52968

Розв’язування задач і вправ на обчислення площ та об’ємів геометричних фігур

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Записуємо число класна робота і тему урока в зошиті II Перевірка домашнього завдання. Перевіримо зарання Як зробили ви завдання Олівці взяли у руки Й приступили до науки Щоб ви менше хвилювались Зошитами обмінялись. Тестові завдання. Завдання для 1 групи.

Украинкский

2014-02-20

52.5 KB

18 чел.

Розв’язування задач і вправ на обчислення площ та об’ємів геометричних фігур.

МЕТА: повторити, систематизувати й узагальнити знання учнів про основні поняття теми: « Площі і об’єми геометричних фігур»; застосовувати набуті знання для розв’язання задач; виховувати увагу , мислення.

Тип уроку: застосування знань, вмінь та навичок.

Хід уроку.

I.   Організаційний момент.

 В класі гості в нас зібрались

З ними дружньо привітались

Їм голівками кивнем

І урок свій розпочнемо.

( Повідомлення теми, мети уроку)

Що означає слово «Урок?». Це успіх – радість – організованість – кмітливість.

Тому сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці на нас чекає успіх і радість, що ви покажете свою кмітливість та організованість.

( Записуємо число, класна робота і тему урока в зошиті)

II Перевірка домашнього завдання.

Перевіримо зарання

 Як зробили ви завдання

 Олівці взяли у руки

 Й приступили до науки

 Щоб ви менше хвилювались

 Зошитами обмінялись.

( № 627 – 1920см2, № 629 – 12см, № 631- 5м)

III. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні ви не просто учні – ви архітектори-будівельники.

(Учні класу об’єднуються в три групи.)

Тестові завдання.

  1.  Об’єм прямокутного паралелепіпеда дорівнює 120см3. Яка з наступних трійок чисел може задавати виміри цього паралелепіпеда?

       А) 3, 4, 5 см        Б) 4, 5, 6 см            В) 1, 2, 10см              Г) 5. 7. 9см

  1.  Чи існує прямокутний паралелепіпед, чотири грані якого мають площі?

         А) 2м2,3м2, 4м2,5м2                               Б) 2м2,6м2, 9м2,2м2   

          В) 2м2,4м2,8м2, 3м2                               Г) 6м2,1м2,2м2,3м2

3.Чому дорівнює площа прямокутника зі сторонами 4см і 5см?

          А) 16см2           Б) 20см3                   В) 20см2                              Г) 9см2

4.Чому дорівнює об’єм куба з ребром 2см?

           А) 8см3             Б) 4см3                      В) 10см3                 Г) 2см3

5.Чому дорівнює сторона квадрата, якщо його площа дорівнює 9см2?

           А) 4,5см              Б) 9см                   В) 1см                        Г) 3см.

IV. Розв’язування вправ.

                Завдання для 1 групи.

Спроектувати басейн прямокутної форми й розрахувати кількість керамічної плитки розмірами 20х20см для його облицювання.

Басейн є дитячим, виберемо такі розміри: довжина 9м, ширина 5м, глибина 1м.

                           Рішення.

Площа поверхні, яку необхідно обкласти кахельною плиткою:

S=2∙(1∙9 +1∙5) +5∙9= 73(м2)

Площа однієї плитки:

S=20∙20=400(см2)

73м2=73∙10000см2=730000(см2)

Кількість плиток:

730000÷400=1825(шт.)

                          ГРА   «Так»  чи   «Ні»

                            V=а∙в∙с

  1.  Прямокутний паралелепіпед має три виміри: довжина, ширина, висота?
  2.  Об’єм вимірюється в см2,мм2?
  3.  Прямокутний паралелепіпед має 8 граней?
  4.  Прямокутний паралелепіпед має 8 вершин?
  5.  Об’єм паралелепіпеда дорівнює 48м3,якщо його виміри 2м, 6м, 4м.?
  6.  Прямокутний паралелепіпед має 10 ребер?

                                   Завдання для 2 групи.

Узгодивши розміри басейну з 1 групою, обчислити потрібний для наповнення басейну об’єм води, виходячи з того, що вода не має доходити до краю басейну на 40см, та об’єм басейну.

                                                        Рішення.

Оскільки басейн має розміри 9м, 5м і 1м, то його об’єм

V= 9∙5∙1=45(м3) = 45∙1000000= 45000000(см3)

Виходячи з того, що вода не має доходити до країв басейну на 40см,висота рівня води в басейні  1м – 40см = 100см – 40см = 60см.

Таким чином, об’єм води в басейні:

V= 900∙500∙60 = 2700000(см3)

                                   Фізкультхвилинка..

Руки вже за головою

Тож дивись перед собою.

Виправляємо хребет,

Лікті зводимо вперед,

Мов метелики літаємо,

Крильця зводим, розправляєм

Будем вправу ми кінчати,

Легше тепер нам працювати.

                                   Завдання для 3 групи.

Спроектувати пісочницю квадратної форми та обчислити об’єм піску для її заповнення. Слід урахувати, що рівень піску в пісочниці має бути на 30см  нижче за її краї. Пісочниця має розміри: довжина 2м, ширина 2м, висота 60см.

                              

       Рішення.

Отже рівень піску: 60см -30см = 30см., тоді об’єм :

V= 200∙200∙30 = 120000(см3)

                       Математичний кросворд.

1.Геометрична фігура, що має три кути? ( трикутник)

2.Частина прямої , що лежить між двома точками.( відрізок)

3.Чотирикутник, у якого всі сторони рівні.(квадрат)

4. Сума довжин усіх сторін многокутника.( периметр)

5. Одиниця вимірювання площі. (ар)

6.Фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки.(кут)

Сьогодні ви могли переконатися, як знання математики можуть пригодитися в майбутньому.

V. Підсумок уроку.  Виставлення оцінок.

   Домашнє завдання. Повторити п. 20 -21, розв’язати №633, №636, № 638,

    № 642додатково.

    

                              Запитання до класу.

  •  Чим ми займалися на уроці?
  •  Чи сподобалась вам така форма уроку?
  •  Які знання про геометричні фігури й величини вам придалися?
  •  Що корисного для себе ти одержав на цьому уроці?

                                  Додаткові завдання.

№ 632

Об’єм утвореного  тіла дорівнює різниці об’єма прямокутного паралелепіпеда з вимірами 30см, 20см, 25см і паралелепіпеда з вимірами 15см, 20см, 5см.

V= 30∙20∙25 – 15∙5∙20 = 13500(см3)

№ 634

V3    V=43 = 64см3

M= 64∙7 = 448г

До слів із першого стовпчика підберіть відповідне слово з другого стовпчика.

Об’єм

V=a3

Площа

Всі сторони рівні

Куб

Довжина, ширина, висота

Квадрат

см2,мм2,дм2

 

Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 106

Відкритий урок

 

«Розв’язування задач і вправ на обчислення

площ та об’ємів геометричних фігур»

5клас

Підготувала

Горячева В.В.

Донецьк 2012


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30287. Основные методы (школы) литературоведения. Структурализм, постструктурализм 184 KB
  Буало автора комедии. Художественной формой выражения этой проблемы стало подчеркнутое присутствие автора отношения к изображаемому. Николев а в их стиле лиризм и рупорность основных персонажей прямо высказывающих любимые идеи автора. 3 Реализм это такое направление в искусстве которое в отличие от предшествующих ему классицизма и романтизма где точка зрения автора находилась соответственно внутри и вне текста осуществляет в своих текстах системную множественность точек зрения автора на текст.
30288. Основные методы художественной литературы. Классицизм. Историко-социальные предпосылки возникновения. Трактат "О поэтическом искусстве" Н.Буало. Характер художественного конфликта в классицизме 27.5 KB
  clssicus образцовый художественный стиль и эстетическое направление в европейской литературе и искусстве 17 начала 19 вв. в литературе. стала основой его социологических и этических построений а в литературе К. оставил в наследство русской литературе 19 в.
30289. Основные методы художественной литературы. Классицизм. Жанрово-стилевая система 27 KB
  Представители классицизма в России Эстетика К. Но внешние стороны не должны были заслонять по убеждению теоретиков и практиков классицизма содержательную сторону показывающую столкновение мысли и страсти героев трагедии. В период расцвета классицизма на сцене происходило совпадение внешней формы и содержания. Когда же наступил кризис этой системы то оказалось что в рамках классицизма невозможно показать жизнь человека во всей её сложности.
30290. Основные методы художественной литературы. Романтизм. Философская основа (учения Шеллинга, Шопенгауэра) 30.5 KB
  Романтизм. Характер художественного конфликта в романтизме Классические страны романтизма – Германия Англия Франция. Романтизм – это одно из крупнейших направлений в европейской и американской литре 1819 вв получившее всемирное значение и распространение. Романтизм – это то что впоследствии будет называться французской революцией под лозунгами свобода равенство братство.
30291. Основные методы художественной литературы. Романтизм. Тип героя. Понятия романтической тайны, романтической иронии 23 KB
  Понятия романтической тайны романтической иронии Романтизм последний “большой стиль†в истории искусства то есть последнее направление проявившее себя во всех областях духовной деятельности и художественного творчества: в изобразительных искусствах музыке литературе. Романтизм высшая точка в развитии гуманистического искусства начатого в эпоху Возрождения когда человек был провозглашен мерилом всех вещей. Мир для романтиков тайна загадка познать которую может только откровение искусства.
30293. Основные методы художественной литературы. Реализм. Многообразие подходов к проблеме реализма в литературоведении. Просветительский реализм 29 KB
  Реализм. Многообразие подходов к проблеме реализма в литературоведении. Просветительский реализм. 1 Реализм это художественное направление имеющее целью возможно ближе передавать действительность стремящееся к максимальному правдоподобию.
30294. Основные методы художественной литературы. Модернизм - идейные основы и творческая практика. Основные течения. Идейные основы и художественная практика акмеизма 29.5 KB
  Идейные основы и художественная практика акмеизма. Для акмеизма была характерна крайняя аполитичность полное равнодушие к злободневным проблемам современности. Но если в поэзии символизма определяющим фактором являлась мимолетность сиюминутность бытия некая тайна покрытая ореолом мистики то в качестве краеугольного камня в поэзии акмеизма был положен реалистический взгляд на вещи. Главные идеи акмеизма были изложены в программных статьях Н.