53112

Географія світових природних ресурсів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сформувати у учнів систему знань про ресурсозабеспеченність окремих територій Землі певними видами ресурсів; систематизувати уявлення учнів про мінеральні земельні лісні водні рекреа ційні ресурси; розвивіти вміння учнів самостійно працювати з картографічним матеріалом і статестичним матеріалом;...

Украинкский

2014-02-22

46.5 KB

0 чел.

                          Урок № 1

Тема . Географія світових природних ресурсів

Мета .Сформувати у учнів систему знань про   

                ресурсозабеспеченність окремих територій

                Землі певними видами ресурсів;

                систематизувати уявлення учнів про

                мінеральні , земельні, лісні, водні, рекреа –

                ційні ресурси; розвивіти вміння учнів       

                самостійно працювати з картографічним

                матеріалом і статестичним матеріалом;

                виховувати бережне ставлення до навколиш-

                нього серидовища.

Обладнання : ТЗН

Хід уроку

I.Організаційний момент .

II.Мотивація навчальної діяльності .

   Слово вчителя  

                                        Епіграф

Природатворец всех тврцов .            

                                                            Йоган Гётте 

Природаможет всё и все творит.                                                                                                                     Мишель де Монтень

Природавечно изменчивое облоко; никогда не оставаясь одной и той же , она всегда останится сама собой.  

                                                           Рольф Уолд Эмерсон

Сучасне світове господарство набуло глобальні риси не тільки з точки зору охоплення усьго людства,  але і з точки зору використання природних ресурсів. Так, якщо раніше вода та повітря сприймалися як умови існування людини і більшості живих організмів, то зараз вони є обов’язковими в промислових процесах на рівні із сировиною та енергоносіями. Людство звичайно розширило межі своєї взаємодії із геогра-фічною середою, оскільки різні території, на котрих мешкають люди, забезпечені ресурсами далеко не однаково. Про особливості цих забезпечень і піде мова на сьогоднішньому уроці.

III.Закріплення вивченого матеріалу .

  1. Презинтація міні – проектів (слайд – шоу супрводжується коментарієм учнів, проекти діти готують самостійно дома.)

1 гр. Мінеральні ресурси

Мінеральні ресурси – сукупність знайдених запасів корисних копалин, котрі використовуються або можуть використовуватися в сільськьгосподарській діяльності.

  Ресурсозабезпеченість  - співвідношення між величинами запасів природних ресурсів та розмірами їх споживання.

  За відмітками вчених, тільки 10% добуваючої сировини перероблюється до готової продукції.Остан-ні 90% відходів, забруднюють навколишне серидовише.

Мінеральні ресурси

Паливні (енергетичні)

Рудні

Нерудні

2 гр. Земельні ресурси

Земельні ресурси – землі, які використовуються або можуть бути використані господарською діяльністю людини.

 Земельні ресурси займають 13,4 млрд. Га., що складає 26,2%  загальної площини поверхні Землі.

3гр. Водні ресурси

Водні ресурси – це повехневі та підземні води, котрі використовуються або можуть виористовуватись у гоподарській діяльності.

 Доступні людині для безпосереднього використання прісні води складають менш 1% всіх запасів води на Землі.

4гр.Лісові ресурси

 Лісові ресурси – це деревинні, технічні, харчові, кормові, лікарські та інші ресурси лісу, а також його корисні природні властивості (захисні,водозахисні,оз-доровчі і т.д.)

 Загальна площина Землі покрита лісами, складає 28%  поверхні суходолу.

 Запаси деревини в усіх лісах Землі досягають 359млрд , у тому числі й хвойною – 127,листвяної -  232.

 Загальна частина лісів знаходится у зонах помірного поясу і вологих тропічних лісів.

5гр. Ресурси Світового океану

 Ресурси Світового океану сукупність біологічних, мінеральних та енергетичних ресурсів, мінеральних солей та прісної води, що містяться у Світовому океані.

 Ресурси Світового океану

Мінеральні

Енергетичні

Біологічні

 6гр. Виступ статистичної групи .

7гр. Виступ екологів (відео, забруднення наволишної середи).

2. Тести

                            Тестові завдання

Виберіть одну правельну відповідь

1.Укажіть  назву географічної оболоки, що є необхідною умовою для існування людського суспільства.

А . Географічне серидовище               Б . Антопосфера

В . Навколишне серидовище               Г .  Літосфера 

2.Укажіть назву паливної корисної копалини, запаси якої є найбільшими.

А .  Вугілля                                      Б.    Горючі сланці

В .  Нафта                                        Г. Природній газ

3.Укажіть країну, у надрах якої зосереджена чверть світових запасів нафти.

А . Ірак                                            Б . Венесуела

В . Лівія                                            Г. Саудівська Аравія

4.Укажіть назву країни, що має найвищу частку оброблювальних земель у загальному фонді.

А. Індія                                            Б . Італії

В . Аргентина                                    Г .Франція

5.Укажіть країну з найвищою з лисистістю території

А . Росія                                         Б.  Швеція

В . США                                           Г .  Китай

6.Укажіть країну з найбільшем рівнем забезпеченності водними ресурсами.

А. Саудівска Аравія                           Б . Бразилія

В. Італія                                          Г . Єгипет

 Завдання на встановлення відповідальності

7.Установіть відповідальність між назвами країн і видами корисних копалин,на які багаті ці країни.

 1. Індія                                         А Природний газ

 2. Росія                                         Б Фосфати

 3. Морокко                                     В Боксити

 4. Ямайка                                      Г Сірка

                                                       Д Марганцева руда

8. Установіть відповідність між назвами країн і видами природних ресурсів, що мають найбільше значення для їхньої економіки.

 1. Італія                                          А Водні

 2. Фінляндія                                  Б Рекреаційні

 3. Кувейта                                    В Мінеральні (паливні)

 4. Молдова                                   Г Земельні

                                                    Д Лісові

Завдання на встановлення послідовності

 9.Установіть послідовність регіонів світу залежно від їхньої забезпеченості нафтою (починаючи від найбільшої).

А. Західної Європи                           Б. Південно – Західної Азії

В. Південа Азія                                Г. Північна Африка

10.Установіть послідовність країн сівту залежно від їхньої забезпеченості земельними ресурсами на одного жителя (починаючи від найбільшого)

А. США                                        Б. Японія

 В. Австралія                                   Г. Китай

IV. Підсумок уроку.

Заключне слово вчителя

                                  

                                    

 Вірш

Три клада у природы есть :

Вода, Земля и воздух, -

И три её основыъ

Какая бы не грянула беда –

Все возродится снова

Но если …

Впрочем, в наш жестокий век

Что «если» значит?

О, человек !

Природа – мать

Не рек и не морей

От глаз твоих не прячет,

Не рослых трав, не голубых озёр.

Цени её доверие.

Природа ! Не обмани её

И в темный лес входи,

Как в храм под мраморные своды.

                                                                   С. Вихулов  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48682. Численное моделирование и анализ переходных процессов в электрической цепи 576 KB
  В начальный момент времени ключ находится в положении При этом цепь разомкнута, напряжение на конденсаторе и ток в катушке равны нулю (U = 0, I = 0). Происходит первое переключение ключа (ключ мгновенно переводится в положение 2). При этом происходит заряд конденсатора, меняются значения U и I.
48684. Основы теории цепей 379 KB
  Содержание расчетно-пояснительной записки: таблица исходных данных; электрическая схема фильтра системы уравнений цепи; комплексная функция передачи; карта полюсов и нулей; АЧХ и ФЧХ и импульсные характеристики. С помощью метода узловых напряжений составляется система уравнения цепи в математической и скалярной форме.
48685. Проектирование электрической сети для электроснабжения потребителей целлюлозно-бумажной промышленности 1.33 MB
  В условиях эксплуатации баланс мощности составляется на каждый час суток(диспетчерский график нагрузки), и на каждый месяц следующего квартала. При проектировании электрической сети баланс мощности составляется для определения суммарного необходимого ввода мощности на электростанциях и обмена потоками мощностей с энергосистемой.
48686. Организация пассажирского движения 988.5 KB
  Для каждой категории поездов необходимо установить число и продолжительность стоянок по техническим надобностям смены локомотивов и локомотивных бригад технического осмотра составов снабжения топливом водой а также для посадки и высадки пассажиров или погрузки выгрузки багажа и почты. Общим условием рациональной технологии обработки всех поездов является выполнение вспомогательных и подготовительных операций до их прибытия на станцию на основе предварительной информации о наличии свободных мест количестве багажа и почты...
48688. Исследование и анализ линейных динамических цепей 423.5 KB
  Полоса частот, в которой ослабление мало, называется полосой пропускания. Полоса частот, в которой ослабление велико, называется полосой непропускания (задерживания). Между этими полосами находится переходная область.
48689. Расчет радиовысотомера (РВ) с диапазоном измеряемых высот от Нmin до Нmax при удельной ЭПР отражающей поверхности не менее - 20 дБ 668.5 KB
  Расчет параметров сигнала. Принять что высота настройки УПФ следящей системы 25кГц коэффициент шума приемника 20 дБ потери энергии сигнала в высокочастотном тракте не превышают LΣ а при обработке ζΣ.04 м Ширина диаграммы направленности: φ=15 град Потери энергии сигнала в высокочастотном тракте: LΣ≤16 дБ Потери при обработке: Σ≤17 дБ Максимальная скорость изменения высоты: Vн mx=2 м с Удельная ЭПР отражающей поверхности: S≥20 дБ КПД антенны: ηа=0. При непрерывном сигнале обязательно применение в РВ...
48690. КАРКАС ОДНОЭТАЖНОГО ПРОМЫШЛЕННОГО ЗДАНИЯ 2.19 MB
  Требуется рассчитать и cконструировать предварительно-напряженную сегментную ферму для кровли одноэтажного однопролетного здания пролетом 24 м при шаге ферм 6 м. Схема фермы и основные геометрические размеры приняты к типовым фермам серии ПК -01-129/68. Размеры панелей принять под плиты покрытия шириной 3 м. Предварительно-напряженный пояс армируется канатами класса К-7...