52772

Додавання та віднімання десяткових дробів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: повторити основний теоретичний матеріал за даною темою продовжити формувати практичні навики по розв’язуванню вправ за даною темою; з метою активізації пізнавальної діяльності організувати роботу учнів на уроці у формі змагання між двома командами одного класу. Сьогодні учні ми проведемо з вами урок – подорож по математичному океану. При допомозі піктограм трьох видів учні демонструють свій настрій на початку уроку. Учні пробують при допомозі вчителя сформулювати завдання уроку виходячи з теми уроку.

Украинкский

2014-02-18

48 KB

3 чел.

Тема уроку.  Додавання та віднімання десяткових дробів.

Мета уроку: повторити основний теоретичний матеріал за даною темою, продовжити формувати практичні навики по розв’язуванню вправ за даною темою; з метою активізації пізнавальної діяльності організувати роботу учнів на уроці у формі змагання між двома командами одного класу.

Тип уроку: урок – змагання.

Обладнання: таблиці, роздатковий матеріал.

Хід уроку

1. Вступне слово вчителя.

Сьогодні, учні, ми проведемо з вами урок – подорож по математичному океану. Подорожуватимемо на двох кораблях. А щоб подорож була цікавішою ми будемо змагатися. Праворуч від мене команда х, а ліворуч –друга команда – у.

Йдучи визначеним маршрутом, ми вирушимо до «Царства чисел», відвідаємо «Таємничий острів», побуваємо в «Країні геометричних фігур», завітаємо в «Школу Піфагора», а потім повернемося на рідну землю. (На плакаті можна схематично зобразити ці етапи).

Девіз нашої подорожі: «Ні кроку назад, ні слова образи, а тільки –вперед, і тільки всі разом».

З яким настроєм ми вирушаємо в подорож?

2. Рефлексія.

При допомозі піктограм трьох видів учні демонструють свій настрій на початку уроку.

3. Мета і завдання.

Коли людина вирушає у подорож, то вона завжди ставить перед собою якусь мету.

Учні пробують при допомозі вчителя сформулювати завдання уроку, виходячи з теми уроку.

Після того як визначена мета, подорожуючі обов’язково розглядають карту маршруту. Подивимося і ми на наші схеми. На дошці вивісити загальну схему вивчення чисел:

1. Читання і запис чисел.

2. Зображення чисел

3. Порівняння чисел.

4. Округлення чисел.

5. Додавання, віднімання, множення, ділення.

Командам роздати окремі путівники (правила додавання і віднімання чисел з наведеними прикладами виконання цих дій).

4. Актуалізація знань.

Для того, щоб вирушити в подорож, ми повинні перевірити свої корабельні запаси, а наші запаси – це наші знання. Перевіримо засвоєння теорії через питання від Незнайки (з переліку питань представники команд витягають питання і команди відповідають). За кожну правильну відповідь –один бал.

Отже, інструктаж з правил техніки безпеки ми пройшли.

5. Математична естафета.

Вирушивши з рідної землі наші кораблі попрямували до «Царства чисел», де серед добре відомих натуральних чисел є дробові числа. А ви знаєте, що каже німецьке прислів’я «Попасти між дроби – це означає попасти в складну ситуацію». Давайте попробуємо вийти із неї.

Естафета по розшифруванню назви команди

Члени команди по черзі підходять до дошки (кожен до своєї частини), записують відповідь і потім вибирають правильну букву, наклеюють біля відповідного прикладу.

1) 6,08 + 7,43 = 13,51 / з                           1) 4,09 + 6,54 = 10,63 / п

2) 12,9 – 3,15 = 9,75 / е                             2) 13,8 – 2,34 = 11,46 / а

3) 22,08 + 11,3 = 33,38 / ф                         3) 34,07 + 12,5 = 46,57 / р

4) 0,605 + 9,37 = 9,975 / і                          4) 0,704 + 8,26 = 8,964 / у

5) 28,01 – 12,1 = 15,91 / р                          5) 25,02 – 11,2 = 13,82 / с

Команда, яка швидше виконає завдання, одержує п’ятикутну зірку (морську), бо саме зірка була у школі Піфагора символом краси та здоров`я. Хто на місці правильно виконує завдання, то записує собі один бал у листку самоконтролю (робота на довірі). «Парус» – назва зрозуміла для морської подорожі. А чому ж  «Зефір»? (У греків слово «зефір» означало легкий західний вітер) «Парус» і «Зефір» будуть допомагати один одному рухатися.

Нагадаємо дві підказки, якими доцільно користуватися в роботі.

«Швидкість потрібна, а поквапливість – шкідлива».

О. Суворов

«Якщо відразу немає успіху. то спробуй ще і ще».

                                                                                                       І. Хіксон

6. Таємничий острів.

Дальше по курсу «Таємничий острів», але на шляху – рифи, які допоможе нам пройти дельфінчик, який пропонує задачу. (Всім командам – однакову. Умова на дошці, крім того продубльована учнями на листках).

«Алі – Баба перевозив знайдене у печері розбійників золото на трьох віслюках. Всього він перевіз 243,5 кг золота. На першого віслюка він навантажив 85,4 кг золота, на другого – на 13,6 кг менше ніж на першого. Скільки золота Алі – Баба навантажив на третього віслюка?»

Працюють спочатку команди на місці. Учні розв’язують в зошитах. (Хто швидше розв’язав, іде писати на дошці). Ті учні, які на місці добре зробили, то дописують собі по 2 бали.

7. Фізкульт хвилинка.

По дорозі до країни геометричних фігур кораблі попали під «австралійський дощ» (Проводять учні).

8. Країна геометричних фігур.

В країні геометричних фігур були різні фігури.

– А які геометричні фігури ви знаєте? (квадрати, прямокутники, коло, круг, промені і всією сім`єю були трикутники).

Для того щоб познайомитися з прибульцями, жителі цієї країни запропонували задачі. Кожній команді своя задача, але вони аналогічні. По представнику від команди йде до дошки і розв’язує. Учні працюють на місцях. Хто робить добре – зараховує собі особисто по два бали.

Та команда, яка правильно і перша розв’язала задачу, то одержує зірку.

1) Ламана складається з трьох ланок. Довжина першої ланки дорівнює 8,3 см, що на 2,6 см більше за довжину другої ланки та на 3,9 см менше від довжини третьої ланки. Знайти довжину ламаної.

2) Одна сторона трикутника дорівнює 15,6 см, що на 4,8 см менше від другої сторони та 3,8 см більше за третю сторону. Обчисліть периметр трикутника.

9. Обережно: пірати!!!

На шляху – кораблі з чорним вітрилом – це пірати і від них ультиматум: або матроси розв’язують рівняння, або вони беруть команди у полон.

Робота з підручником «Математика 5 клас»

Учні працюють самостійно на місцях, самоперевірка за зразком: за кожне правильне – команді – зірка, а кожен учень собі дописує 2 бали.

10. Школа Піфагора.

Попереду школа Піфагора, туди потрапляли дуже розумні та дуже кмітливі учні.

Їхнє завдання таке: поставити дужки так, щоб їх результат був найбільшим або найменшим.

1) найменшим

34,6 – 10,2 + 13,4

2) найбільшим

29,8 – 15,3 + 10,5

(Яка команда швидше, то тій – зірка).

11. Рідна земля.

Далі по курсу – рідна земля і та команда першою ступить на рідний берег, яка швидше спростить вираз.

4х + 5,2 – 2х + 4,7 + 5х – 4,1 = 7х + 5,8

6а + 6,3 – 3а + 3,4 + 4а – 5,2 = 7а + 4,5

Хто швидше і правильно – зірка.

12. Підсумок уроку.

1. Визначення команди переможця по кількості зірок.

2. Підбиття індивідуальних результатів за кількістю набраних балів.

3. Тестування при допомозі червоних та зелених карток по питаннях.

Самооцінка учнів

1) Чи знав відповіді на поставлені запитання?

    Так                      Ні                  Не зовсім

2) Чи приніс команді бали?

   

    Так                      Ні                  

3) Чи зміг висунути свою пропозицію?

    Так                      Ні                  Не зовсім

4) Чи досягнув мети на уроці?

    Так                      Ні                  Не зовсім

5) Чи дізнався для себе щось нове?

    Так                      Ні                  Не зовсім

13. Рефлексія.

Емоційний стан класу перевіряти при допомозі спеціальних піктограм.

14. Домашнє завдання.

Диференційоване, об’єм  визначають самі учні. Збірник завдань для самостійних і контрольних робіт. Автори: Мерзляк, Полянський, Якір.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

47430. Поклонение и Боговедение 561.53 KB
  Если ты спросишь, как выглядит служение Богу без Бога, то вот его описание. Огромное количество людей в храме, служения, праздники, торжества.
47431. Порядок формирования и использования резерва на возможные потери по ссудам 381 KB
  Сущность и функции кредита. Средства банка формируются за счет клиентских денег на расчетных текущих срочных и иных счетах; межбанковского кредита; средств мобилизованных банком во временное пользование путем выпуска долговых ценных бумаг и т. В первой главе основное внимание уделено сущности кредита рассмотрены функции кредита и основные принципы кредитования. Рассмотрена методика определения платежеспособности заемщика и поручителей этапы определения максимального размера кредита.
47432. Анализ работы Промышленного ОСБ № 8231 г.Самара по расчетно-кассовому обслуживанию юридических лиц 342 KB
  Основные операции Сберегательного банка. Роль и место Сбербанка РФ в банковской системе России а также основные виды операций банка. Основные операции Сберегательного банка РФ по обслуживанию юридических лиц. Общая характеристика Поволжского банка АК Сбербанка Про мышленного отделения № 8231 г.
47433. Учет в животноводстве ООО «ВПЕРЕД» Селивановского района Владимирской области 716 KB
  С помощью бухгалтерского учета получают достоверную и своевременную информацию необходимую для управления предприятием о выполнении планов по производству и реализации продукции ее себестоимости производительности труда уровню рентабельности. Увеличение объемов производства продукции животноводства и повышение эффективности отрасли – важная задача сельскохозяйственных товаропроизводителей. Систематическое снижение затрат на производство продукции является предметом заботы всего коллектива сельскохозяйственной организации так как при этом...
47435. Онтогенез. Общие закономерности эмбриогенеза 35 KB
  Дробление. Дробление. Для изолецитальных яйцеклеток типично полное равномерное дробление. Полное неравномерное дробление характерно для телолецитальных яиц с умеренным содержанием желтка.
47436. Онтогенез. Общие закономерности эмбриогенеза. Провизорные органы хордовых 27.5 KB
  Группа анамнии и амниоты Образование провизорных органов зародышей позвоночных Плацента ее значение 1. Как только зародыш достигает необходимой степени зрелости когда большинство органов способны выполнять жизненно важные функции временные органы рассасываются или отбрасываются. Группа анамнии и амниоты Наличие или отсутствие амниона и других провизорных органов лежит в основе деления позвоночных на две группы: амниота и анамния. Они являются высшими позвоночными так как имеют скоординированные и высокоэффективные системы органов...
47437. Постэмбриональный период онтогенеза. Основные закономерности 34 KB
  Тема: Постэмбриональный период онтогенеза. Периодизация постэмбрионального периода онтогенеза Ювенильный период Периодизация постнатального онтогенеза у человека
47438. Принципы и механизмы регуляции онтогенеза 69.5 KB
  Механизмы онтогенеза Деление клеток Миграция клеток Сортировка клеток Гибель клеток Дифференцировка клеток Эмбриональная индукция Генетический контроль развития Деление клеток При делении клеток из зиготы одноклеточной стадии развития возникает многоклеточный организм. Деление клеток обеспечивает рост организма. Избирательное размножение клеток обеспечивает морфогенетические процессы.