52763

Дії над звичайними дробами. Розв’язування вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити і систематизувати знання з теми; продовжити розвивати вміння працювати самостійно в групах; виховувати в учнів творчі здібності; прищеплювати любов до математики; вчити їх об'єктивній самооцінці та вмінню коригувати свою навчальну діяльність; виховувати впевненість у своїх силах та самостійність.

Украинкский

2014-02-18

154.5 KB

0 чел.

Дії над звичайними дробами.

Розв’язування вправ.

Мета: повторити і систематизувати знання з теми;

продовжити розвивати вміння працювати самостійно

в  групах;

виховувати в учнів творчі здібності;

прищеплювати любов до математики;

вчити їх об'єктивній самооцінці та вмінню коригувати     свою навчальну діяльність;

виховувати впевненість у своїх силах та самостійність.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Обладнання: таблички з номерами груп;

                             картки для групової роботи учнів.

Девіз уроку:

Життя чудове лише двома речами: вчитися математики і навчати математики.

С. Пуассон

План уроку.

  1.  Організаційна частина.
  2.  Перевірка домашнього завдання

Домашнє завдання - 1 бал.

Творче завдання – 2 бали.

  1.  Усна лічба ( по 1 балу).
  2.  Математичний диктант.
  3.  Робота в групах.
  4.  Знайди умову за відповіддю.
  5.  Домашнє завдання.
  6.  Підсумок уроку.

  1.  

І. Організаційний момент.

Об'єднати клас у групи. Розсадити учнів за «круглими» столами. Поставити таблички з номерами груп.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Обраний учнями кожного ряду учень - «учитель» перевіряє домашні завдання кожного учня свого ряду і доповідає про результати перевірки.

III.   Актуалізація опорних знань.

Усна лічба

Обчислити:  

Порівняти дроби:                                                                       

Математичний диктант

Учитель диктує завдання на два варіанти. Учні записують відповіді до завдань свого варіанту на окремих аркушах, які потім здають учителеві для перевірки.

  1.  Представте число 1 у вигляді дробу зі знаменником 7 [11].
  2.  Знайдіть значення виразу
  3.  Знайдіть суму [різницю]
  4.  Розв'яжіть рівняння
  5.  Знайдіть значення виразу  
  6.  Знайдіть значення виразу
  7.  Обчисліть значення виразу 2 + 1:
  8.  Представте число 3 [5] у вигляді дробу зі знаменником 1.
  9.  Знайдіть різницю
  10.  Виконайте дії
  11.  Формування умінь і навичок.

Подорож до міста Дроби

Гра відбувається у вигляді подорожі до міста Дроби. У ній беруть участь учні класу, об'єднані у 5 груп. Кожна група рухається за власним маршрутним листом, у якому вказано послідовність відвідування станцій. На кожній станції є один з кращих учнів класу, який контролює відповіді на запитання.

І.   Станція  "Ботанічна"

  1.  Одна машина привезла на склад  т картоплі, а інша — на  т менше. Скільки тонн картоплі привезли на склад обидві машини разом?
  2.  Після того як з першого ящика переклали в другий  кг яблук, то в кожному ящику стало по 16 кг яблук. Скільки кілограмів яблук було в кожному ящику спочатку?
  3.  Пшеницею засіяно  поля, житом - , гречкою — решта. Яку части
    ну поля засіяно гречкою?
  4.  Фермер засіяв технічними культурами 2 ділянки землі: площа першої
  5.  ділянки дорівнює  га, а площа другої — на  га більше від площі першої. Скільки гектарів землі засіяв фермер технічними культурами?
  6.  Фермер засіяв соняшником 2 ділянки землі: площа першої ділянки дорівнює  га, а площа другої — на га більша від площі першої. Скільки гектарів землі засіяв фермер соняшником?

ІІ.   Станція  " Теоретична"

  1.  Сформулюйте основну властивість дробу.
  2.  Що означає скоротити дріб? Наведіть приклад.
  3.  Як порівняти два дроби з різними знаменниками?
  4.  Сформулюйте правило додавання (віднімання) дробів з різними знаменниками.

ІІІ.   Станція  "Історична"

  1.  Чим пояснювали у Вавилоні складність виконання дій зі звичайними дробами?
  2.  Що означає німецьке прислів'я «потрапити в дроби»?
  3.  Назвіть ім'я вченого, який умів додавати послідовно до восьми дробів з різними знаменниками.
  4.  Коли почали застосовувати правило додавання дробів у сучасному трактуванні?
  5.  Коли сучасне правило додавання дробів поширилось у Європі?

IV. Станція "Віртуози обчислень"

  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  

V. Станція "Практична"

  1.  Від мотка дроту завдовжки 30,8 м відрізали м, а потім ще м. Скільки метрів дроту залишилось у мотку?
    1.  Першого дня бригада зорала  усього поля, другого дня — на  поля більше, ніж першого дня. Яку частину поля зорала бригада за два дні?
    2.  Швидкість катера в стоячій воді дорівнює  км/год, а швидкість течії річки —  км/год. Знайдіть швидкість катера за течією і проти течії річки.
    3.  Шнур завдовжки м розрізали на дві частини, до того ж довжина першої частини дорівнює м. На скільки друга частина шнура довша від першої?

Камінь, кинутий у колодязь, пролітає за першу секунду м, а за кожну наступну секунду на м більше, ніж за попередню. Яка глибина колодязя, якщо кинутий у нього камінь упав у воду через 3 секунди?
V. Знайди правильну відповідь: (по1 балу)

1)

2)

3)

4)

5)

 

VІ. Домашнє завдання.

§7 – §11 с 41 – с 62 – повторити

І – група  С.р. ІІ – варіант с.71 – 72.

ІІ – група  С.р. І – варіант с.71.

ІІІ – група Тести с. 73 – 74.

VІІ. Підсумок уроку.

  1.  Що сьогодні на уроці ми вивчали?
  2.  Продовжте речення: "Мені сьогодні на уроці сподобалось …"
  3.  Що сьогодні на уроці було зайвим?

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81738. Особенности творчества одного из современных отечественных поэтов второй половины хх века 41.92 KB
  Поэт ведет разговор с читателем и слушателем как бы один на один с глазу на глаз с абсолютной индивидуальной доверительностью. Окуджава снискал себе известность как поэт города. Изменения которые происходили в стране и порой далеко не в лучшую сторону не могли не сказаться на характере творчества поэта.
81739. Тема чести в произведениях отечественной классики 19 века 31.73 KB
  Пушкин Капитанская дочка Роман открывается эпиграфом: Береги честь смолоду который несет в себе очень глубокий смысл. Каждый человек смолоду должен хранить честь достоинство и оставаться человеком до конца. Он подвергается смертельной опасности но даже под угрозой смерти не желает предать честь своего сословия не желает предать честь дворянина отказаться от присяги которую он давал императрице. Он легко предает честь офицера встает под знамена бунтовщиков.
81740. Образ Петербурга в романе Ф. Достоевского «Преступление и наказание» 31.29 KB
  В романе мы открываем Петербург мрачный, давящий на душу. Город, где во дворы-колодцы никогда не заглядывает солнце. Это Петербург бедных людей, которых заставляет вечно дрожать нужда и пронизывающий ветер с моря. Это город Достоевского.
81741. Письма героев как средства их характеристики в произведениях отечественной литературы 32.51 KB
  А Пушкин Евгений Онегин Письмо Татьяны Онегину Третья глава Онегин сталкивается с внутренней природной стихией человеческого сердца любовью. и первый поступок ее любви письмо составляют центр главы. еще подняться не может даже тогда когда получает письмо влюбленной Т. решила написать письмо О.
81742. Лирика М.Цветаевой. Основные темы, идеи, художественное мастерство. Чтение наизусть и разбор одного стихотворения 38.65 KB
  В своем первом альбоме юная Цветаева отличалась тем-что ничего не выдумывала и никому не подражала. Но как поэт и как личность Цветаева развивалась стремительно. Зимой 1915-1916 годов Цветаева жилав Петербурге после возвращения домой она стала писать по-иному чем прежде и в этом была некоторая закономерность. Обделенная в детстве сказкой не имевшая няни Цветаева жадно наверстывала упущенное.
81743. Личность и история в романе Л. Н. Толстого « Война и мир». Кутузов и Наполеон как два нравственных полюса романа 30.19 KB
  Он утверждал что существуют история наука и история искусство и что они имеют свои четко различающиеся задачи. История-наука как полагал Т уделяет главное внимание частностям подробностям событий и ограничивается их внешним описанием в то время как история-искусство схватывает общий ход событий проникая в глубины их внутреннего смысла.
81744. Образ Петербурга в произведениях отечественной классики 19 века 32.16 KB
  Со времени образования Петром I Петербурга в 1703 году этому городу стали посвящаться многие произведения классиков русской литературы таких как Радищев но наиболее полно образ этого города был раскрыт в творчестве двух великих писателей: Александра Сергеевича Пушкина и Николая Васильевича Гоголя. Петербург в произведениях Пушкина это прежде всего торжественный парадный город олицетворение государства его силы и могущества. Восхищение городом перед которым померкла старая Москва звучит в каждой строчке вступления поэмы. Например в...
81745. Духовный облик любимых героев Л. Толстого в романе «Война и мир». Разнообразие средств психологической обрисовки героев в произведении 31.93 KB
  Выражая мнение народное писатель страстно осуждает несправедливые захватнические войны и славит героев священной освободительной войны ведя которую народ отстаивает национальную независимость своей родины. Отвергая трактовку Отечественной войны 1812 г как войны Наполеона 1 и Александра I Т. Эти утверждения о некоем фатальном законе определяющем судьбы отдельных людей и народов автор в сущности сводит на нет показывая как дубина народной войны действовавшая с простотой и целесообразностью привела к победе над наполеоновским...
81746. Образ матери и трагедия народа в поэме А. Ахматова «Реквием». Своеобразие композиции поэмы 33.67 KB
  Своеобразие композиции поэмы. Первый смысловой пласт поэмы автобиографичен. Это четвертый пласт поэмы героиня выступает здесь как новая богородица. Окончательно стихи поэмы были скомпанованы в единое произведение лишь осенью 1962 г.