52937

Подорож по країні Excel. Введення та редагування даних різного типу. Автозаповнення. Копіювання, переміщення, вилучення, форматування таблиці

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Домашнє завдання на наступний урок та інструктаж щодо його виконання: Достатній рівень: надр.процесорі таблицю Календар на 2011 рік Високий рівень: робота над проектом Розробка системи електронних таблиць що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому 1 таблиця – Прайслист товарів послуг в різній валюті. Д Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям Розрахунки Домашнє завдання: Достатній рівень: надр.процесорі таблицю Календар на 2011 рік Високий рівень: робота над проектом Розробка...

Украинкский

2014-02-20

205.5 KB

33 чел.

«Подорож по країні Excel»

Урок інформатики

Тема.      Введення та редагування даних різного типу.

               Автозаповнення.

               Копіювання, переміщення, вилучення, форматування таблиці.

Мета:    - навчитись вводити та редагувати дані в табличному процесорі; ознайомитись з прийомами копіювання, переміщення та видалення даних, а також освоїти метод автозаповнення комірок;

  •  розвивати навички роботи з комп’ютером, табличним процесором, а також вміння швидкого роботи з аркушем електронної таблиці;
  •  виховувати інтерес до інформатики, до обробки інформації, поданої таблично.                     

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: «інформатичний експрес».

Обладнання: ПК, MsExcel, тексти домашнього завдання (роздруковані), картки із завданнями до самостійної роботи, тести для короткої перевірки  вивченого матеріалу (в Power Point).

Хід уроку

І. Організація класу.

  1.  Домашнє завдання на наступний урок та інструктаж щодо його виконання:  

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

  1.  Ознайомлення з карткою оцінювання та основними етапами уроку.  

Прізвище, імя

Бали

  1.  Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

2.1.  Демонстрація учнями виконаного домашнього завдання (прибуток «власної» фірми, дані – в таблиці).

Зупинка № 1«Моя фірма найприбутковіша»

  1.  Фронтальне опитування учнів (за кожну правильну відповідь – ).

Зупинка № 2 «Ланцюжок питань та відповідей»

  •  До якого виду програмного забезпечення належить табличний процесор?
  •  Що таке табличний процесор?
  •  Чим представлено візуально табличний процесор?
  •  З чого складається електронна таблиця?
  •  Що таке робоча книга? (Кожна робоча книга – це окремий файл, який зберігається на   жорсткому диску або іншому носії інформації).
  •  Назвіть основні елементи робочого аркушу?
  •  Які види електронних таблиць вам відомі?
  •  Кожна комірка електронної таблиці має … (власне ім’я). Наведіть приклади.
  •  Якими способами можна створити робочу книгу?А зберегти?
  •  Чи можна до робочої книги електронної таблиці додати або видалити аркуш? Назвіть яким чином можна це зробити.
  •  Що означає «активна комірка»? (Комірка, до якої встановлено курсор є виділеною).
  •  Яким чином можна переміщуватись між комірками аркушу ЕТ?
  •  Яким чином можна здійснити перехід між аркушами книги?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Вступне слово вчителя.

На минулому уроці ви познайомились із способами запуску табличного процесора, відкриттям й збереженням документа; ознайомились із поняттями: книги, аркуші, рядки, стовпці,  клітинки.

Питання класу: Але чи достатньо цих знань для роботи з електронною таблицею? Що ще необхідно навчитись виконувати для економії нашого часу під час роботи з електронною таблицею?

  1.  Оголошення теми та мети уроку (записи учнів до зошиту).

ІV. Вивчення нового матеріалу.       Зупинка № 3 «Мені потрібно вміти»

4.1. Розповідь вчителя із демонстрацією сказаного на ПК.

Як ви вже знаєте кожен листок робочої книги складається з набору комірок. Кожна комірка має свою адресу, яка складається з літери стовпчика та номера рядка, на перехресті яких знаходиться ця комірка.

Крім окремих комірок свою адресу має область суміжних комірок. Ця адреса складається з адрес двох комірок цієї області – лівої верхньої та правої нижньої, які розділені між собою двокрапкою (наприклад А1:Е5).

Основне призначення електронних таблиць – збереження даних та проведення різноманітних операцій над ними. Отже ці дані до таблиці потрібно ввести. Це можна зробити за допомогою клавіатури, або скопіювати їх з іншого місця за допомогою буферу обміну. Табличний процесор надає багато можливостей щодо полегшення вводу даних, наприклад, введення однакових даних у всі комірки виділеної області, автоматичне введення даних, які розміщуються в певній послідовності, тощо.

Вводити дані до комірок таблиці можна двома способами. Перший спосіб – введіть дані безпосередньо в комірку таблиці та натисніть клавішу «Enter» для завершення вводу. Курсор при цьому перейде до комірки нижче. Другий спосіб – після виділення комірки поставте курсор до рядка формул та введіть потрібні дані. По закінченні натисніть клавішу «Enter». При введенні даних програма намагається автоматично розпізнати тип даних. Для видалення даних виділіть комірку або область та натисніть клавішу «Backspace» або «Delete».

Для введення послідовності даних до комірок таблиці поставте курсор до першої комірки послідовності та введіть до неї дані. Натисніть клавішу «Enter» та ведіть дані в другій комірці. Після цього виділіть ці дві комірки, підведіть курсор до маркера в правому нижньому куті виділеної області, натисніть та не відпускайте ліву кнопку миші та перетягніть курсор вниз на необхідну кількість комірок. Після відпускання кнопки миші комірки будуть заповнені послідовністю даних.

Редагування даних в програмі Excel:

Перший спосіб – двічі клацніть на комірці, дані якої ви бажаєте відредагувати;

Другий спосіб – клацніть лівою кнопкою миші по комірці та натисніть клавішу «F2»;

Третій спосіб – клацніть лівою кнопкою миші на комірці та після цього клацніть на рядку формул.

Після виконання однієї з цих дій проведіть редагування даних та натисніть клавішу «Enter» або кнопку «Ввод» на рядку формул.

Копіювання та переміщення даних. Для цього насамперед поставте курсор до комірки з даними, які ви бажаєте скопіювати або перемістити (якщо комірок декілька – виділіть їх). Після цього скопіюйте або виріжте дані до буферу обміну одним із відомих вам способів (наприклад, натисніть комбінацію клавіш «Ctrl+C»). Після цього поставте курсор до комірки, куди ви бажаєте вставити дані (якщо ви бажаєте вставити дані з декількох комірок – поставте курсор до верхньої лівої комірки області) та вставте дані з буферу обміну одним із відомих вам способів (наприклад, натисніть комбінацію клавіш «Ctrl+V». У такий же спосіб можна скопіювати або перемістити дані до другого листка робочої книги або навіть до іншої робочої книги.

4.2. Записи учнів до зошиту. Аналіз рисунків.

          

V. Усвідомлення теоретичного матеріалу.     Зупинка № 4 «Економічна»

  1.  Самостійна робота з ПК (картка із завданням, максимальна оцінка –

7 балів).

А) Повторення правил техніки безпеки та охорони праці.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel →

Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

 цех1

30,00

70,00

110,00

цех2

40,00

80,00

120,00

Всього

Відділ B

цех 1

50,00

70,00

90,00

цех 2

60,00

80,00

100,00

Всього

Загальний підсумок

В) Аркуш 2: 

 Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

Зупинка № 5 «Математична»

5.2. Робота в парах (Творче завдання)

Аркуш 3: Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Зупинка № 6 «Тестувальна»

  1.  Фронтальне опитування з вивченого матеріалу 

Тести на комп’ютері, взаємоперевірка. За кожну правильну відповідь-.

  1.  Яким способом позначається адреса виділеної області комірок?

а) Адреса лівої верхньої комірки, двокрапка та адреса правої нижньої комірки 

б) Адреса правої верхньої комірки, двокрапка та адреса лівої нижньої комірки

в) Адреса лівої верхньої комірки, тире та адреса правої нижньої комірки

г) Адреса правої верхньої комірки, тире та адреса лівої нижньої комірки

  1.  Як за допомогою клавіатури виділити декілька суміжних комірок?

а) Натиснути та не відпускати клавішу "Shift" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором 

б) Натиснути та не відпускати клавішу "Alt" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

в) Натиснути та не відпускати клавішу "Ctrl" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

г) Натиснути та не відпускати клавішу "Shift+Ctrl" та переміщувати курсор за допомогою клавіш управління курсором

  1.  Яким чином можна зафіксувати введення даних до комірки?

а) Натиснути кнопку "Ввод" на панелі формул

б) Натиснути клавішу "Enter"

в) Натиснути клавішу "Tab"

г) Будь-яким з перерахованих способів 

  1.  Яким чином не можна відредагувати дані в комірці?

а) Клацнути лівою кнопкою миші по комірці та натиснути клавішу «F2»

б) Двічі клацнути на комірці, дані якої ви бажаєте відредагувати

в) Натиснути клавішу «F2» та клацнути на потрібній комірці 

г) Клацнути лівою кнопкою миші на комірці та після цього клацнути на рядку формул

  1.  Послідовність яких даних можна вводити за допомогою автозаповнення?

а) Тільки числових даних, які збільшуються на однакове число

б) Числових даних, які зменшуються або збільшуються на однакове число 

в) Тільки числових даних, які зменшуються на однакове число

г) Будь-яких даних

Правильні відповіді: 1-а, 2-а, 3-г, 4-в, 5-б

Зупинка № 7 «Кінцева»

VІ. Підсумок: - Я дізналась …, - Я навчилась …

     Оцінювання. 


Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

цех2

40,00

80,00

120,00

Всього

Відділ B

цех 1

50,00

70,00

90,00

цех 2

60,00

80,00

100,00

Всього

Загальний підсумок

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

цех2

40,00

80,00

120,00

Всього

Відділ B

цех 1

50,00

70,00

90,00

цех 2

60,00

80,00

100,00

Всього

Загальний підсумок

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

цех2

40,00

80,00

120,00

Всього

Відділ B

цех 1

50,00

70,00

90,00

цех 2

60,00

80,00

100,00

Всього

Загальний підсумок

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки».

Тема: Введення даних до клітинок і редагування їх вмісту.

Копіювання, переміщення й видалення даних. Автозаповнення.

Самостійна робота з ПК

А) Повторення правил ТБ.

Б) Включення ПК → Запуск Microsoft Ecxel → Аркуш 1 → Створити таблицю → виконати обчислення та заливку комірок.

Відділ А

Продукт 1

Продукт 2

Продукт 3

Всього

цех1

30,00

70,00

110,00

цех2

40,00

80,00

120,00

Всього

Відділ B

цех 1

50,00

70,00

90,00

цех 2

60,00

80,00

100,00

Всього

Загальний підсумок

В) Аркуш 2:  Способом автозаповнення ввести в стовпчик А значення від 1 до 25.

Г) *** Розробити таблицю для розрахунку квадратів та кубів для чисел від 1 до 25, скористатись автозаповненням таблиці.

Д) Зберегти виконане завдання до своєї папки з ім'ям «Розрахунки»

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

Домашнє завдання:

Достатній рівень: надр.в табл.процесорі таблицю «Календар на 2011 рік»,  

Високий рівень: робота над проектом «Розробка системи електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому»

(1 таблиця – «Прайс-лист товарів (послуг), в різній валюті).

 

Прізвище, імя

Бали

  1.  Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

Прізвище, імя

Бали

  1.  Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

Прізвище, імя

Бали

  1.  Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

Прізвище, імя

Бали

  1.  1. Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

Прізвище, імя

Бали

  1.  Оцінка за виконане домашнє завдання

  1.  Отримані бали за усні відповіді та тести

  1.  Самостійна робота на ПК

Оцінка за урок: (п.1+п.2+п.3) / 3 =

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

63419. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ CASE–ТЕХНОЛОГИЙ ДЛЯ ПРОЕКТИРОВАНИЯ БД 630 KB
  Помимо этого представляется весьма важным для любой компании иметь возможность повторного использования уже существующих элементов архитектуры и дизайна а также ранее созданных и скомпонованных программных и системных наработок включая элементы модели и ранее полученный код.
63420. Механизм саморегулирования рынка. Рыночный механизм и его элементы. Спрос. Факторы изменения спроса 151.5 KB
  Система цен в рыночной экономике играет роль основной организующей силы. Цена - это ориентир для продавца (производителя) и покупателя (потребителя). Растет цена - это сигнал к расширению производства, падает - сигнал к сокращению. В цене находят отражение все три подхода к установлению...
63421. Беларусь у пачатку найноўшага часу. Аднаўленне беларускай дзяржаўнасці. Культурнае жыццё беларускага народа у 20-30 гг. 20 стагоддзя 103.5 KB
  Сацыяльна-эканамічнае развіццё Беларусі ў міжваенны перыяд 1919-1939гг. Неузабаве звесткі аб перамозе рэвалюцыі дайшлі да Беларусі тут таксама пачалі стварацца саветы рабочых салдацкіх дэпутатаў а паралельна з імі дзейнічалі органы улады што падпарадкоўваліся Часоваму.
63422. Природные ресурсы и рациональное природопользование. Характеристика природных ресурсов земли. Классификация природных ресурсов. Проблема обеспечения человеческого общества природными ресурсами 55.5 KB
  Характеристика природных ресурсов земли. Классификация природных ресурсов. Характеристика природных ресурсов Земли: Атмосфера наиболее легкая оболочка Земли которая граничит с космическим пространством...
63423. Макроэкономика как раздел экономической науки. Национальная экономика. Предмет и метод макроэкономики. Микро- и макроэкономика 116.5 KB
  Содержание и структура макроэкономики. Макроэкономика является разделом экономической теории в котором исследуется функционирование национальной экономики как единого целого. В данном разделе экономической теории рассматриваются главным образом глобальные проблемы функционирования и развития национальной экономики...
63424. Водные ресурсы и их охрана. Значение воды в хозяйственной деятельности человека. Водоснабжение и водопотребление, классификация воды. Источники загрязнения воды и нерациональное использование водных ресурсов 48.5 KB
  Значение воды в хозяйственной деятельности человека. Водоснабжение и водопотребление классификация воды. Источники загрязнения воды и нерациональное использование водных ресурсов.
63425. РАСПРЕДЕЛЕННЫЕ БД 325.5 KB
  Достигнутый уровень технического развития отдельных ведомственных центров данных принципиально позволяет уже сейчас обеспечить достаточно высокую оперативность доступа пользователей. В связи с растущей сложностью и разнообразием данных представляющих интерес для различных отраслей экономики...
63426. Теории экономического равновесия. Система рынков. Общее экономическое равновесие. Некоторые модели общего экономического равновесия 61 KB
  Достижению равновесия способствует ценовый механизм. В результате колебания цен происходит выравнивание спроса и предложения товаров. В точке их пересечения устанавливается равновесная цена. Равновесие через посредство ценового механизма может устанавливаться...
63427. Предельно-допустимые концентрации вредных веществ в водоемах. Характеристика промышленных и бытовых сточных вод. Влияние загрязняющих компонентов сточных вод на живые организмы 85.5 KB
  Подземные воды их значение и охрана. Роль живых организмов в очистке воды. Организмы как индикаторы качества воды. Основное нормативное требование к качеству воды в водных объектах соблюдение установленных предельно допустимых концентраций...