53041

Фотосинтез

Конспект урока

Педагогика и дидактика

За казкою Фарида Алекперова Про що ця казка Ви вже здогадалися Так про процес фотосинтезу. Вивчення нового матеріалу Історія вивчення фотосинтезу Міні – доповіді учнів У 1630 році голландський лікар Ян Гельмонт хотів довести що рослини харчуються за допомогою землі і тому проводив дослід: верба що росте в горщику і поливається водою за 5 років збільшила вагу на 74 кг а вага...

Украинкский

2014-02-21

556.5 KB

10 чел.

Тема: Фотосинтез

Мета: розкрити сутність процесу фотосинтезу, вміння шукати причинно –  

           наслідкові зв’язки; формувати висновки, експериментувати; визначати

           умови для здійснення процесу фотосинтезу і його значення для життя

           на Землі; закріпити знання з теми « Прості та складні речовини»;

           продовжувати формування наукового світогляду, показуючи складні

           процеси, що відбуваються в зелених листках рослини; розвивати

           уміння спостерігати; виховувати інтерес до дослідження явищ і

           процесів, відповідальність, повагу до своєї навчальної праці та

           здобутків товаришів.

Корекція: сенсорних функцій; формування різних способів

           запам’ятовування на основі плану, інструкцій; встановлення причинно    

          – наслідкових зв’язків; опанування способів порівняння; розвитку

          пізнавальних інтересів

Хід уроку

І. Розминка

Вправа «Чарівник»

    Сьогодні ми оголошуємо, що одну хвилину ручка кожного з вас буде «чарівною паличкою», яка виконуватиме бажання (але не для себе). Побажайте щось сусідові по парті на сьогоднішній урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1.  Казка

    Колись, дуже давно, більшість рослин на Землі були маленькими і блідими. І ось вони вирішили звернутися за допомогою до Сонця.

  •  О Сонце, допоможи нам! – попросили рослини, піднімаючи сухі віти до неба.

    Сонце подумало й погодилося:

  •  Добре, - сказало воно, я подарую вам силу, але за однієї умови: ви будете очищувати повітря, щоб вашим тваринам – друзям дихалося легко й вільно.

Рослини погодилися і заходилися очищувати повітря, і воно відразу стало чистим і прозорим. Сонце теж не залишилося в боргу: воно подарувало рослинам силу, щоб ті виростали, квітнули та давали плоди. Через деякий час на галявині виріс чудовий ліс. Рослини набралися сили, зробилися могутніми й прекрасними. Одні – широкими гіллястими ялинами, другі – стрункими березами, треті – високими дубами. Світ став ще прекраснішим. І все завдяки Сонцю.

                                                                    (За казкою Фарида Алекперова)

Про що ця казка? Ви вже здогадалися? Так, про процес фотосинтезу.

ІІІ. Актуалізація опорних знань та визначення етапів уроку

  1.  Вправа «Маленький тестик» - час виконання 3 хвилини

  1.  Фронтальна бесіда «Що ми вже знаємо»

  1.  Постановка завдань уроку «Що ми повинні дізнатися»

  1.  Фізкультхвилинка для очей

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1.  Історія вивчення фотосинтезу
  •  Міні – доповіді учнів

     

    У 1630 році голландський лікар Ян Гельмонт хотів довести, що рослини харчуються за допомогою землі і тому проводив дослід: верба, що росте в горщику і поливається водою, за 5 років збільшила вагу на 74 кг, а вага грунту зменшилась на 57 г. (було 80 кг – стало 79 кг 943 г). В результаті він зрозумів, що помилявся.

    Англійський хімік Джозеф Прістлі проводив досліди з рослинами та тваринами. Він зробив висновок, що рослини можуть виконувати специфічні функції протилежні диханню.

    Тільки Климент Аркадійович Тімірязєв (до речі вивчав це питання 35 років) довів, що вирішальну роль у процесі утворення кисню відіграють рослини. А процес утворення кисню та органічних речовин з використанням енергії сонця – називають фотосинтезом.

  •  Записати в зошит визначення фотосинтезу

  1.  Механізм фотосинтезу

        

  1.  Умови фотосинтезу

         

  1.  Дослід з визначення органічних речовин
  •  Інструктаж з техніки безпеки

  •  Дослід з картоплею: капнути на зріз розчином йоду – картопля синіє – це якісна реакція на крохмаль
  1.  Порівняння процесів фотосинтезу та дихання

             

  1.  «Що ми дізналися»

  1.  Фізкультхвилинка(руханка)

V. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Вправа «Виправ помилку»

         

  1.  Вправа «Знайди відповідність»

  1.  Вправа «Визначити «так» чи «ні»

  1.  Розв’яжи кросворд

  1.  Висновок

VI. Оголошення оцінок

Прізвище та ім’я _________________________________________________

Маленький тестик

Виправ помилку

Знайти відповідність

Визначити «так» чи «ні»

Активність на уроці

Загальна кількість балів


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18357. ПОЛНАЯ ФОРМА ВЕТВЛЕНИЯ 60.5 KB
  3 урок. Если 2 занятие. Введены 2 числа найти наибольшее. Результаты: Введено число определите четное оно или нет. Выполнение: Для самостоятельного решения Введены 2 числа найти наимен
18358. Если сложные условия 244 KB
  4 урок Если сложные условия. Составить программу отвечающую Привет на имя или Сергей или сергей; и Не знаю тебя в противном случае. Проверить принадлежит ли число введенное с клавиат
18359. Пример экзаменатора 59 KB
  6 урок Пример экзаменатора Рассмотрим простейший пример экзаменатора по географии задающий 5 вопросов по столицам государств. Рассмотрим варианты ввода как с заглавной так и со строчной буквы. Выполнение: Самостоятельно составьте экза
18360. Выбор 350 KB
  7 урок Выбор. Общий вид команды: выбор при условие 1 : серия 1 при условие 2 : серия 2 ... при условие n : серия n иначе серия n1 все Ключевое слово иначе вместе с соответствующей серией команд может отсутствовать: выбор при условие_1 : серия_1 при ус...
18361. Цикл N-раз 110.5 KB
  8 урок Цикл Nраз ознакомительно Общий вид цикла N раз: нц N раз серия команд кц Здесь N целое выражение задающее число повторений. При выполнении алгоритма последовательность команд циклически повторяется указанное число раз. Вывести на экран 10
18362. Цикл и генератор случайных чисел 111 KB
  10 урок. Цикл и генератор случайных чисел. rndвещ х Случайное число от 0 до x : при последовательных вызовах этой функции получается последовательность случайных чисел равномерно распределенных на [0х]. После выполнения заменяйте число 1 внутри rnd1 на 23 и т.д. ...
18363. Цикл внутри цикла 273 KB
  11 урок Цикл внутри цикла. Рассмотрим поэтапное решение а выведем на экран ряд чисел 6 штук через пробел. Обратите внимание на вывод нс после кц тем самым курсор переводится на следующую строку. опечатка в примере надо
18364. Рекуррентное соотношение 184 KB
  12 урок. Рекуррентное соотношение. Рекуррентным называется соотношение при котором очередной элемент последовательности выражается через предыдущий или предыдущие. Вычислить n элемент последовательности n задается с клавиатуры : 235917 где ...
18365. Цикл «Пока» 109 KB
  13 урок цикл Пока Общий вид цикла пока: нц пока условие тело_цикла кц При выполнении цикла пока КУМИР циклически повторяет следующие действия: Проверяет записанное после служебного слова пока условие. Если условие не соблюдается то выполнение цикла...