52829

Школа бізнесу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити дітей з грошовими одиницями інших держав, продовжувати вчити дітей ощадливо ставитися до грошей, економно та раціонально їх використовувати. Пригадати основний закон економіки. Розрізняти першочергові і другорядні потреби. Вправляти в розв’язуванні кросвордів, читанні ребусів; розвивати пам'ять, логічне та образне мислення, творчу уяву, пізнавальні інтереси.

Украинкский

2014-02-19

37.5 KB

0 чел.

Заняття з економічного виховання

Тема: Школа бізнесу

Мета:  Ознайомити дітей з грошовими одиницями інших держав,  продовжувати вчити дітей ощадливо ставитися до грошей, економно та раціонально їх використовувати. Пригадати основний закон економіки. Розрізняти першочергові і другорядні потреби. Вправляти  в розв’язуванні кросвордів,  читанні ребусів; розвивати пам'ять, логічне та образне мислення, творчу уяву, пізнавальні інтереси.

Матеріал: картки-схеми, вивіска "Бізнес-школа", " паперові грошові одиниці інших держав,   дидактична гра «Оціни вчинок», Квітка-незабудка,  ребуси, кросворди, фрукти, трави , плакати для гри з написаними словами без першої букви, картки з прислів’ями.

Хід заняття

Організація дітей.

Вихователь. Сьогодні ми побуваємо в бізнес-школі.  А називається ця школа так тому, що навчає економічним премудростям усіх, хто бажає стати бізнесменом. Діти, а хто з вас знає, що означає слово "бізнесмен"?

Діти. Бізнесмен – це ділова людина.

Вихователь. Так, бізнесмен уміє правильно організувати свою роботу, а також роботу для наших тат і мам.

  •  Ми сьогодні з вами будемо економістами.
  •  Давайте пригадаємо основний закон економіки.

«Хочеш добре жити, потрібно добре працювати».

  •  Зараз  ми розділимось на дві команди і кожна команда буде виконувати різні завдання, за правильно виконане завдання отримаємо жетони, які зможемо обміняти на гривні.

Ви, напевне, знаєте, що кожна країна має свої гроші.  А скажіть, будь ласка, як називаються гроші, які використовуються в Україні.

Діти. Гривні.

  •  Відкрийте свої портмане , розгляньте і напишіть, як називається кожна грошова одиниця.
  •  До якої країни можна вирушити з доларами?
  •  Марками?
  •  Рублями?
  •  Гривнями?

Вихователь. А зараз ви розгадайте ребуси і поясніть будь ласка слово відгадку.

Товар – це все що купується і продається.

Валюта – гроші інших держав.

Вихователь. Ось у мене є квітки, а називаються вони незабудки.

  •  Ви повинні з букв скласти слова, що написані на квітці.
  •  1. З чого побудував економний господар собі будинок у казці « Троє поросят ?»
  •  2. Що подарував  папа Карло Буратіно, коли він пішов до школи?

Дид. гра «Оціни вчинок». Дітям показую ілюстрації з різними життєвими ситуаціями, а діти оцінюють вчинок.

  •  А зараз я подивлюся, які ви у нас заощадливі.
  •  Що таке економіка? (це наука про ведення господарства у країні і сімї)
  •  Я перевірю, як ви економно використаєте свої кошти, що ви купите, трави у зборі чи окремо, та фрукти в наборі чи окремо. (Кожній команді даються різні завдання)
  •  Якщо трави коштують: звіробій 2 грн., ромашка 3 грн., шалфей 2 грн. а збір трав 6 грн. фрукти окремо коштують: апельсини 3грн., банани

2 грн.,   яблука 2 грн. а набір 8 грн.

  •  Музична пауза
  •  Зараз ми вирушимо подорож: одна команда до лісу а інша до річки.

(на столі лежать різні предмети: риби, гриби, дерева, метелики, квіточки, бруд, консервні банки та ін..

  •  Ви повинні взяти лише те, що потрібно в лісі чи в річці, а що шкодить середовищу – залишити на столі.
  •  Діти, а що потрібно для того, щоб очистити навколишнє середовище? (кошти). А якби середовище було чистим, то кошти можна було витратити в інше русло. ( Наприклад: відповіді дітей: побудувати нові майданчики, висадити молоді парки, побудувати школи , дошкільні заклади.)
  •  Ми з вами були в подорожі, а тепер наші букви ідуть подорожувати.  

(вивішуємо плакат з написаними словами без певної букви, «подорожують букви «Б»і «К», підставляємо ці букви до слів і утворюємо нові слова.) наприклад: Банк, банкір, бізнесмен , бартер та комерсант,капітал, конкуренція, кредит.

  •  Ви економісти і зараз будете відповідати на поставлені запитання
  •  Запитання:  що таке конкуренція?

Конкуренція товарів

У крамниці й на базарі,

В повсякденному житті

І у нашому побуті.

На вітринах на прилавках,

Куртки, пальта, краски, лаки,

Дрилі, голки і каструлі,

Морква, редька і цибуля,

Шинка, риба і ковбаси,

Шпильки, брошки і прикраси,

Не злічити всіх товарів

Всіх крамниць і всіх базарів,

Зроду так ведеться,

Всюди конкуренція.

Як товар не має ходу –

То хоч з мосту та у воду…..

  •  Запитання:  що таке реклама?

Хто підкаже, що купити?                                                                                                           Як знайти потрібну річ                                                                                                    Допоможе нам реклама                                                                                                          Що не спить і день і ніч.                                                                                                         На парканах, на вітринах,                                                                                                         На екранах на машинах                                                                                                               У тролейбусі й метро                                                                                                            Нас запрошують бюро                                                                                                      Їдьте, йдіть, летіть, біжіть,                                                                                                     Наш товар хутчіш купіть,                                                                                                  Подарунки, авто, книги,                                                                                                                    Все реклама вам до шмиги .                                                                                                           І підкаже і порадить ,                                                                                                   Вкласти гроші ваші звабить.                                                                                                        Бо тепер, що не кажіть,                                                                                                Без реклами важко жить.

Вихователь: над створенням реклами  працюють художники, дизайнери, інженери. «Реклама» від латинського слова «кричати»

Вихователь: Роздаю картки з написаними прислів’ями та приказками і поділеними навпіл. Діти читають початок прислів’я і відшукують його кінець. Прислів’я:

1.Достаток починається з бережливості. 2. Добрий товар сам себе хвалить. 3. Хто здоровим буде, той грошей добуде. 4. Здоровя – найбільше багатство. 5. Зароблена копійка, краще  краденого карбованця.

  •  Тепер ми поговоримо про потреби першочергові і другорядні. На аркушах паперу напишіть першочергові потреби і другорядні. (напиклад: житло., одяг, продукти і т.д.)
  •  Ви всі старанно працювали і отримали по 20 жетонів. Ці жетони ми обміняємо на гривні

Одна команда купить печиво, а друга конфетки, а потім обміняємося, щоб кожній команді дістали і цукерки і печиво.

  •  Як називається ця операція?
  •  Вірно, бартер .

 Підсумок заняття.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38909. Изучение прецессии лабораторного гироскопа 4.27 MB
  Окружности по которым движутся точки тела лежат в плоскостях перпендикулярных к этой оси. Эти векторы не имеют определённых точек приложения: они могут откладываться из любой точки оси вращения. Вектор направлен вдоль оси вращения в соответствии с правилом правого винта т. При вращении тела вокруг неподвижной оси вектор углового ускорения направлен вдоль оси вращения в сторону...
38910. Исследование законов вращательного движения на маятнике Обербека 1.08 MB
  ЦЕЛЬ РАБОТЫ: расчет момента инерции сложного тела исследование зависимости момента инерции от распределения массы внутри твердого тела от величины внешней силы и от ее плеча. КРАТКИЕ ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ СВЕДЕНИЯ Абсолютно твёрдым телом называется тело которое ни при каких условиях не может деформироваться то есть расстояние между двумя точками или точнее между двумя частицами этого тела остаётся постоянным. При вращении твёрдого тела все его точки движутся по окружности центры которых лежат на одной прямой называемой...
38915. Исследование процесса квантования по уровню случайных последовательностей 137.5 KB
  Цель работы Исследование способов моделирования процесса квантования по уровню последовательностей непрерывных случайных величин. Приобретение практических навыков определения статистических характеристик последовательностей дискретных случайных величин и шумов квантования. При квантовании по уровню диапазон возможных изменений функции интервал Xmin Xmx разбивается на m интервалов квантования: qk=zk–zk1 k=1 2 m где z0=Xmin z1 zm1 zm=Xmx.
38916. Исследование способов Моделирования стационарных случайных процессов с разной степенью дифференцируемости 180.5 KB
  Краткие теоретические сведения Распределение энергии случайного процесса по гармоническим составляющим описывается его спектральной плотностью спектром Sw где w=2πf круговая частота. В зависимости от временной структуры процесса этот спектр может принимать различную форму. Следовательно характер распределения энергии процесса по спектру связан со степенью гладкости самого процесса и может быть использован для ее оценки. Известно что спектр процесса однозначно связан с его корреляционной функцией Bτ парой преобразований Фурье...
38917. Исследование способов Моделирование стационарных случайных процессов с заданными статистическими свойствами 181.5 KB
  В настоящей работе такой моделью является модель случайного стационарного процесса с заданными статистическими свойствами описываемыми его корреляционной функцией и спектральной плотностью В соответствии с теорией сформировать случайный процесс с заданной корреляционной функцией можно в частности следующим образом.01; интервал дискретизации t=0 : Ts : 20; вектор моментов времени x1=rndn1 lengtht; белый шум...