53014

Food. Здорова їжа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Good morning everyone! I’m glad to see you. How are you? Ps: Good morning teacher! We are glad to see you, too. We are fine, thank you. Повідомлення теми та мети уроку. T: During our lesson today we will speak about food. We will discuss healthy and unhealthy food and your likes and dislikes in your eating habits.

Английский

2014-02-21

94 KB

2 чел.

Розділ:     Food (7 клас)

Тема:      Здорова їжа

Мета:            

  1.  Повторити й активізувати лексику теми
  2.  Ознайомити учнів з новими лексичними одиницями
  3.  Повторити граматичний матеріал: злічувальні та незлічувальні іменники
  4.  Тренувати аудіювання
  5.  Формувати комунікативні навички учнів
  6.  Розвивати мислення

Обладнання: Підручник, картки «Ларди»

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1.  Привітання

T: Good morning everyone! I’m glad to see you. How are you?

Ps: Good morning teacher! We are glad to see you, too. We are fine, thank you.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

T:  During our lesson today we will speak about food. We will discuss healthy and unhealthy food and your likes and dislikes in your eating habits.

  1.  Уведення в іншомовну атмосферу

На дошці записується слово Food, треба спробувати визначити його істотні ознаки. Наприклад наявність каструлі (pot), бутерброда(sandwich) або яблука(apple) не впливають на поняття Їжа, хоча і відносяться до теми. Істотним може бути наприклад вода(water), м'ясопродукти(meat prpoducts), фрукти(fruit), овочі(vegetables) тощо.

   Т: Let’s try to define key words for the word Food

ІІ. Основна частина уроку

1. Розвиток умінь мовлення.

  1.  Учні відповідають на запитання вчителя
    •  What food do you prefer to eat?
    •  What food is healthy?
    •  Why should we eat healthy food?
    •  What food do vegetarians eat?
    •  What are you allowed to eat?
    •  Tell us about your likes in eating habits.
  2.  Робота в парах

Проводиться невелика гра. Для проведення цієї гри використовуються картки «Ларди» Учні розподіляються по парах. Учитель, по черзі показує кожній парі картку і просить назвати переклад слова, зображеного на малюнку, англійською мовою. Якщо відповідь правильна, картка лишається у цієї пари учнів, якщо ні – учитель залишає її собі і переходить до іншої пари. Якщо пара учнів не може назвати переклад учитель може запропонувати цю картку іншим парам. Якщо ніхто не знає переклад, хтось з відповідаючої пари читає вголос слово, інші повторюють хором. Кількість карток із розрахунку 3-5 карток на кожну пару.

  1.  Робота в парах

Після того, як учні отримали картки, вони 2-3 хвилини складають і записують словосполучення. Кожна пара зі своїми словами. По закінченню роботи кожна пара читає свої словосполучення.

  1.  Робота в парах

Учитель пропонує учням скласти і записати по одному реченню з кожним словосполученням. При цьому можна поставити додаткову умову, наприклад, в реченні має бути не менше 7 слів. По закінченню, через 2-4 хвилини учні читають свої речення.

2. Подання тексту для читання. Впр. 4 ст. 33

  1.  Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання

Т: Do you know anything about sources of food? What is it made from? What are the most popular groups of food? …

  1.  Reading. Етап читання.

Перед початком роботи один учень уголос читає післятекстові речення. Потім учні ланцюжком уголос читають текст, вставляючи речення.

3. Аудіювання. Впр. 5 ст. 34

Учитель двічі читає текст. Учні уважно слухають. Після прослуховування учні читають речення і визначають чи відповідають вони змісту тексту.

4. Повторення і відпрацювання граматичного матеріалу: злічувальні та незлічувальні іменники.

Учитель записує на дошці слова і пропонує одному з учнів визначити, які з них можна порахувати, а які ні: cherry, banana, chocolate, sugar, milk, cake…

Учитель пояснює правила учням ст. 172.

Учні виконують завдання на закріплення розглянутого матеріала. Учитель просить виписати з впр. 4 ст. 33 злічувальні та незлічувальні іменники. Декілька учнів читають свої відповіді.

ІІІ. Заключна частина уроку

  1.  Домашнє завдання
  2.  Підведення підсумків уроку


Розділ:     
Food (7 клас)

Тема:      Приготування їжі

Мета:            

  1.  Повторити і закріпити лексику теми.
  2.  Ознайомити учнів з новими лексичними одиницями.
  3.  Повторити і закріпити граматичний матеріал: злічувальні та незлічувальні іменники.
  4.  Продовжувати розвивати мислення.
  5.  Практикувати учнів в письмі.
  6.  Виховувати звичку вживати здорову їжу.

Обладнання: Підручник, картки з вправами на граматику, картки «Ларди».

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

  1.  Привітання.

T: Good morning everyone! I’m glad to see you. How are you?

Ps: Good morning teacher! We are glad to see you, too. We are fine, thank you.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

T:  During our lesson today we will continuou speaking about food. We will also practise using countable and uncountable nouns in our speech.

  1.  Перевірка домашнього завдання.
  2.  Уведення в іншомовну атмосферу.

Клас розподіляється на групи по 3-4 учні, кожній з яких учитель пропонує вибрати 4 картки. Групи отримують завдання використати ці слова у невеличкій 3-5 речень ситуації. По закінченні один представник від кожної групи читає свою розповідь. Інші учні уважно слухають і по закінченні учитель просить одного з учнів сказати коротко про що було оповідання. Зміст розповіді потрібно передати максимально стисло і точно без зайвих слів.

ІІ. Основна частина уроку.

1. Відпрацювання граматичного матеріалу: злічувальні та незлічувальні іменники.

  1.  Учитель називає або показує продукти. Учні по черзі, ланцюжком відповідають чи слово відноситься до злічувальних або незлічувальних іменників.
  2.  Учні отримують картки з завданнями.

1 Complete the sentences with some or any.

1 Have you got_____ brothers or sisters?

2 We don't need_____ olive oil.

3 Here are_____ letters for you.

4 I need_____ money.

5 Is there_____ petrol in the car?

2 Complete the sentences with much or many.

1 Have you got_____ homework?

2 We don't need_____ eggs. Just half a dozen.

3 Is there_____ traffic in your town?

4 I don't know_____ students in this class.

5 How_____ people live in your house?

3 Complete the sentences with a little, a few, or a lot of.

1 I have_____ close friends. Two or three.

2 He has_____ money. He's a millionaire.

3 'Do you take_____ sugar in coffee?' 'Just. Half a spoonful.'

4 'Have you got_____ CDs?' 'Hundreds.'

5 I'll be ready in_____ minutes.

6 She speaks good Spanish, but only_____ Russian.

2. Подання тексту для читання. Впр. 1а ст. 34.

  1.  Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання.

Т: Do you know anything about preparing food? What is it? In what way can we do it? …

  1.  Reading. Етап читання.

Перед початком роботи один учень уголос читає виділені слова, клас за допомогою вчителя перекладає їх рідною мовою. Потім учні ланцюжком уголос читають текст і виконують впр. 1b та 1с ст. 34.

3.Відпрацювання нового лексичного матеріалу. Формулювання визначень.

Учитель записує на дошці і пропонує дати визначення наступним поняттям. При необходності корегує та допомогає. Учні формулюють і записують.

Fresh food – food such as vegetables and fruit

Canned/tinned food – food sold in cans

Frozen food – preserved by a freezing process

Fast food – food such as humburgers and chips, that people eat very quickly

Convenience food - food that needs little preparation, especially food that has been pre-prepared

4. Складання речень.

Учитель пропонує учням скласти і записати якомога більше речень, використовуючи словосполучення протягом 3-4 хвилин. По закінченню роботи декілька учнів читають свої речення. При необхідності учитель виправляє помилки.

ІІІ. Заключна частина уроку

  1.  Домашнє завдання
  2.  Підведення підсумків уроку


Розділ:     
Food (7 клас)

Тема:      Кухня

Мета:            

  1.  Повторити і закріпити лексику теми.
  2.  Ознайомити учнів з новими лексичними одиницями.
  3.  Формувати навички діалогічного мовлення.
  4.  Тренувати учнів у читанні та письмі.
  5.  Формувати мовну здогадку.
  6.  Продовжувати розвивати мислення.

Обладнання: Підручник, картки «Ларди»

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

  1.  Привітання.

T: Good morning everyone! I’m glad to see you. How are you?

Ps: Good morning teacher! We are glad to see you, too. We are fine, thank you.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

T:  During our lesson today we will speak about kitchen and kitchen equipment and about things that help us cook food.

  1.  Уведення в іншомовну атмосферу.

Учитель на дошці записує декілька груп слів. Учні мають визначити зайве слово в кожній групі.

  •  can, cup, spoon, tin, bottle
    •  sausage, fish, bacon, chicken, pork
    •  orange, pineapple, cherry, strawberry, potato
    •  cucumber, tomato, grapes, onion, red pepper
    •  raw, frozen, fast, tinned, frozen
    •  sugar, milk, butter, cheese, curds

ІІ. Основна частина уроку.

  1.  Аудіювання. Впр. 2 ст. 35.

Учитель двічі читає текст. Учні уважно слухають і виконують завдання вправи. По закінченні роботи вони ланцюжком підбирають до дат підходяще визначення.

2. Розвиток умінь мовлення.

Учні в парах виконують завдання записане на дошці. По закінченні работи 2-3 учні стисло переказують відповіді своїх співрозмовників. Учитель контролює правильність граматичної побудови речень.

  •  Do you and your family argue about food you eat?
  •  Do you and your family argue about food you don’t eat?
  •  What are (aren’t) you allowed to eat?
  •  What should you eat to have a balanced diet?
  •  Do you often eat fast food?

3. Відпрацювання нового лексичного матеріалу.

  1.  Подання лексичного матеріалу. Учитель читає слова впр. 3 та 4 ст. 35, учні хором повторюють, потім читають і перекладають за допомогою вчителя.
    1.  Відпрацювання нового лексичного матеріалу. Один з учнів читає визначення впр. 3 ст. 35, решта учнів має підібрати до нього підходяще слово. Той хто назвав правильний варіант читає наступне визначення.
    2.  Гра “Guess What”. Один з учнів загадує будь-який предмет зображений на фото, й описує його призначення не називаючи його. Решта учнів відгадує це слово. Той хто відгадав описує наступний предмет. Наприклад:

- You need this thing to fry food.

- Is it a wok?

- No, it isn’t.

- Is it a frying pan?

- Yes it is.

  1.  Утворення пар. Учитель пропонує самостійно скласти пари з поданих слів (впр. 3 та 4). Той хто першим закінчив роботу, читає свої словосполучення вголос. Потім учні складають із ними речення протягом 3-4 хвилин. По закінченню роботи 2-3 учнів читають свої речення вголос.

4. Гра. Пошук аналогів (наприклад для слів апельсин або каструля). Називається який-небудь  предмет або  явище, наприклад,  "каструля(pot)". Необхідно  виписати  якомога більше  його  аналогів,  тобто|цебто| інших предметів, схожих  з|із| ним  за різними  істотними|суттєвих| ознаками. Можна також систематизувати ці аналоги по групах залежно від того,  з урахуванням|з врахуванням| якої властивості заданого  предмету вони підбиралися. Наприклад,  в даному випадку можуть бути названі|накликати| "сковорідка|птиця|"(pan), "черпак"(ladle) (посуд/kitchen utensils); "човен"(boat),  ванна|потяг|"(bath)  (мають глибину/have depth);  "тарілка"(plate)  (круглі/round|поваж)  і  ін.  Перемагає  той,  хто|КТО|  назвав|накликав|  найбільше число груп аналогів.

ІІІ.  Заключна частина уроку.

  1.  Домашнє завдання.
  2.  Підведення підсумків уроку.


Розділ:     
Food (7 клас)

Тема:      Готуємо за рецептом

Мета:            

  1.  Повторити і активізувати лексику теми.
  2.  Ознайомити учнів з новими лексичними одиницями.
  3.  Тренувати учнів у читанні та письмі.
  4.  Навчати учнів аудіювання.
  5.  Практикувати учнів у письмі.
  6.  Сприяти розвиткові мовної здогадки.
  7.  Виховувати увагу та наполегливість.
  8.  Розвивати мислення.

Обладнання: Підручник, картки «Ларди»

ХІД УРОКУ

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1.  Привітання

T: Good morning everyone! I’m glad to see you. How are you?

Ps: Good morning teacher! We are glad to see you, too. We are fine, thank you.

  1.  Повідомлення теми та мети уроку.

T:  We are continuing to speak about food and today we are going to discuss some recipes and ways to cook food.

  1.  Перевірка домашнього завдання.
  2.  Уведення в іншомовну атмосферу

На дошці записується записуються декілька груп слів. Учні по черзі виходячи до дошки мають доповнити змістовий ряд. Учень може доповнювати будь який рядок на свій вибір. Наприклад:

Vegetables – potato, …

Fruit – cherry, …

Processing – baking, …

Kitchen utensils – plate, …

ІІ. Основна частина уроку

1. Подання лексичного матеріалу.

Учитель читає слова, учні хором повторюють і всі гуртом вирішують до якого малюнку підходить слово.

2. Відпрацювання нового лексичного матеріалу.

Учитель пропонує учням самостійно скласти словосполучення із поданих слів. Той, хто першим закінчив роботу, читає свої словосполучення вголос.

Bake

Boil

Chop

Cut

Fry

Grill

Peel

Roast

Slice

Squeeze

chicken

turkey

fish

banana

onion

potato

meat

lemon

carrot

cake


Потім учні складають із ними речення користуючись вправою 2 ст. 36 протягом 3-4 хвилин. По закінченню роботи 3-4 учнів читають свої речення.

3. Аудіювання. Впр. 3 ст. 36.

Учитель двічі читає текст. Учні уважно слухають і слідкують. Після прослуховування учні відповідають на запитання.

- What is it?

- Can they make it?

- What can they make?

4. Формулювання визначень.

Учням подаються декілька  дієслів. Вони мають дати їм найбільш точні визначення. Визначення записуються в зошит. Потім з ціми дієсловами складаються речення(можно усно).

Bake – to cook by heat.

Mix – to combine smth. into one mass.

Pour – to flow in a stream.

Squeeze - to press (something) so as to extract a liquid.

5. Читання. Впр. 4 ст. 37.

 Учні протягом 2-4 хвилин самостійно підбирають речення до малюнків. Потім вони ланцюжком читають речення в правильному порядку. Учитель слідкує за правильністю виконання і в разі необхідності допомагає підібрати правильне речення.

6. Гра. Пошук протилежного.

Учні мають підібрати до поданих понять слова протилежні за значенням. Причому вони не обовязково мають бути антонімами. Для цього можна використовувати картки «Ларди».

ІІІ. Заключна частина уроку.

  1.  Домашнє завдання.
  2.  Підведення підсумків уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

16824. Физические и химические свойства золота 139 KB
  Физические и химические свойства золота проба золота РМО ОАО Иргиредмет Нет человека который не видел бы золота в ювелирных изделиях. Яркожелтый металл известен людям несколько тысяч лет. Однако в природе золото многолико. Размер его частиц колеблется от микрон до д
16825. Частота съема шлихов 53.5 KB
  Частота съема шлихов От редакции. Больше золота можно получить за счет объемов промывки песков но для этого нужны солярка и запчасти. Можно также получить больше золота за счет качественной промывки песков. Наша редакция не может помочь золотодобытчикам соляркой и з...
16826. ЭНЕРГОЕМКОСТЬ ТРАНСПОРТНЫХ СИСТЕМ КАРЬЕРОВ: ОЦЕНКА И ПЕРСПЕКТИВЫ 328 KB
  ЭНЕРГОЕМКОСТЬ ТРАНСПОРТНЫХ СИСТЕМ КАРЬЕРОВ: ОЦЕНКА И ПЕРСПЕКТИВЫ Авторы: Ворошилов Г. А. главный инженер ОАО Институт Уралгипроруда.; Лель Ю. И. д.т.н. проф. зав. кафедрой разработки месторождений открытым способом Уральского государственного горного университета. ...
16827. Геологические особенности техногенных золотосодержащих минеральных образований хвостов обогащения золотоизвлекательной фабрики AGRC и геотехнология их рациональной переработки 605.45 KB
  Нарсесян Сурен Саакович Геологические особенности техногенных золотосодержащих минеральных образований хвостов обогащения золотоизвлекательной фабрики AGRC и геотехнология их рациональной переработки Автореферат диссертации на соискание ученой степе
16828. Золотопромышленность, добыча полезных ископаемых 77.24 KB
  Золотопромышленность добыча полезных ископаемых М.В. Шиловский История открытия и формирования основных центров по добыче золота в Сибири целиком укладывается в рамки ХIХ в. В 1812 г. русским подданным было разрешено разрабатывать серебряные и золотые руды на Ура
16829. Организация защиты населения в военное время. Медицинское обеспечение мероприятий гражданской обороны 246 KB
  Рассмотреть вопросы организации защиты населения в период подготовки к возможным боевым действия и в военное время. Изучить коллективные средства защиты (убежища, противорадиационные укрытия, простейшие), их классификацию, тактико-технические характеристики, санитарно-гигиенические характеристики
16830. Сложные типы данных 218 KB
  Лекция 3 2.4. Сложные типы данных Сложные типы данных характеризуются типами их компонентов и методом их объединения. К сложным структурированным составным типам данных агрегатам относят массивы записи множества и файлы. Массивы Массив это nмерная совоку...
16831. Организация обработки данных 1.3 MB
  Лекция 4 6. Организация обработки данных Как правило в программах не удается ограничиться операторами присваивания. Для большинства реально используемых алгоритмов характерна широкая разветвленность процесса вычислений. При этом в зависимости от конкретных исходн...
16832. Ввод-вывод данных Основные виды работ с файлами любых типов. Основные понятия. Классификация файлов 179.5 KB
  Лекция 5 Вводвывод данных Основные виды работ с файлами любых типов. Основные понятия. Классификация файлов В системах обработки больших объемов информации данные хранятся не в ОП а во внешней памяти ВП на внешних запоминающих устройствах например на жестком м