53028

Формула коренів квадратного рівняння. Розв’язування вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалити вміння розв’язувати квадратні рівняння за допомогою формули коренів квадратного рівняння; розвивати математичну мову; виховувати активність інтерес до нових знань і прагнення їх набути. Очікувані результати: учні на кінець уроку повинні: обчислювати дискримінант квадратного рівняння; розв’язувати квадратні рівняння за допомогою формули коренів квадратного рівняння; Хід уроку І. Яка з наведених формул є формулою коренів квадратного рівняння А Б В Г 3.

Украинкский

2014-02-21

87 KB

9 чел.

Тема: Формула коренів квадратного рівняння. Розвязування вправ.

Мета: удосконалити вміння розвязувати квадратні рівняння за допомогою формули коренів квадратного рівняння; розвивати математичну мову; виховувати активність, інтерес до нових знань і прагнення їх набути.

Тип уроку: удосконалення знань, умінь та навичок

Обладнання та наочність: матеріал для проведення інтерактивної технології “Бліцтест”, роздавальний матеріал самостійної роботи.

Очікувані результати: учні на кінець уроку повинні:

- обчислювати дискримінант квадратного рівняння;

- розв’язувати квадратні рівняння за допомогою формули коренів квадратного рівняння;

 Хід уроку

І. Організація уроку.

Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Корекційна вправа (розвиток логічного мислення)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Учитель перевіряє домашнє завдання та відповідаєна запитання, які виникли в учнів.

IV.Актуалізація опорних знань

Інтерактивна технологія “Бліцтест”

Варіант 1

1). Яка з наведених формул є формулою для обчислення дискримінанта?

А

Б

В

Г

D = b – 2ac

D = b2 + 4ac

D = b2 - 4ac

D = a2 – 4bc

2). Яка з наведених формул є формулою коренів квадратного рівняння?

А

Б

В

Г

3). Розвяжіть рівняння 5х2 + 8х – 4 = 0

А

Б

В

Г

-4; 0,8

-2; 0,4

2; -0,4

Коренів немає

4). Знайдіть корені рівняння 2х2 – х + 3 = 0.

А

Б

В

Г

-1; 4

-2; 3

-4; 6

Коренів немає

Варіант 2

1). Яка з наведених формул є формулою для обчислення дискримінанта?

А

Б

В

Г

D = 4b2 – ac

D = b2 + 4ac

D = -b2 - 4ac

D = b2 – 4ac

2). Яка з наведених формул є формулою коренів квадратного рівняння?

А

Б

В

Г

3). Розвяжіть рівняння 3х2 - 4х + 5 = 0

А

Б

В

Г

1; 4

-0.5; 2,5

-3; 5

Коренів немає

4). Знайдіть корені рівняння 2х2 – 5х + 3 = 0.

А

Б

В

Г

1; 2,5

-0,7; 1,7

1; 1,5

Коренів немає

Учитель оцінює виконану роботу і аналізує помилки учнів

V. Застосування знань, умінь та навичок

Виконання письмових вправ із докладним коментуванням

1). Знайдіть корені рівняння:

а). (х + 4)2 = 2х + 8;

б). (4х + 3)(х – 12) – 39х = 7;

VІ. Самостійна робота [3]

Щоб урахувати важливі відмінності в рівні підготовки учнів, пропоную самостійну роботу трьох рівнів складності

  Варіант 1                                               Варіант 2

*Початковий та середній рівні навчальних досягнень

  1.  Знайдіть коефіцієнти а, b, с кожного квадратного рівняння:

1). 3х2 + 9 = 0;                                 1). 7х – х2 = 0;

2). 3х – х2 +7 =0.                              2). 2 + 4х – х2 = 0.

  1.  Скільки різних коренів має квадратне рівняння, якщо:

1). D = 7;    2). D = -7;                     1). D = 5;    2). D = 0.

  1.  Яке з рівнянь є квадратним?

1). х2 – 3х3 – х = 0;                             1). х – 2х2 – 5 = 0;

2). 5х – 4 = 3х + 7;                             2).42 – 2 х = 0;

3). 72 – х = 0;                                      3). 7х – 1 = 5х – 5;

4). 3х – х2 = 0.                                    4). х2 + х + х3 = 0.

  1.  Розвяжіть неповні квадратні рівняння:

1). 7х - х2 = 0;                                 1). 3х2 – 243 = 0;

2). -5х2 +125 =0.                              2). х2 – 5х = 0.

  1.  Розв’яжіть рівняння:

1). 2х2 – 7х - 30 = 0;                          1). 4х2 + 3х – 10 = 0;

2). 3х – х2 +7 =0.                              2). х2 + 9х –36 = 0.

*Достатній рівень

Варіант 1 

1. Розв’язати рівняння:

5(х – 10) – (х - 20)(х - 10) – 10х = 0.

2. 0,25х2 + 0,5х –2 = 0.

Варіант 2

1. Розв’язати рівняння:

6х – 3(х + 6) + (х - 12)(х - 6) = 0.

2. 3х2 + 2,5 х – 0,5 = 0.

*Високий рівень

        Варіант 1                                                                            Варіант 2

Розв’язати рівняння:

VІІ. Домашнє завдання

Опрацювати §21. Вправа 762 (І рівень). Вправа 768 (ІІ рівень).

762

Розв’язати рівняння:

1). 10х2 = 0,4 –3х; 2). х2 + 7 = -6х; 3). 7х = х2 + 12; 4). 4у = 4у2 + 1.

768


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50919. Финансовый анализ деятельности предприятия ОАО «Магнит» и разработка мероприятий по её совершенствованию 672.5 KB
  Изучены теоретические подходы к оценке финансового состояния; на основании финансовой отчетности предприятия произведена оценка имущественного положения и результатов производственно – хозяйственной деятельности организации розничной торговли; разработана система мероприятий способствующая положительному росту показателей финансовой устойчивости и конкурентоспособности.
50920. Изучение законов динамики вращательного движения твердого тела вокруг неподвижной оси на маятнике обербека 110 KB
  Цель работы: Экспериментальная проверка зависимостей между физическими величинами характеризующими вращение твердого тела вокруг неподвижной оси. В этой модели считается что трение в оси блока 8 отсутствует этот блок невесом а момент сил трения Μтр в оси блока с крестовиной не зависит от угловой скорости вращения.1 Поэтому если нанести экспериментальные точки Нiti2 на координатную плоскость по оси абсцисс которой откладывается Н а на оси ординат – t2 то экспериментальные точки должны лежать на прямой; Обозначим в 1.
50922. Побудова багаточлена Лагранжа. Складання програми 46 KB
  Мета. Навчитися будувати багаточлен Лагранжа, скласти програму. Обладнання. Лист формату А4, ручка, ПК, програмне забезпечення С++. 3. Індивідуальне завдання Знайти наближене значення функції при даному значенні аргументу за допомогою інтерполяційного багаточлена Лагранжа.
50923. Особенности восприятия звуков во внутреннем ухе и передачи их в корковые центры слуха 15.15 KB
  Оно расположено в глубине височной кости черепа. Внутреннее ухо представляет собой систему лабиринта и извитых каналов, заполненных жидкостью.
50924. Проект привода шнекового питателя 138.5 KB
  При выполнении курсового проекта необходимо произвести выбор электродвигателя, полный расчёт редуктора, расчёт открытой или ремённой передачи, если она имеется. Расчёт передачи выполняется по заданному моменту сопротивления или тяговому усилию на рабочей машине