52770

Дії з десятковими дробами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: - Систематизувати, узагальнити знання за темою: «Дії з десятковими дробами»; - закріпити вміння та навички учнів під час розв’язання вправ і задач; - розвивати пам'ять, увагу, пізнавальні здібності учнів; - виховувати вміння уважно слухати думку інших; - поважно відноситись до відповідей однокласників.

Украинкский

2014-02-18

59.5 KB

4 чел.

Відкритий урок в 5 класі Халанчук Лариси Вікторівни, вчителя математики Якимівської гімназії Якимівської районної ради Запорізької області

Тема уроку "Дії з десятковими дробами"

Мета

- Систематизувати, узагальнити знання за темою: «Дії з десятковими дробами»; 

- закріпити вміння та навички учнів під час розв’язання вправ і задач;

- розвивати пам'ять, увагу, пізнавальні здібності учнів;

- виховувати вміння уважно слухати думку інших

- поважно відноситись до відповідей однокласників.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

- Сьогодні вам надається можливість повторити всі дії з десятковими дробами, показати свої вміння усного обчислення, застосувати свої знання при розв’язанні вправ, проконтролювати свої знання в формі самостійної роботи.

2. Усна робота: на дошці. За кожну правильну відповідь по 1 балу.

6,8: 2;  18,6: 6;  0,24: 2;  15: 10;  1,2: 2;  1,3: 10;    8: 10;     27: 100;   0,9 • 3;

4,9: 7;  0,8 • 0,4;   0,54: 9;   7 • 0,6;   0,9 • 0,06;   7,2: 8;    5,4: 6;   0,81: 9

Завдання від Кенгуру.

Кенгуру послав нам картку, в якій хотів показати, як розв’язувати приклади на додавання і віднімання десяткових дробів. Та поки добирався до пошти, потрапив під дощ, і краплі дощу змили всі коми в десяткових дробах. Давайте поставимо всі коми на свої місця, щоб при цьому утворити вірні рівності. За кожну правильну відповідь по 1 балу.

а) 6432 + 1283 = 644483      б) 9632 – 87 = 932      в) 2,73 · 1,2 = 3276

1) 52 +18 = 7  2) 3 + 108 = 408  3) 42 + 17 = 212

4) 736 – 336 = 4   5) 63 – 27 = 603   6) 57 – 4 = 17

Математична естафета:

Клас розбити на 3 команди, по одному учню з команди виходять до дошки і розв’язують приклади. За кожну правильну відповідь по 1 балу.

Iк.   53,97: 42;          100: 125;          703,5: 35;          30: 4;          23,79: 78

IIк. 11,99: 55;           140: 175;         547,2: 18;          80: 25;        25,41: 42

IIIк. 68,04: 54;         180: 225;        469,2: 23;          90: 75;         25,76: 32

Завдання для команд, хто швидше правильно розв’яже, той отримає вказані бали:

  1.  До магазину привезли 6,6 т яблук. Скільки тон яблук продали в I день, якщо після першого дня продажу залишилось в 3,4 рази менше, ніж продали?     (3 бала)
  2.  Пасажирський потяг йде за товарним. Швидкість пасажирського потягу 64,3 км/год, а швидкість товарного потягу 42,7 км/год. зараз між ними 14,88 км. Яка відстань була між ними 0,7 год. тому назад?         (2 бала)
  3.  Виправте помилки:
    а)
           б)      в)     (3 бала)

Фізкультхвилинка:

Учні всього класу розв’язують приклад 437,5  100 і «будують» цей приклад біля дошки. Для цього в руках кожного учня повинен опинитися листок із зображенням цифри або знаку. Вправу можна повторити для приклада 4,28: 100. Якщо приклад побудовано вірно, швидко і без допомоги вчителя, то кожен з учнів отримує додатково ще по 1 балу.

Випадок у магазині. Ви купили в магазині 2 хліба за ціною 3,15грн, 1,350кг ковбаси по 37,60грн, 2 пакета молока по 7,80грн, 0,450кг цукерок по 29,60грн і 2 морозива по 3,35грн. Чи вистачить вам купюри 100грн для цієї покупки, якщо – ні, то скільки ще треба грошей, якщо – так, то скільки повинен віддати вам продавець решти. (4 бала)

Приготування для гостей. Катя вирішила приготувати для своїх 7 подруг желе. 1 пакетик розраховано на 0,4 л, а склянки для желе по 0,25л. Скільки пакетиків желе 3 різних видів необхідно купити, якщо Катя бажає пригостити кожну подругу і себе також кожним видом желе? (3 бала)

Тестова самостійна робота на 4 варіанта

Вариант 1.

    1. Виконати ділення: 73,1:0,01.

а).0,731;                б). 7310;                в). 7,31;               г), Інша відповідь.

  1.  Виконати ділення: 15,75: 4,5.

а).3,5;                      б).0,35;                в).4,5;                   г), Інша відповідь.

     3. Розв’язати рівняння:2,5 · х = 0,08.

а). 31,25;                  б).0,032;               в).0,32;                г). Інша відповідь.

     4. Довжина кімнати 3,2 м, а ширина 2,3 м. Знайдіть площу кімнати.

а). 7,36 м²;                 б). 73,6 м²;          в). 0,736 м²;                г).  Інша відповідь.

     5. Оберіть з поданих чисел найбільше:

а). 3,5· 2,32;           б). 3,5· 4,1;      в). 1,99 · 4,1;      г). 3,5 · 4,9.

Вариант 2.

  1.  Виконати ділення:  5,339: 0,001.

а). 533,9;                        б).  5339;                     в). 0,005339;             г). Інша відповідь.

  1.  Виконати ділення:1,247: 2,9.

а ). 4,3;                          б). 0,43;                        в). 4,3;                       г). Інша відповідь.

  1.  Розв’язати рівняння: 12 · х = 2,4.

а).  5;                              б). 0,25;                        в). 50;                        г). Інша відповідь.

  1.  Довжина кімнати 4,1 м, а ширина 2,9 м. Знайдіть площу кімнати.

а). 11,89 м²                    б). 118,9 м²                      в). 12,73 м²             г). Інша відповідь.

  1.  Оберіть з поданих чисел найменше:

а). 3,5· 2,32;                 б).  3,5 · 4,1;                     в). 2,32 · 2,1;            г). 2,1 · 3,5.

Вариант 3.

  1.  Виконати ділення:  0,136: 0,1.

а).13,6;                          б). 1,36;                             в).   0,0136;            г). Інша відповідь.

  1.  Виконати ділення: 14,75: 2,5.

а).  59;                           б). 0,59;                            в).  5,9;                     г). Інша відповідь.

  1.  Розв’язати рівняння:  8 · х = 0,16.

а).  0,02;                         б). 13,7;                           в). 14,7;                      г). Інша відповідь.

  1.  Довжина кімнати 4,2 м, а ширина 3,3 м. Знайдіть площу кімнати.

а).  12,86 м²;                        б). 1,286 м²;                в).  13,86 м²;              г). Інша відповідь.

  1.  Оберіть з поданих чисел найбільше:

а).14,5 · 2,1;         б).   2,1 · 14,1;           в). 1,9 · 14,1 ;                  г).2,1 · 14,9.

Вариант 4.

  1.  Виконати ділення: 0,89: 0,1.

а). 8,9;                     б). 0,89;                    в). 0,089;                         г). Інша відповідь.

  1.  Виконати ділення: 0,1482: 2,6.

а). 0,57;                   б). 0,057;                   в). 5,7;                            г). Інша відповідь.

  1.  Розв’язати рівняння:  10 · х = 3,2.

а).0,32;                     б). 3,125;                      в). 5,7;                      г). Інша відповідь.

  1.  Довжина кімнати 2,1 м, а ширина 1,9 м. Знайдіть площу кімнати.

а). 3,89 м²;                   б). 3,99 м²;                        в). 39,9 м²;           г). Інша відповідь.

  1.  Оберіть з поданих чисел найменше 

а). 3,4 · 1,11;                          б).   3,4 · 1,09;            в).  1,09 · 2,09;        г). 3,4 · 2,09.

Перевірку здійснити, помінявшись зошитами з сусідом. Вчитель подає відповіді. Максимальна оцінка 5 балів.

Відповіді до тесту 

1

2

3

4

5

В-1

б

а

б

а

г

В-2

б

б

г

а

в

В-3

б

в

а

в

г

В-4

а

б

а

б

в

Підсумки уроку.  Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

62816. Що можна робити з інформацією. Робота з графічним редактором Paint 56.44 KB
  Мета уроку: закріпити поняття інформація, з’ясувати, якою буває інформація; ознайомити учнів з тим, як людина сприймає інформацію; навчити використовувати палітру кольорів, панель інструментів програми Раіnt, встановлювати основний колір та колір фону,
62817. Багатогранний образ жінки-матері в Шевченкових поемах “Катерина”, “Наймичка”, “Марія” 27.26 KB
  Розвивальна: розвивати аналітико-синтетичне мислення і мовленнєву культуру учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до жінки, матері; почуття доброти, милосердя, совісті. Обладнання: портрет Т. Шевченка, репродукції картин Касіяна до творів...
62818. Проза 1960-1990рр. XX ст. Історична романістика (Ю. Мушкетик, П. Загребельний, В. Шевчук). «Химерна проза» ( В. Шевчук). Еміграційна література (В. Барка, «Жовтий князь») 25.95 KB
  Це були роки великих збурень і духовних пошуків спричинених лібералізацією що вилилось у нестримне оновлення мистецтва авангардизм у літературі живописі скульптМолоде покоління письменників почало орієнтуватися не на сучасних їм класиків соціалістичного реалізму...
62819. Множення двоцифрового числа на одноцифрове. Задача на суму двох добутків 16.93 KB
  Чи можемо ми дізнатися скільки тканини було у двох сувоях разом Якою дією Чи зможемо дізнатися скільки всього було тканини в майстерні Як про це дізнатися Скільки метрів тканини витрачали на одну занавіску...
62820. Урок РЗМ. Про себе та про інших 21.81 KB
  Мета: ознайомити учнів з поняттям «біографія», «автобіографія»; вчити заповнювати анкету даних про себе, складати автобіографію; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, діловий стиль...
62821. Уживання слів в переносному значенні. Синоніми. Антоніми. Омоніми 32 KB
  Розширити уявлення про синоніми антоніми й омоніми. удосконалити вміння відрізняти омоніми від багатозначних слів правильно вживати їх у мовленні; навчити добирати синонімиантоніми омоніми до слів лексичної системи української мови...
62822. Музика про зиму 118.15 KB
  Спочатку давайте з вами музично привітаємося. Актуалізація опорних знань учнів 1 Розспівування Сіли рівненько давайте всі разом чітко проговоримо слова поспівки Диби диби артикуляційна робота.
62823. І. Кириліна «Засмутилось кошеня». О. Жилінський «Пісенька Джури». Ф. Шопен прелюдії № 7, 20 373.92 KB
  Мета уроку: формувати прагнення відроджувати і вивчати оригінальну творчість народу виховувати любов до природи навколишнього світу школи бережливе ставлення до весняних квітів; розучити пісню Засмутилось кошеня прослухати прелюдії...