53035

Узагальнення та систематизація знань та умінь за темою «Формули скороченого множення»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Остроградськоговиставка книг із бібліотечного фонду школи із серії Цікава математикапереносна дошка Хід уроку Вчитель математики: Увага Увага Дорогі друзі Вітаймо день осінній цей Карбуймо в пам’яті цей час Бо в мить оцю в оцю хвилину Форт Буайяр чекає нас. Вчитель фізичної культури: Клас для проведення уроку фізичної культури та уроку математикишикуйсь проводить розминку в кінці якої учні сідають на лавки Вчитель математики формулює мету уроку і вказує на необхідність його проведення.Актуалізація опорних знань:...

Украинкский

2014-02-21

43 KB

1 чел.

Тема: Узагальнення та систематизація знань та умінь за темою «Формули скороченого множення»

Мета: закріпити формули скороченого множення та удосконалити навики їх застосування для розв’язування вправ,виробляти навики фізичного самовдосконалення, формувати навики продуктивної співпраці.

Тип уроку:бінарний

Форма проведення:гра «Форт Буайяр»

Місце проведення:спортивний зал,переобладнаний під Форт Буайяр

        Обладнання: набір правих частин формул скороченого множення, записаних правильно і з помилками та розвішених      на стінах спортивного залу, набір карточок із  завданнями,ключі,портрет М.Остроградського,виставка книг із бібліотечного фонду школи із серії «Цікава математика»,переносна дошка   

Хід уроку

Вчитель математики: Увага! Увага! Дорогі друзі,

Вітаймо день осінній цей,

Карбуймо в памяті цей час,

Бо в мить оцю, в оцю хвилину

«Форт Буайяр» чекає нас.

Вчитель фізичної культури: Клас, для проведення уроку  фізичної культури та уроку математики,шикуйсь!

/проводить розминку, в кінці якої учні сідають на лавки/

Вчитель математики формулює мету уроку і вказує на необхідність його проведення.

2.Актуалізація опорних знань:

    а) «Мозкова атака» /формули скороченого множення в буквеному та словесному формулюванні/, на основі якої вчитель ділить клас на дві групи. В одну із них ввійдуть учні,які добре засвоїли матеріал / іони/, а в другу ті, що слабше /протони/.

   б) Бесіда про застосування формул.

3.Гра «броунівський рух»:

1-й етап: обєднання  в молекули;

2-й етап: обєднання по дві молекули.

Результат гри: утворення груп, в які ввійшли учні з різним рівнем  підготовки. Кожна група обирає командира, який буде розприділяти  обов’язки при подоланні перешкод при отриманні завдання з алгебри та їх розв’язанні,надавати допомогу при необхідності та контролювати якість їх розв’язання.

4.Удосконалення навиків розв’язування вправ та фізичного самовдосконалення.

      Вчитель математики формулює завдання, прив"язуючи фізичні вправи до якогось стихійного лиха.

Наприклад: внаслідок аварії в хімічному кабінеті на площину підлоги спортивного залу розлито велику кількість соляної кислоти. Для того, щоб ця кислота дезактивувалася, вам потрібно подолати смугу перешкод, отримати завдання і розвязати його. На виконання даного завдання вам відводиться 2 хвилини і при умові правильного його розв’язання ви отримаєте ключ від форту Буайяр, який дасть вам додатково 30 секунд при отриманні матеріальної винагороди. /Вчитель викликає одну із груп, завдання виконується на переносній дошці. «Мудрець» вручає ключ/.

Для інших груп завдання можна прикріпити у верхній частині канату (заніс буревій), над пожежною драбиною (виникла пожежа), в кільці баскетбольного щита (повінь, неможливо дістатися) і т.д.

Зразок картки із завданнями:

  1.  Знайди в спортивному залі продовження формули (а-в)2=
  2.  Розклади на множники: в2-49=
  3.  Розв"яжи рівняння: 4(3у+1)2-27=(4у+9)(4у-9)+2 (5у+2)(2у-7)

/Таких карточок слід готувати у відповідності до кількості груп/

Коли працює група, решту дітей їх підтримують і перевіряють правильність виконання завдань.

В перерві між виконаннями завдань діти можуть прослухати інформацію про українського математика М.Остроградського, новинки математичної літератури, наявної в шкільній бібліотеці.

На закінчення гри, «мудрець» пропонує учням відгадати зашифроване слово, яке дає можливість отримати додатковий ключ.

Формула

Відповідна буква

Назва формули

Шукана буква

(а+в)(а2-ав+в2)

І

Різниця квадратів

(а-в)(а2+ав+в2)

Б

Сума кубів

(а-в)(а+в)

В

Квадрат різниці

а2-2ав+в2

Д

Різниця кубів

а2+2ав+в2

І

Квадрат суми

а3-3а2в+3в2а-в3

Й

Куб різниці

5. Підсумок уроку:

Вчитель фізичної культури:

Відбій… У нашій грі це відбій вашим переживанням. А насправді команда «відбій» надається після ліквідації надзвичайної ситуації. Про деякі ми згадували в ході проведення уроку, а про більшість із них ви будете говорити на заняттях з цивільної оборони. Але сьогоднішній урок показав, що ви вже маєте вироблені певні фізичні навики, які допоможуть вам справитися з будь-якими негараздами. Тільки розум у поєднанні з силою роблять людину впевненішою в собі.

Вчитель математики робить підсумок гри, повідомляє про кількість отриманих ключів, відповідно і про час, відведених на отримання матеріальної винагороди.

Вчитель фізичної культури запрошує учнів до скриньки винагород і пояснює правила її отримання.

/Винагорода: в баскетбольному щиті прикріплений конусоподібний мішок, з якого випадають цукерки на скатертину, постелену під кільцем. Учні шикуються в шеренгу, стаючи на такій відстані щоб перший був біля скатертини, а останній біля кошика,куди будуть складати цукерки.Умова:передавати по одній цукерці,кожен учень з непарним номером передає лежачи, а з парним – стоячи./

  На закінчення уроку вчитель фізичної культури організовує процес релаксації, після чого вчитель математики робить аналіз допущених помилок, виходячи з яких визначає домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83045. РАЗРАБОТКА ТЕХНИЧЕСКОГО ПРОЕКТА АВТОМАТИЧЕСКОГО СБОРОЧНОГО ОБОРУДОВАНИЯ 144 KB
  Разработчики изделий и создатели оборудования не имеют единой методологии, не достаточно освещены методы анализа степени подготовленности изделий к автоматизированному производству, методы анализа линий, их оснащенности средствами контроля и автоматического управления.
83046. Кредитні операції комерційних банків 61.95 KB
  Безготівкові розрахунки - це перерахування банками певної суми коштів із рахунків платників на рахунки одержувачів коштів а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів унесених ними готівкою в касу банку на рахунки одержувачів коштів.
83047. Золото и его сплавы 42.72 KB
  Примерно два с половиной тысячелетия назад появились первые золотые монеты. Родиной их стала Лидия – могущественное рабовладельческое государство, располагавшееся в западной части Малой Азии. Лидия вела обширную торговлю с Грецией и своими восточными соседями.
83048. Местное управление и самоуправление в идеологических процессах 48.44 KB
  Местное самоуправление в Республике Беларусь является существенным элементом конституционного строя республиканской Беларуси и одной из форм осуществления власти народа: это форма активного участия, организации и деятельности граждан для самостоятельного решения непосредственно или через избираемые...
83049. Биосфера как глобальная экосистема 41.99 KB
  Воздействие человека на биосферу сопровождающееся ухудшением качества воды сведением лесов или выбросом в атмосферу загрязняющих веществ может создать угрозу жизни на Земле. Первичный состав атмосферы Земли определили газообразные продукты химических реакций происходивших в первичном веществе...
83050. Семья как социальный институт 123.5 KB
  Характерные признаки семьи ее структура и функции. В свою очередь институт семьи включает множество более частных институтов а именно институт брака институт родства институт материнства и отцовства институт собственности институт социальной защиты детства и опеки и другие.
83051. Деятельность сотрудников ИУ при выявлении и на первоначальном этапе расследования убийства 81.9 KB
  Поэтому говоря о соблюдении прав осужденных следует помнить что по своему правовому статусу лица осужденные к отбыванию наказания в виде лишения свободы приговором суда частично ограничены в своих конституционных правах а оперативные работники действуя в пределах своих полномочий ограничивают...
83052. Свобода научных исследований и социальная ответственность ученого 81.81 KB
  Современные перемены и кризисы в различных областях последствия которых сказываются на жизни миллионов людей и зачастую привносят изменения поистине мирового характера создают особую зону ответственности для науки как фактора влияющего на возникновение таких ситуаций и на самих ученых.
83053. Инвестиционная деятельность предприятия 39.3 KB
  Стратегическое планирование инвестиционной деятельности предусматривает моделирование будущей успешной деятельности предприятия и базируется на прогнозировании условий адаптации к изменениям внешней среды в осуществлении инвестиционной деятельности (инвестиционного климата) и конъюнктуры...