52846

Елліністичні держави в IV—II ст. до н. е. Елліністична культура

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розкрити суть еллінізму; дати коротку характеристику елліністичних держав; визначити основні причини розквіту культури і науки часів еллінізму розглянути їхні основні досягнення. Епоха еллінізму діадохи. Джерела: Фільм Культура еллінізму 35канала; Підручник: Шалагіна О. 2009; Структура уроку Організаційний момент Актуалізація опорних знань Вивчення нового матеріалу Суть еллінізму.

Украинкский

2014-02-19

49.5 KB

6 чел.

Тема. Елліністичні держави в IVII ст. до н. е. Елліністична культура.

Мета:

  •  Розкрити суть еллінізму; дати коротку характеристику елліністичних держав; визначити основні причини розквіту культури і науки часів еллінізму, розглянути їхні основні досягнення.
  •  Розвивати вміння аналізувати й характеризувати конкретно історичні процеси та явища; удосконалити навички встановлення причинно-наслідкових зв'язків;
  •  Виховувати толерантність, увагу, повагу до загальнолюдських цінностей та цікавість до предмету.

Основні терміни та поняття. Епоха еллінізму, діадохи.

Обладнання: мультимедійні засоби, презентація, ілюстрації та портрети та інше.

Тип уроку. Комбінований урок.

Джерела:

  1.  Фільм «Культура еллінізму» 35-канала;
  2.  Підручник: Шалагіна О.І., Шалагінов Б.Б. Історія стародавнього світу: Підручник для 6 кл. – К.: Пед. преса, 2006. -288 с.
  3.  Інтернет сайт «Вікіпендія»;
  4.  Святокум О.Є. Історія стародавнього світу. 6 клас: Плани-конспекти уроків. - Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2003. -320 с.
  5.  Мультимедійний підручник для ПК «Світ античної культури. 6 клас». (2009);

Структура уроку

  1.  Організаційний момент
  2.  Актуалізація опорних знань
  3.  Вивчення нового матеріалу
  4.  Суть еллінізму.
  5.  Розквіт елліністичних держав.
  6.  Культура й наука доби еллінізму.
  7.  Закріплення нових знань
  8.  Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання


ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування.

  1.  Назвіть найбільші битви першого походу Олександра Македонського в Персію.
  2.  Куди спрямував свої війська Олександр після битви під Іссою?
  3.  Якими були результати другого походу Олександра Македонського в Персію?
  4.  Як закінчився похід Олександра Македонського в Середню Азію та Індію?

Перевірка творчого домашнього завдання.

Заслухавши твори учнів, учитель відзначає, що, незважаючи на існування різних точок зору на Олександра Македонського як особистість і полководця, безперечним залишається одне: завдяки Александрові грецька культура поширилася далеко за межі Греції і стала всесвітньою.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Суть еллінізму.

Робота над формуванням поняття.

Еллінізм — період в історії країн Східного Середземномор'я між 323 і 30 рр. до н. е., що характеризується взаємодією грецьких і місцевих елементів в економічних відносинах, політичній організації та культурі.

Бесіда за запитаннями.

  1.  Від якого слова походить термін «еллінізм»?
  2.  Яку територію займала імперія, створена Олександром Македонським?
  3.  Коли помер Олександр?

Після смерті Олександра Македонського його держава розпалася на три окремі держави: Македонію, куди ввійшла і Греція, Сирію, куди ввійшли території від Сирії до річки Інд, і Єгипет. Царями стали полководці Олександра, його наступники - діадохи.

2. Розквіт елліністичних держав.

Робота за підручником.

Опрацюйте текст параграфа.

Додаткова інформація

Фароський маяк

Під час походів Олександр Македонський заснував чимало міст. Він заклав Александрію при Іссі, Александрію на Тигрі, Александрію Кавказьку, Александрію Крайню (в Середній Азії), Александрію Арі-ану (нинішній Герат) і багато інших, а в 332 р. до н.е. і Александрію Єгипетську.

Александрія Єгипетська була найбільш відомою. Визначною пам'яткою міста був маяк колосальних розмірів — одне із Семи чудес світу. 120-метрова вежа мала три яруси. У нижнього ярусу було чотири грані, спрямовані на північ, схід, захід і південь; вісім граней другого ярусу були орієнтовані за напрямками восьми головних вітрів. Третій ярус — ліхтар — вінчав купол зі статуєю Посейдона заввишки близько семи метрів. Складна система дзеркал підсилювала світло вогню, що запалювався на вершині. Маяк був ще й добре укріпленою фортецею з великим військовим гарнізоном.

3. Культура й наука доби еллінізму.

Демонстрація відео фрагменту «Еллінізм»

Робота з учнями з використанням додатково тексту підручника.

Скласти узагальнюючу таблицю та придумати 5 питань до побаченого

Наука та мистецтво в епоху еллінізму

Галузь

Ім'я вченого

Досягнення

З досягненнями культури в епоху еллінізму учні знайомляться в обсязі підручника. Можуть бути заслухані повідомлення про розвиток скульптури в епоху еллінізму.

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Бесіда за запитаннями.

  1.  Як ви вважаєте, чому так швидко перестала існувати імперія Олександра Македонського? Яка держава називається імперією?
  2.  Які держави виникли на території держави Олександра Македонського?
  3.  Розкрийте значення поняття «діадох».
  4.  Чому створені держави називали елліністичними?
  5.  Як ви вважаєте, у чому причина розквіту елліністичної культури?
  6.  Які із Семи чудес світу ви можете назвати?

  1.  ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя,

Після розпаду імперії Олександра Македонського були створені греко-македонські держави, керовані діадохами.

Правителям елліністичних держав за східним звичаєм віддавали шану, гідну богів.

В елліністичних країнах поширювалися грецька мова, література, наука, архітектура, створювалися музеї, бібліотеки, стадіони.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1.  Опрацювати текст параграфа.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38758. Ораторское искусство 411 KB
  Критерием качества усвоения той или иной темы является умение подмечать ошибки допускаемые в собственной речи и или в речах других людей глубоко и всесторонне анализировать язык и стиль публичных выступлений ярко образно аргументированно и убедительно излагать те или иные положения. Тема 1Предмет и функции ораторского искусства В научной литературе понятия риторика красноречие мастерство публичного выступления ораторское искусство нередко используются как родственные. Разделяет ее в частности отечественная философская...
38759. Экономика и управление на предприятии ОАО «Новосибирская макаронная фабрика» 126.5 KB
  Королева Отчет по преддипломной практике по предприятию ОАО Новосибирская макаронная фабрика по специальности Экономика и управление на предприятие Выполнила: Детюченко В. Данную работу можно разделить на несколько разделов: 1 Уставные характеристики организации 2 История предприятия ОАО Новосибирская макаронная фабрика 3 Приоритетные направления деятельности ОАО Новосибирская макаронная фабрика 4 Анализ структуры предприятия 5 Анализ системы закупок Заключение Список использованной литературы Содержание...
38760. Социальная психология и психотерапия 456.5 KB
  психика это системное качво мозга которое реализуется чз функциональные сисмы мозга кторые формируются у Ч в прцессе жизни и овладения им истор сложившихся форм Дти и опыта человва чз собственную активную Дть. Фрейд определял генезис психического как одну из важных детерминант полноценного функционирования взрослого человека Принцип субъекта предполагает рассматривать человека как автономную инициативную личность способную в определенных пределах изменять себя и окружающий мир. Формы взаимодействия чел в миром. Выполняя...
38761. Ответы по географии для 9 класса 251 KB
  Географические различия в хозяйственной деятельности населения России привести конкретные примеры. Культурноисторические особенности народов России. Особенности природы населения и хозяйства отдельных территорий России привести примеры. Часовые пояса на территории России.
38763. Коммуникативная концепция права: Проблемы генезиса и теоретико-правового обоснования 294 KB
  Задачей диссертационного исследования является исследование и обоснование узловых аспектов коммуникативной теории права как одного из возможных вариантов интегрального правопонимания. Согласно такому целостному подходу право, как интерсубъективная правовая реальность, рассматривается в коммуникативно-деятельном, ценностном, семиотическом и психологическом аспектах и соответственно онтологически интерпретируется и феноменологически....
38764. Изучение городского пространства Исследование Витебского вокзала по заданному алгоритму 6.42 MB
  Список группы: Белова Елена Витальевна Веснина Мария Воробьёва Марина Евгеньевна Гайдукова Екатерина Владимировна Гусейнова Дина Денисова Ирина Михайловна Иванова Людмила Валентиновна Иванова Светлана Ильинична Киселёва Татьяна Станиславовна Группа за работой в музее Задание №1 Изучение городского пространства Исследование Витебского вокзала по заданному алгоритму. Задание №2 Исследование картин. Кроме работы на курсах было дано задание провести фасилитированное обсуждение...
38765. Юриспруденция. Методические указания 919 KB
  Изложенные материалы предназначены для оказания практической помощи студентам специальности 021100 030501 – Юриспруденция при выборе темы дипломной работы ее написания оформления и защиты. Иркутский государственный технический университет Кафедра государственноправовых дисциплин ИрГТУ ОГЛАВЛЕНИЕ [1] ОГЛАВЛЕНИЕ [2] ВВЕДЕНИЕ [3] ВЫБОР И УТВЕРЖДЕНИЕ ТЕМЫ ДИПЛОМНОГО СОЧИНЕНИЯ [4] ВЫДАЧА ЗАДАНИЯ СОСТАВЛЕНИЕ КАЛЕНДАРНОГО ГРАФИКА РАБОТЫ И ПЛАНА ДИПЛОМНОГО СОЧИНЕНИЯ [5] ТРЕБОВАНИЯ К ОГЛАВЛЕНИЮ ДИПЛОМНОЙ РАБОТЫ [6] СБОР АНАЛИЗ И...
38766. Рынок чистой монополии 146.5 KB
  Для формирующегося рынка России характерна высокомонополизированная структура поддерживаемая созданием в последние годы различного рода концернов ассоциаций и других объединений одной из целей которых является поддержание высоких цен и обеспечение себе спокойного существования . Например для открытия коммерческого банка в России помимо установленного минимального размера уставного фонда требуется специальное разрешение Центрального банка РФ получить которое достаточно сложно. Развитие системы государственного регулирования естественных...