53152

Як не захворіти на грип та застуду

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: плакат зараження грипом повітрянокрапельним шляхом малюнки Віруси марлева пов'язка мікроскоп костюм лікаря костюм Зайчика до інсценізації казки Зайчик застудився фотоілюстрації лікарських рослин магнітола телевізор. Поради лікаря А зараз до вашої уваги члени гуртка У світі казки чарівної пропонують казочку Зайчик застудився Зайчик застудився Ведучий: Ось в цій хатці під сосною І улітку і зимою Жив собі маленький Зайчик Жвавий сірий побігайчик з'являється Зайчик чхаєкашляє ойкає Дівчинка: Зайчик...

Украинкский

2014-02-23

52 KB

4 чел.

Година спілкування

Тема.   Як не захворіти на грип та застуду.

Мета:  розширити знання учнів про інфекційні захворювання,

про заходи щодо профілактики і боротьби з вірусом грипу;

розвивати навички гігієни та культури; виховувати бажання турбуватися про своє здоров’я.

Обладнання: плакат «зараження грипом повітряно-крапельним шляхом», малюнки «Віруси», марлева пов'язка, мікроскоп, костюм лікаря, костюм Зайчика до інсценізації казки «Зайчик застудився», фотоілюстрації лікарських рослин, магнітола, телевізор.

Хід заняття

  1.  Організація класу до роботи
  2.  Повідомлення теми і мети заняття
  •  Сьогодні у нас година спілкування. І ми поговоримо про те, що таке грип і як не захворіти на грип та застуду.
  1.  Хід заняття

Бесіда

  •  За вікном стоять холодні дні. Люди: дорослі і діти починають хворіти.

Це відбувається тому, що навколо нас, у повітрі, знаходиться величезна кількість маленьких живих істот. Баткерії і віруси такі малі, що для нашого ока вони невидимі. Щоб побачити їх, потрібен мікроскоп, який збільшує зображення у сотні, тисячі і мільйони разів(демонстрація мікроскопу). Це так багато, що при такому збільшенні мурашка буде величиною з мишу. За формою бактерії можуть мати вигляд крапки, коми, ниточки, ланцюжка. Збудника грипу вчені та лікарі побачили під дуже сильним мікроскопом і назвали його вірусом. Ось він! Небезпечний і злий (демонстрація малюнків «Віруси»). Віруси оселяються в ротовій порожнині та у горлі хворого. Коли хворий розмовляє, кашляє або чхає з його рота чи носа вилітають найдрібніші краплини слини чи слизу. Якщо здорова разом з повітрям вдихне ці крапельки, вона може заразитися грипом (демонстрація плаката «Зараження грипом повітряно-крапельним шляхом»).

Інтернет хвилинка - цікавинка

Наш дослідник підготував нам «Інтернет хвилинку - цікавинку»

Затримати «хвороботворний десант»

  •  Під час чхання й кашлю людина розбризкує близько 40 тисяч

маленьких крапель, котрі розлітаються на три і навіть на п'ять метрів. Крапельки дуже легкі, вони можуть довго перебувати в повітрі. Люди, що знаходяться поруч, вдихають ці крапельки разом з мільйонами мікробів, які є на них. Крапельки опускаються на різні предмети, їжу. Уявляєш, скільки людей може захворіти від однієї людини, якщо вона чхне в автобусі чи в класі? Але «хвороботворному десанту» можна перекрити шлях. Це допоможе вам зробити складена в чотири ряди звичайна носова хусточка. Прикривайте при кашлі, чханні рот і ніс хустинкою. Отже, захворіти легко, а лікуватися - важко.

  •  Багато хто з нас уже хворів на грип. Тому ви, напевно, знаєте ознаки цього захворювання. Що ж відбувається з людиною хворою на грип?
  •  починається нежить
  •  закладений ніс
  •  дихання утруднене
  •  кашель
  •  біль у грудях, у горлі, охриплість голосу
  •  слабкість та температура
  •  Це відбувається тому, що вірус починає руйнувати клітини нашого організму.

Що ж робити для того, щоб зберегти своє здоров'я?

У нашому працюють «санітарики». І сьогодні вони розкажуть,

які правила треба знати всім нам, щоб не захворіти.

  1.  Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс носовою хустинкою. Складена вчетверо вона затримує мікроби, що видихає хворий. Користуйтесь тільки своєю носовою хустинкою. Без неї не йдіть нікуди!
  2.  Перш ніж вийти з дому подивіться на термометр за вікном. Оберігайте себе від охолодження. Промоклий одяг і взуття змініть якомога швидше.
  3.  Частіше провітрюйте кімнату. Частіше мийте руки з милом. Намагайтесь не ходити в дім, де є хворий на грип.
  4.  Щоденно їжте цибулю, часник, свіжі овочі і фрукти. Вітаміни посилюють захисні сили організму.
  •  Гарно зі своїми дорученнями справляються «олімпійчики». Слухаємо їх поради.

Дотримуйтесь здорового способу життя

Щоденно робіть ранкову гімнастику, загартовуйтеся.

Будемо з водою дружити,

Будемо з повітрям дружити,

Будемо із спортом дружити,

Щоб без хвороби нам жити

Якщо хочеш здоровим бути

Правило запам'ятай:

Сам про своє здоров'я дбай

На лікарів цю турботу не перекладай.

Лікарі лікують хворих,

Здоров'я вони не творять.

Людина повинна сама

Дисциплінована бути і вольова.

  •  Ось такі правила ви повинні знати і пам'ятати, щоб зберегти своє здоров'я.

Фізкультхвилинка

  •  Діти, сьогодні на нашій годині спілкування присутня лікар школи. Вона дасть вам поради, як боротися з грипом, коли ви все - таки захворіли. (Поради лікаря)
  •  А зараз до вашої уваги, члени гуртка «У світі казки чарівної» пропонують казочку «Зайчик застудився»

Зайчик застудився

Ведучий:

Ось в цій хатці, під сосною,

І улітку, і зимою

Жив собі маленький Зайчик

Жвавий сірий побігайчик

(з'являється Зайчик, чхає,кашляє, ойкає )

Дівчинка:

Зайчик, любий,що з тобою?

Носик мокрий, весь тремтиш,

Хусточку бери скоріш.

Зайчик:

В мене хусточки немає.

Я вже цілий тиждень чхаю!

Все - апчхи! Апчхи! Апчхи!

За які ото гріхи?

Дівчинка:

Добре, дам тобі хустинку

І ходімо у хатинку.

Розкажи мені, не крийся

Де ж ти, друже, застудився?

Зайчик:

Вчора випав гарний сніг,

Я на вулицю побіг.

Думав я, що сніг смачний,

Солоденький, запашний.

Спробував його на смак, зрозумів, що це не так.

Дівчинка:

Друже, сніг не можна їсти!

Це не цукор і не тісто.

Сніг холодний і брудний

Аніскільки не смачний!

Зайчик:

В мене горлечко болить.

Вуха, хвіст - усе тремтить.

Дівчинка:

Я тобі допоможу,

Вже по лікаря біжу!

Лікар:

Хто хворіє, що болить?

Швидше лікарю кажіть

Перевірю діточок  

Покажіть свій язичок!

Зміряю температуру,

Потім випишу мікстуру.

Де ж це Зайчик застудився?

Бідний Зайчик, весь горить

Схоже хворий він на грип.

Хто підкаже із малят

Чим нам Зайця лікувать?

А підкажуть вам відгадки до загадок.

Жовте,кисле на дереві висне (Лимон)

Сидить Марушка в семи кожушках,,

Хто ії роздягає, той сльози проливає (Цибуля)

Що то за голова, що лиш зуби й борода (Часник)

Стоять у лузі сестрички золотеньки очі, білі вії (Ромашки)

У вікні зелелистім, у червоному намисті Видивляється у воду на свою хорошу вроду (Калина)

А які лікарські рослини знаєти ви? (Відповіді)

Після кожної відповіді – демонстрація фото з відгадками

Лікар:

Молодці, мої малята!

В мене є пахуча м'ята І ромашка є, і липа,

І малина соковита.

Будем Зайця лікувати,

Теплим чаєм напувати.

Ведучий:

Поки чай наш закипить,

Зайчик трішечки поспить Розкажіть-но по порядку:

Чи потрібна нам зарядка?

Для пиття яка вода:

Кип'ячена чи сира?

А навіщо вранці-рано Умиватися під краном?

І чому скажіть-но, любі Треба чистити нам зуби?

В чому більше вітамінів:

У цукерці чи в морквині?

Зайчик:

Лікарю, а що робити,

Щоб ніколи не хворіти?

Лікар:

Діти радять: треба рано Умиватися під краном Чистить зуби, мити лапки

І виходить на зарядку,

Їсти більше вітамінів,

А не сніг і не крижини.

Зайчик:

Вибачте, цього не знав я

Та тепер запам'ятаю

Я завжди слухняний буду

Ці поради не забуду!

Лікар:

Радий був допомогти,

Але час мені іти.

Діти, всі ростіть здорові.

Скажем дружно:

Ні - хворобі!!!

  1.  Підсумок

Так про що ми дізналися на сьогоднішній годині спілкування? (Відповіді дітей)

А що говорить про здоров'я народна мудрість?

Прислів'я:

«Хто день починає з зарядки, у того й справи в порядку»

«Сонце, повітря й вода - наші найкращі друзі»

«Мило сіре та миє біло»

«Багато ходити - довго жити»

«Краще дихати свіжим повітрям, ніж пити ліки»

«Чисте повітря - ворог хвороб»

«Вода все очищає»

«Здоров'я - всьому голова!»

Думаю, що наша година спілкування стане всім у нагоді. Ми не будемо хворіти. У народі говорять: Найбільше багатство - це здоров'я людини. То ж я вам бажаю бути міцними і здоровими.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32064. Анализ ликвидности и платёжеспособности ОАО «Промтехмонтаж» 565 KB
  Техникоэкономическая характеристика деятельности предприятия 2.2 Обеспеченность предприятия ОАО Промтехмонтаж трудовыми и материальными ресурсами 31 2.3 Основные финансовые и экономические показатели деятельности предприятия 36 Глава 3. Финансовое состояние проявляется в платежеспособности предприятия в способности вовремя удовлетворять платежные требования поставщиков в соответствии с хозяйственными договорами возвращать кредиты выплачивать заработную плату вносить платежи в бюджет.
32065. Разработка предложений по оптимизации структуры активов исследуемой организации 2.32 MB
  Целью данной выпускной квалификационной дипломной работы является разработка предложений по оптимизации структуры активов исследуемой организации. Для достижения поставленной цели необходимо решить следующий ряд задач: определить теоретические и методические подходы к оценке структуры активов организации: понятие сущность назначение активов организации; структуру активов организации методику оценки оптимальной структуры активов организации; оценить структуру активов организации на примере ОАО НГПЭ за 2006 2008 гг.; разработать...
32066. Оценка финансового состояния предприятия и разработка мероприятий по его улучшению (на примере ООО «Маркет-Сервис») 1.13 MB
  С его помощью вырабатывается стратегия и тактика развития предприятия обосновываются планы и управленческие решения осуществляется контроль их выполнения выявляются резервы повышения эффективности производства оцениваются результаты деятельности предприятия его подразделений и работников. Для обеспечения эффективной деятельности в современных условиях руководству необходимо уметь реально оценивать финансовоэкономическое состояние своего предприятия а также состояние деловой активности партнеров и конкурентов. Финансовое состояние...
32067. Исследование личностной и социальной идентичности в психологии 49 KB
  Агеев Белинская В психологии: Идентичность психологическое представление человека о своем Я; отождествление человеком самого себя частично осознаваемое неосознаваемое с теми или иными типологич. Социальная и личностная идентичность. Эриксон: идентичность возникающий на биологической основе продукт определенной культуры на становление влияют особенности культуры и возможности данного индивида. Идентичность формируется в процессе взаимодействия с социокультурным окружением поэтому важно чтобы ребенок общался со взрослыми с...
32068. Я-концепция Л и регуляции соц-ого поведения. Самоув и псих-е защиты 57 KB
  В 60е гг введение в обиход понятия идентичность помогло выйти из тупика т. идентичность задает дихотомию: социальное и личное есть место для 2х подходов. Он рассматривал идентичность как некоторую структуру состоящую из определенных элементов переживаемую субъективно как чувство тождественности и непрерывности собственной личности. Идентичность это сложное личностное образование имеющее многоуровневую структуру.
32069. Теоретические и эмпирические исследования социально-психологических свойств и типов личности 50 KB
  Теоретические и эмпирические исследования социальнопсихологических свойств и типов личности. Проблема выделения и изучения социальнопсихологических свойств личности. проблема: каков перечень социально психологических качеств свойств личности и каковы критерии для их выделения. Основа типологии отношение лти к соц.
32070. Большие социальные группы и методы их исследования 61 KB
  Большие социальные группы и методы их исследования. Большие соц группы общности людей отличаются от МГ наличием слабых постоянных контактов между всеми их представителями но объединенные не меньше и потому оказывают существенное влияние на общественную жизнь. Классификация: 2 больших класса: 1 случайно стихийно возникшие достаточно кратковременно существующие общности толпа масса неорганизованные; публика аудитория митинг полуорганизованные; 2 именно социальные группы т. группы сложившиеся в ходе исторического развития...
32071. Проблема малой группы в социальной психологии 59 KB
  Проблема малой группы в социальной психологии Проблема определения малой группы Само понятие группа возникло в середине 19 века когда начали изучаться отношения между людьми психология масс народов толпы а изучение малой группы началось с начала 20го века. Как минимум существует 4 группы определений малой группы: 1. любое количество лиц находящихся во взаимодействии друг с другом в виде одной непосредственной встречи или ряда встреч во время которых каждый член группы получает некоторое восприятие каждого другого члена группы....
32072. Становление малой группы как психологической общности 63.5 KB
  Становление малой группы как психологической общности Детерминанты возникновения малой группы факторы общественноэкономического характера требования производства специфика Дти запросы общества социальные факторы: престижность профессии безработица ради выживания чел может браться за самую непрестижную работу престижность группы не зависит от престижности профессии материальный фактор успешность группы. Психологические факторы для неофициальных неформальных групп: потребности человека в безопасности в самоуважении в...