайте ще раз повторимо основні правила доброти.

  •  Будь добрим з іншими.
  •  Даруй оточуючим привітні слова.
  •  Цінуй своїх друзів.
  •  Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.
  •  Поважай інших.
  •  Умій вибачатись.
  •  Будь ввічливим.
  •  Піклуйся про братів наших менших.

Асоціативний кущ

Напишіть слова, які у вас асоціюються зі словом «доброта».

Сімонова О.О., вчитель початкових класів Смілянської ЗОШ   І – ІІІ ступенів №11 

Черкаської області      


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33160. Примерный план проведения сбора «Планирование деятельности отряда и дел лагеря» 22 KB
  Задачи: диагностика участников сбора для понимания мотивов участия в деятельности отряда и лагеря организация обмена информацией; обучение формам общения для их дальнейшего применения. Ход сбора: 1. Задача первою этапа сбора вывести ребят на размышления о том Что такое человек Чем он отличается от других существ Что такое гармонично развитый человек .
33161. ADO.NET 96 KB
  Создать таблицу, связанную с таблицей элемента контейнера отношением «один ко многим» (Например, если таблицей для хранения элементов контейнера является таблица Книга, то связанная с ней отношением «один ко многим» может быть таблица АвторКниги, т.к. один автор может написать много книг).
33162. Формы тематических отрядных дел 24 KB
  В ходе обыгрывания и последующего обсуждения различных ситуаций из жизни школьников подростки учатся говорить нет преодолевать конформизм приобретают интерес к поиску умного выхода из затруднительных ситуаций обучаются алгоритму отказа отказсоглашение отказобещание отказальтернатива отказотрицание отказконфликт.
33163. Зимняя смена, о/л «Энергия» 54 KB
  Так как север это очень красивое но в то же время и очень опасное место вы все должны уметь четко и быстро выполнять наши команды что бы не погибнуть Кольцовка что нужно взять в экспедицию на Северный полюс А теперь проверим все ли вы взяли ничего не забыли а может положили чтото лишнее Список экспедиции Проверим все ли в сборе и составим список экспедиции вот вам листы нужно написать свое имя и передать дальше Кольцовка виды передвижения по снегу Как вы думаете на чем нам придется добираться до...
33164. Авторские программы ПРОГРАММА «Тайна трех времен» 126 KB
  В деятельности мы определяем три основных компонента Времени прошлое настоящее и будущее. Главной содержательной целью может быть признано создание пространства организованного для включения детей в самостоятельную жизнь удовлетворение каждым из них своих интересов привитие навыков организации своей деятельности и времени постижение самоценности собственной личности осознание своей роли в жизни. Цель: Создание условий для обогащения опыта самоорганизации жизнедеятельности подростка. Задачи: Выявление интересов и способностей...
33165. Вечер знакомств 79 KB
  Набор команды: Садко набирает дружину Царь с царицей подданных в свое царство Капитан Врунгель команду. Творческая ромашка: детей делят на две или три команды Желтые лепестки цирк клоуны гимнасты дрессировщики жонглеры Красные лепесткитеатр инсценировать сказки ситуации . Далее все делятся на две команды. Способы деления на команды: 1 Первому игроку на ухо говорится цвет например красный.
33166. ВОЖАТОМУ НА ЗАМЕТКУ 71.5 KB
  ЛЕНИВЫЙ ВОЖАТЫЙ Ведя детей то в одно место то в другое исходя из запланированного в дне по дороге указывает рукой в разные направления и говорит: А это дети вон чо. Ведь надо отвечать на вопросы НОРМАЛЬНЫЙ ВОЖАТЫЙ В первые дни устроит игру по станциям в рамках Хозяйственного или Организационного сборов. ВОЖАТЫЙ С ФАНТАЗИЕЙ Заранее до начала смены выстроит экскурсионную программу по лагерю на всю смену продумав что показывать в первую очередь что в середине смены о чем говорить в конце. Договорится с вожатыми соседних отрядов...
33167. Возрастные особенности детей 32.5 KB
  Дети 79летнего возраста имеют следующие возрастные характеристики : высокий уровень активности; процессы возбуждения преобладают над процессами торможения; эмоциональная непосредственность; повышенная работоспособность но в то же время высокая утомляемость в следствии чего необходим отдых в течении дня ; Высокая потребность в игре движении во внешних впечатлениях; Предпочтение к шумным коллективным играм; Высокая чувствительность к критике со стороны взрослых; Сознание различий пола; Становление независимости; Развитие...
33168. Как не скучно ехать в автобусе 34.5 KB
  И если всё это время просто так сидеть и наблюдать в окно весёлой она точно не покажется. Чем же можно занять это время Вопервых уже по дороге в лагерь вожатый должен начинать формировать отряд. А самое главное на время дороги нужно придумать какоенибудь развлечение.Так как север это очень красивое но в то же время и очень опасное место вы все должны уметь четко и быстро выполнять наши команды что бы не погибнуть Кольцовка что нужно взять в экспедицию на Северный полюс А теперь проверим все ли вы взяли ничего не забыли а...