52853

Збереження електроенергії у побуті

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Поширити уявлення дітей про способи добування електроенергії. В домі дід мороз живе І продукти зберігає А щоб свіжими були Зіпсуватись не могли Їх у холоді тримає Холодильник Коментарі вчителя щодо збереження електроенергії. Своєчасно розморожувати щоб менше споживав електроенергії.

Украинкский

2014-02-19

49 KB

36 чел.

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 89

Засідання клубу «Чомусик»

тема: «Збереження електроенергії у побуті»

Розробила

учитель початкової школи Донцова Н. М.

Учитель математики Листопадова О. М.

Донецьк 2011

Засідання клубу «Чомусик»

Вік учнів – 9-10 років

Клас – 3

Тема: Збереження електроенергії у побуті

Мета: Поширити уявлення дітей про способи добування електроенергії. Розвивати творче мислення, уяву, увагу, практичні навички у користуванні електроприладами. Сприяти формуванню активної громадської позиції у збереженні енергоресурсів України. Виховувати дисциплінованість, охайність при користуванні електроприладами.

Обладнання: ілюстрації електротранспорту, побутових електроприладів, електростанцій, енциклопедичний словник.

Хід заняття

  1.  Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності.
  2.  Повідомлення теми засідання, мети.
    1.  Створення проблемної ситуації: Бесіда з учнями.      Учитель: «Уявіть, що ви опинилися на острові. Вдень було весело, цікаво, тепло. Але ось зайшло сонечко, стало темно. Як би ми повели себе вдома і чого бракує на острові?»         Відповіді дітей (Світла, телевізора, магнітофона, холодильника).
    2.  Узагальнення вчителя.            – Як одним словом можна назвати всі ці предмети? (Електроприлади).  – Завдяки чому ці предмети можуть працювати?
    3.  Загадка  Він всім несе тепло і світло!         Щедріш його нема у світі:         В будівлі, села і міста          приходить він по проводам.            (Електрострум)
    4.  Складання асоціативного куща. Словникова робота                                

В процесі пояснення, вчитель демонструє ілюстрації і коментує.

  1.  Усвідомлення нових знань
    1.  Бесіда «Для чого людині електроенергія?»
    2.  Загадки дітей.

1.  А ця як зветься річ?

Вона грушоподібна.

І людям всім потрібна,

Коли настане ніч.

Дає яскраве світло,

Поки ще не розсвітло.(Лампа)

2. Я лягаю спати вчасно,

Сплю і бачу щось ввісні,

А тим часом світло гасне

В тому, іншому вікні.

3. Я завжди на мотузку

На столі, а чи в кутку,

До розетки як припнуть,

Мов би човен рушу в путь,

Згладжу хвилі всі, будь ласка.

Як я звусь? (Електропраска)

4. Чудо-ящик в нас є вдома,

Добре він усім знайомий,

Як ввімкну – дивлюсь кіно

І мультфільми заодно.

  (Телевізор)

5. В домі дід мороз живе

І продукти зберігає,

А щоб свіжими були,

Зіпсуватись не могли,

Їх у холоді тримає

  (Холодильник)

Коментарі вчителя щодо збереження електроенергії. Демонстрація малюнків.

Вдень не повинна горіти. Домашнє завдання робити при денному світлі. Дається завдання черговим в класі вимикати своєчасно світло.

Вночі треба економити світло.

Не залишати праску ввімкнену без діла, своєчасно вимикати.

Довгий перегляд телевізора шкодить здоров’ю і може викликати пожежу.

Своєчасно розморожувати, щоб менше споживав електроенергії.

  1.  

  1.  Підсумки заняття. Узагальнення набутих знань
    1.  Гра «Друкар». Скласти фразу – висновок                                                                        
    2.  Вірш-пам’ятка (Хорове вивчення)

Якщо підете в гості з дому

Надовго до своїх знайомих,

Про газ і струм не забувайте,

Ретельно все перевіряйте,

Без догляду не залишайте, споживачі,

То ж пам’ятайте!

  1.  Домашнє завдання:
    1.  Слідкувати дома за економним використанням електроенергії.
    2.  Скласти перелік побутових приладів-помічників людини.
    3.  Намалювати малюнки до теми заняття.
    4.  Знайти нові загадки про електроенергію.


Електроенергія

газ

ода

сонце

атом

вітер

вугілля

нафта

КТРО

ЕЛЕ

БЕ

ЖІТЬ

РЕ

ЕНЕР

ГІЮ

  1.  

 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

7500. Проект будівництва хлібопекарського заводу 1.07 MB
  Головною задачею проектування хлібопекарських підприємств є постійне підвищення технічного рівня хлібозаводів, забезпечення високої продуктивності і культури праці при найбільш ефективному використанні капітальних вкладень; утворення комплексно-механізованих хлібопекарських підприємств.
7501. Европейская философия нового времени 33 KB
  Европейская философия нового времени Европейская философия нового времени. Новое время - это период становления капиталистических отношений, период развития производства, требовавший развития науки и техники. Все это влияет на развитие философ...
7502. Истоки русской философии 48.5 KB
  Истоки русской философии Истоками возникновения философии на Руси можно считать: Славянскую мифологию Появление болгарской книжности т.е. появление славянской азбуки - кириллицы (IX век) Приход христианства на Русь и связанный...
7503. Философия эпохи возрождения 43 KB
  Философия эпохи возрождения Эпоха Возрождения обращается к античности, как к идеалу. В центре внимания оказывается человек, для этого этапа характерен антропоцентризм. Прежде всего, изменение отношения к человеку стало заметно в произведениях искусс...
7504. Критический утопический социализм 24.5 KB
  Критический утопический социализм. Появляется как реакция на разочарование в результатах Французской буржуазной революции. Представители этого направления критикуют современный им буржуазный строй и предлагают свои проекты преобраз...
7505. Основные идеи эпохи Просвещения 32 KB
  Основные идеи эпохи Просвещения. Эпоха Просвещения - это период идеологической подготовки к утверждению политической власти буржуазии. В этот период происходит утверждение буржуазных ценностей таких как: ценность жизни, свободы и равенства (юридичес...
7506. Экология: конспект лекций 843.5 KB
  Предлагаемое пособие поможет студентам в решении именно этой задачи применительно к курсу Экология. Содержание и структура пособия соответствуют требованиям Государственного образовательного стандарта высшего профессионального образования. Издание п...
7507. Учет и регулирование потребления электрической энергии 112.61 KB
  Учет и регулирование потребления электрической энергии. Бытовое энергосбережение В жилищном хозяйстве потребляется около 30% тепловой энергии, которая получается от сжигания твердого, жидкого и газообразного топлива. Поэтому, экономия топлива ...
7508. Экономия электроэнергии в электроснабжающих установках 60.8 KB
  Экономия электроэнергии в электроснабжающих установках Электроснабжение сельских потребителей осуществляют в основном от сетей государственных электросистем. К сельским потребителям электрическую энергию подают по линиям напряжением 6, 10, 20, 35 кВ...