52760

Додавання і віднімання десяткових дробів (5 клас)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити застосовувати правила додавання та віднімання десяткових дробів до розвязування прикладів рівнянь задач спрощення виразів. Розвивати навички логічного мислення математичну мову навички зручного обчислення прикладів. Виконуючи вправи ми побачимо що нам потрібно вміти додавати та віднімати десяткові дроби для спрощення виразів розв’язування рівнянь розв’язування задач в одній системі вимірюваннякм год. Розв’язування вправ.

Украинкский

2014-02-18

45 KB

9 чел.

         Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів(5 клас)

Мета. Вчити застосовувати правила додавання та віднімання десяткових дробів до розв язування прикладів, рівнянь, задач, спрощення виразів.

Розвивати навички логічного мислення, математичну мову, навички зручного обчислення прикладів.

Виховувати уміння спілкуватися.

Тип уроку: закріплення вивченого.

Хід уроку:

Мотивація, мета.

Діти, сьогодні на уроці ми закріпимо набуті знання. Виконуючи вправи, ми  побачимо, що нам потрібно вміти додавати та віднімати десяткові дроби для спрощення виразів, розв’язування рівнянь, розв’язування задач в одній системі вимірювання(км, год., грн.) і т.д.

 I. Організаційний момент.

Діти, ви знаєте, що зараз проходять XX зимові Олімпійські ігри в Італії.

Сьогодні ми з вами візьмемо участь в цих змаганнях. Нехай І ряд – це буде збірна команда України по сноубордінгу, ІІ ряд – збірна команда по санному спорту, ІІІ ряд – збірна команда по біатлону. У нас будуть не командні змагання, а індивідуальні за особисту першість. В кінці уроку ми визначимо наших Олімпійських чемпіонів.

За правильні відповіді ви будете отримувати очки (бали) у вигляді червоних, зелених та сірих квадратиків – фішок.

 ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Перевірка домашнього завдання

Представники санного спорту перевіряють готовність санок до змагань.

До дошки ідуть 2 учні виконувати вправи самостійно(д/з)

№834 (4,5,6)                             №836(4,5,6)

4) 0,823+0,729=1,552  4) 20-5,63=14,37

5) 5,4+13,691=19,091  5) 8,3-4,678=3,622

6) 38,246+56,254=94,5  6) 38,06-17,4=20,66

-Діти, змагання з різних видів спорту проходили в різних містах Італії: Турині, Мілані, Генуї.

Зараз відправляється команда по сноубордінгу до Мілану на поїзді. Каса розпочинає розпродаж білетів. Вартість: відповідь на запитання на картці

Фронтальне опитування. 

Білет: 1) теоретичне запитання - усно

                    2) 2 приклади-письмово(самостійно).          

№1. 1. Як додати десяткові дроби?

  1.  0,48+0,12=0,6
  2.  0,64-0,3=0,34

№2. 1. Як округлити десяткові дроби до одиниць, десятих, сотих і т.д.?

2. 0,64+0,36=1

3. 3,8-1,63=2,17

№3. 1. Як додавати (віднімати) десяткові дроби з різною кількістю цифр після коми?

2. 0,7+0,1=0,8

3. 6,7-3,25=3,45

№4. 1. Сказати правило округлення натуральних чисел.

2. 0,9+0,2=1,1

3. 0,75-0,3=0,45

№5. 1. Які перетвореннями можемо робити з десятковими дробами за допомогою нулів?

2. 0,7+0,1=0,8

3. 6,7-3,25=3,45

№6. 1. Як порівняти дроби з рівною цілою частиною?

2. 0,64+0,36=1

3. 3,8-1,63=2,17

Діти працюють по картках, клас перевіряє д/з на дошці.

 ІІІ. Розв’язування вправ.

  •  Біатлоністи купують сувеніри на згадку.

На дошці висять іграшки на звороті завдання. Клас розбивається на І та ІІ варіанти. Біля дошки учні:

І в. виконує 1 і 2 завдання.

ІІ в. 3 і 4 завдання.

Обчислити зручним способом.

І в. 1) (7,4+5,11)+2,6=(7,4+2,6)+5,11=15,11

І в. 2) 2,001+15,2+0,999=(2,001+0,999)+15,2=18,2

ІІ в. 3) (5,49+12,4)+4,51=(5,49+4,51)+12,4=22,4

ІІ в. 4) (3,63+2,8)+7,2=(2,8+7,2)+3,63=13,63

Контролери перевіряють квитки у сноубордстів (відповіді заготовляє  вчитель).

–Увага! Санники на поїзді їдуть до Генуї на змагання. Вони проїжджають переїзд, на якому зупинились машини, що чекають поки проїде поїзд.

Нам треба розв’язати рівняння самостійно

      №837   2 учні працюють на відкидних дошках

І в. 1 і 2                                                          II в.1 і 2

1. х+4,83=9;      3. х-14,852=15,148;

х=9-4,83;       х=15,148+14,852;

х=4,17       х=30.

         Відповідь:4,17.                                                       Відповідь:30.

2. 43,78-х=5,384;     4. 2,395+х=10;

х=43,78-5,384;      х=10-2,395;

х=38,396.                                                                  х=7,605.  

Відповідь:  38,396.                                                 Відповідь:7,605.

Молодці! Ви добре впоралися із завданням. Машини вирушили в дорогу.  

А ми слідкуємо за подіями на змаганнях біатлоністів. До речи, українська біатлоністка Лілія Єфрємова здобула першу українську Олімпійську медаль – бронзову. Від золотої медалі її відділили всього 6,6 секунди (16 лютого).

20 лютого українці здобули ще одну бронзову медаль з фігурного катання.

Отже, задача.

Траса, яку подолали біатлоністи складається з трьох частин. Довжина першої дорівнює 6,4 км, що на 0,6 км більше за довжину другої частини, та на 1,4 км менша від довжини третьої. Знайдіть довжину траси.

Розв’язання:

  1.  6,4-0,6=5,8 (км) довжина ІІ частини.
  2.  6,4+1,4=7,8 (км) довжина ІІІ частини.
  3.  6,4+5,8+7,8=20 (км)

Відповідь: довжина траси 20 км.

  •  А що ж відбувається у сноубордистів. Вони долають нові перешкоди.

Спростити вираз:

№862 (1,2)

  1.  2,46+а+81,139+14,8=98,399+а
  2.  m+0,47+5,062+m+43,295=44,827+2m

IV. Підведемо підсумки змагань. Підняли фішки.

У сноубордистів найбільша кількість червоних фішок у... учня - золота медаль, срібна у... учня; бронзова у... учня. У санників:.... У біатлоністів....

Так для чого нам потрібно вміти додавати та віднімати десяткові дроби?

Оцінки за урок

V. Д/з п30, №840, 857(5,6) –для учнів, що навчаються до 7 балів.

№857(5,6), №865 – для учнів, що навчаються на 8-12 балів.

Пояснити домашнє завдання.

PAGE  3


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37120. Международное положение и внешняя политика СССР в предвоенные годы. Соглашения и договоры с Германией 26.14 KB
  Международное положение и внешняя политика СССР в предвоенные годы. Следующий период в истории внешней политики СССР начался в марте 1939 г. Британские консерваторы не хотели подлинного союза с СССР не оставляли надежды подтолкнуть немецкую экспансию в восточном направлении то есть в направлении Советского Союза. В частности вопрос о дополнительном протоколе к пакту о ненападении был поставлен наркомом иностранных дел СССР В.
37125. Столыпинская программа индустриализация страны, результаты её осуществления 19.27 KB
  Ее центральной идеей явились: насильственное разрушение крестьянской земельной общины и создание на ее развалинах новой системы земледелия порождающей господство крепких хозяев. Задачи новой реформы решались не за счет помещичьих земель а путем облегчения покупки земельных угодий и создания условий переселения в Сибирь где были огромные массивы неосвоенных земель. Малоземелье толкало крестьян на конфликты с помещиками обладающими огромными земельными массивами а поэтому столыпинская реформа представляла собой попытку вынести вспыхивающие...