52711

Моєму рідному краю, його величності Донбасу – 80

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати в учнів інтерес до навчання; формувати також в учнів навички здорового способу життя, навички толерантного спілкування; засвоїти матеріал за темою; вчити розповідати про символи Української держави та їх значення; розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом.

Украинкский

2014-02-17

1.58 MB

2 чел.

Краснополянська ЗОШ  I – II ступенів

Великоновосілківської районної ради

Донецької області

Шведова Т. І. - вчитель I- ої  кваліфікаційної категорії

    Година спілкування    9 клас

Тема. Моєму  рідному  краю,  його величності  Донбасу – 80

Мета: Формувати в учнів інтерес до навчання; формувати також в учнів навички здорового способу життя, навички  толерантного спілкування;  засвоїти матеріал  за темою; вчити розповідати про символи Української держави та їх значення; розвивати прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом. Розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати бажання наполегливо оволодівати знаннями, любов до школи – джерела одержання знань і вмінь.

Обладнання: Символи України, малюнки символів Донбасу, презентації , карти  України та  Донецької області, портрети відомих людей Донбасу, ілюстративний матеріал,  плакат  « Євро – 2012. Донецьк зустрічає гостей», комп’ютер.

                                              Хід уроку

І. Організаційний момент.

Здрастуй, вересень,

Світлий вересень.

Руку дай!

Пахне м’ятою,

Стиглим вересом

Рідний край!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. ( Під вальс Є. Доги з кінофільму

« Мій ласкавий та ніжний звір»)

Вчитель.  Любі діти! Барвиста осінь зустрічає вас  чудовим святом і першим уроком.

 Добрий день, мої милі діти!

Ми на порозі в захоплюючу країну Знань. І сьогодні ми відправимося мандрувати рідним краєм.

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна).

І. Січовик

Створення емоційного настрою:  слухання пісні «Україна »  ( У виконанні  Тараса Петриненка).

ІII. Основна частина уроку

 Перша зупинка: «Символи України». 

Вчитель. 

  •  А які символи України відомі вам? 

(Короткі повідомлення дітей. Інтерактивна вправа « Мікрофон»)

(Українські символи – це герб, прапор, пісня, верба, калина  і  чарівна народна мова, яка полонить кожне серце).

1 учень.  Національний прапор України має синій і жовтий кольори. Синьо-жовтий прапор символізує безхмарне небо над колосистими, багатими полями.

2 учень. В основу нашого герба покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі. З історичної літератури відомо, що тризуб є символом державності, блискавиці. Жовтий колір – колір небесних світил, сонячного  проміння, без якого неможливе життя.

3 учень. Гімн – це національна пісня, його слова і значення вам добре відомі, тому давайте разом виконаємо його. (Національний гімн України (фонограма) на музику М. Вербицького, слова П. Чубинського, учні виконують стоячи).

Друга зупинка: « Мій рідний Донбас». 

Вчитель.  ( Під звучання вальсу Є. Доги з кінофільму « Анна Павлова»). Кожна людина найбільше любить той край, де народилася і живе. Кожен пишається своєю рідною землею завжди хоче про неї сказати найкраще. Рідний край, Україна, Батьківщина! Які це прості й разом із тим прекрасні слова! Наш рідний край – Донбас. В 2012 році  Донбасу  - 80. Площа Донецької області – 26,5 тис. км. Одна з найстаріших областей Східної України, заснована у 1932 році. В області 18 районів, 52 міста, 131 селище та 1124 села. Населення області  - 4720,9 тис. чол.. ( 9,9% населення країни). Донецька область є унікальним регіоном України. Донецьк теж  має свій прапор і герб.

1 учениця.                     О рідний Донбасе, мій тату могучий,

         Ти в серці моєму навік заяснів.

         І спів солов’їний, і вітер, і тучі,

           І шелест колосся, і гул поїздів…

                        Любить свій край – це для народу жити,

Боротися за юне, за нове.

                                  Любить свій край – це значить все любити,

        У нім його святе ім’я живе.

                                                                         ( В. Сосюра)

2 учениця.   Донеччино моя, моя ти батьківщино,

тобі любов моя

і всі мої чуття!

Я до твоїх грудей приникнув,

як дитина, щоб знов набратись

сил для пісні і життя.

(В. Сосюра)

 

3 учениця. « … Із сивого досвіту почав виходити  Донбас, його вогні, його згаслі й не згаслі, охоплені димами, вулкани. Це була нова країна, романтика якої

малювалась залізним сплетінням, териконами, вибухами вогнів і козацькою Савур – Могилою, на яку, віки ому, поставили з вирваним серцем…

І стояв мертвий Морозенко біля свого вирваного серця, щоб ми у віках не гнулись, як не гнувся живий Морозенко…

Вітер, неначе Кобзар, перебирав її засніжені струни, озивався віками, і в’южили  віками сарматські степи, а в них двадцятим віком курилися вулкани териконів і дихали вогнями залізні велети.

З полумиска степів вигулькнуло шахтарське селище.»

4 учениця .  Донбас… Вогні заводів і шахт, високі терикони, гори вугілля, а років двісті тому ніхто й гадки не мав, що  в цій місцевості залягають поклади

« чорного золота». Селянин – кріпак Григорій Капустін випадково знайшов поблизу річки Кундрючої  кам’яне  вугілля.

Зараз Донецький вугільний басейн є центром вугільної промисловості. Донбас – справжня основа нашої  економіки.

Мандрівка – це завжди пізнання і постійний пошук.

Мандруючи заочно по куточкам Донеччини, ми  дізнаємося про історію міст і сіл Донбасу, природу рідного краю, його архітектурні та культурні пам’ятки, науковий та промисловий потенціал, людей, які прославляють своїми звершеннями наш рідний край.

Що таке рідний край? Це « коріння» людського роду. Як рослина не може жити без коріння, так і людина повинна його мати.

5  учениця: Я живу на прекрасній землі, яка восени палає червоними вогнищами жоржин побіля хат, майорить розмаїттям по – дівочому соромливих айстр, палахкотить ніжним жаром задумливих берізок, а по воді пливуть жовтаві кораблики верб. А весною зацвітає черемха, щебечуть соловейки, і все навкруги потопає в білому мареві.

Моя земля славиться не тільки пишною красою природи, а й людьми.  Наш батько Донбас щасливий тим, що має таких видатних синів і дочок.

Вчитель.  Доки є в країні такі Великі Люди, не збідніє вона славними іменами, бо творять вони її історію, мистецтво, культуру. Це справжні Великі наші земляки.

 За кожною подією стоять конкретні люди, які своїми руками творили історію нашого Донбасу. З історією Донеччини тісно пов`язані імена видатних особистостей. Вони прославили рідний Донбас і в праці, і в літературі, і в мистецтві, і навіть побували в космосі. Саме з Донбасу зазвучали підприємця  імена  Джона Юза,  Паші Ангеліної, Олексія Стаханова,Макара Мазая, Петра Кривоноса, космонавтів  Георгія  Берегового та  Павла Кизима, поетів та письменників Володимира Сосюру, Василя Стуса, Василя Симоненка, Всеволода Гаршина, Григорія Бойка, кіномитця Леоніда Бикова, співаків Юрія Багатікова та Йосипа Кобзона, барда Геннадія Тимофійова, гумориста  Геннадія Вєтрова з Макіївки, видатних спортсменів Сергія Бубки та Лілії Підкопаєвої, найкращого танцюриста світу Вадима Писарєва, співака Анатолія Солов'яненка   та інших людей, які своїм трудом уславили рідну землю. Золотими буквами  в історію світового музичного мистецтва вписане ім’я великого композитора Сергія Прокоф’єва,  чудова природа Донеччини дала натхнення художнику Архипу Куїнджі і багатьом співцям солов’їного краю.

(На дошці вивішені  портрети цих людей)  ( Додаток)

( Презентація ученицею слайдів на тему « Його світлості Донбасу – 80»)

Вчитель. Наша третя зупинка: «Донбас – це наш Великоновосілківський  район».

Учениця 1.           Мій район – це рідний край:

Шахти, площі, сквери, гай.

Любо стежкою іти,

Тут живемо я і ти.

Учениця 2.  Промені сонця на гербі нашого Великоновосілківського району – символ істини, правди, провидіння й родючості. Зелена нива – багатство природи та головний напрямок діяльності жителів району – сільське господарство. Срібна ладдя у вигляді голуба з колоском пшениці у дзьобі – пам'ять  про перших переселенців – козаків, кримських греків, які навічно оселилися на цих родючих землях. Грецький та український орнаменти на ладді – це єдність і мудрість слов’ян і греків. П’ять хвилястих ліній на вітрилі ладді символізують п’ять річок району. Золоті соняшники із зеленим листям та колосся пшениці – це символ багатства землі району.

Учениця 3.    На Донеччині знають тебе.

Ти Великою звешся здавна.

Прикрашають тебе і сади, і поля.

Новосілка Велика і славна.

   На світанку нового сторіччя

   Все минуле в тобі недарма:

   Росіян, українців і греків

   Об’єднав  твій танок хайтарма .

Скільки винесли горя, негоди,

Твої люди – прості трударі!

Прославляють тебе у народі,

Множать славу твою на землі.

   Новосілка Великою стала,

   Наче місто, розквітла вона.

   Сонцем вранішнім щедро зігріта,

   Для селян ти на світі одна.

       ( Любов Анастасова)

 Учениця 4.  Великоновосілківський район – один із найбільших

сільськогосподарських районів Донеччини. Куди не поглянь – хвиляста рівнина, безкрайній степ, розкраяний річковими долинами, з безліччю ярів і балок. Річки Кашлагач, Шайтанка і Сухі Яли вбирають у себе живильну вологу чисельних джерел і дарують ї Мокрим Ялам і Вовчій.

У давні часи степи Приазов’я називали Диким Полем. Але недовго

судилося йому бути  диким. Першими поселенцями тут були запорозькі козаки, які мужньо захищали південні кордони Російської імперії. Вони будували сторожові пости – скіфські кургани. Пізніше сюди славетним Муравським шляхом прийшли греки, які на той час мешкали в Криму.  Займаючись розведенням худоби, вони оселялися в долинах річок, де були родючі землі та луки.

Учениця 5. Понад 220 років живуть у районі дружньою родиною українці, греки, росіяни та інші національності. Діти мають змогу вивчати мови різних народів, берегти і продовжувати традиції, вивчати культурну спадщину свого народу.

Головне багатство району – земля, а хлібороби – справжня гордість великоновосілківців, бо хліб – не тільки джерело життя. У ньому – краса праці і велика сила трударів села, які люблять свій край, примножують його славу.

Вчитель. ( Під вальс Є. Доги з кінофільму  « Мій ласкавий та ніжний звір») Нескученський парк… Як з’явився  він серед зарослого ковилою степу?

У середині позаминулого сторіччя земський діяч барон М. О. Корф

посадив парк на березі річки Мокрі Яли, де розташувалася його садиба. Усе своє життя він займався просвітою селян, створив нову сільську школу

« Корфівську трьохзимку», написав книгу для читання « Наш друг», за якою діти навчалися близько п’ятдесяти років.

Старша  донька Миколи Олександровича пов’язала свою долю з відомим драматургом, засновником Московського художнього театру В. І. Немировичем – Данченком. Нескучне стало для них улюбленим місцем відпочинку і творчої  роботи.

Завітайте сьогодні до Нескучного. Вас зустріне музей – садиба

видатних діячів М. О. Корфа і В. І. Немировича – Данченка, де оселилися  музи літератури і театру.

Мешканці району пишаються багатьма своїми видатними земляками, серед яких заслужений хлібороб району, Герой Соціалістичної праці, депутат Верховної Ради Веренікіна В. Г., академік Академії Медичних наук України  Бондар Г. Г., кандидат медичних наук, учасник Першої Української Морської Антарктичної експедиції – Мойсеєнко Є. В.

Майстри поетичного слова: відомий байкар Анатолій Косматенко, співець рідного краю Борис Ластовенко, славетний учитель і незрівнянний знавець рідної мови і людської душі  - Григорій Якович Ріпка.

У районі є три заповідних зони: Нескученський ліс, державний

ентомологічний замовник та комплексний пам’ятник природи – Майорське лісництво. У цих мальовничих куточках понад 200 видів рідкісних рослин південно – східної України, які занесені у Червону Книгу.

Учениця 2.    Нескучанські проліски

Навесні тут синій колір звичним став.

Хто поляни проліскові малював?

Лиш перші квіточки з’явились  на просторі

Весна – красна дарує їм небесний колір.

Вам, діти, треба край чудовий зберегти,

Красу до серця кожної людини донести.

        (  Любов Анастасова)

Вчитель.  Наша четверта зупинка:«Моє рідне село – частинка Донбасу».

 Наше рідне село - Красна Поляна ( до 1948 року – Нова Кара - куба ) – центр сільської Ради. Розташована на лівому березі  річки Мокрих Ялів за 35 км на південь від районного центру і за 15км від  залізничної станції Зачатівка. Населення 5891 чоловік.

  Артілі мають 8265 га орної землі. Виробничий напрям господарств – вирощування зернових.

  Наше село засновано  у 1787 році переселенцями  з Криму.

В селі з давніх часів займались гончарним ділом. Ліпили горщики, глечики з глини, розписували їх. Звідси і пішла назва – Гончариха.

 Ще у нашому селі люди займалися землеробством, вирощуванням овочем та фруктів.

 Учениця 1. Зараз наше село називається Красна Поляна. Живуть в селі люди різних національностей: українці, греки, росіяни, німці, поляки, молдавани, білоруси, грузини…

 Наше село гарне, мальовниче, неначе писанка, потопає у вишневих, яблуневих, грушевих, сливових та липових садочках, бузку. Особливо гарне воно весною, коли все квітне. І, коли йдеш вулицею, понад дворами, то дихаєш такими  чудовими пахощами квітучих дерев, бузку,  що аж дух перехоплює.  У кожному дворі села є садочки, клумби з квітами. Через все село простяглася асфальтована  дорога. А над  нею весело шепочуть  з вітром легкокрилі стрункі тополі.

Понад городами змійкою протікає невеличка річка Мокрі Яли, над якою посхилялись  аж до самої  води плакучі верби.

Учениця 5.  В нашому селі більше десяти вулиць. Є сільська рада, дві двоповерхові школи ЗОШ 1 – 11 ступенів та ЗОШ 1 – 111 ступенів,які потопають в зелені, Будинок культури, центр дозвілля молоді, два дитячих садочки, амбулаторія, аптека, хлібний цех, дві сільські бібліотеки, два невеликих спортивних стадіони,багато магазинів, великий базар, автопарк. Поряд із селом знаходиться піщаний кар’єр, де добувають пісок. За піском з нашого кар’єру приїжджають машини з усієї України, не тільки Донбасу. Завдяки нашому піщаному кар’єру були  збудовані  і спортивні стадіони  в місті Донецьку

« Олімпійський» та « Донбас – арена», де проходять футбольні матчі. Футбол – це серце Донбасу. В цьому році стадіон « Донбас – арена» приймав учасників та гостей футбольних матчів « Євро – 2012».

( На дошці плакат « Євро – 2012. Донецьк приймає гостей»)

Учениця 3. П’ята зупинка :« Школа рідна моя».

Школа – це дзвінка країна,

Тут навчається дитина.

Пізнає усі дива,

Вивчає чарівні слова,

Щоб удово розмовляти

Й добре рідну мову знати,

Відкривати дивосвіт

Й мудрими іти у світ.

 Учениця 2. Наша рідна гарна двоповерхова  загальноосвітня школа знаходиться  у центрі вулиці імені Лейтенанта Садового. В ній просторі світлі класи, гомінливі, сповнені дитячим галасом коридори. Кожного ранку ми проходимо  алеєю з гарних вічнозелених ялинок. А біля порогу стоять, неначе на посту високі туї.

Біля школи – ялинкова алея, березовий гайок, садочок,де ростуть яблуні, вишні, алича. Є й піддослідна   ділянка, де учні під керівництвом учителів  біології та трудового навчання вирощують різну городину, сіють просо. Городина віддається у шкільну столову, а  з проса виробляють віники, які використовуються для шкільних потреб. Окрім того, перед школою – шкільна клумба, на якій буяють яскраві квіти: червоні троянди, гарні чорнобривці та нагідки, пломеніючі маки , білі ромашки та  різнокольорові жоржини. А весною клумба полум’яніє  від різнобарвних тюльпанів. Восени учні обкопують клумбу та шкільний садочок, щоб земелька дихала.

Учениця 4. Школа – святиня і надія держави. Ставлення людини до школи

свідчить про те, як вона вшановує  та цінує традиції свого народу. У школі навчають пізнавати навколишній світ, читати, писати, рахувати, думати.

А щоб гарно вчитись треба мати гарне здоров’я.

Вчитель.  Наша шоста зупинка : « Здоров’я дорожче за  золото».

— Якщо когось із вас запитати, що для вас найдорожче, ви відповісте:
життя і здоров'я.

Від здоров'я залежить і ваш настрій, і успіхи в навчанні. Кожен мріє бути дужим, бадьорим, радісним.

Змалечку батьки привчають вас бути ввічливими, добрими. Звички робити добро, говорити тільки правду, бути ввічливими обов'язково принесуть користь як собі, так і друзям, рідним, близьким.

— Яких корисних звичок ви набули за прожиті вами роки?
(Вітатися з оточуючими, просити вибачення, говорити правду, усміхатися, виконувати ранкову зарядку, ...). 

Шкідливі звички — це постійне недотримання правил гігієни, вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління тощо.

Куріння та пристрасть до спиртного шкодять здоров'ю. Якщо для дорослих алкоголь в малих дозах нешкідливий, то для дітей це отрута. Тютюнопаління стало зараз найпоширенішою шкідливою звичкою. Трапляються випадки, коли підлітки чи дорослі навмисне привчають дітей до сигарет, спиртного, наркотиків, щоб потім використовувати їх як злодіїв, жебраків, шахраїв.

Часто діти споживають алкоголь, курять сигарети, щоб виділитися. Це поганий спосіб привернути до себе увагу однокласників. Інтерес до таких дітей швидко згасає.

Пам'ятайте! Шкідливі звички завдають значної шкоди здоров'ю. Якщо ваші друзі палять, допоможіть їм позбутися цієї поганої звички. Це принесе користь їхньому та й вашому здоров'ю.

   Про що говорять цифри

Повітря, яке ви вдихаєте, перебуваючи поблизу курців, містить стільки шкідливих речовин, як би ви самі викурили 2 цигарки на день.

У тих, хто викурює 10 цигарок на день, на 50 відсотків підвищується ризик померти від інфаркту серця і раку легень.

Із 3000 дітей, що палять, 1000 помирає від хвороб, пов'язаних із курінням.

   Це треба знати

Одна крапля нікотину вбиває коня.

Якщо змочити нікотином кінчик скляної палички і доторкнутися нею до дзьоба горобця, він загине.

Крапля нікотину викликає загибель усіх рибок в акваріумі.

Фізкультхвилинка:

Всі вдихніть на повні груди,

Потягніться догори (вдих).

Хай з вас вийдуть добрі люди.

Раз, два, три, раз, два, три (видих).

    Ростіть здоровими і добрими, розумними і мудрими, працьовитими і творчими, зігрівайте кожного своєю щирою умішкою, великою любов'ю, добрим і теплим словом, мудрою порадою, бо ви прийшли у світ для добра. Якщо ви, діти, виростете такими: здоровими фізично і духовно, то наша нація буде здоровою і гарною, а рідна Україна, наша держава, стане могутньою і сильною.

В хворобі щастя не буває,

Лише в здоров'ї щастя є.

Весела думка всіх єднає,

   Здоров'я лиш дурний псує.

Отож прислухайтеся, діти, до мудрих порад своїх батьків, учителів, лікарів, тому що це дуже цінні поради, які допоможуть вам зберегти здоров'я і вирости сильними і сміливими, здоровими і щасливими. А що є цінніше, ніж здоров'я і життя? Коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти своєї мрії у житті. А коли хвора, то жодні мрії не здійсняться.

Та життя складне, на жаль, крім добрих і мудрих порад, діти можуть одержати і шкідливі поради від злих людей, які хочуть заподіяти лихо і позловтішатися над чужою бідою.

                 Запам’ятайте прислів’я!  

  1.  Звичка - друга натура.
  2.  "Нехай" - поганий чоловік.
  3.  Найбільше багатство - здоров'я.
  4.  Як немає сили, то й світ не милий.
  5.  Гіркий тому вік, кому треба лік.
  6.  Світ великий, було б здоров'я.
  7.  Все добре приймай, а зла уникай.

    «  Брейн – ринг:  « Здоровим бути круто»!

  1.  Вибери з переліку продуктів тільки ті, які можуть нашкодити здоров’ю: сметана, яблука, огірки, пепсі-кола, хліб, молоко, чіпси.
  2.  Який телефонний номер потрібно набрати у разі виникнення пожежі? (101).
  3.  Як називаються коливання земної поверхні, що виникають унаслідок підземних поштовхів величезної сили? (Землетрус).
  4.  Що треба робити, щоб не хворіти, легше і швидше переносити зміни погоди? (Загартовуватися).
  5.  Кого називають «пасивним курцем»? (Людину, яка вдихає тютюновий дим, але сама не курить).
  6.   Вибери з переліку людських звичок ті, які корисні для здоров’я: загартовування, куріння, чищення зубів, гризти нігті, ввічливість, говорити неправду.
  7.  Куди потрібно звертатись і який телефонний номер потрібно набирати, у разі виявлення крадіжки? (У міліцію, 102).
  8.  Як називають розлиття річки при розтаванні снігу, льоду або від тривалих дощів і злив? (Повінь).
  9.  Яка невиліковна хвороба передається тільки через кров, спричиняється вірусом імунодефіциту, який ослаблює організм? (СНІД).
  10.  Яке приміщення у будинку є найнебезпечнішим? Чому? (Кухня, адже в ній містяться різні електроприлади, газова плита).

 Літературна хвилинка про здорове харчування

4 учениця.    Є корисні страви і смачні:

Борщ і каша, груші, сливи, спіла диня.

А шкідливим – дружно скажем:  «Ні!»  

Не приносять вони користі людині.

Про здоров’я треба дбати,

Вітаміни споживати,

Огірочки, апельсини і морквину.

І тоді, повір, умить

Перестанеш ти хворіть.

Пам’ятай це мудре правило,  дитино.

Не купуй нізащо на обід

Різні чіпси, шоколадки і мівіну.

Їх вживать багато нам не слід,

Не приносять вони користі людині.

ІY.  Підсумок уроку.

Вчитель. Сьома зупинка:   «Фінальна».

(  Під запис пісні « Україно моя» у виконанні Вікторі Сорочик)

Ось ми і закінчили нашу уявну подорож рідним краєм. Ви, діти, маєте у своєму серці високе почуття любові до рідного краю, а тому зможете зробити все для того, щоб Україна і надалі розквітала і багатіла. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати і вміти. То ж старайтеся вчитися так, щоб вами пишалася Батьківщина, рідний Донбас і, взагалі, вся Україна.  В добрий час, любі діти!

 

   Додаток ( ілюстративний матеріал до уроку: портрети прославлених людей Донбасу,відомих місць Донеччини )

               

      


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50611. Создание объектов при помощи модификаторов Bevel Bend и Extrude 1.78 MB
  Измените масштаб в окне проекции Front Вид спереди так чтобы вертикальный размер видимой части сетки составлял примерно 55-60 см. Для удобства разверните окно проекции во весь экран. В окнах проекции появится зеркальная копия сплайна выделенная красным цветом. Установка уровня визуализации окна проекции кнопка F9 Сложные сцены зачастую отображаются и визуализируются очень долго.
50612. Создание объектов с помощью лофтинга 3.14 MB
  Выберите команду Grid nd Settings Настройка сетки и привязок меню Customize Настройка и щелкните на корешке вкладки Home Grid Исходная сетка окно диалога Grid nd Snp Settings Настройка сетки и привязок. Щелкните на кнопке Geometry Геометрия командной панели Crete Создать и выберите в раскрывающемся списке разновидностей объектов вариант Compound Objects Составные объекты В свитке Object Type Тип объекта появятся девять кнопок соответствующих типам основных объектов. Щелкните по ней. В свитке Cretion Method Метод...
50613. Создаем окно и дверь для кафе «МАХ» в виде полисеток 256.5 KB
  Теперь когда вы получили опыт работы с полисетками изготовление двери не должно вызвать затруднений. В данном случае длина соответствует высоте полотна будущей двери а высота его толщине. Рисунок Заготовка для двери с двумя сегментами по высоте будущего полотна Давайте сформируем для начала рамку полотна двери создав на нем две филенки то есть вставки которые могут быть и стеклянными сверху и снизу. Полигоны ограничивающие полотно двери по бокам не должны быть выделены.
50614. Простейшие стандартные материалы 1.53 MB
  Введите для материала рис.3 Настройте следующие значения основных цветов материала в свитке Phong Bsic Prmetrs: mbient Подсветка 190; 190; 190 светлосерый; Diffuse Диффузный 240; 240; 240 почти белый; Speculr Зеркальный 255; 255; 255 чистобелый. Величины всех остальных параметров материала оставьте равными их исходным значениям.8 Теперь сохраните только что созданный материал в новой библиотеке: Если окно Mteril Mp Browser Просмотр материалов и карт текстур еще открыто можно просто щелкнуть на образце...
50615. Моделирование асинхронных вычислительных процессов 86 KB
  Пять философов прогуливаясь и размышляя время от времени испытывают приступы голода. Рис 41 При конструировании управления в этой задаче следует учитывать самые разнообразные варианты поведения философов. Необходимо организовать действия философов так чтобы они все были накормлены и не случилось бы так что пять философов одновременно войдут в столовую возьмут левую вилку и застынут в ожидании освобождения правой вилки. Голодная смерть всех философов неминуема если никто из них не захочет расстаться па время со своей левой вилкой.
50617. Изучение твердотельных приборов различного назначения 837 KB
  К твердотельным приборам относят полупроводниковые диоды транзисторы тиристоры варисторы генераторы Ганна оптоэлектронные приборы. Полупроводниковые диоды Полупроводниковым диодом называют прибор c одним или несколькими электрическими переходами и двумя внешними выводами. Основные типы полупроводниковых диодов: выпрямительные диоды стабилитроны варикапы высокочастотные и импульсные диоды туннельные и обращенные диоды. Разновидностью выпрямительных диодов являются лавинные диоды – приборы имеющие на обратной ветви вольтамперной...
50618. Тороид, намотанный на сердечник из однородного и изотропного магнетика 865 KB
  Из соображений симметрии ясно что линии вектора поля тороида представляют собой окружности центры которых расположены на оси вращения 00 тора. Поэтому при расчете поля внутри тороида в качестве контура интегрирования L удобно взять одну из таких линий с произвольным радиусом r. Тогда на основании теоремы о циркуляции вектора можно записать: 11 где N – число витков в обмотке тороида все витки охватываются контуром интегрирования. 13 Анализ формулы 9 показывает что магнитное поле внутри тороида...