53025

Підсумковий урок з розділу «Форма в образотворчому мистецтві»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Отож ви в класі поділились на три команди: Веселі акварелі олівцімолодцівеселкова палітра. На додатковій дошці я буду записувати бали отримані в ході урокугриа в кінці уроку за сумою балів кожної команди визначимо переможців. На учасників командипереможниці чекають нагороди Правила гри: кожен конкурс чи завдання оцінюється 13 балами; команда вирішує хто буде відповідати чи виконувати художнє завдання;...

Украинкский

2014-02-21

315.5 KB

8 чел.

Підготувала Федюк О.О., вчитель образотворчого мистецтва вищої категорії Богородчанської ЗОШ I-IIIст. №1 Івано-Франківської обл.

Тема уроку з образотворчого мистецтва: Підсумковий урок з розділу «Форма в образотворчому мистецтві». (6 клас)

Мета уроку: формувати вміння використовувати здобуті знання; перевірити, закріпити та продемонструвати знання учнів із образотворчого мистецтва; розвивати пам'ять, спостережливість, увагу, уяву та фантазію, логічне і абстрактне мислення; збагачувати емоційно-естетичний досвід учнів; сприяти самореалізації учнів у командній грі; виховувати допитливість і зацікавленість.

Тип уроку: урок-конкурс.   

 Обладнання уроку: музичний супровід «Фанфари»; навчальні роботи з методичного фонду, дошка та крейда, карточки-завдання для конкурсу 8, для нагородження- цукерки, фрукти, кольорові олівці.  

Матеріали та інструменти для учнів:  альбом, фломастери, аркуш із зошита.


Хід уроку:

1.    Організаційний момент.                                                                                                     Готовність учнів і матеріалів до уроку.

2. Повідомлення теми та мети уроку.                                                                          Сьогодні на уроці ми підведемо підсумок знань з теми «Форма в образотворчому мистецтві» у вигляді художньої гри «Загадки мистецтва».     

Ви зможете дружньо попрацювати в команді, продемонструвати свої знання з мистецтва, проявити свою спостережливість, увагу, фантазію, допитливість, художнє бачення форми та розвинути свій художній смак. Отож ви в класі поділились на три команди: Веселі акварелі, олівці-молодці,веселкова палітра. На додатковій дошці я буду записувати бали отримані в ході уроку-гри,а в кінці уроку за сумою балів кожної команди визначимо переможців. На учасників команди-переможниці чекають нагороди!

Правила гри:  

кожен конкурс чи завдання оцінюється 1-3 балами;                                                команда вирішує хто буде відповідати чи виконувати художнє завдання;                                                                                                                    дотримуватись регламенту часу.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               


3. Хід гри:

Лунає музика «Фанфари» Р.Штрауса.

Вчитель: Наші змагання розпочинає конкурс 1!

Конкурс 1.   Тестові завдання з теми: 

1. Хто такий анімаліст?                                                                                                                                А) Художник, що створює мультфільм;                                                                                                Б) художник, що зображає тварин;                                                                                                      В) людина, яка доглядає за тваринами.

2. Заглиблений у площину рельєф має назву:                                                                А)  барельєф;                  Б) горельєф;                               В) контррельєф.

3. Декоративним пейзажам притаманні:                                                                                                 А) обов’язкове дотримання правил перспективи;                                                                  Б)точно виписані деталі і колорит як у природі;                                                                                   В) умовність кольору, узагальнені форми; підкреслена декоративність.

Звучить окремо кожне запитання. Команди обговорюють 1 хв. Відповідає один учень з команди за рішенням команди. Правильні відповіді - 3 бали. Вчитель записує на дошці бали для кожної команди.

Конкурс 2.  Прочитай мистецький ребус.

Кожна команда отримує аркуш із ребусом. За 2 хв. Команди мають  прочитати ребус і озвучити відповідь  (живопис,  графіка,   архітектура).     Правильна відповідь-1 бал.

 


Конкурс 3. Відгадай загадку,намалюй відгадку!

Дошка ділиться на 3 частини. Від кожної команди підходить художник і малює крейдою відгадку на загадку. Якщо малюнок вірний, команда отримує 1 бал. На обдумування загадки дається 1 хв. Час і бали контролює вчитель.

Загадка 1.

Ми дуже схожі, як брати, удвох ми ходимо завжди.                                                                           Ми під столом, коли їдять, під ліжечком, коли всі сплять. (чоботи)

Загадка 2.

На капусті народився, на листочку ріс, живився,                                                                               Восени заснув, не вмер, має крилечка тепер.                 (метелик)

Загадка 3.

Має вуса, пишний хвіст і негарну звичку:                                                                              спершу добре він поїсть, потім вмиє личко.                     (кіт)

Конкурс 4.  Споглядалка.

Допоможіть тваринкам! Визначити, якого повітряного змія запустили: котик, лисичка і ведмедик, споглядаючи малюнок. Час виконання-30 сек. Оцінювання-1,2,3 бали.

Конкурс 5. Перестрілка.

Учасники кожної команди мають по 2 хв. щоб скласти запитання з теми команді –суперниці. Капітани команд виголошують запитання і кожна команда через наступні 2 хвилини дає відповідь. Правильні відповіді оцінюються 1 балом, неправильні-0 балів.

Конкурс 6.   Близнюки.

Учням демонструю дві майже однакові картини, які мають відмінності у зображенні. Завдання: за 2хв. нарахувати якнайбільше відмінностей. Їх є 10.  Команда, яка нарахувала найбільше відмінностей отримує 3 бали,а найменше-1бал.


Конкурс 7. Історичним кроком.

Учні бачать два портрети. Називають їх:  Дід Мороз і св..Миколай.                                  На протязі 2 хв. учні кожної команди мають написати на аркушах паперу якнайбільше речень про них. Учитель контролює час.  Учні вголос зачитують повідомлення і за найбільшою кількістю речень визначаються бали:  3б, 2б, 1б.

Конкурс 8.    Доміно.

Кожна команда вибирає конверт в якому на окремих карточках написані слова. Завдання полягає в тому, щоб скласти окремі частини речення в єдине ціле і зачитати визначення. Найшвидша команда отримає -3бали, друга -2бали і остання- 1бал.

1.  При зображенні об’ємних форм слід врахувати, що найтемнішими місцями на роботі будуть падаючі тіні.                                                                                                                                       

2.  Силует-однокольорове зображення когось або чогось, намальоване на однотонному тлі або вирізане з паперу.

3.Композиція-процес створення художнього твору, пошук гармонійної взаємодії його частин.

4.Підбиття підсумків.

Вчитель: Ось і добіг кінця наш конкурс. Тому підрахуємо зароблені бали для команд і визначимо переможця. Вітаємо команду переможницю!  Ви усі –молодці! Усі продемонстрували прекрасні мистецькі досягнення!  Тому усі учні з команди переможниці отримують натюрморт із солодощами-цукерками та фруктами від учителя, а учні з інших команд-набори кольорових олівців. Дякую за активну роботу на уроці!

5. Домашнє завдання:                                                                                                                                            для наступного уроку приготуйте графічні матеріали та А 4.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61486. История искусств 20.56 KB
  Кем он был: иконописцем портретистом живописцем Ученики: Портретистом Учитель: Какие портреты Антропова Алексея Петровича мы рассмотрели Ученики: Автопортрет портрет Незнакомки портрет Петра 3 портрет Екатерины...
61488. Характеристика либеральной и реакционной политики? Примеры такой политики Александра Ι 15.93 KB
  Почему Россия потерпела поражение в Крымской войне Как это поражение повлияло на экономическое и политическое положение в России Политической причиной поражения России в ходе Крымской войны...
61490. История возникновения шариковой ручки 21.01 KB
  Цели: создать условия для проведения исследовательской деятельности; установить этапы развития письменных принадлежностей от руки до стариковой ручки; развивать детский интерес любознательность.
61491. История. Древне-Русское государство 23.84 KB
  Борьба Руси с иноземными завоевателями. подготовить 1 вопрос а также принятие христианства на Руси и его историческое значение. Он сделал немало для укрепления Киевской Руси. И при нем же произошло крещение Руси.
61494. Восстановление государственности. Воцарение династии Романовых 22.04 KB
  В этом веке происходил заметный подъём земледелия главным образом за счёт расширения посевных земель. В 17 веке началась распашка черноземных земель. В этом веке происходило целенаправленное совершенство С Х техники особенно сохи к тому времени существовало 12 разновидностей сохи.