52816

Екологічні проблеми, які стосуються мене

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета проекту: Стимулювати інтерес в учнів до проблеми екології оволодівати певною сумою знань стосовно того що майбутнє нашої планети в наших руках про необхідність дбайливого ставлення до природи про взаємозв’язки між діяльністю людини і життям природи;виховувати почуття відповідальності за те що відбувається в природі підвищувати екологічну культуру. І ЕТАП Урок Я і Україна ТЕМА: Охорона природи. Узагальнити знання учнів про те що обов’язок кожної людини – охорона рідної природи. До чого закликає нас матінкаприрода Ми з вами...

Украинкский

2014-02-19

95.5 KB

2 чел.

Амвросіївська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №6

Амвросіївської районної ради 

Донецької області

Творчий проект

«Екологічні проблеми, які

стосуються мене»

                     

   

           Термін реалізації:  3 тижні

           Учасники: учні 2 – А класу, вчитель

           Керівник: вчитель 2 – А класу Шарафаненко А.А.

ПРОЕКТ

«ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ МЕНЕ»

Проблема:  Рятуємо чисте повітря. Рятуємо воду. Рятуємо рідкісних

  птахів й тварин. Рятуємо землю. А також рятуємо небо...

  Поки ще не пізно і можна жити, щось зберегти.

Мета проекту: Стимулювати інтерес в учнів до проблеми екології,

оволодівати певною сумою знань стосовно того, що майбутнє нашої планети в наших руках, про необхідність дбайливого ставлення до природи, про взаємозв’язки між діяльністю людини і життям природи;виховувати почуття відповідальності за те, що відбувається в природі, підвищувати екологічну культуру.

Задачі:  а) дати можливість учням набути досвіду самостійної творчої

діяльності, необхідної для подальшого життя;

б) розвивати творчість учнів і навички роботи з різними джерелами інформації;

в) заохочувати до спільної роботи батьків.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ПРОЕКТУ

І ЕТАП. Визначення теми і завдань проекту.

ІІ ЕТАП.  Розробка проекту-плану діяльності для досягнення поставленої

мети.

ІІІ ЕТАП. Виконання проекту (захист міні-проектів).

IV ЕТАП. Підбиття підсумків виконання проекту.

І ЕТАП

Урок «Я і Україна»

ТЕМА: Охорона природи. Екологічні проблеми, які стосуються мене.

МЕТА: Дати учням поняття «екологія». Узагальнити знання учнів про те, що обов’язок кожної людини – охорона рідної природи. Розкрити учням значення природоохоронної роботи в нашій країні; підвести їх до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства. Розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, логічне мислення. Виховувати екологічну культуру.

ОБЛАДНАННЯ: Ілюстрації до теми, загадки, кросворд, аркуші паперу, олівці.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

Не ламай на дереві гілку,

Не вбивай стрибунця і бджілку,

Не брудни джерельцю водиці,

Не псуй чистої криниці.

Не зривай квітку, бо зв’яне,

І трави не топчи, бо її не стане.

До чого закликає нас матінка-природа?

Ми з вами живемо серед природи. Отож, щоб ми могли дихати чистим повітрям, пити чисту водицю, їсти корисну їжу, потрібно берегти природу. Оберігати рослини і  тварин.

На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про охорону природи, про бережне ставлення до оточуючого середовища. Поговоримо про книгу, де записані всі рослини і тварини, які зникають. І ще ви познайомитеся зі словом «екологія» і його значенням. Також ми розпочнемо підготовку екологічного проекту «Екологічні проблеми, які стосуються мене».

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- Що таке природи?

- Чи зможуть люди жити без природи?

Людина – частина живої природи. Вона живе серед природи і бере від неї все необхідне для життя: повітря, воду, продукти харчування, корисні копалини.

Для чого це все людині?

Колись давно люди брали від природи набагато менш всього. У них не було ні фабрик, ні заводів, ні сучасних жител. Але поступово у людей з’явились тепле житло, машини, ферми ф заводи. І людям здалося, що вони сильніші за природу. Але виявилося, що це не так. Підкорення природи привело до забруднення повітря і води, загибелі лісів, зникненню багатьох видів рослин і тварин.

На допомогу людству прийшла наука екологія («еко» - дім, «логія» - наука). Це наука про наш дім, але не в прямому розумінні цього слова, а про великий, спільний дім – природу. Екологія вчить людей жити в злагоді з природою, не шкодити їй, охороняти природу.

І в 1948 році екологи всього світу створили міжнародну книгу, куди записали назви рослин і тварин, яким загрожує зникнення.

2. Розгадування кросворду.

- Відгадайте загадку, розв’яжіть кросворд і прочитайте, як називається книга, де записані всі рослини і тварини, які зникають. (Додаток)

3. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Червоною книга називається тому, що червоний колір – це сигнал, який попереджує про небезпеку. Ця книга звертається до людей зі словами: «Зупиніться! Подумайте, що ви робите, до чого це призведе?» В Червону книгу вчені занесли світ неповторний та чудесний, що поступово вмирає, давно рятунку в нас благає.

Діти, як ви думаєте, чому гинуть рослини, зникають тварини?

Так, тому що захворіла природа. Забруднені повітря, ґрунт, забруднені моря, ріки, зникають маленькі річки, струми. Цієї шкоди природі завдає людина.

4. Робота за ілюстраціями.

- Подивіться на ілюстрації і скажіть, якої шкоди завдає природі людська діяльність?

IV. ФІЗХВИЛИНКА.

Добре те, що сонце світить!

Добре те, що вітер віє!

Добре те, що цей ось ліс

Разом з нами ріс і ріс!

Добре те, що в нашій річці

Синя, не брудна вода.

І мене матуся рідна,

Після школи зустріча!

V. ЗАКРІПЛЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ.

1. «Мозковий штурм».

- Що треба робити, щоб природа не зазнавала шкоди від людини?

2. «Хвилинка творчості».

- Створіть малюнок за темою «Світ, в якому я хочу жити».

3. Об’єднання учнів групи для творчої роботи над міні-проектами «Охорона повітря», «Охорона води», «Охорона рослин», «Охорона тваринного світу».

VI. ПІДСУМОК УРОКУ.

ІІ ЕТАП

1. Добірка загадок про природу.

2. Прислів’я, приказки про природу.

3. Виставки малюнків «Чарівний світ природи».

4. Виставка плакатів «Захисти природу!»

5. Добірка листівок з зображенням пейзажів.

ІІІ. ЕТАП

Вчитель: Всі учні нашого класу були об’єднані у 4 групи «вчених-дослідників» і працювали над міні-проектами «Охорона повітря нашої планети», «Охорона води», «Охорона рослин», «Охорона тваринного світу».

Я запрошую першу групу маленьких «вчених-дослідників» захищати свій проект. Але спочатку ви повинні здогадатись, про що буде йти мова.

1. Захист міні-проекту «Охорона повітря нашої планети».

1 учень:  Через ніс проходить в груди

  І зворотний тримає шлях.

  Воно невидиме, але є всюди,

  Без нього ми жить не можемо ніяк

       (Повітря)

- Правильно, мова йтиме про повітря. Ми живемо в повітряному океані, що називається атмосфера. Ми звикли повітряний океан називати небом.

2 учень: Усе живе дихає повітрям, і це повітря повинно бути чистим. Але не завжди воно буває таким. Чи знаєте ви, що в атмосфері є мікроби – дуже маленькі живі істоти? Серед них є такі, що викликають хвороби, грип. Коли в кімнаті багато людей, а вікна зачинені мікробів може зібратися дуже багато. Що ж потрібно робити, щоб мікробів було менше?

3 учень: Треба провітрювати кімнату, стерти пил вологою ганчіркою. Мати в кімнаті багато кімнатних рослин – вони добре очищують і освіжають повітря.

(Учень показує малюнок з зображенням кімнатних рослин).

4 учень: Багато шкідливих речовин потрапляє у повітря з димом заводів і фабрик. Треба, щоб на заводах і фабриках використовували фільтри для очистки викидів, а таким, які не мають фільтрів, забороняли працювати.

(Учень тримає малюнок-плакат з забороною шкідливих викидів заводів)

2. Захист міні-проекту «Охорона води».

1 учень:   Не умитися, не напитися

Без води.

Листочку не розпуститися

Без води.

Птиця, звір чи людина

І тому завжди

Усім скрізь потрібна вода!

2 учень: Вода є у довкіллі скрізь, вона потрібна всьому живому. Якщо умовно поділити тіло людини на три частини, дві з них – вода. Вода життєво необхідна для роботи організму людини. Усі корисні речовини можуть всмоктуватись у кров тільки після того, як вона розчиниться у воді.

Без води не можна обійтися в побуті. Водою люди зрошують поля, поливають сади, виноградники. Без води не можуть працювати фабрики і заводи.

(Учень показує малюнок з зображенням використання води в побуті)

3 учень: Вода – живильна волога на нашій планеті. Саме їй ми зобов’язані життям – воді, яку часто марно втрачаємо і бездумно забруднюємо. Наші предки ніколи не забруднювали воду. Найближче до хати джерело вважалось оберегом. А тепер часто зустрінеш: бруд від хати, від худоби тече прямо в потічок, а далі – у річку, струмки так тхнуть, що пройти не можливо.

(У учня в руках плакат з забороною забруднення водойм)

4 учень:  Відомо, що питної води всього 2% на планеті і тому потрібно її використовувати економно. Забруднену воду з заводів і фабрик треба обов’язково очищувати перед виходом у природу.

Джерельце висохло, струмок ослаб,

А ми у крана – крап, крап, крап…

Міліють ріки та моря.

Не витрачай води дарма,

Бо пройде небагато літ –

Загине без води весь світ.

3. Захист міні-проекту «Охорона рослин».

1 учень:  Ми не можемо уявити свого життя без рослин. Наша группа «вчених-дослідників» склала асоціативний кущ про значення рослин в житті людини і тварин.

     кисень

     ліки

     їжа для людини і тварин

  рослини  деревина

     тканини

     домівка для тваринного світу

     краса

2 учень: Рослини – найбільш беззахисні перед діяльністю людини. Їх охорона стала важливим завданням людства. В 1982 році в нашій країні була створена Червона книга України, в яку занесені понад 800 видів рослин з метою охорони та збереження. Це такі рослини, як піон тонколистий, пролісок сніжний, нарцис вузьколистий, ландиш та інш.

(Учень показує ілюстрації з зображенням цих рослин).

3 учень: Кожен з нас може допомагати природі, коли буде дотримуватись таких правил:

1) не рвати рослини дикої природи, а лише ті, що виростила людина;

2) в лісі ходити лише по стежкам;

3) не ламати гілки на деревах;

4) не витоптувати рослини в лісі;

5) лікарські рослини збирати лише там, де їх багато.

4 учень:  Вам у походи ходити

І мандрувати, діти.

В полі, у лісі над яром –

Квіти, дерева і трави…

Квіти не вирви задаром

Гілки не зігни для забави!

Оберігайте повсюди

Шлях і стежиночку в гаї

Все то окрасою буде

Нашого рідного краю.

4. Захист міні-проекту «Охорона тваринного світу».

Вчитель: Учні четвертої групи запросили захистити свій проект друзів-звірят.

А ми звірі лісовії,

Маєм шубки хутрянії,

маєм роги, маєм лапи,

І природа для нас мати.

Нас полюють, нас вбивають,

Ліси сміттям закидають.

Де нам дітись, як нам жити,

Як людей порядку вчити?

Від образ природа-мати

Починає нас лякати.

В руках в неї сили грізні,

Схаменіться, ще не пізно!

В лісі сміття не кидайте,

Вогнища не залишайте!

Дискотек не люблять звірі

Просим, щоб ви не шуміли.

Ліс зелений, ліс весняний

Вас зустріне співом гарним

І буде природа мати

Людям жити помагати.

Вчитель: Назвіть себе. Хто ви?

Звірята: Заєць, Білка, Їжак, Мурашка.

Вчитель: Та ви не всі прийшли. Кого забули?

Звірята: (говорять по одному)

Нема перелітних птахів.

Вони ще не прилетіли.

Але є зимуючі.

Ось вони.

Входять птахи, плачуть:

Що ми будемо робити?

Як перезимуємо, якщо нам годівничок не зроблять?

Ми ж замерзнемо…

Ми помремо від голоду,

А ми ж такі корисні…

Вчитель: Скажіть всім свої імена. І вам допоможуть, не страшна буде зима.

Горобець: Я – горобчик, невеличкий хлопчик.

Синичка: Я – синиця – весела птиця.

Дятел: Я – дятел, вмію дерева лікувати.

Вчитель: Багато шкоди завдали природі люди. Доведеться їм виправляти свої помилки, щоб ні рослини, ні тварини не страждали від поганих вчинків. Тоді в природі настане радість і все затанцює.

Всі «звірі» співають пісню (на мотив пісні «Два півника»).

І к. В парку, в лісі, біля річки

Будь другом природі.

І мурашка, і берізка

Стануть у природі.

Приспів:

 Посади деревце,

Не вбивай комашку.

Не зривай квіточок

І погодуй пташку.

ІІ к. Біля дому, біля школи

Хай все буде в квітках,

Хай повітрям найчистішим

Дихають діти.

ІІІ к. До природи за здоров’ям

Рушайте щоденно,

Як ви – друг,

Вона подарує вам силу напевно.

IV ЕТАП

Учитель: Ми всі жителі планети Земля. І від наших дій залежить чи буде розквітати, прекраснішати наша Земля, чи навпаки буде гинути на ній все живе.

Як би відповіли на питання «Хто ж людина природі – друг чи ворог?»

1. «Дискусійна гойдалка» (робота в групах)

Діти висловлюють думки з даного питання, а потім збираються в групи однодумців, щоб підготуватися орнаментувати свою точку зору; вислуховуються всі думки; обговорюються, робиться висновок.

2. Екологічна гра «Права на простір».

Діти моделюють за допомогою рибки в забрудненому водоймі або пташки в повітрі великого індустріального міста.


ВИСНОВКИ

Усім нам мешканцям великої планети необхідно почати діяти. Ми мусимо активно рятувати природу, зберігати й ремонтувати свій дім, колись прекрасний, який почав розвалюватись з нашої ж вини. Але робота ця – надзвичайно складна і відповідальна. І вона лише тоді дасть позитивні наслідки, коли ми виконуватимемо її не тільки сумлінно, з душею і серцем, але і грамотно з урахуванням законів природи.

Рятуємо чисте повітря. Рятуємо воду –

В морях, океанах, в малих і великих річках.

Рятуємо рідкісних птахів – не всі ще породи,

А ті, що зникають в полях, у лісах, у лугах.

Рятуємо злаки. А потім, рятуємо квіти.

Рятуєм світанки – від кіптяви, гару й димів.

Рятуємо вулицю від голосних двигунів.

Рятуємо землю. А також, рятуємо небо.

Рятуємо мрії, кохання солодкий мотив.

Рятуємо ніжність… Від кого рятуємо?

Від себе.

Поки ще не пізно і можна хоч щось зберегти.


КРОСВОРД

1

2

3

4

5

6

к

н

и

г

а

  1.  Колір, що означає небезпеку    (Червоний)

  1.  Навесні радую тебе,

Влітку прохолоджую тебе,

Восени годую я тебе,

Взимку грію я тебе.    (Дерево)

  1.  Рукавом махнув –

Дерева нагнув.     (Вітер)

  1.  Головний ворог лісу    (Вогонь)

  1.  Мене частенько просять, ждуть,

А тільки покажусь – ховатися почнуть (Дощ)

  1.  Дихають, ростуть, а ходити не можуть (Рослини)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29527. ГРУППА И ГРУППОВОЕ ПОВЕДЕНИЕ В ОРГАНИЗАЦИИ 68 KB
  Основные характеристики группы. Реальные группы – это объединения людей в которых имеет место единство деятельности условий обстоятельств признаков. Группы бывают большими и малыми контактными в которых имеется возможность непосредственных контактов каждого с каждым.
29528. Лидерство в организации 65.5 KB
  Он нашел свою концептуализацию в рамках проектного менеджмента и привел к признанию проектной команды в качестве центральной ячейки современной организации. Второй подход более сконцентрирован на принципах проектирования команды и распределения в ней ролей. Его можно назвать проектированием команды и распределением ролей в ней tem design nd role distribution. Определение команды В социальной психологии весьма популярными являются исследования малых групп.
29529. Дифференциал функции. Приложения производной 389 KB
  Дифференциал функции записывается в виде . Дифференциалом 2ого порядка функции называется дифференциал от её первого дифференциала и обозначается т. Если независимая переменная то для нахождения дифференциала функции справедлива формула .
29530. Теоремы о дифференцируемых функциях. Формула Тейлора 300.5 KB
  Если функция непрерывна на отрезке дифференцируема на интервале и то на существует точка такая что . Если функция непрерывна на отрезке и дифференцируема на интервале то на существует точка такая что формула Лагранжа. Если функции и непрерывны на отрезке дифференцируемы на интервале и при всех то на интервале существует точка такая что формула Коши.150 Проверить выполняется ли теорема Ролля для следующих функций и если выполняется то для каких значений : а на отрезке ; б на отрезке ;...
29531. Правило Лопиталя 234.5 KB
  Правило Лопиталя. Правило Лопиталя используют для раскрытия неопределённостей видов и . На каждом этапе применения правила Лопиталя следует пользоваться упрощающими отношение тождественными преобразованиями а также комбинировать это правило с любыми другими приёмами вычисления пределов.
29532. Исследование функций и построение графиков 409 KB
  Точка принадлежащая области определения функции называется критической точкой функции если в этой точке или не существует. Критические точки функции разбивают её область определения на интервалы монотонности интервалы возрастания и убывания. Если точка экстремума функции то или не существует.246 Наибольшее и наименьшее значения функции.
29533. Функции нескольких переменных (область определения, частные производные, дифференциал) 442 KB
  Естественной областью определения функции называется множество точек для координат которых формула имеет смысл. Графиком функции в прямоугольной системе координат называется множество точек пространства с координатами представляющее собой вообще говоря некоторую поверхность в . Линией уровня функции называется линия на плоскости в точках которой функция принимает одно и тоже значение .
29534. ФНП (неявная производная, градиент, производная по направлению, эластичность, локальные и глобальные экстремумы) 487.5 KB
  63 Найти производную для функций заданных неявно: а ; б ; в ; г .64 Найти производные указанного порядка для функций заданных неявно: а если ; б если .65 Найти частные производные для функций заданных неявно: а ; б ; в ; г 6.66 Найти дифференциал функции заданной неявно в указанной точке если: а ; б .
29535. ФНП (производная сложной функции, условные экстремумы, касательная плоскость и нормаль, выпуклость) 418.5 KB
  Достаточное условие условного экстремума. Пусть - точка возможного условного экстремума функции , т.е. в этой точке выполнены необходимые условия условного экстремума. Тогда, если при всевозможных наборах значений , удовлетворяющих соотношениям () и не равных одновременно нулю: