52830

Машини і механізми

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ознайомити учнів з різними видами машин і механізмів, де і як вони використовуються у виробництві; розвивати мислення, уяву, мовлення, виховувати інтерес до різних видів професій.

Украинкский

2014-02-19

200 KB

6 чел.

Тема. Машини і механізми

Мета. Ознайомити учнів з різними видами машин і механізмів, де і як вони використовуються у виробництві; розвивати мислення, уяву, мовлення, виховувати інтерес до різних видів професій.

Обладнання: картинки із зображенням різних машин і механізмів, малюнки, зошит «Цікава економіка».

   Тип уроку: урок - змагання

Хід заняття

  1.  Організація класу.

ІІ Актуалізація опорних знань.

 1 Бесіда.

Що ж ми називаємо ресурсами?

Ресурси - це все, що необхідно для виготовлення товарів та надання послуг.

- Які види ресурсів ви знаєте?

-Природні, трудові, капітальні ресурси.

- Які ресурси ми уже вивчили?.

Природні. Капітальні.

А що таке природні ресурси? Капітальні ресурси?

2 Робота з малюнками.

Уважно розглянь запропонований малюнок. Які капітальні ресурси, що використовуються для приготування дерунів, слід домалювати (вписати)

__________________________

  

ІІІ. Оголошення теми і мети завдань.

  1.  Проблемна ситуація 

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

Поміркуйте, без чого не обходиться суспільне виробництво. (Машини, верстати, обладнання.)

- Саме про них ми сьогодні і будемо говорити, отже, тема уроку - „Машини і механізми".

ІV.. Робота над новим матеріалом.

1 Робота в групах-командах

- Уявіть, що ви - дослідницькі бригади, вам потрібно розглянути малюнки і розповісти, які машини для якого виробництва використовуються. Від кожної групи виступає представник.

-Для чого використовуються машини? (Робиться висновок.)

Для перевезення машин.

Для перевезення товарів нехарчової групи.

Для перевезення товарів харчової групи.

Для роботи в сільському господарстві.

Для будівництва.

2 Гра "ЗНАЙДИ МІСЦЕ"

На дошці написані вирази:

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ПРОМИСЛОВІСТЬ

Кожен учень отримує картку із зображенням сільськогосподарської чи промислової продукції і повинен розташувати її під відповідним написом.

Після того, як учні розташують усі картки, вони узагальнюють отримані результати.

3 Робота в парах:

Давайте розглянемо різні механізми і визначимо, в яких сферах людської діяльності вони використовуються. (Робота над таблицями.)

1-й ряд. Які машини і механізми використовуються на хлібозаводах?

2-й ряд. На молокозаводах? 3-й ряд. На швейній фабриці?

- Як ви думаєте, що потрібно, щоб управляти різними машинами і механізмами?

Крім знань, потрібно дотримуватись техніки безпеки.

4 Робота в група-командах.

Яких правил потрібно дотримуватись:

На екскаваторі?

В ліфті?

В потязі?

5.Роботаз віршем

Прочитай вірш "Самоскид", встав пропущене слово-відгадку.

Самоскид везе вантаж

З краю в край і сотні раз

Цеглу, камінь і бетон

Загрюкає по п'ять тонн

Самоскид не підведе

Вантаж він перевезе

Тож вантаж цей ми недаром

Називаємо .

Які товари перевозять на самоскиді?

Які з цих вантажів - "природні багатства"?

Що зробить заощадливий водій, щоб зберегти вантаж?

 V. Закріплення вивченого матеріалу

  1.  Робота в зошиті

1Завдання 1 с. 45-Самостійна робота.

Розгляньте малюнки. Заповніть таблицю.

2. Завдання 2с.46 Колективно

Поміркуйте, чи однаковими капітальними ресурсами користувалися люди в минулому і тепер? З'єднайте стрілочками ресурсами, що їх люди використовували раніше, з тим, які використовують нині.

Колись

Нині

Піч

Автомобіль

Віз

Авторучка

Чорнильниця з пером

Калькулятор

Гасова лампа

Газова плита

Рахівниця

Електропилка

Сокира

Комбайн

коса

електрична лампочка

  1.  Робота в групах-командах (диференційовано)
  2.  група  Завдання 3 с.46 Заповнити таблицю  

2 група  Завдання 4 с.47 Знайти спільне й відмінне між природними та трудовими ресурсами (професії людей) і запишіть за зразком.

  1.  Завдання 5.с 47 Колективно

Назвіть та намалюйте товари чи послуги, які можна виробити з вказаного ресурсу, або ресурси, які необхідно використати виробництва даного товару

Ресурси

Товари і послуги

дерево

курка

літак

  1.  Завдання 6 с. 48 Розвиток творчих здібностей  

Скласти та записати перелік деталей, які необхідні для виготовлення автобуса. Одну з них намалювати.

2. Робота в групах –командах  Відгадування загадок  (Яка група набере більше балів?)

Що за чудо - славний дім!

Діточок багато в нім.

Носить він взуття з резини

І харчується бензином. (Автобус.)

Для збирання урожаю

На поля я виїжджаю,

І за декілька машин

Там працюю я один. (Комбайн.)

Чи буває у дощу 4 колеса?

Скажи, як називаються такі чудеса. (Автомобіль для поливання вулиць.)

Де це буває:

Людина стоїть,

а східці рухаються? (В метро.)

 Що за чудо-велетень?

Однією рукою все піднімає. (Підйомний кран.)

За трактором по полю вона ходить.

Де її слід ледь помітний залишається,

Там урожай виростає. (Сіялка.)

Богатир залізний їде,

Тягне плуги за собою,

Розмову веде з весною. (Трактор.)

Дивний вагон!

Подумайте самі:

Рельси в повітрі,

а він тримає їх руками. (Тролейбус.)

  1.  Гра „Покажи без слів". (Представники кожної з груп по черзі показують жестами види машин.)
  2.  Гра „Домалюй малюнок із закритими очима ". (Від кожної групи-команди виходять представники і на дошці домальовують малюнок один одного. Кожен працює 15 секунд.)
  3.  Робота з малюнками.

Розглянь зображені капітальні ресурси, що використовуються для надання послуг. Використовуючи їх, які послуги можна надати?

Підсумок уроку.

Гра „ Мікрофон ". - Чи потрібні людям машини і механізми?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52754. ХОЧЕШЬ СТАТЬ МИЛЛИОНЕРОМ? DO YOU WANT TO BE A MILLIONAIRE? 142.81 KB
  Начало викторины. Организационный момент. Игра дает шанс поиграть каждому из 7 участников по очереди. Они сидят на стульях перед сценой, спиной к зрительному залу. Ведущий задает вопросы в порядке увеличения трудности вопроса и его стоимости. У участников есть 1 подсказка - помощь друга. В случае ошибки ему выдается стоимость предыдущего вопроса (в евромонетах), а затем принимается следующий игрок. Правильные ответы приветствуются аплодисментами. В конце игры объявляются победители. Great Britain is divided into ... (10 «евро») a) three parts; b) five parts; c) four parts; d) two parts. 2. What is a Picadilly Circus? (20 «евро») a) a circus; b) a square; c) a street; d) a house. 3. What is the Tower of London now? (50 «евро») a) a prison; b) a museum; c) a house; d) a fortress.
52755. Інтегрований урок. Українська література + фізична культура. 5 клас 195.5 KB
  Завдання: прочитати речення з певними інтонаціями: Спочатку із захопленням потім з осудом Ну і богатир Із захватом із розчаруванням Оце так козак Зачудовано із зневагою Яка красуня Домашнє завдання 3хв. Перевірка домашнього завдання Що ви знаєте про речення Як ви розумієте епіграф до нашого уроку Мотивація навчання школярів 45хв. Завдання: створити словесний образ слова здоровя або 2. Завдання: Скласти 5 речень з ключовими словами: Діти Небезпека Правила Здоровя Оголошення теми і мети уроку 1хв.
52756. Drama Techniques for Teaching English 37 KB
  Using drama to teach English results in real communication involving ideas, emotions, feelings appropriateness and adaptability; in short an opportunity to use language in operation which is absent in a conventional language class. Such activities add to the teachers repertoire of pedagogic strategies giving them a wider option of learner-centered activities to chose from for classroom teaching, thereby augmenting their efficiency in teaching English
52757. Древнеруский языкъ. Этимология. 91 KB
  Корень ров н суффикс ая окончание потому что ровную. А что Если корень ров к примеру. Ров это понятие что это яма канава. Поэтому я вам начало положу а дальше будем уже Я не хочу чтобы вы как в школе механически всё воспринимали.
52758. Множення звичайних дробів 258.5 KB
  Мета уроку: закріпити навички та вміння учнів виконувати множення звичаних дробів та розвязувати задачі на множення звичайних дробів; розвивати творчу та розумову активність увагу інтерес до математики використовуючи історичний матеріал виховувати культуру математичних знань. Подивимось може й у нас є особливий спосіб множення звичайних дробів. Пропоную Вам спосіб швидкого усного множення на та .
52759. Множення і ділення дробів 221 KB
  Дату народження якого українського письменника ви отримали Отже Іван Франко народився 27. Учень: Видатний український письменник Іван Якович Франко народився в селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту на Львівщині в родині сільського коваля. Потім Іван Франко перейшов до школи при монастирі в Дрогобичі а згодом до дрогобицької гімназії. Розвязавши задачу ми зясуємо скільки мов знав Іван Франко і скількома мовами перекладені його твори.
52760. Додавання і віднімання десяткових дробів (5 клас) 45 KB
  Вчити застосовувати правила додавання та віднімання десяткових дробів до розвязування прикладів рівнянь задач спрощення виразів. Розвивати навички логічного мислення математичну мову навички зручного обчислення прикладів. Виконуючи вправи ми побачимо що нам потрібно вміти додавати та віднімати десяткові дроби для спрощення виразів розвязування рівнянь розвязування задач в одній системі вимірюваннякм год. Розвязування вправ.
52761. Розвиток толерантності 48.5 KB
  Робота в групах зашифроване слово Жидрути Васпра Легнека Тижидру Батре Тивмі З`являється напис Дружити справа нелегка але дружити треба вміти. Разом ми клас Тож будемо вчитися дружити щоб не було як у байці Л. Бесіда: Що ж там лад Як досягти ладу в колективі Що ж означає: дружити Як ви розумієте це поняття А зараз послухайте вірш Оксани Сенатович. Що це значить не дружити Що це значить не дружити Жити так одинаком Не дружити це ходити Не дверима а вікном.
52762. Сложение и вычитание обыкновенных дробей 316 KB
  Цель: - актуализировать знания учащихся по теме «Сложение и вычитание дробей с равными знаменателями»; - развивать навыки применения теоретических знаний при решении различных видов практических упражнений; - формирование положительной мотивации к предмету через нестандартную форму реализации урока, развитие познавательного интереса учащихся; - воспитание культуры работы в группе; - поддержать акцию «Сохраним первоцветы».