52758

Множення звичайних дробів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів виконувати множення звичаних дробів та розвязувати задачі на множення звичайних дробів; розвивати творчу та розумову активність увагу інтерес до математики використовуючи історичний матеріал виховувати культуру математичних знань. Подивимось може й у нас є особливий спосіб множення звичайних дробів. Пропоную Вам спосіб швидкого усного множення на та .

Украинкский

2014-02-18

258.5 KB

7 чел.

Урок математики в 6 - класі

Множення звичайних дробів

              Тема уроку: множення звичайних дробів.

              Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів, виконувати множення звичаних дробів та розв’язувати задачі на множення звичайних дробів; розвивати творчу та розумову активність, увагу, інтерес до математики використовуючи історичний матеріал, виховувати культуру математичних знань.

                         

                              Хід уроку.

    І. Організаційний момент, перевірка домашнього завдання.

    ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

    ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні у нас незвичний урок. Це – урок подорож “ Сторінками історії Полтавської битви”, адже наша школа розміщена на історичному місці, відомому на весь світ. І ми, як ніхто інший, маємо знати цей історичний матеріал.

На початку подорожі потрібно відгадати загадку головної особи Полтавської битви -  Петра-І.

  “ На базарі їх не купиш, на дорозі не знайдеш,

     Їх не зважиш на терезах, і ціни не підбереш”.

                                                                  ( знання )

 Відгадкою є закодоване слово кросворду.

  1.  Як називають число записане під рискою дробу. (знаменник )
  2.  Чому дорівнює добуток взаємно-обернених чисел. (одиниці )
  3.  Як називають дріб, в якого чисельник менший за знаменник. ( правильний)
  4.  Чи існує число, обернене до нуля. (ні)
  5.  Як називають число записане над рискою дробу.(чисельник)
  6.  Якою дією знаходять дріб від числа.

                 

                      З н а м е н н и к

            О д и н и ц і

               П р а в и л ь н и й

                      н і

    ч и с е л ь н и к

м н о ж е н н я

       

Отже, беремо з собою знання і вирушаємо в подорож по сторінках історії Полтавської битви.

І сторінка – усна лічба.

Завдання усної лічби від коменданта Полтавської фортеці Олексія Степановича Келіна.

      ( метод – мікрофон )

Діти, ви добре справилися із завданням коменданта Келіна, так же як і він у свій час справився із завданням Петра – І. Петро – І використав особливу тактику ведення бойових дій, а саме, використання редутів. Було збудовано 6 редутів, а потім ще 4, два з яких добудувати не встигли. Розміщені вони буквою Т, так як у нас на дошці. На місцях цих редутів зараз стоять пам’ятні знаки, ви всі їх бачили, а ось на іншому малюнку показаний проект реконструйованого редуту. Подивимось?, може й у нас є особливий спосіб множення звичайних дробів.

Пропоную Вам спосіб швидкого усного множення на ,  та   .

 34*  =34+17=51                       48*  =48+12=60

 50*=50+25=75.                      60*  =60+15=75

   ІІ- сторінка. Перегорнемо ІІ- сторінку, та перевіримо, чи зможемо ми втримати оборону ще 4 редутів.

   Ви поділені на 4 групи:

  •  Генерал–фельдмаршел Б.Шереметьєв – командуючий російською піхотою у Полтавській битві
  •  Генерал О.Меншиков – командуючий російською кіннотою у Полтавській битві
  •  Полковник Галіцин – командуючий гвардійськими полками
  •  Полковник Д.Апостол – командир найбільшого козачого загону.

Для вас завдання на редутах.

  1.  Розвязати рівняння:

а).

б).

в).

  1.  Обчислити:

а).

б).

3. У зерносховищі зберігається 4500 т. зерна,   якого – пшениця. Скільки тонн пшениці  в зерносховищі.?

4.Огірки містять 95% води. Скільки води в 40 кг огірків?

Ви успішно справилися з обороною редутів, без зброї, а користуючись лише знаннями, тож загляньте, що за ними. (27 червня 1709 року) Що ж це за дата?

Подорож наша закінчилася. Я вітаю всіх, хто успішно подолав перешкоди.

За правильні відповіді ви одержували памятні медалі – випущені на честь Полтавської битви, тож обміняєте їх на оцінки за урок.

Дякую за урок.

Домашнє завдання:

                  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24317. Особенности деятельности PR-отделов (структур) с целевыми аудиториями 24 KB
  географический с учетом природных или административнотерриториальных единиц; демографический пол возраст образование; 3. с учетом скрытой власти во внимание берутся лидеры мнений; 5. с учетом статуса официальное положение индивида; 5. с учетом статуса официальное положение; 6.
24318. Методика оценки обстановки в очагах ядерного поражения, химического и бактериального заражения 212.5 KB
  В учебном пособии рассмотрены основные методики прогнозирования и оценки обстановки в очагах ядерного поражения, химического и бактериального заражения на основе данных полученных в результате разведки и знаний свойств оружия массового поражения и сильнодействующих ядовитых веществ...
24319. Понятие маркетинговых исследований. Предмет, объект и направления маркетингового исследования 24.5 KB
  Предмет объект и направления маркетингового исследования. Маркетинговые исследования систематическое определение круга данных необходимых в связи со стоящей перед фирмой маркетинговой ситуации их сбор анализ и отчет о результатах. Главная цель исследования уменьшение неопределенности которая всегда сопутствует принятию маркетинговых решений. Сам процесс маркетингового исследования включает три основных этапа.
24320. Создание Swing GUI в IDE Net Beans 736 KB
  В этом занятии приведено пошаговое описание процесса создания графического интерфейса пользователя для приложения с именем ContactEditor с помощью конструктора графического интерфейса пользователя IDE NetBeans. Целью является проектирование программы интерфейса пользователя, позволяющей просматривать и редактировать записи базы данных
24322. Поведение покупателей. Модели поведения индивидуальных покупателей и покупателей-организаций 36.5 KB
  Поведение потребителей определяется как действия непосредственно связанные с получением потреблением и распоряжением товарами и услугами включая процессы принятия решения которые предшествуют и следуют за этими действиями Э. Потребительское поведение распределение дохода между товарами и услугами которые он собирается приобрести Т. Поведение конечных потребителей обусловлено прежде всего характером самих потребностей.
24323. Сегментация рынка, отбор целевых критериев рынка. Критерии сегментации 30.5 KB
  Сегментация рынка отбор целевых критериев рынка. Сегментирование рынка представляет собой разбивку рынка на четкие группы покупателей для каждой из которых могут потребоваться отдельные товары и или комплексы маркетинга. Какогото единого метода сегментирования рынка не существует: используются варианты включающие от отсутствия сегментирования до полного сегментирования. Для того чтобы целевой рынок с помощью маркетингового исследования сделать более доступным для продавца остается выяснить: нет ли внутри существующего рынка как целого...
24324. Исследование классов в Java 772.5 KB
  На занятии рассматривается порядок объявления и применения классов и их членов при разработке приложений для Java SE в IDE NetBeans. Для выполнения заданий этого занятия требуются программное обеспечение и ресурсы
24325. Позиционирование товара на рынке. Способы и этапы выбора позиции 35 KB
  Позиционирование товара на рынке. Позиционирование по мнению специалистов это деятельность по выбору целевых сегментов задающих области конкуренции и выбор отличительных преимуществ определяющих методы конкурентной борьбы. Всегда ли уместно позиционирование Не рекомендуется тратить время и деньги если целевой сегмент малорентабелен слишком мал сам по себе качество и характеристики предлагаемого товара и товаров конкурентов малозначимы для реальных покупателей издержки позиционирования превышают прибыль от него. Вместе с тем...