52843

Збережи ялинки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Коментар: для проведення уроку напередодні вчитель пропонує учням підготувати презентації: Які бувають ялинки Чи корисні хвойні аромати Як використовують ялинки Як можна зберегти ялинку Хід заходу: Учитель: Яке свято наближається діти Без чого не обходиться жодне новорічне свято Де беруть ялинки для новорічного свята Чи завжди свято нового року святкували взимку Звичайно ні. Фея Екологія: Добрий день діти. Зрубали ми ялинку На свято принесли Малята веселяться В лісі одні пеньки Сіренькому зайчатку Нема...

Украинкский

2014-02-19

38 KB

4 чел.

Тема: Збережи  ялинки.

Мета: Розширити і збагатити знання дітей про природу, показати її значення для людини, формувати уяву, фантазію та спостережливість, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: Ялинкові та соснові гілки, шишки, гілки горобини та калини, матеріали для виготовлення новорічної композиції, ялинкові прикраси.

Коментар: для проведення уроку напередодні вчитель пропонує учням підготувати презентації: «Які бувають ялинки?», «Чи корисні хвойні аромати», «Як використовують ялинки?», «Як можна зберегти ялинку?»

Хід заходу:

Учитель:

  •  Яке свято наближається, діти?
  •  Без чого не обходиться жодне новорічне свято?
  •  Де беруть ялинки для новорічного свята?
  •  Чи завжди свято нового року святкували взимку?

Звичайно, ні.

У давнину в багатьох народів, у тому числі й у слов’ян, рік починався з березня, першого місяця весни, початку відродження природи. Називався перший місяць – березол, від дії весняного сонця на берези, яка у цей час наливається солодким соком і випускає бруньки.

У перші сторіччя християнства у наших предків Новий рік починався 1 вересня. Головну роль на святі відігравав сніп з колосків жита – «Дідух», прикрашений сухими і штучними квітами. Цей стародавній звичай символізував життєву силу (назва «жито» походить від слова «Життя»), новий врожай і пам'ять роду («дідух» - буквально «дух діда»).

У 1699 році Петро І Указом «Про святкування Нового року» повелів «роки обчислювати, як на западі, з 1 січня, і прикрашати домівки сосновими і ялинковими гілками». Зелені в будь-яку пору року ці гілки символізували безсмертя, вічну молодість, сміливість і гідність.

Фея Екологія:

  •  Добрий день, діти. Ви впізнали мене я – Фея Екологія.

Ви напевно, вже звикли новорічне свято зустрічати з ялинкою, Дідом Морозом і подарунками. І на цьому святі веселяться усі, невесело тільки одній ялинці, яку зрубали в лісі і принесли додому.

Зрубали ми ялинку

На свято принесли –

Малята веселяться,

В лісі одні пеньки!

Сіренькому зайчатку

Нема сховатись де,

Ось-ось хижак помітить –

І лихо не мине!

І білці шишки зрілі

Збирати вже ніде

Кружляє всюди вітер,

А лісу е знайде!

І я звертаюсь до вас, діти, якщо кожен врятує ялинку то вона через десятки років відгукнеться радісним дзвоном.

Отже, вирушаємо у подорож на незвичайній карті країни Екології.  Ці чарівні прапорці допоможуть нам не заблукати в цій країні. З допомогою прапорців ми відмітимо наш маршрут.

  •  Заплющіть оченята, за допомогою уяви ми перенесемося до чудового зимового лісу.

Стоїть загадковий ліс у чарівній красі.

  •  Вдихніть свіже повітря, затримайте подих, видихніть, насолоджуйтесь свіжістю лісу.
  •  Підставте долоньку маленькій сніжинці, легесенько здуйте її.
  •  Погляньте! Он велетень  дуб, все ще вкритий коричневим листям, а он молода берізка опустила віти додолу. А поруч неї стоїть сосна укутана снігом.

Ух-ух-ух важко зітхає вона, струшуючи великі клапті снігу додолу.

Але раптом!

Тук-тук-тук! То дятел довбе гіллячку, а поряд кружляють синички

Цінь-тінь-тінь!

А ось сорока білобока.

Скре-ке-ке, скре-ке-ке!

Важко йти по снігу, то може поїдемо. Сіли на коника, поїхали.

Цок-цок-бух!

Виходить Зима і Дід Мороз.

Зима. Хто це по лісі блукає?

         Хто і чого тут шукає?

Дід Мороз. Доброго ранку, зимонько!

          Ти не тривожся дарма.

          Діти зайшли на хвилинку.

          До нашої красуні – ялинки.

Фея Екологія:

          Ми привели їх до вас

          У передсвятковий цей час

       Хай пісня і сміх тут лунають і царство зими звеселяють.

Зима:

Спасибі за добре слово

Та поки триває розмова

Я хочу у вас запитати:

Прийшли ви ялинку рубати?

Дід Мороз:

Нам досить ялинчиних сліз!

Хай свідками буде наш ліс –

Деревам, кущам, звірині.

Ми голосно кажемо: «Ні»

Фея Екологія:

Прийшли ми сюди святкувати:

Сміятись, співать, танцювати.

Ялинка нам око милує

Чи можна її ображати?

Не будем ялинку рубати

Зима:

Чому ж тоді день за деньочком

Все більше у лісі пеньочків?

Пиляють, ламають, рубають -

На сльози ялин не зважають!

Дід Мороз.

Не гнівайся Зимонько-мати

Не будем ялинок чіпати.

Прийшли ми лише подивитись

Красуні ялинці вклонитись.

Учитель:

Давайте, діти, поміркуємо разом, чим ми можемо допомогти ялинці. Можливо, наприкінці уроку ми щось і придумаємо. А зараз послухайте що діти розкажуть нам про ялинку.

1 зупинка презентація «Які бувають ялинки?». Діти першої групи розповідають.

У хвойному лісі ростуть ялини і сосни. У цих дерев листочки у вигляді хвої.

На зиму голки у хвойних дерев не опадають. Ми провели спостереження – під сосною лежало багато хвоїнок. Звідки вони там взялися, якщо дерево ніколи не буває «голим»?

Виявляється, голки оновлюються поступово через 3-5 років, саме їх ми побачили під деревом.

Де дозріває насіння у хвойних дерев?

Насіння дозріває у шишках. Виявляється, шишки сосни можуть передбачати погоду. Якщо на вулиці сухо, вони розкриваються, а якщо волого закриваються. Щоб переконатися, можна зволожити (намочити) шишки, а потім покласти на батарею.

2 зупинка презентація «Чи корисні хвойні аромати?». Діти другої групи розповідають.

Чудово впливає на людський організм повітря хвойних лісів, воно насичене ефірними смолами. Ним особливо корисно дихати людям у яких хворі легені, дихальні шляхи. Цінується чисте цілюще повітря хвойних лісів. Аромат сосни є здоровішим за пахощі квітучих дерев. Отже, ці вічно зелені  дерева треба обов’язково насаджувати біля людських помешкань.

3 зупинка презентація «Як використовують ялинки?» діти третьої групи розповідають.

Ялинка уміє співати. Якщо в стовбур ялини вдарить блискавка, він стає чарівним. Така ялинка називається «резонансною», з її деревини майстри виготовляють музичні інструменти: скрипки, гітари.

Отже, дійсно ялинки корисні людям, і чим довше вини живуть тим більше користі здатні принести.

Учитель:

Що ж ми можемо придумати для ялинки?

4 зупинка презентація «Як можна зберегти ялинки.?. Діти четвертої групи розповідають.

Новорічні композиції можуть бути: настінні, настільні, а також розміщені на підлозі.

Діти показують композиції.

Гра «Мікрофон».

Діти, спробуйте переконати присутніх що ялинки не можна рубати. Виходить Ялинка.

Любі діти! Прибігли до мене лисичка і зайчик і розповіли мені, що сьогодні ви цілий урок говорили про мене і вирішила подарувати кожному з вас солодку ялинку.

Коли будете її їсти загадайте бажання і воно обов’язково збудеться.

Вчитель: Дякуємо за смачні подарунки.

Ну, що ж до справи? Тепер можна сказати здрастуй, Новорічне свято! Прикрасимо нашу ялинку і будемо святкувати.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16223. Динамическое создание объектов на базе стандартных классов DELPHI 128.5 KB
  Лабораторная работа №12 Динамическое создание объектов на базе стандартных классов DELPHI Цель работы: Изучить принципы создания COMсервера и COMприложения Постановка задачи: Разработать COMсервер реализующий три метода решения нелинейных уравнений. Разработать COMкл...
16224. Создание контроллеров автоматизации приложений Microsoft Office 129.5 KB
  Лабораторная работа №14 Создание контроллеров автоматизации приложений Microsoft Office Цель работы: Изучить принципы обмена данными между клиентом пользовательским приложением и сервером на примере приложения компании Microsoft Office Постановка задачи: Разработать кон...
16225. Имитационное моделирование и система GPSS 90.5 KB
  Методические указания к лабораторной работе по дисциплине Теоретические основы автоматизированного управления Лабораторная работа № 1 Имитационное моделирование и система GPSS Цель работы: Изучить метод имитационного моделирования систем массового обслужив...
16226. Исследование характеристик фрагмента коммуникационной системы АСУ 158.5 KB
  Методические указания к лабораторной работе по дисциплине Теоретические основы автоматизированного управления Лабораторная работа № 2 Исследование характеристик фрагмента коммуникационной системы АСУ Цель работы: Приобрести навыки анализа одно и многокан
16227. Оценка оперативности решения задач на ЭВМ в условиях отказов 108 KB
  Методические указания к лабораторной работе по дисциплине Теоретические основы автоматизированного управления Лабораторная работа № 3 Оценка оперативности решения задач на ЭВМ в условиях отказов Цель работы: Приобрести навыки анализа СМО допускающих прерыв...
16228. Оценка производительности многопроцессорного вычислительного комплекса 61.5 KB
  Методические указания к лабораторной работе по дисциплине Теоретические основы автоматизированного управления Лабораторная работа № 4 Оценка производительности многопроцессорного вычислительного комплекса Цель работы: Приобрести навыки анализа сетей мас...
16229. Планирование и проведение машинного эксперимента 77 KB
  Методические указания к лабораторной работе по дисциплине Теоретические основы автоматизированного управления Лабораторная работа № 5 Планирование и проведение машинного эксперимента Цель работы: Приобрести навыки постановки эксперимента на модели с испол
16230. Изучение движения физического резонанса 151.5 KB
  Тема: Изучение движения физического резонанса. Введение Физическим маятником называется твердое тело находящееся в поле сил тяготения и имеющего ось вращения лежащую в плоскости перпендикулярной вектору ускорения свободного падения g. o
16231. Сложения двух гармонических колебаний точки 91.5 KB
  Лабораторная работа по физике на тему: Сложение гармонических колебаний. Колебание тела которое происходит по законам синуса или косинуса называется гармоническим Общее уравнение гармонических имеет вид. Гармонические колебания характеризуются...