52776

МНОЖЕННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А як це зробити Отже мета уроку навчитися виконувати множення десяткових дробів та застосовувати набуті знання на практиці. Пояснювати правила множення десяткових дробів краще на конкретних прикладах розглянувши різні випадки. Звертаю увагу учнів на той випадок коли в результаті множення вийшла відповідь яка закінчується нулем.

Украинкский

2014-03-26

380.5 KB

2 чел.

                                              МНОЖЕННЯ ДЕСЯТКОВИХ ДРОБІВ.

ЦІЛІ:  

  •  навчальна: засвоєння учнями вмінь множити два десяткових дроба і множити десятковий дріб на натуральне число, знаходити значення виразів та розв’язувати текстові задачі, дані яких подано у вигляді десяткових дробів;
  •  розвивальна: формувати вміння застосовувати знання в нових ситуаціях;
  •  виховна: виховувати старанність, наполегливість.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

                                                        ХІД УРОКУ.

І. Організаційний етап.

Перевірка готовності учнів до уроку, ознайомлення з планом вивчення теми, кількістю годин, переліком умінь і навичок, яких учні повинні набути у процесі вивчення теми.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  •  Консультанти або чергові на перерві перевіряють наявність роботи і доповідають вчителеві.
  •  На уроці учні здійснюють взаємоперевірку домашнього завдання. Зразки написані на дошці.
  •  За потреби вчитель коментує розвязки.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Учитель проводить бесіду, під час якої обговорює питання про те, які дії з десятковими дробами учні вже вміють виконувати. Далі усно розв’язують задачу: як знайти відстань, яку проїхав автомобіль за 3 години зі швидкістю 60 км/ год? Діти швидко дають відповідь 60 3=180 км. Потім пропоную таку задачу: знайти відстань, яку проїхав автомобіль за 3,2 годин зі швидкістю 60,5 км/год. Діти відповідають 60,53,2. А як це зробити?

Отже мета уроку навчитися виконувати множення десяткових дробів та застосовувати набуті знання на практиці.

Пояснювати правила множення десяткових дробів краще на конкретних прикладах, розглянувши різні випадки.

Випадок 1. Кількість знаків після коми в добутку більша за кількість знаків після коми в обох множниках разом:

1) 8,351,7 = 14,195                            2) 1,422,5 = 3,55.

Звертаю увагу учнів на той випадок, коли в результаті множення вийшла відповідь, яка закінчується нулем. Застерігаю учнів, що не можна закреслювати нуль до того, як буде поставлена кома у відповіді.

Випадок 2. Кількість знаків після коми в добутку дорівнює кількості знаків після коми в обох множниках разом:

1)0,30,4 = 0,12                                   2) 0,2751,63 = 0,44825.

Звертаю увагу учнів на той випадок, коли один із множників менший від одиниці, то добуток буде меншим від другого множника.

Випадок 3. Кількість знаків після коми в добутку менша кількості знаків після коми в обох множниках разом:

1)1,080,056 = 0,06048                        2) 0,030,02 = 0,0006.

Випадок 4. Множення десяткового дробу на натуральне число:

1)42,257 = 295,75                               2) 17,85 = 89,0 = 89.

Разом з учнями робимо висновок.

Щоб перемножити два десяткові дроби, треба:

1) незважаючи на коми, виконати множення цих чисел, як натуральних;

2) у добутку відокремити справа комою стільки десяткових знаків, скільки їх    мають обидва множники разом.

Знаходимо це правило у підручнику (А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський,

М. С. Якір.  Математика, 5 клас. Харків « Гімназія», 2013 р.)

ІV. Формування вмінь.

  •  Усні вправи.
  1.  Обчислити:

1,32;    1,50,3;   80,04;

4,820;  0,53;      0,146.

  1.  Збільшити десяткові дроби:

а) у 3 рази:     0,3;  0,02;  0,03;

б) у 0,5 разів: 0,3;  0,02;  0,03.

  •  Письмові вправи.

Пригадати властивості множення натуральних чисел та записати на дошці ці властивості у буквеному вигляді.

  1.  Перевірити виконання властивостей множення для десяткових дробів на прикладах:

а) 1,30,4 = 0,41,3;

б) 0,5( 2 3,5) = ( 0,52 )3,5;

в) 0,3( 2,7+3,8) = 0,32,7 + 0,33,8

Завдання доцільно пропонувати виконати в парах.

  1.  Обчислити зручним способом:

а) 0,250,44;

б) 1,2550,8;

в) 0,2436,7-0,2416,7;

г) 3,60,8+0,86,4.

3. Скласти задачу, для розв’язання якої треба перемножити числа 4,6 на 2,3. Учні пропонують приклади задач. Найцікавішу із пропонованих записати в зошити і розв’язати.

Додаткове завдання.

Обчислити значення виразів у першому стовпчику даної таблиці і за їх допомогою записати значення виразів у наступних стовпчиках.

12314

12,314

1,2314

0,12314

7562

7,562

0,7562

0,07562

1379

13,79

1,379

1370,9

V. Підсумок уроку.

Усне опитування:

1.Пояснити правило множення десяткових дробів. Наводимо приклади.

2. Що потрібно робити, якщо в добутку менше цифр, ніж треба відокремити комою?

3. Під час множення десяткових дробів отримали добуток, який закінчується нулем. Що ви зробите спочатку: відокремите комою від кінця числа потрібну кількість знаків чи відкинете нуль?

4. Скільки знаків потрібно відокремити комою в добутках наступних прикладів:

   а) 15,616;                         б) 0,875,2;                      в) 0,0530,08?

VІ. Домашнє завдання.

№ 919 (непарні), № 924( 1), № 931( підручник  А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір. Математика, 5 клас. Харків

« Гімназія», 2013 р.).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

8638. Философия античности. Диалектика мифа. Квантовая теория и истоки учения об атоме и другие 305.5 KB
  Философия античности. Лосев А.Ф.Диалектика мифа. Гейзенберг. В.Квантовая теория и истоки учения об атоме. Платон: Природа души и ее свойства. Мир идеей и его познание. Теоретическое знание и философское познание. Философия как стремление...
8639. Философия Ренессанса. Гайденко П.П. Культура эпохи Возрождения. И другие 214.5 KB
  Философия Ренессанса. Гайденко П.П. Культура эпохи Возрождения. Джованни Пико делла Мирандола. Речь о достоинстве человека. Никколо Макиавелли. Государь. Лосев А.Ф. Бытовые типы Возрождения. Оборотная сторона титанизма. Гайденко П.П. Культура ...
8640. Немецкая классическая философия. Теория познания. Нравственная философия 263.5 KB
  Немецкая классическая философия. И. Кант: Теория познания. Нравственная философия. Г.В.Ф. Гегель: Наука логики. О природе диалектического. Всемирная история. В конце XVIII – XIX вв. в Германии наступил расцвет философии, который можно сравнит...
8641. Философия Нового времени и Просвещения. Экспериментальный метод научного познания 158 KB
  Философия Нового времени и Просвещения. Черникова И.В. Механизм – образ природы Нового времени. Рене Декарт: Научное познание: методология рационализма. Интеллектуальная интуиция. Френсис Бэкон: Цель научного познания. Экспериментальный метод н...
8642. Философия Средневековья. Августин Аврелий и Фома Аквинский 225 KB
  Философия Средневековья. Августин Аврелий и Фома Аквинский: О философии. Поиск Бога и доказательство Его бытия. Теодицея: причины возникновения зла в мире. Теория познания: вера и разум. Августин Аврелий. Время и вечность. Библия. Первая книга ...
8643. Определение философии. Речь Гегеля. Энциклопедия философских наук 181 KB
  Определение философии. Гегель Г.В.Ф. Речь Гегеля. Энциклопедия философских наук. Соловьев Вл. Исторические дела философии. Хайдеггер М. Основные понятия метафизики. Мамардашвили М.К. Философия - это сознание вслух. Г.В.Ф. Гегель (1770 - 18...
8644. Античная греческая философия 92.5 KB
  Античная греческая философия. ПЛАН 1. Становление античной философии. Философия досократиков (Милетская школа, Пифагор, Гераклит, Элейская школа, Демокрит). Философия классической эпохи (Софисты, Сократ, Платон, Аристотель). Фи...
8645. Основные направления современной западной философии 104 KB
  Основные направления современной западнойфилософии. План 1. Философия позитивизма: этапы развития 2. Прагматизм 3. Герменевтика 4.Сциентизм и антисциентизм 5.Философия жизни 6.Психоанализ и неофрейдизм 7. Экзистенциализм Позитивизм (от л...
8646. Бытие. Определение понятия былия 30.15 KB
  Бытие Определение понятия бытия. Проблема субстанции. Основные формы бытия. Основные свойства бытия: движение, пространство и время, системность, самоорганизация и сознание. Определение понятия бытия. Один из ц...