52688

Додавання і віднімання натуральних чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати навички додавання і віднімання натуральних чисел, які більші за мільйон. Розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, узагальнювати, робити висновки. Виховувати інтерес до предмету, повагу до інших народів, бути толерантними до однокласників.

Украинкский

2014-02-17

2.11 MB

5 чел.

Вознесенська ЗШ I-III ступенів

 УРОК-ПОДОРОЖ З МАТЕМАТИКИ

У 5 КЛАСІ З ТЕМИ

„ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ

НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ”

Розробив: вчитель математики

                  Кондратенко Д.А.


Тема. Додавання і віднімання натуральних чисел.

Мета: Формувати навички додавання і віднімання натуральних чисел, які більші за мільйон.

Розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, узагальнювати, робити висновки.

Виховувати інтерес до предмету, повагу до інших народів, бути толерантними до однокласників.

Тип уроку. Закріплення навичок і вмінь.

Обладнання: картки, малюнки, комп’ютер, проектор, презентація.

ХІД УРОКУ

І.Організація класу.

Учитель. Доброго ранку, діти. Ми продовжуємо вивчати тему „Додавання і віднімання натуральних чисел”. Сьогодні на уроці будемо вчитися додавати і віднімати натуральні числа, які більші за мільйон. На уроці ви покажете наскільки ви вмієте застосовувати ці вміння при розв’язуванні задач та прикладів. Наш урок ми проведемо у вигляді подорожі космосом. Тому що у космосі зустрічаються дуже великі числа. Це і вага планет, зірок, відстані між ними. Для подорожу об’єднаємося у чотири команди космічні екіпажі. Винагородою за правильні відповіді будуть зірочки. У конвертах знаходяться літери, складіть назву екіпажу. (Буран, Європа, Комета, Зірка).

ІІ. Мотивація.

Учитель. З великими числами ми зустрічаємося у повсякденному житі. І тому дуже важливо вміти виконувати дії із ними правильно і швидко. Наведіть приклади де зустрічаються числа, які більші за мільйон.

Учні в групах обговорюють і наводять приклади (за кожний приклад отримують зірочку):

  •  кількість мікробів в організмі людини,
    •  кількість літрів води в океані,
    •  кількість крапель у дощовій хмарі,
    •  кількість листочків на дереві,
    •  кількість волосся на голові у людини,
    •  кількість зерняток у тонні пшениці і т.д.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Учитель. Молодці. Діти, послухайте, хтось плаче у нас під дверима (відкриває двері на порозі учень, переодягнений у інопланетянина).

Учень. Я загубився, ми з батьком подорожували на зоряному драндуліті, а потім під час приземлення, ми загубили один одного.

Учитель. Як тебе звати.

Учень. Звіть мене О-о-о.

Учитель. Діти, нам потрібно допомогти О-о-о. О-о-о, розкажи нам звідки ти до нас прилетів.

Учень. Я прилетів з планети, яка знаходиться на відстані від Сонця. Це дуже велике число. Дуже велике. Я не знаю. Я не вмію їх розрізняти.

Учитель. Діти, давайте звернемося по допомогу до магічного комп’ютеру. Ось мапа Сонячної системи.

       

Учитель. До неї входить 9 планет. Відстані від Сонця до планет наведені у таблиці. Допоможемо. Прочитайте числа для нашого гостя.

Діти читають числа. За кожне правильно прочитане число отримують зірочку.

Учитель. О-о-о, сідай в наші кораблі полетімо разом. Перед стартом всім потрібно пройти тест на готовність до польоту.

Учні отримують тест і починають самостійно працювати.

Тест.

  1.  Як у запису а + b = с називається число с?

А. І доданок

Б. ІІ доданок

В. Сума

Г. Добуток

  1.  Як у запису а – b = с називається число а?

А. Різниця

Б. Зменшуване

В.Від’ємник

Г. Частка

  1.  Яку назву має властивість (а + в) + с = а + (в + с)?

А. Сполучна

Б. Розподільна

В. Переставна

Г. Має іншу назву

  1.  Яка цифра показує десятки мільйонів у числі 485 167 239?

А. 8

Б. 6

В. 3

Г. 5

  1.  Яку цифру потрібно підставити замість зірочки, щоб утворилася вірна нерівність 526* > 5262?

А. 0

Б. 1

В. 2

Г. 3

Учні по черзі зачитують правильні відповіді.

Учитель. Полічить скільки у вас правильних відповідей і поставте це число у зірочку вашого бортового журналу. Ви отримали сузір’я, яке складається із відповідного числа зірочок. Ми справилися з тестом отже відлітаємо із планети Земля.

ІV. Закріплення матеріалу та його систематизація.

Інопланетянин О-о-о із кишені достає клаптик паперу і передає вчителю.

Учитель. О показав мені ось таку записку. Він каже, що так називалася планета на якій вони відпочивали разом із батьком. Розкодуйте її назву.

На екран проектується умова завдання. Команди отримують картки із завданням.

Р

295 361 + 475 829

Е

53 901 + 134 321

П

25 726 + 46 177

Ю

14 238 + 18 543

І

96 789 – 9 876

Т

524 278 – 344 929

Учні в групах розв’язують приклади і називають планету. По черзі зачитують відповіді і називають літеру. Отримали назву планети Юпітер.

Ю 14 238 + 18 543 = 32 781

П 25 726 + 46 177 = 71 903

І 96 789 – 9 876 = 86 913

Т 524 278 – 344 929 = 179 349

Е 53 901 + 134 321 = 188 222

Р 295 361 + 475 829 = 771 190

Учитель. За кожний правильно розв’язаний приклад ви отримуєте зірочку. Запишіть кількість зірочок у ваш бортовий журнал. Ми летимо на Юпітер. (Учень читає дані про планету).

Звучить запис сирени.

Учитель. Діти щось трапилося з нашим космічним комп’ютером, наші кораблі летять невідомо куди.

До кабінету входять дві переодягнені дівчинки і під музику починають виконувати танок-розминку, закликають всіх учнів взяти участь у ньому.

Учитель. Діти, комп’ютер знову працює і він нам підказує, що ми прилетіли на планету Сатурн.

(Учень читає дані про планету).

Інопланетянин О-о-о знову щось пригадує і передає наступний клаптик паперу учителю.

Учитель. Діти, О-о-о пригадав, що для зв’язку із батьком йому потрібно знайти до якої планети ближче розташований Юпітер до Сатурну чи до Меркурія і на скільки? Це буде міжгалактичний код.

На екран проектується умова завданя.

Картка команди

Знайти до якої планети ближче розташований Юпітер до Сатурну або до Меркурія і на скільки?

Відстань до Сонця:

Юпітер

816 355 600 км

Сатурн

1 506 750 000 км

Меркурій

57 910 000 км

Учні по одному виходять і виконують дії на дошці. За вірно розв’язану дію отримують одну зірочку. Вони пояснюють, що знайшли в кожній дії.

  1.  690 394 400  (км) відстань від Юпітеру до Сатурну;
  2.  758 445 600 (км) відстань від Юпітеру до Меркурія;
  3.  68 051 200 (км) на стільки далі розташований Меркурій до Юпітеру, ніж Сатурн.

Учитель. Ми знайшли міжгалактичний номер телефону батька О-о-о. Відправляємо йому повідомлення, що ми знайшли О-о-о. Нам прийшла відповідь. Включаю перекладач. Я в Англії на Землі.

Екіпажі, повертаємося додому. На Землю!

Останнє для вас завдання, ми долетіли до Сатурну, на скільки більше кілометрів ми пролетіли за подорож ніж відстань від міста Макіївки до міста Лондону?

Картка команди

Знайти на скільки більше кілометрів ми пролетіли за подорож ніж відстань від міста Макіївки до міста Лондону, якщо відстань між ними 2 860 км?

Відстань до Сонця:

Земля

149 600 000 км

Сатурн

1 506 750 000 км

  1.  1 357 150 000 (км) відстань від Землі до Сатурну;
  2.  1 357 147 140 (км) на стільки більше ми пролетіли.

Відповідь. на 1 357 147 140 км.

V. Підсумки уроку. Рефлексія.

Учитель. Наш гість скоро повернеться додому разом із батьком. Наша подорож підійшла до кінця. Підіб’ємо підсумки нашої подорожі.

Запитання до класу.

  1.  З якими числами ми сьогодні працювали на уроці?
  2.  Які дії виконували із числами? (Додавали, віднімали, порівнювали.)
  3.  Чому ми навчилися сьогодні на уроці. (Додавати і віднімати числа, які більші за мільйон.)

Підрахуйте скільки зірочок ви отримали у бортовому журналі та додайте зірочки за усні відповіді.

Якщо ви набрали

10 і більше зірок ваша оцінка – 11 балів,

8 – 9 зірок, тоді ваша оцінка – 10 балів.

7 зірок – 9 балів,

6 зірок – 8 балів.

Всі хто не отримав сьогодні оцінку збережіть зірочки до наступного уроку і надалі вони зарахуються при ваших відповідях.

Діти також називають, що їм більше за все сподобалося на уроці.

Література.

  1.  Мерзляк А.Г., Полянський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. – Х.: Гімназія, 2005. – 288 с.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32448. Молекулярно–кинетическая теория. Гипотеза о равнораспределении энергии по степеням свободы. Распределение Максвелла 730 KB
  Тема: Молекулярнокинетическая теория. Рассмотрим модель идеального газа в которой: 1 молекулы газа не взаимодействуют друг с другом; 2 в равновесном состоянии движение молекул хаотично т. они движутся в направлениях Х У и Z и при этом если в единице объема имеется n молекул то в каждом из этих направлений движется по n 3 молекул или n 6 в одну сторону. Пусть газ находится в цилиндре площадью S и длиной где средняя скорость движения молекул.
32449. Распределение Больцмана. Барометрическая формула. Второе начало термодинамики. Энтропия. Теорема Нернста. Основное уравнение термодинамики 322.5 KB
  Для характеристики состояния системы при тепловых процессах Клаузиус ввел понятие энтропии S. Следует отметить что приращение энтропии не зависит от процесса а определяется только начальным конечным состояниями системы т. Свойства энтропии: энтропия функция состояния. В реальных процессах тепло переходит от более к менее нагретым телам поэтому изменение энтропии каждого тела равно: где .
32450. Состояния макросистемы. Квазистатические процессы. Первое начало термодинамики. Внутренняя энергия и работа газа. Идеальный газ. Уравнение состояния идеального газа. Теплоёмкость. Изопроцессы 446.5 KB
  Внутренняя энергия и работа газа. Уравнение состояния идеального газа. Вычислим элементарную работу газа при бесконечно малом квазистатическом расширении в котором его объем увеличивается на dV. Сила давления газа на поршень равна где S площадь поршня.
32451. Адиабатический процесс. Уравнение Пуассона. Политропические процессы. Работа газа при политропических процессах. Газ Ван–дер–Ваальса 311 KB
  Работа газа при политропических процессах. адиабатное расширение газа сопровождается его охлаждением. Политропическим называется процесс перехода газа из одного состояния в другое при котором теплоёмкость остаётся постоянной Сn = const. Покажем что при политропическом процессе теплоёмкость газа остаётся постоянной.
32452. Форм-факторы системных плат 80.5 KB
  Современные: АТХ; NLX; WTX используются в высокопроизводительных рабочих станциях и серверах среднего уровня. Размеры LPX: 9х13 дюймов АТХ В ней сочетаются наилучшие черты стандартов BbyT и LPX и заложены многие дополнительные усовершенствования. По существу АТХ это лежащая на боку плата BbyT с измененным разъемом и местоположением источника питания справа. АТХ физически несовместима ни с BbyT ни с LPX т.
32453. Характеристики монитора 43 KB
  Чем больше размер экрана тем дороже монитор. Самыми распространенными являются мониторы с экранами у которых длина диагонали равна 14 15 17 или 21 дюйм. При сравнении например 15дюймовых мониторов изготовленных разными фирмами необходимо измерить активные области их экранов.
32454. Шины ввода-вывода: ISA, MCA EISA, VESA 33 KB
  Для улучшения каждого из этих параметров нужна шина вводавывода с максимальным быстродействием. Новая более быстродействующая шина должна быть совместимой с прежним стандартом иначе все старые платы придется просто выбросить. Шины вводавывода различаются архитектурой: IS Industry Stndrd rchitecture; MC Micro Chnnel rchitecture; EIS Extended Industry Stndrd rchitecture; VES также называемая VLBus или VLB; локальная шина PCI; GP; FireWire IEEE1394; USB Universl Seril Bus.
32455. Компоненты системной платы 138 KB
  Самые современные системные платы содержат следующие компоненты: гнездо для процессора; набор микросхем системной логики; микросхема Super I O; базовая система вводавывода ROM BIOS; гнезда модулей памяти SIMM DIMM; разъемы шины; преобразователь напряжения для центрального процессора; батарея. Наборы микросхем системной логики Чтобы заставить компьютер работать на первые системные платы IBM PC пришлось установить много микросхем дискретной логики. В 1986 году компания Chips nd Technologies...