53093

Систематизація, узагальнення, корекція знань, вмінь та навичок учнів з теми «Євразія»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Унаочнення: фізична карта Євразії атласи зошитипрактикуми робочі зошити. Коментарі учнів до карт Євразії в підручнику та атласі відповіді на запитання вчителя по ним. Унаочнення: фізична карта Євразії атласи робочі зошити або окремі листи з різнорівневими завданнями в 4х варіантах. Найбільший півострів Євразії: а Індостан б Скандинавський в Аравійський 2.

Украинкский

2014-02-21

68.5 KB

6 чел.

СЬОМИЙ МОДУЛЬНИЙ УРОК ПО ТЕМІ «ЄВРАЗІЯ» В 7 КЛАСІ

І і ІІ міні-модулі об’єднані (системно-узагальнюючі). Систематизація, узагальнення, корекція знань, вмінь та навичок учнів з теми.

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів, отримані під час вивчення  теми «Євразія», визначити рівень загальнонавчальних і суто географічних умінь та навичок, провести корекційну роботу, підготувати учнів до підсумкової самостійної роботи з різнорівневими завданнями з метою контролю їхніх знань.

Унаочнення: фізична карта Євразії, атласи, зошити-практикуми, робочі зошити.

Хід уроку (3 міні-модулі по 30 хвилин)

І.Організаційний момент

Перевірка вчителем  готовності учнів до уроку. Учитель повідомляє про  те, що сьогодні закінчується  вивчення теми «Євразія».

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь

Перевірка  вивчення домашнього  завдання - відповіді на запитання до §50. Окремим учням нагадуються попередні оцінки з теми з метою стимулювання покращення підсумкової оцінки з теми за рахунок кращих оцінок сьогодні.

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності

Вчитель пропонує учням перейти до виконання завдань, виконання яких дозволить систематизувати, узагальнити та відкоригувати знання, вміння та навички учнів з теми.

ІV. Систематизація, узагальнення, корекція знань, вмінь та навичок

1. Прийом «Запитання - відповідь». Приготуйте один до одного запитання (сусіди по парті) і відповіді на нього з переліку запитань до § 40-50. Запитання і відповідь запишіть у робочий зошит. Вибіркові оголошення запитань і відповіді на них сусідів та інших учнів.

2. Коментарі учнів до карт Євразії в підручнику та атласі, відповіді на запитання вчителя по ним.

3. Фронтальне опитування по географічній номенклатурі об’єктів теми «Євразія» біля настінної карти.

4. Розв’язати приклади з використанням системи проблемно-символічних-сигналів (ПСС), подібні до яких використовувалися також в показових сценаріях попередніх шести модульних уроків протягом вивчення теми «Євразія»:

             Прикаспійська!?"Месопотамська

                                                                     +2-

          низовина

Євразія

Наявність річок

Рівень висот відносно рівня Океану

Країни

              Везувій!?"Ключевська Сопка

                                                             +2-

                                                          Вулкан

Діючий

Євразія

Висота

Частина світу

Донецький!?"Рурський

                                                                +2-

                                                             Басейн

Кам’яне вугілля

Євразія

Країна

Розміри і потужність

Дніпро!?"Лена

                                                                   6-

  Річка   

Основний напрям течії

Океан

Частина світу

Довжина

Повноводність

Наявність великої дельти

Афіни!?"Пекін

                                                                +2-

                                                          Столиця

Центральні органи держави

Євразія

Держава

Частина світу

Ватикан!?"Україна

                                                               +2-

                                                          Держава

Європа

Євразія

Розміри

Державний устрій

 ІІІ міні-модуль ( контрольно-рефлексивний ). Підсумковий урок з теми «Євразія» (різнорівневі завдання).

Мета: підбити підсумки роботи над вивченням теми, визначити рівень компетентності кожного учня, виховувати вміння розподіляти час для самостійної письмової роботи з різнорівневих завдань.

Унаочнення: фізична карта Євразії, атласи, робочі зошити або окремі листи з різнорівневими завданнями в 4-х варіантах.

І. Організаційний момент

Вчитель пропонує учням розпочати роботу з різнорівневими завданнями в 4-х варіантах. Визначає час роботи – 30 хвилин.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів

Учні можуть користуватися атласами, для чого  в першу чергу треба прочитати зміст карт атласу і знайти карту на необхідній сторінці.

ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності

Вчитель повідомляє, що після виконання роботи буде виставлена тематична оцінка за тему, де будуть також враховані оцінки на попередніх міні-модулях і оцінка за виконані різнорівневі завдання.

ІV. Виконання різнорівневих завдань

Робота  по темі  « Євразія »   уч______7__ класу____________   _______________                                                                                                                                                                               

І Варіант. І рівень ( 0,5х 6=3 бали )

1. Найбільший півострів Євразії: а) Індостан б) Скандинавський в) Аравійський

2. Найвища точка Євразії - гора: а) Ельбрус  б) Монблан  в) Джомолунгма                                                                                                                                                                

3. Полюс холоду Північної півкулі знаходиться: а) на Скандинавському півострові між Скандинавськими горами  б) на сході Сибіру у міжгірних улоговинах в) у горах Гімалаях

4. Найглибше озеро Євразії і світу: а) Каспійське море б) Байкал в) Ладозьке

5. Найбільшу кількість населення з-поміж країн Євразії і світу має: а) Росія б) Китай  в) Індія г) США

6. Яка релігія є  пануючою в країнах Європи? : а) мусульманство б) християнство в) буддизм г) іудаїзм

ІІ рівень ( 1х3=3 бали )

7. Протока між Євразією і Північною Америкою ___________________________________

8. Туркменістан по суходолу межує з  такими країнами: ______________________________________________________________

9. На півострові Індостан проживає велика одомашнена тварина ___________________________

ІІІ рівень ( 0,5х 6=3 бали )

10.  Переважаючий напрям течії річки Дніпро ______________________________

11.  Переважаючий напрям течії річки Лена ______________________________

12.  Переважаючий напрям течії річки Дунай ______________________________

13. Крайня північна точка Євразії____________________________________________

14. Крайня західна точка Євразії____________________________________________

15. Крайня південна точка Євразії____________________________________________

ІУ рівень ( 3 бали )

16. Охарактеризуйте чинники, що впливають на кількість населення Європи

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Робота по темі  « Євразія »   уч______7__ класу____________   _______________                                                                                                                                                                               

ІІ Варіант. І рівень ( 0,5х 6=3 бали )

1. Частиною межі між Європою та Азією є: а) західні схили Уральських гір б) Кумо-Маницька западина в) Кавказькі гори г) гори Альпи

2. Найбільшою рівниною Євразії  є: а) Західносибірська  б) Східноєвропейська   в) плоскогір’я Декан                                                                                                                                                                

3. Найдовша річка Євразії: а) Лена  б) Янцзи  в) Волга г) Єнісей

4. Найбільше озеро Євразії і світу: а) Каспійське море б) Байкал в) Ладозьке

5. Найбільшу площу  з-поміж країн Євразії і світу має: а) Росія б) Китай  в) Індія г) США

6. Які з  названих країн розташовані в Європі?: а) Франція б) Італія  в) Україна г) Естонія е) Білорусь є) Алжир ж) Ізраїль з) Австрія

ІІ рівень ( 1х3=3 бали )

7. Протока між Євразією і Африкою ___________________________________

8. Чехія межує з такими країнами: ______________________________________________________

9. На півострові Аравійський проживає велика одомашнена тварина ___________________________

ІІІ рівень ( 0,5х 6=3 бали )

10.  Переважаючий напрям течії річки Об ______________________________

11.  Переважаючий напрям течії річки Волга ______________________________

12.  Переважаючий напрям течії річки Ангара ______________________________

13. Крайня східна точка Євразії____________________________________________

14. Крайня північна точка Євразії____________________________________________

15. Крайня західна точка Євразії____________________________________________

ІУ рівень ( 3 бали )

16. Поясніть, чому в Азії в багатьох місцях виникають проблеми з водними ресурсами          

Робота  по темі  « Євразія »   уч______7__ класу____________   _______________                                                                                                                                                                               

ІІІ Варіант. І рівень ( 0,5х 6=3 бали )

1. Найзахідніший півострів Євразії: а) Індостан б) Піренейський в) Скандинавський г) Аравійський        д) Мала Азія

2. Назва рівнини в долинах річок Інд і Ганг___________________________________________________                                                                                                                                                               

3. Столицями Німеччини, Казахстану та Іраку відповідно є: а)_____________  б) ________________

в) ________________

4. На березі Каспійського моря-озера розташовані такі країни: _____________________________

_____________________________________________________________________________

5. Найменша кількість населення з-поміж вказаних країн Євразії і світу має: а) Росія б) Китай  в) Індія г) США

6. Суецький канал відокремлює такі материки: ______________________________________________

ІІ рівень ( 1х3=3 бали )

7. Півострів Камчатка омивається такими морями: __________________________________. Вони є частинами_______________________ океану

8. На території України є такі гори: ________________  і  ________________________

9. Білий ведмідь живе в(на)______________________, бурий ведмідь живе в(на)____________________,

гімалайський ведмідь в(на) ____________________________________

ІІІ рівень ( 1,5х 2=3 бали )

10. Порівняйте озера Балхаш і Байкал, їхні відмінності ___________________________________

_____________________________________________________________________________

11. Найбільшою річкою України є_______________, на якій споруджено ________ водосховищ, вода з яких використовується для __________________________________________________.В спорудах дамб водосховищ вмонтовані турбіни, які виробляють_____________________________

ІУ рівень ( 3 бали )

12. Наведіть приклади співробітництва України з країнами Євразії

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Робота по темі  « Євразія »   уч______7__ класу____________   _______________                                                                                                                                                                               

ІV Варіант. І рівень ( 0,5х 6=3 бали )

1. Частиною межі між Європою та Азією є: а) протока Босфор б) гори Карпати в) Кавказькі гори г) гори Альпи

2. Низовини і височини на території України є частинами великої _________________________ рівнини                                                                                                                                                              

3. Столицями Японії, Туреччини, Таїланду відповідно є : а) _____________  б) _________  в) __________

4. Каспійське море(підкреслити) – (солоне, прісне), Байкал (солоне, прісне)

5. Найменшу площу  з-поміж вказаних країн Євразії  має: а) Росія б) Китай  в) Індія г) Німеччина

6. Берингова протока  відокремлює такі материки: _________________________________________

ІІ рівень ( 1х3=3 бали )

7. Півострів Індостан омивається ____________          морем і ____________________ затокою. Вони є частинами_______________________ океану

8. Територію України омивають ______________ море і _______________ море

9. Тигри живуть(підкреслити) в (Європі, Азії), змії в (тундрі, жарких пустелях)

ІІІ рівень ( 1,5х 2=3 бали )

10. Порівняйте озера Каспійське і Аральське, їхні відмінності________________________________

_______________________________________________________________________________________

11. З найбільшої річки України ________________ вода подається каналами на території України, які відчувають нестачу прісної води на а) північ б) схід і південь в) захід г) крайній захід д) центр

ІУ рівень ( 3 бали )

12. Наведіть приклади співробітництва України з країнами Євразії       

Домашнє завдання: Повторити § 40-50, скласти свої приклади з використанням системи ПСС для наступної теми (випереджувальне завдання)

Автор: Португальський Олександр


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30244. Организационно-правовые формы предпринимательской деятельности в СКСиТ 42 KB
  Общество с ограниченной ответственностью – это учрежденное одним или несколькими лицами общество УК которого в соответствии с учредительными документами разделен на доли определенных размеров; участники ООО не отвечают по его обязательствам и несут риск в пределах стоимости внесенных вкладов. Общество с дополнительной ответственностью это учрежденное одним или несколькими лицами общество УК которого в соответствии с учредительными документами разделен на доли определенных размеров; участники ОДО солидарно несут субсидиарную...
30245. Экономические основы теории безубыточности предприятий СКСиТ 87.5 KB
  Общая характеристика затрат Целью любого коммерческого предприятия производящего продукцию или услуги является получение прибыли и чем больше прибыли оно получает тем лучше оно работает. Другими словами прибыль зависит от цены продукции и затрат себестоимости на ее производство. Но если цена продукции зависит от ситуации которая складывается на рынке то затраты на ее производство непосредственно зависят от финансовохозяйственной деятельности самого предприятия. Это видно из следующей формулы: ВД =V с с где ВД ...
30246. Понятие и структура основных фондов предприятий СКСиТ 86.5 KB
  Понятие и структура основных фондов предприятий СКСиТ. Понятие об основных фондах их классификация. Согласно новому положению по бухгалтерскому учету основных средств ПБУ 6 01 [Новое положение по бухгалтерскому учету основных средств ПБУ 6 01. Объекты основных средств стоимостью не более 2000 рублей за единицу могут списываться на затраты по мере отпуска их в производство или эксплуатацию.
30247. TCP/IP 626.5 KB
  Большинство персональных компьютеров задействованных в сети используют в настоящее время сетевые адаптеры типа Ethernet и Token Ring с заранее присвоенными встроенными уникальными идентификаторами МАСадресами которые делают IPадреса избыточными. Многие другие типы компьютеров имеют всевозможные адреса назначаемые сетевыми администраторами причем нет никакой уверенности в том что у другого компьютера в сети масштаба Интернета не будет точно такого же адреса. Так как IPадреса регистрируются централизованно можно быть уверенным что...
30248. IPX/SPX 549.1 KB
  Заголовок дейтаграммы IPX имеет длину 30 байтов для сравнения: размер заголовка IP равен 20 байтам. Контрольная сумма Checksum 2 байта. Длина Length 2 байта. Задает размер дейтаграммы в байтах включая заголовок IPX и поле данных.
30249. NetBIOS, NetBEUI и Server Message Blocks 123.28 KB
  NetBEUI NetBIOS Extended User Interfce расширенный пользовательский интерфейс сетевой BIOS это один из наиболее старых но все еще использующихся протоколов для локальных сетей и он продолжает оставаться прекрасным решением для сравнительно небольших сетей так как издержки на его обслуживание меньше чем требуемые для более комплексных протоколов. NetBEUI был разработан в середине 1980х с целью предоставить сетевые транспортные услуги для программ базирующихся на NetBIOS Network Bsic Input Output System сетевая базовая...
30250. WinSock или Windows socket 275.57 KB
  Существуют две версии WinSock: WinSock 1.1 поддерживает только протокол TCP IP; WinSock 2. WinSock 1.1 состояла в решении проблемы то цель WinSock 2.
30251. Виды сетей 629.35 KB
  Используя единый кабель каждый компьютер требует только одной точки подключения к сети при этом он может полноценно взаимодействовать с любым другим компьютером в группе. Геометрически ЛВС всегда ограничена по размерам небольшой площадью в силу электрических свойств кабеля используемого для построения сети и относительно небольшим количеством компьютеров которые могут разделять одну сетевую среду передачи данных. Для поддержки вычислительных систем большего размера были разработаны специальные устройства которые позволили объединять две...
30252. Эталонная модель взаимодействия открытых систем 347.85 KB
  Каждый уровень предоставляет услуги уровням расположенным непосредственно ниже и выше его в стеке. Служебная информация представляет собой заголовки и иногда постинформацию которые обрамляют данные полученные с вышележащего уровня. В известном смысле форма состоящая из заголовков и хвостов это оболочка которая является носителем сообщения полученного от вышележащего уровня. В сущности протоколы выполняющиеся на различных уровнях взаимодействуют с протоколами расположенными на точно таком же уровне другого компьютера.