52932

Перспективи входження України до Євросоюзу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Перспективи входження України до Євросоюзу. розкрити місце України у розширенні Євросоюзу. розкрити причини низького рівня розвитку економіки України. показати шляхи економічного розвитку та зростання України.

Украинкский

2014-02-20

66 KB

4 чел.

Тема. Перспективи входження України до Євросоюзу.

Мета.

- розкрити місце України у розширенні Євросоюзу.

- ознайомити учнів з економічною ситуацією в Україні в порівнянні з країнами Європейського Союзу.

- розкрити причини низького рівня розвитку економіки України.

- показати шляхи економічного розвитку та зростання України.

- виховувати повагу до національних,духовних, культурних надбань європейських народів.

Обладнання.

Політична карта світу, економічна карта Європи, стенд з короткою характеристикою країн- членів ЄС.

( державний прапор і картки з короткими даними про кожну країну)

                       Франція.

          S – 551 тис. км.

          Н – 57.7 млн. осіб

          Столиця – Париж

          Державний устрій – республіка

          Законодавчий орган – двопалатний парламент у складі

                               Національних зборів і Сенату.

          Глава держави – президент


Тип уроку:

Круглий стіл

Методи:

Словесний, наочний,частково пошуковий,практичний, проблемно- навчальний.

 Хід уроку:  

На дошці: Україна – європейська держава,невід’ємна складова європейської

                   цивілізації.

                  В Європі її думки, в Європі її серце, в Європі її місці.

На інтерактивній дошці символіка Європейського Союзу.

  1.  Організаційний момент.

Вступне слово вчителя.

Євроінтеграція є головним та незмінним політичним пріоритетом України. Ще у червні 2002 р. Президент України у Посланні до Верховної Ради України визначив європейську інтеграцію стрижнем стратегії економічного та соціального розвитку України на наступне десятиріччя.

Сьогодні ми всі розуміємо, що для України Європейська інтеграція – шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС.

Але чи є для України місце в новій Європі, Європі без кордонів та розмежувальних ліній? А може нашій державі,очима європейців, більш пасує роль буфера між Європейським та євразійським економічно- політичним просторами.І взагалі, чи потрібна Україна Європі,як складова частина в геополітичному, а не лише в географічному сенсі Європи? Відповіді на ці питання пошукаємо на нашому уроці.

Тому сьогодні на уроці ми обговоримо перспективи входження України до Європейського союзу.

2.Актуалізація опорних знань.

Давайте пригадаємо з попередніх курсів,що Вам відомо про ЄС.

1.Що таке ЄС?

(ЄС – економічна і політична організація держав Європи).

2.Скільки держав на сучасному етапі входить до ЄС?

(27 членів і 5 кандидатів)

3.Яким чином розпочалося будівництво Європи без кордонів?

(1951 р. шість держав підписали в Парижі Угоду про заснування Європейського обєднання вугілля і сталі Бельгія,Нідерланди,Люксембург,ФРН, Франція,Італія).

4.Чому на прапорі ЄС завжди 12 зірок? (символ завершеності і досконалості).

5.Назвіть «три стовпи» Європейського Союзу (Європейські організації, єдина зовнішня політика та політика безпеки,юстиція та внутрішні справи).

6.Які євро регіони створено в Україні у періодз 1993 року?( «Буг», «Нижній Дунай», «Верхній Прут»,Карпатський єврорегіон- постанова КМУ від 25 квітня 2002р №587).

7.Які області залучені до функціонування українських євро регіонів?(Волинська,Чернівецька,Закарпатська,Одеська, Івано- Франківська,Львівська).

8.Коли і яким документом затверджено Стратегію інтеграції України до ЄС?(1998р,Указом Президента України).

9.Які країни належать до «першої хвилі» розширення ЄС?(Польща, Угорщина, Словенія, Естонія,Чехія,Кіпр,Мальта, Латвія, Литва, Словаччина.)

10.Найважливіші цілі ЄС?

- збереження миру між країнами.

- створення міцного союзу народів Європи.

- «підтягування» рівнів економічного розвитку до максимально високих показників.

- збереження та примноження загального добробуту.

12.Яких критеріїв країни- кандитати повинні дотримуватись для вступу в ЄС

(Копенгагенських критеріїв).

13.Назвіть основні інституції Євросоюзу?

(Парламент, Рада ЄС, Рахункова палата,Комісія,Суд,).

14.Який документ регулює відносини між Україною та ЄС( Угода про партнерство і співробітництво.)

15.Які країни на даний момент утрималися від вступу до Європейського валютного союзу?

( Данія, Швеція, Велика Британія).

16.Яка країна є асоційованим членом ЄС з1963р.,але досі не стала повноправним членом?(Туреччина)

17. Яка країна ЄС у 1955 р. прийняла закон про постійний нейтралітет?

( Австрія).


III. Організаційно – мотиваційний етап..Місце України у розширені Євросоюзу.

На початку 21ст. було передбачено розширення ЄС за рахунок країн Цн. І Сх. Європи.

Комісія ЄС поділила ці країни на три групи:

  1.  Країни з якими було розпочато конкретні переговори про вступ до ЄС.
  2.  Країни переговори з якими перенесено на більш пізній термін.
  3.  Країни, для яких приєднання до ЄС є віддаленою перспективою і вони не є асоційованими членами.

Вчитель. Як на вашу думку, до якої групи віднесено Україну?

Учень. Україну віднесено до 3 групи країн, які вважаються потенційними претендентами на членство в ЄС, але це її віддалена перспектива.

 

Вступ до ЄС вимагає низки глибоких економічних і політичних заходів. Спрямованих до адаптацію їхніх господарств до умов європейської економіки.

Учитель. Чому для України приєднання до ЄС є віддаленою перспективою і вона не є асоційованим членом ЄС ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

4.Етап навчально- пізнавальної діяльності.

Учитель. Як на вашу думку оцінюється Україна західними експертами?

- Україна є територіально найбільшою європейською країною( крім Росії).

- вона є більш відсталою в економічному плані від найменш розвинутих 10 країн Європи.

- в разі приєднання України до ЄС виникла б значна потреба в структурній допомозі.

- як традиційно аграрна країна Україна мала б значну потребу у фінансовій підтримці для відбудови свого сільського господарства.

Учитель. Важливим чинником Євроінтеграції є темпи економічного зростання. Згідно з Планами дій, вони мають забезпечити зближення соціальних і економічних показників ЄС і країн- сусідів. Для того щоб з’ясувати причини небажання ЄС впускати Україну до своєї « родини» проаналізуємо деякі показники рівня економічного розвитку.

Додаток1. Порівняння рівня економічного розвитку країн ЄС.

Висновок. Як видно з діаграм рівнів розвитку краін ЄС показник ВВП на душу населення для цих країн майже однаковий і в середньому становить 25 тис. дол.США. Це свідчить про однаково високий рівень економічного розвитку країн ЄС.


Додаток2. Порівняння рівня розвитку країн першої і другої хвилі розширення та України.

Учитель. Що ж стосується рівня розвитку економіки країн першої і другої хвилі розширення то він не однорідний.

  •  Які країни за показником ВВП на душу населення наздоганяють країни ЄС

( Кіпр, Словенія, Мальта).

  •  А які знаходяться майже на одному рівні з Україною?(Болгарія, Румунія)
  •  Які висновки можна зробити щодо України? (рівень економічного розвитку України майже вдвічі менший. Ніж навіть у найменш розвинутих країн ЄС).

Додаток3.Динаміка реального росту ВВП економіки Українии.

Проаналізуйте:

  •  За які роки незалежності в Україні відбулося катастрофічне скорочення виробництва.( з 1990- 1999рр.- в 2.5рази)
  •   В якому році реальний ВВП досягнув найнижчої точки(1999р.)
  •   З якого року відбулося зростання економіки(2000)
  •   Що ви можете сказати по показникам ВВП на душу населення( спадав дещо меншими темпами).
  •  Чому ВВП на душу населення спадав меншими темпами( це зв’язано з зменшенням чисельності населення).

Висновок. Як видно з динаміки реального росту ВВП економіка України значною мірою втратила свій потенціал.

Головні причини занепаду економіки України:

  •  Перехід від командно- адміністративної до ринкової економіки.
  •  Жорсткий податковий кодекс, який загнав значну частину економіки в тінь(40- 60%).
  •  Необгрунтована політика зовнішніх запозичень(сукупний борг становить 61% від ВВП- критичний).
  •  Масовий і неконтрольований характер приватизації.
  •  Відкритість національного ринку, що підірвало позиції вітчизняного виробника.
  •  Недосконала політика відтворення основних фондів.

(зношеність осн. фондів сягає 60- 70%).

Низька купівельна спроможність населення.( реальні грошові доходи знизились більше ніж в 3 рази)

Короткостроковий характер кредитування підприємств банками з високими процентними ставками, що’’ заморожувало’’ інвестиційну та іноваційну діяльність.

Висновок.Незважаючи на проблеми які виникли під час розбудови ринкової економіки, Україна поступово поновлює структуру виробництва, застосовуючи нові технології, активно розбудовує інфраструктуру, яка сприяє розвитку бізнесу в Україні. Процес цей повільний, до

економічних показників розвинутих країн Україні ще далеко.

Учитель.Серед інших причин, які стримують позитивну реакцію ЄС на прагнення України до членства в ЄС є геополітичні фактори. Які?

1.Масштабність України в демографічному, економічному. науково- технічному вимірах, Що засвідчує її спроможність суттєво вплинути на співвідношення центрів впливу ЄС, розподіл ринків та зовнішньо політичні орієнтири Союзу;

2.Надмірна енергетична залежність ЄС від Росії, яка активно лобіює в ЄС політику протидії євро інтеграційним намірам України.

3.Порушення балансу в узгодженості зовнішньополітичних кроків України з ЄС і США.

Учитель. Проте ризики Євросоюзу від надання статусу Україні поступаються вираженним перевагам від нього. То в чому ж зацікавленість ЄС до України?

(короткі доповіді учнів за випереджаючими завданнями:

1.Співпраця України з ЄС.

2.Механізм співробітництва Украіни з ЄС.

3.Укладення Угоди про асоціативне членство.)

5.Висновок.

Так,Європа наш спільний дім. Колись ми залишили його, відцурались родини і зійшли на манівці економічного і соціального розвитку. Тепер ми маємо нагоду повернутися до нашої Європейської родини. Але, водночас, ми маємо усвідомити, що лише наші особисті досягнення, праця кожного з нас, наші успіхи у розбудові економіки і демократії є запорукою того,що європейська родина нас прийме. А західний кордон України стане східним кордоном Європи. Україна була частиною Європи і завжди залишатиметься такою. І саме молоде покоління громадян України має бути особливо зацікавленим в тому, щоб Європа наблизилась якомога ближче і більше інтегрувалася. Саме молоде покоління Українців може отримати найбільші переваги від такої перспективи- перспективи інтеграції до ЄС, яка, проте, не кінцевою метою, а радше засобом забезпечення стабільності, миру, демократії та добробуту. І саме на молоде покоління покладено відповідальність за успішність перетворень.

6. Домашнє завдання.

Уявіть, що ви – представник Ради Європи:

Які заходи Ви порекомендували би здійснити Уряду України для вступу до ЄС?

Уявіть, що Ви – представник Уряду України:

- Яким повинен бути шлях до економічного розвитку та зростання України?

- Визначте перспективні завдання, які необхідно розв’язати з метою подальшої інтеграції України до ЄС.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23665. Практикум по извлечению и структурированию знаний в среде CLIPS 1.45 MB
  заместитель начальника службы энергонадзора ОАО Транссибнефть Практикум по извлечению и структурированию знаний в среде CLIPS по дисциплине Интеллектуальные информационные системы Авторсост. В качестве средства разработки экспертных систем описана среда CLIPS. Справочная информация по среде CLIPS дана в необходимом количестве для выполнения практических занятий и домашних заданий.
23666. Построение ЭС с использованием неупорядоченных фактов (шаблонов) и различных типов условных элементов в антецедентах правил 61.5 KB
  Пример: data 1 €œtwo€. Образец data YELLOW будет сопоставляться со всеми упорядоченными фактами содержащими в любом поле кроме первого символьное значение YELLOW. В частности он будет сопоставляться со следующими фактами: data YELLOW blue red green data YELLOW red data red YELLOW data YELLOW data YELLOW data YELLOW. Задано правило: defrule finddata data x y z = printout t x = x : y = y : z = z crlf и следующее множество фактов: data 1 blue data 1 blue red data 1 blue red 6.
23667. Изучение стратегий разрешения конфликтов в продукционных системах 43.5 KB
  При реализации прямого вывода в продукционных базах знаний машина логических выводов сопоставляет левые части антецеденты правил с базой данных и помещает правила антецеденты которых удовлетворяются в агенду конфликтное множество. Когда правило становится активным условия в его левой части удовлетворяются оно помещается в агенду в соответствии со следующими правилами: 1. Вновь активизируемые правила помещаются над всеми правилами с более низкой значимостью salience и ниже всех правил с более высокой значимостью. Если в результате...
23668. Реализация поиска в пространстве состояний 59 KB
  Каждое состояние в пространстве состояний определяется нахождением каждого персонажа объекта фермера farmer лисы fox козы goat и капусты cabbage на одном из двух берегов shore1 или shore2. Эти слоты могут принимать символьные значения shore1 и shore2. Таким образом для представления вершин ДП можно использовать неупорядоченный факт определяемый следующим шаблоном: deftemplate status slot farmerlocation type SYMBOL allowedsymbols shore1 shore2 slot foxlocation type SYMBOL allowedsymbols shore1...
23669. Задача о миссионерах и каннибалах 48.5 KB
  Каждое состояние в пространстве состояний данной задачи определяется числом миссионеров и каннибалов на каждом берегу shore1miss shore1cann shore2miss и shore2cann и местоположением лодки boatlocation на одном из берегов shore1 или shore2. Для представления вершин дерева поиска можно использовать неупорядоченный факт определяемый следующим шаблоном: deftemplate MAIN::status slot shore1miss type INTEGER range 0 VARIABLE slot shore1cann type INTEGER range 0 VARIABLE slot shore2miss type INTEGER...
23670. Поиск решения со сменой подцелей 33.5 KB
  В процессе работы необходимо реализовать в среде CLIPS программу решения задачи построения башни из блоков. Вводные замечания Задача построения башни из блоков кубиков заключается в последовательном выборе из неупорядоченной кучи блоков и постановки их друг на друга. Процесс решения задачи представляет собой чередование двух фаз: выбора блока из кучи и установки его в башню. При этом больший по размерам блок не может ставиться на меньший по размерам и следовательно на каждом шаге решения задачи необходимо выбирать из кучи самый большой...
23671. Системы искусственного интеллекта. Изучение базовых команд и конструкций CLIPS 91.5 KB
  Решение: defrule datainput initialfact = printout t crlf Vvedite chislo dnei do zacheta tseloe znachenie: bind days read assert days days printout t crlf Vvedite chislo nesdelannyh laboratornyh rabot v bind works read assert works works printout t crlf Vvedite temperaturu na ulitse: bind temper read assert temper temper printout t crlf Est\' li na ulitse osadki da 1 net 0: bind rain read assert rain rain printout t crlf Is there any white rabbit da 1 net...
23672. Разработка гибридных интеллектуальных систем в среде MatLab 174.5 KB
  Постановка задачи: С помощью адаптивной сети нечеткого вывода аппроксимировать функцию: y = 2x2 Ход работы: Исходные данные для обучения нейросети: Структура нейросети имеет вид: Процесс обучения нейронной сети: Результат обучения нейронной сети: Число эпох 40 Значение ошибки 11296 Просмотр поверхности соответствующей системы нечеткого вывода: Правила сгенерированной системы нечеткого вывода: Результаты аппроксимации с помощью сети: x y Y y y δy 04 032 0322 0002000 0006250 16 512 59 0780000 0152344 28 1568 152 0480000...
23673. Изучение основных возможностей и базовых команд среды CLIPS 61 KB
  Исполнение пакетного файла Вызов редактора Инициализация конструкций Запуск МЛВ Выполнение одного шага вывода Активизация окна списка фактов Активизация окна агенды Для сброса среды CLIPS в исходное состояние используется команда clear или соответствующий пункт меню Execution. Представление фактов и работа с ними. Факты являются одной из основных форм представления информации в CLIPSсистемах и используются правилами для вывода новых фактов из имеющихся. Все текущие факты в CLIPS помещаются в список фактов factlist.