53022

Рівняння. (Математичний футбол)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Фінал Сьогоднішній урок пройде у вигляді футбольного матчу між командою Рівняння та учнями вашого класу. Ваша мета забити якомога більше голів у ворота суперника тобто розвязати всі рівняння й перемогти у товариській боротьбі. Перед кожним матчем відбувається розминка гравців щоб досягти максимальних результатів; ми з вами не виняток тому перед початком гри повторимо деякі теоретичні відомості про рівняння за допомогою кольорових означень Кольорові означення†являють собою закодовані окремим кольором частини кількох...

Украинкский

2014-02-21

297.5 KB

2 чел.

Тема уроку:   Рівняння. (Математичний футбол)

Мета уроку: Вдосконалення навичок розв’язування рівнянь, що містять дужки

Сприяти розвитку уваги, пам’яті, логічного та образного мислення, обчислювальних навичок

Сприяти вихованню математичної культури запису та мови

 Тип уроку: Урок застосування знань та вмінь

ХІД УРОКУ

  1.   Організація класу. (Запис дати, теми уроку, повідомлення про форму проведення уроку та правила  поведінки під час гри)

  1.   Актуалізація знань учнів («Розминка»)

а) Робота в парах - «Кольорові означення» на картках; фронтальна бесіда за результатами виконання завдання;

б) Виправити помилки («Інструктаж перед матчем для запобігання порушення правил гри») – усне розв’язування з теоретичним обґрунтуванням.

  1.   Усний рахунок.

  1.  Вправа на увагу («Тайм-аут»)

  1.  Розв’язування рівнянь («Влучний пас») - колективне розв’язування із записом на дошці і в зошитах; складання вислову за результатами розв’язання.

  1.  Фізкультхвилинка

  1.  Вправа на образне мислення («Тайм – аут»)

  1.  Самостійна робота («Штрафний удар») – завдання на картках

  1.  Логічна вправа

  1.  Підведення підсумків гри. Рефлексія. Самооцінювання. Домашнє завдання. (Фінал)

  1.  Сьогоднішній урок пройде у вигляді футбольного матчу між командою «Рівняння» та  учнями вашого класу. Ваша мета – забити якомога більше голів у ворота суперника, тобто розв’язати всі рівняння й перемогти у товариській боротьбі. Саме цього я вам і бажаю.

  1.  Перед кожним матчем відбувається розминка гравців, щоб досягти максимальних результатів; ми з вами – не виняток, тому перед початком гри повторимо деякі теоретичні відомості про рівняння за допомогою «кольорових означень»  („Кольорові означення” являють собою закодовані окремим кольором частини кількох означень або правил по певній темі, які за вказівкою ключових кольорів треба з′єднати усно в речення і записати поняття, означення якого утворилося при цьому.  Розв′язування таких шифровок, крім повторення теоретичного матеріалу, допомагають розвивати газомір, увагу)

      їх не існує;

    позначені буквами;

   рівність;

   невідомі числа;

   число;

   що; -----------

   знайти всі розв’язки; ---------------

   містить;

-----------------

   в рівнянні;

--------------

  або показати;

  задовольняє рівняння;

Отже, підведемо підсумки: що називається рівнянням; як позначається невідоме число в рівнянні; що називається коренем рівняння; що означає розв’язати рівняння?

Доцільно буде провести і інструктаж для запобігання порушення правил гри, для цього повторимо правила знаходження невідомих компонентів рівняння, виправивши допущені помилки в наступних завданнях:

  1.  х+11=18; х=18+11; х=29.
  2.  х-5=13; х=13-5; х=8.
  3.  18-х=10; х=18+10; х=28.
  4.  10+х=15; х=7 – корінь рівняння.
  5.  Протягом уроку ви будете вести власний рахунок гри за допомогою карток самооцінювання, а щоб не було труднощів з підведенням  результатів та обчисленням невідомих компонентів рівняння, попрацюємо трішки над усним рахунком, щоправда, з логічним навантаженням: спочатку треба визначити правило, за яким здійснюється підрахунок, а потім застосувати це правило для визначення невідомих елементів логічного трикутника та знайти Х.

  1.  Для того, щоб почати матч, треба зосередитись, перевіримо, на скільки ви уважні:

Знайти символи, які не мають пари:

  1.  Отже, ви готові до матчу. Ваше завдання влучно забити гол у ворота команди «Рівняння», але передаючи пас один одному, з врахуванням відповідності кольору м’яча рівню знань гравців (зелений – найлегші завдання; жовті – достатнього рівня; червоні – підвищеного рівня); кому віддати пас вирішує гравець після того, як розв’яже своє рівняння. Якщо потрібна буде допомога під час розв’язаннядоторкніться до м’яча синього кольору. Це «тренерський» м’яч. За розрізненими словами на звороті потрібно буде скласти вислів. Хто бажає працювати наперед, може розв’язувати рівняння за карткою «Пенальті», яка у кожного лежить на парті. (На дошці прикріплені кольорові стікери з різнорівневими завданнями, на звороті яких записані слова висловлювання, яке учням потрібно скласти після виконання всіх завдань; викликаний учень обирає завдання певного рівня; розв’язавши його, викликає до дошки наступного учня)

 

Отриманий вислів (з розрізнених слів): Найбільша помилка – вважати, що ти ніколи не помиляєшся.

Як ви розумієте цей вислів? (відповіді учнів)

Не помиляється лише той, хто нічого не робить, тому не бійтеся помилок, а працюйте над ними – й неодмінно досягнете результату.

Картка для учнів, які виконують випереджальні завдання:

«Пенальті»

  1.  (х+358)-459=126;        
  2.  (х-385)+269=475;
  3.   (х-296)-348=219;
  4.   879-(458+х)=231;
  5.  951-(х-354)=882;
  6.  549-(425-х)= 448.                                                                                                                                                     

  1.  Тайм-аут. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти, треба трохи відпочити:

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись;

Руки в боки, руки вгору,

Руки вище підніміть, а тепер їх відпустіть.

Плесніть в руки кілька раз: до роботи, все гаразд.

  1.  Вправа на образне мислення. (Х) (Створити із запропонованого символу малюнок)
  2.  Штрафний удар. Самостійна робота Завдання на картках

  Який м’яч не влучив у ворота?

  1.  

(х+83)-92=45; 

  1.  62-(х-23)=34;
  2.  

888-(х+364)=419;

Відповідь: №   

  1.  Логічна вправа

С. 78 № 295 (Задача від Мудрої Сови)(Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Математика: Підручник для 5 класу)

За табличкою БЧ можуть бути або 2 білі кульки, або 2 чорні; якщо витягти 1, то можна з’ясувати, які саме;

а) якщо витягнута кулька біла, то за табличкою ББ –  

БЧ -         ЧЧ –

б) витягнута кулька чорна,то ББ –  

БЧ -        , ЧЧ –

  1.  Фінал.

Кожен з вас вів рахунок гри за допомогою карток самооцінювання, що лежать у кожного на парті, оцініть свою діяльність на уроці за допомогою неї та приклейте до воріт знань червоний м’яч, якщо тема для вас повністю не зрозуміла; жовтий, якщо зрозуміла, але не повністю, зелений – якщо все зрозуміло. Які труднощі були під час розв’язування рівнянь? Що потрібно, щоб запобігти або уникнути цих труднощів? Здайте листочки.( М’ячі вирізані із кольорових стікерів і легко приклеюються)

Картка самооцінювання                                                   Все не зрозуміло

Прізвище та ім’я ____________________________                            Дещо не зрозуміло

Завдання

Сам.

Разом

Більше

сам, ніж

разом

Більше

разом, ніж

сам

Кольорові

означення

Виправлення

помилок

Усний рахунок

«Влучний пас»

Завдання

на картках

«Пенальті»

Логічна вправа

Оцінка

     Все зрозуміло


  1.  Домашнє завдання. Учням, які поставили собі оцінку високого рівня: скласти та розв’язати 4 рівняння; № 291(2), завдання випереджального характеру: №289(1) – задача на складання рівняння; решта учнів виконують завдання № 287 (с. 76)

Бурба Марина Миколаївна, вчитель математики  

Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 110

Криворізької міської ради Дніпропетровської області


х

7

15

5

2

6

27

(х+74) – 91 = 35

(х-483) + 164 = 501

(952-х) -137  = 255

Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння               56 - (х-а) = 28 було число 43?

Яке число треба підставити замість а, щоб коренем рівняння               41- (а -х) = 16 було число 17?

54- (х -19) =38

190

423

591

863

324

227


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54748. Разоблачение пороков чиновничества в комедии «Ревизор» Н.В.Гоголя 99 KB
  Кого из чиновников больше всего беспокоит приезд ревизора и почему Городничего потому что за ним много грешков. Как обращаются чиновники к городничему Только ли положение городничего выделяет его среди других Подобострастно потому что он выше по чину и злопамятен может отомстить. Почему Городничему до сих пор все сходило с рук Потому что он мошенник из мошенников трех губернаторов обманул умеет попользоваться где связями где взятку даст Как Гоголь передает лицемерную доброжелательность Городничего во время разговора с чиновниками...
54749. Сухан 62 KB
  - Çапла вара çантлăк кашни кунах улшăнса тăрать.Нумай чухне, çакăн пек çанталăкра, çынсем чирлеççĕ. Сирĕн хушăра та чирлекенсем çук. Ку питĕ савăнтарать. Чирлес мар тесе мĕн тумалла-ши?
54750. Задачи на движение 98 KB
  Оборудование – интерактивная доска (или мультимедиа проектор), компьютер, конверты с заданиями, чистые карточки для записи слов, фломастеры, цветовые жетоны для распределения по группам.
54751. ОТСУТСТВИЕ ВРЕДНЫХ ПРИВЫЧЕК – ЗАЛОГ ЗДОРОВЬЯ 48 KB
  Цель: формирование у учащихся представления о вредных привычках и их влиянии на организм человека. выяснить как дети относятся к различным вредным привычкам; сформировать негативное отношение к вредным привычкам.
54752. Кровь – это жизнь 276 KB
  Учитель: Как по другому мы называем постоянство внутренней среды Дети: Гомеостаз Учитель: Какие параметры гомеостаза или мы их еще называли биологические константы вы знаете Дети: температура тела артериальное давление состав крови пульс и т. Как нельзя себе представить государство без транспортных линий связи так нельзя понять существование человека без движения крови по сосудам когда во все органы и ткани разносятся кислород вода белки и другие...
54753. Глобальные проблемы атмосферы 70 KB
  Чем больше производится вредных выбросов в атмосферу тем больше ее кислотность и больше кислот содержится в обыкновенном дожде. Вопросы к теме Кислотные дожди примерный вариант: Какие из газообразных оксидов формируют естественную кислотность осадков В чем проявляет себя синдром кислотных частиц Какие из газообразных оксидов преимущественно влияют на подкисление атмосферных осадков сверх нормы Какие из производств являются поставщиками в атмосферу кислотообразующих веществ Оказывают ли подкисляющее действие на атмосферную...
54754. Опера М.И. Глинки «Иван Сусанин» 163.5 KB
  Задачи урока: Способствовать осознанию детьми мотивов поведения героев и определению личностного отношения к событиям и персонажам. Развивать умение чувствовать настроение героя музыкального произведения. Воспитывать чувство гордости за русский народ, патриотизм. Способствовать накоплению навыков работы с литературой.
54755. Модель «совокупный доход – совокупные издержки» 59.84 KB
  Однако сами издержки бывают внешними (явными) и внутренними (неявными). К внешним издержкам относятся платежи внешним (по отношению к данной фирме) поставщикам.
54756. Природа в опасности! Охрана природы 1.36 MB
  Развитие у детей умения осуществлять самоконтроль. Развитие восприятия: Развитие целостности предметности осмысленности восприятия. Развитие речи: Развитие диалогической и монологической речи развитие содержательности понятности и выразительности речи. Развитие памяти: Развитие образной эмоциональной словесно-логической памяти.