53049

Господарство Франції

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Фронтальна бесіда: Яка площа території Великобританії Скільки у країні проживає чоловік Яка офіційна назва країни Який адміністративнотериторіальний поділ Великобританії Який державний лад має Великобританія Що таке геополітичне положення країни 2. Офіціальною головою держави Великобританії є: А королева Б король В шейх 3. Рівень урбанізації в Великобританії складає: А 70 Б 80 В 76 Г 90 Д 45 5. Тваринництво Великобританії має переважно напрямок: А молочномясний Б молочний В мясний 7.

Украинкский

2014-02-21

93 KB

3 чел.

Донецька область

м. Кіровське

загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів №2

автор: Софеніна А.Г., учитель географії

Урок (10кл)

Тема: Господарство Франції

Мета: Сформувати знання про господарство Франції. Поглибити та систематизувати знання про територіальну структуру господарства держави. Розвити творче мислення, уміння обґрунтовувати свої думки. Сприяти розумінню важливості знань про інші держави.

Тип уроку: комбінований

Обладнення: економічна карта Франції, фото, малюнки, політична карта світу, атласи, географічні довідки.

Хід уроку

 I етап: організаційний.

II етап: перевірка домашнього завдання

 

1.Фронтальна бесіда:

Яка площа території Великобританії?

Скільки у країні проживає чоловік?

Яка офіційна назва країни?

Який адміністративно-територіальний поділ Великобританії?

Який державний лад має Великобританія?

Що таке геополітичне положення країни?

2.Тестова перевірка (тестові листи є у кожного учня)

ТЕСТОВИЙ ЛИСТ

Великобританія

  1.  варіант

1. За адміністративно-територіальним поділом Великобританія ділиться на

А) області

Б) землі

В)графства

2. Офіціальною головою держави Великобританії є:

А) королева

Б) король

В) шейх

3. На шельфі північного моря знаходяться значні родовища:

А) залізної руди

Б) нафти

В) природного газу

Г) мідних руд

4. У країні домінують:

А) англійці

Б) уельсці

В) ірланці

Д) виходці з країн Співдружності

4. Рівень урбанізації в Великобританії складає:

А) 70%

Б) 80%

В) 76%

Г) 90%

Д) 45%

5. найбільшою агломерацією, із перерахованих, є:

А) Портсмутська

Б) Манчестерська

В) Ліверпульська

Г) Лондонська

6. Тваринництво Великобританії має переважно … напрямок:

А) молочно-мясний

Б) молочний

В) мясний

7. Основним видом транспорту у Великобританії є:

А) авіаційний

Б) залізний

В) автомобільний

8. В якому із перерахованих морів зосереджена основна розробка нафто-газових родовищ:

А) Адріатичне

Б) Північне

В) Балтійське

10. Чому, на вашу думку, машинобудування у Великобританії є галузею повсюдного розміщення?

А)_________________    Б)___________________

В)_________________    Г)___________________

11. Які проблеми народонаселення і раціонального використання трудових ресурсів є у Великобританії?

А)_________________    Б)___________________

В)_________________    Г)___________________

 

ТЕСТОВИЙ ЛИСТ

Великобританія

  1.  варіант

1. Офіційна назва країни:

А) Англія

Б) Велікобританія

В) Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

2. Грошова одиниця Великобританії

А) євро

Б) фунт стерлінгів

В) злотий

3. Склад території країни:

А) 4 історичні області, 69 графств

Б) 3 історичні області, 59 графств

В) 5 історичні області, 49 графств

4. У міжнародному розподілу праці Великобританії виступає як ………. капіталу:

А) експортер

Б) імпортер

5. До морських портів Великобританії належать (з перерахованих)……

А) Глазко

Б) Ліверпуль

В) Бірмінгем

Г) Лондон

Д) Едінбург

Є) Белфаст

6. У сільському господарстві країни головна роль належить:

А) тваринництву

Б) рослинництву

7. Назвіть головну технічну культуру Великобританії:

А) соняшник

Б) цукрові буряки

В) льон-довгунець

Г) конопля

8. Для сільського господарства характерна:

А) мала частка зайнятих(3%)

Б) велика частка зайнятих(30%)

9. Провідне місце у виробництві електроенергії Великобританії належить:

А) тепловим електростанціям

Б) атомним електростанціям

В) гідроелектростанціям

10. Які чинники, що зумовили високий рівень розвитку хімічної промисловості Великобританії вам відомі?

А)_________________    Б)___________________

В)_________________    Г)___________________

11. Які чинники, на вашу думку, визначають привабливість Великобританії для туристів?

А)_________________    Б)___________________

В)_________________    Г)___________________

III етап: ґрунтовна перевірка знань

Учитель ґрунтовно перевіряє знання окремих учнів. Стимулює опитуваних і весь клас до оволодіння національними прийомами навчання і самоосвіти.

Окремі питання:

1. Дайте характеристику ЕГП Великобританії.

2.Як проходило формування території держави?

Завдання класу:

Скласти таблицю за допомогою атласу (10 класу) і підручника ( під редакцією В.Ю.Пестушко, Г.Ш.Уварова)

І варіант - Природні умови Великобританії.

II варіант - Природні ресурси Великобританії

Атлас "Економічна і соціальна географія світу" 10 клас - стр.8,9,10,11,14,29, підручник Географія 10 клас, під редакцією В.Ю.Пестушко, Г.Ш. Уварова, виданого у 2010 р.-стр.125,126.

Учні можуть складати такі таблиці за допомогою підручника і атласа. (зразок)

Природні ресурси

Мінеральні

ІНШІ

-камяне вугілля - Йоркшир, Пн.-Сх.ДТД.Уельс, Шотландія, Зх. Мідленд...

-нафта, природний газ -Північне море

-залісні руди - Сх. Мідленд (забезпеченість 1/2)

-кам’яна сіль, калійні солі - Йоркшир

Водні: Сена, Северн, Манчестерський Канал

Гідропотенціал - річки Шотландії,

Пн. Уельсу

Земельні: бурі лісові, підзолисті грунти

IV етап: Підготовка учнів до активного і свідомого вивчення нового матеріалу

Учитель організовує й направляє до мети пізнавальну діяльність учнів. Дає оцінку важливості для учнів нового матеріалу, показує те, чого учні мають навчитися в ході уроку.

V етап: Засвоєння нових знань

Учитель дає учням конкретне уявлення про новий матеріал за допомогою евристичної бесіди. Він ставить перед учнями певну проблему і за допомогою послідовних запитань і додаткової інформації (яка вже відома учням) примушує їх відтворювати наявні знання і шляхом логічних міркувань самостійно підійти до розв'язання поставленої проблеми.

Самостійна робота з підручником по новій темі.

Завдання 1.

Ознайомитись з пунктом "Народонаселення і культура" Франції стр.132-133 дайте характеристику особливостям демографічної ситуації в країні.

Завдання 2.

Складіть характеристику ЕГП Франції за допомогою підручника стр. 131

 (Зразок) ЕГП Франції

1.Кордони з партнерами по НАТО і нейтральною Швейцарією.

2.Вихід до Середземного моря (порт Марсель) і Атлантичного океану (порт Гавр). 3.Транзитні автомобільні, залізничні, річкові (р. Рейн) шляхи сполучення.

4.Сусідство з високорозвиненими країнами

Завдання 3.

Два учні працювали над підготовкою відповідей за підручником на поставлені вчителем запитання. Учні читали текст і визначили провідні ідеї та здійснювали логічний взаємозв'язок між окремими положеннями.

Запитання. Проаналізуйте вплив кліматичного фактору на спеціалізацію сільського господарства районів країни.

Завдання 4.

Знайдіть у тексті параграфа галузі промисловості та їх центри. Випишіть їх у зошити.

Завдання 5.

Розгляньте і проаналізуйте малюнки, що є в тексті підручника. ( мал. 69, 70, 71, 72)


Завдання 6.

Після самостійного опрацювання тексту підручника заповніть узагальнюючу таблицю: "Господарство Франції*"

Господарство Франції

1.Індустріально-аграрна країна.

2.Велика частка зайнятих у СК (9%)

З.Третя космічна держава.

4.Територіальна структура господарства, 2/3 населення, 3/4 промисловість - на схід від лінії Марсель-Гавр

ПЕК

вугільна

Лотарингія 1/2     1/3

Нафтова і газова

Аквітанія 99% нафти, 2/3 природного газу

Електроенергетика (VII)

АЕС - 72% (басейн Рони) ГЕС -20%, ПЕС -Ранс, ТЕС - 8%

Чорна - металургія

Чавун, сталь(X)+

1. Лотарінгія     (65%        30% сталі) на залізній руди та кам’яному вугіллю

2.Прованс     (Фос),     Північ (Дюнкерк)

Кольорова металургія

АІ+

Прованс,        Лангедок        - глинозем;

Передгір'я - металевий А1

Машинобудування

машини

1/2 - Париж ("Рено", "Пежо -Сітроєн")

літаки

Париж, Тулуза

пароплави

Марсель, Нант, Гавр, Тулон, Брест

точне

Париж, Ліон

І так далі:

VI етап: перевірка розуміння учнями нового матеріалу.

Для визначення рівня засвоєння учнями нового матеріалу учитель використовує запитання, які вимагають активної розумової діяльності учнів. Учитель звертаєть до класу з пропозицією доповнити, уточнити, виправити, знайти інше рішення. Матеріал підручника сприяє позитивній роботі учнів.

VII етап: Закріплення нового матеріалу.

Для закріплення нового матеріалу вчитель дає знов самостійну роботу за підручником. Це свідчить про те, що підручник містить багато цікавого матеріалу з тем.

Завдання 1.

Дайте відповіді на запитання ІІІ,ІV стр.136.

VIII етап: Інформація про д/з, інструктаж щодо його виконання.

Учитель повідомляє про д/з, пояснює методику його виконання і підбиває підсумки уроку. Д/з. Вчити параграф 27, скласти таблицю у зошитах "Економічні райони Франції", користуючись малюнок 69 стр.131.

 Література:

  1.  В.Ю. Пестушко, Г.Ш. Уварова  Географія 10 рівень стандарту, академічний рівень: Київ «Генеза» 2010
  2.  Методика викладання географії в щколі / за редакцією С.Г. Коберніка: Київ «Стафед - 2» 2000
  3.  Г.О. Мірошник Країнознавство: Харків Видавнича група «Основа» 2006

PAGE   \* MERGEFORMAT 4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51884. Середовище для спільної роботи з документами. Колективне виконання завдань з опрацювання даних. Служби онлайнового документообігу 33 KB
  Знайомство з Інтернетслужбою Google Docs. Інтерфейс вебпрограм Google Docs. Робота з документами в Google Docs. Ввійдіть у пошукову систему Google: http: www.