52783

Якщо друг у тебе є, життя радісним стає

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Виховувати почуття справжньої дружби колективізму чесності щирості у відносинах відповідальності перед другом уміння допомогти у важку хвилину. Вірші про дружбу Якщо друг у тебе є 4 Якщо друг у тебе є Життя радісним стає. Разом можна все зробити Ти не зрадь його ніколи Тож без друга не прожити.

Украинкский

2014-02-18

41.5 KB

0 чел.

Тема: Якщо друг у тебе є, життя радісним стає.

Мета: Виховувати почуття справжньої дружби, колективізму, чесності,                                                             щирості у відносинах, відповідальності перед  другом, уміння допомогти у важку хвилину.

Обладнання: Мікрофон, сигнальні картки, плакат із зображенням дерева, паперові яблука, частини прислів’їв.

   Хід заходу

  1.  Пісня про друзів.
  2.  Вірші про дружбу
  3.  Якщо друг у тебе є,    4) Якщо друг у тебе є,

  Життя радісним стає.    Люби його над усе.

  Разом можна все зробити,    Ти не зрадь його ніколи,

  Тож без друга не прожити.   Помагай йому в усьому.

  1.  Дружать хлопчики й дівчатка,  5) Якщо дружить увесь клас,

В лісі дружать всі звірятка.   Успіх буде повсякчас,

Пташенята у гнізді,    Вам усе легко дається,

Дружать риби у воді.   Весело усім живеться.

  1.  І дорослі дружать, й діти

Як нам цьому не радіти?

Де в сім̕ї любов і ласка,

Там панує мир і щастя.

 

  Вступна бесіда.

  •  Що дорожче за золото, сильніше від бурі, міцніше за сталь? (Дружба)
  •  Сьогодні виховну годину присвячуємо дружбі: ознайомимось з вимогами до товаришування, спільної гри,праці, навчання; дізнаємось, що означає «бути справжнім другом»

Метод мікрофон.

  •  Кого можна назвати справжнім другом?

Створення асоціативного куща

  •  Які асоціації викликає слово «дружба»?

Терпіння, ввічливість, сміливість, доброта, чесність.

Вправи на тренування доброзичливості

  •  Згадайте і розкажіть про хороші, добрі якості своїх друзів.
  •  Про що згадувати приємніше? Про те, як ви допомогли комусь, чи про те, як образили?
  •  Як треба ставитись до друзів?
  •  Але доброзичливе, шанобливе ставлення до своїх товаришів ще не означає, що потрібно погоджуватись зі всім, що пропонують товариші, адже вони також можуть помилятись. І якщо ви можете зупинити свого товариша у його помилці, обов’язково намагайтесь переконати його.

Наприклад, хлопчик Юрко пропонує своєму другу Олегу купити сигарети і  спробувати їх використати.

  •  Що ви порадите Олегу?

Опрацювання вірша М. Пригари «Тайна»

А у мене новина:

В мене тайна є одна!

А яка у мене тайна,

Я нікому не скажу.

От лиш Галочці, звичайно,-

Я із Галею дружу.

Я скажу лиш наодинці.

Не скажу про це Маринці,

Бо Маринка наша все,

Мов сорока, рознесе.

Тільки я скажу потому:

«Не скажи, гляди нікому.

А розкажеш хоч комусь,

Я з тобою роздружусь». –

Раптом ранку біля ганку

Зустрічаю я Тетянку.

Щось не терпиться мені?

Чи сказати, їй, чи ні?

Тільки що це? Вір не вір,

Знає тайну цілий двір

Як це сталось? Ціле диво!

От яка я нещаслива.

  •  Чи можна товаришувати з  дівчинкою, героїнею вірша?
  •  Якого правила товаришування не дотримувалась дівчинка?

(не вміла зберігати таємницю)

Інсценізація вірша «Справжні подруги»

  •  Зараз ми станемо свідками розмови доньки і матері. Судіть самі, чи правильно розуміють дівчатка Люда і Рита, що таке дружба.
  •  Як дівчатка розуміють дружбу?
  •  Чи зовнішній вигляд має значення для дружби?

Ведучий: П’ятикласниця Людмила

Вранці мама заявила:

Люда: Все, до школи я не йду!

Я не стерплю цю біду.

Щастя скінчено моє,

Адже в Рити джинси є!

І тепер зі мною Рита

Відмовляється дружити.

Ведучий: Здивувалась мама дуже:

Мама: Ви ж були найкращі друзі!

Люда: Так, але сказала Рита,

Поки буду я ходити

Не у джинсах, а в спідниці,-

Їй не хочеться дивиться,

Бо вона вважає: жінці

   Для краси потрібні джинси.

   Мамо, дружбу виручай:

   Джинси і мені придбай.

  Ведучий: Мама спершу подивилась

   На похнюплену Людмилу,

   Потім мовила:

  Мама: Діла –а – а !

   Справжні подруги…

   Й пішла.

Самоаналіз «Чи можна мене назвати справжнім другом?»

  •  Зараз я прочитаю твердження, якщо ви згодні з ним, покажіть зелену картку, якщо ні – червону.
  1.  Справжній друг – це той, хто ніколи не обманює свого друга.
  2.  Справжній друг – це той, хто нікому не розповість про секрети свого друга.
  3.  Справжній друг радіє, коли товариш отримав двійку.
  4.  Справжній друг – завжди намагається захистити від образ.
  5.  Справжній друг насміхається, коли в його товариша невдача.
  6.  Справжній друг – це той, хто не шкодує для друга нічого, що має.

Робота в групах.

Групування дітей.

Творча робота.

  •  Послухайте розповідь Катрусі і допоможіть дівчинці знайти подругу.

Свої поради запишіть на аркуш паперу.

«Мені не щастить на подруг. Спочатку я дружила з Ніною. Вона хороша дівчина, але трішки лінькувата. Їй би на дивані весь день лежати і дивитися телевізор. Мені було нецікаво з нею. Ми не сварились, а  просто роздружились.

 Я почала дружити з Оксаною. Я їй дещо розповіла про Ніну. Ніякого чесного слова з неї не брала, щоб мовчала, що це таємниця. А язиката Оксана роздзвонила по всій школі. Тепер я з Оксаною не розмовляю, хоча вона до мене підлизується.

 З Ларисою у мене теж дружба не клеїться. Вона мені щось торочить, я її слухаю. Коли ж я хочу щось розповісти, Ларисі слухати ніколи.

 Мені дуже хочеться мати справжню подругу. Але з ким дружити? Оксана – донощиця і ненажера, Лариса – хвалькувата, а Ніна тільки ляльками грається. Ой, я зовсім розгубилася, не знаю, як бути далі?»

Робота над прислів’ями.

На столі – частини прислів’їв. Потрібно з’єднати частини, щоб вийшли прислів’я про дружбу.

І група.

 Вірний друг – найбільший скарб.

 Дружба мов дзеркало: розіб’єш  - не склеїш.

 З ким поведешся, того й наберешся.

ІІ група.

 Згода будує, а незгода руйнує.

 Один за всіх – всі за одного.

 Як будемо у дружбі жити – нас нікому не зломити.

ІІІ група.

 Один розум добре, а два ще краще.

 Дружба – найкраще багатство.

 Людина без друзів, як дерево без коріння.

Закріплення і узагальнення матеріалу.

Гра «Так чи ні»

  •  Послухайте твердження: якщо згодні  - кажіть «так», якщо не згодні – кажіть «ні».
  1.  Коли хтось говорить – слухай.
  2.  Іронічно посміхайся, коли товариш відповідає неправильно.
  3.  Перебивай того, хто говорить,і викрикуй свою відповідь, щоб учитель тебе похвалив.
  4.  Кожний говорить по черзі, а не всі разом.
  5.  Якщо однокласник одержав два бали, про це необхідно розказати сусідам.
  6.  Якщо хочеш висловитися, підніми руку.
  7.  Не заздри тим, хто добре вчиться.
  8.  Ображайся, коли вчитель викликав до дошки не тебе.
  9.  Не смійся, коли хтось говорить не правильно.
  10.  Критикуй свого друга в присутності всього класу.
  11.  Розкажи вчителю, що сусід по парті списує з чужого зошита.

Підсумки

  •  Яків якості повинен мати справжній друг?
  •  Напишіть на яблучках, по черзі прикріпіть на дерево.

Добре, коли у людини є надійний друг, але пам’ятайте, якщо ви хочете мати надійного, доброго, щирого, чесного друга, то і самі повинні бути такими.

Пам’ятайте: з гарним товаришем легше у біді, веселіше в радощах. Будьте завжди ввічливими з товаришем, допомагайте йому, виручайте, коли це потрібно.

  Пісня друзів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68275. ТВОРЧІСТЬ Я. П. ДЕ БАЛЬМЕНА ТА РОСІЙСЬКА РОМАНТИЧНА ПРОЗА ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ 143 KB
  Мета роботи – проаналізувати із сучасних наукових засад літературну спадщину Я. П. де Бальмена та визначити її ідейно-художню значущість. Досягнення цієї мети зумовило необхідність розв’язання таких завдань: узагальнити окремі біографічні відомості про Я. П. де Бальмена й систематизувати інформацію...
68276. ЕВОЛЮЦІЯ СВІТОГЛЯДУ ЛЮДИНИ: СОЦІАЛЬНО–ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ 156 KB
  Аналіз еволюції світоглядних орієнтацій засвідчує мінливість рухливість змінюваність світогляду людини виявляє його сумарний вектор у різні соціокультурні епохи допомагає зясувати тенденції розвитку сучасного світоглядного комплексу і запропонувати механізм його формування.
68277. ГРА ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СЛАБОЗОРИХ ДІТЕЙ 144.5 KB
  У Національній доктрині розвитку освіти в Україні у XXI столітті наголошується на необхідності посилення уваги на освіті дітей з відхиленнями психофізичного розвитку забезпечення їхнього повноцінного життя соціального захисту створення умов для належної реабілітації.
68278. УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ 719 KB
  Стабілізація вітчизняної економіки та поступове збільшення економічного потенціалу держави безпосередньо пов’язані зі стабільним розвитком промисловості. Недосконала законодавча база, непропорційна система оподаткування, нерозвинена виробнича інфраструктура ззовні, а також неефективне...
68279. Методи та ярусно-паралельні моделі прискореної обробки напівтонових зображень 517 KB
  Метою дисертаційної роботи є розробка моделей і методів інтелектуальної прискореної обробки напівтонових зображень які здатні аналізувати інформацію про розмір зображення та завантаженість потоків для рівномірного адаптивного розподілення завдань по потоках.
68280. Формування та механізми функціонування партійної системи Європейського Союзу 185 KB
  Прямим наслідком цього є поява та функціонування наднаціональної політичної системи Європейського Союзу ЄС яка тісно повязана з національними політичними системи основним джерелом її легітимності. Політичні партії є одними з важливих елементів політичної системи демократичного суспільства...
68281. ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИКИ ТАЙВАНЮ ЩОДО КНР 151.5 KB
  Зростання економічної й політичної могутності Китайської Народної Республіки КНР безперечно є однією з найважливіших ознак сучасних міжнародних відносин. Феномен зростання Китаю зокрема спричинює зміни в політиці Тайваню щодо КНР адже для Китайської Республіки КР на Тайвані політика щодо зростаючого...
68282. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ В УКРАЇНІ 238.5 KB
  В умовах переходу економіки України до інноваційної моделі розвитку та постійного зростання інтелектуальної складової у кінцевій продукції найважливіших галузей національного господарства масштаби та якісний рівень обєктів інтелектуальної власності як обєктів майна субєктів господарювання...
68283. ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ В РЕГІОНАЛЬНІЙ ПОЛІТИЦІ АРЄ 160.5 KB
  Оскільки АРЄ діє на міжнародній арені як передусім регіональна держава, для адекватного аналізу безпекових пріоритетів країни основну увагу необхідно зосереджувати саме на регіональному рівні зовнішньої політики Єгипту, де зосереджено основні безпекові інтереси, та звідки походить більшість загроз безпеці країни.